Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vič, Šiška ali Bežigrad?

Vič, Šiška ali Bežigrad?

Kje bi iskali? Prednosti, slabosti?

Šiška je top, tudi za Bežigradom ni slabo.  Na Vič pa nikar, : smrdi iz odpada Snage,  polno komarjev iz Barja, azilni dom,  med Tržaško in zeleznisko progo – hrup, razgleda nobenega..

nič od tega. mam priljubljen plejs žal je nasičenost tudi tega spremenila pa vendar mi je še vedno najlepši…

Vsak konec Ljubljane ima pluse in minuse in na vsakem koncu imas dobro in slabo mikrolokacijo. Potem pa seveda se, kaj posamezniku bolj ustreza.

Nam so lokacijsko boljsi Bezigrad in Moste, znotraj obvoznice, blizje centru, Siska bi bila pogojno, Vic nam je pa nekako odrocen.

Ti pa si oglej ponudbo, razmisli kaj to bolj ustreza in tam isci. Edini nasvet: bodi pozoren na parking!

ja, ne met pred blokom ulice kjer se parkira bočno! za popizdit kako folk ne zna bočno parkirat! najbolje da pred blokom nimate ne ulice s parkirišči ne igrišča ne vrtca ne šole…

NIC OD TEGA! SAMO DALEC STRAN OD TE GREZNICE SLOVENIJE! CIMPREJ!

Men je vse super v Ljubljani, tako da se ne bi mogla odločit! ❤❤ Drugač pa, odvisno tudi od tega, kaj si želiš. Če bi jaz imela denar, bi imela eno stanovanje na Viču, eno za Bežigradom in eno v Šiški 😉

Hvala vsem. Za Sam povem, toliko pa nimam našparanega 🙂 Moram res dobro razmisliti, da mi ne bo kasneje žal. Ljubljane ne poznam dobro 🙁

Meni je top lokacija Bežigrad, zlasti Župančičeva jama, Bežigrajski dvori in okolica. Krajši sprehod te loči do strogega centra, sicer imaš pa vso potrebno infrastrukturo na dosegu roke. Tudi spodnja Šiška je fajn (pri Tivoliju) – enako – hiter dostop do centra, vse na dosegu roke. Nižje v Šiški ne bi bila, prav tako ne na Viču, ki je btw pretežno poplavno območje, pa tudi sicer mi nekak ni.

Sicer pa je Ljubljana res lepo mesto. ♥️

Meni je všeč pa Trnovo.

Meni je pa lih bežigrad najmanj, ker nima nič zelega v bližini. Šiška in vič imata rožnik, tivoli vmes, bežigrad je pa cel pozidan. Vič tudi nima visokih blokov in nikoli ne bo imel zaradi terena, posledično je manj poseljen in bolj zračen.

Sicer pa je mikrolokacija vsaj enako pomembna, če ne še bolj. Pri ruskem carju ali Celovških dvorih že nisi kratek sprehod iz centra.

Odgovor na objavo uporabnika
Alica961, 23.06.2022 ob 10:43

Šiška je top, tudi za Bežigradom ni slabo.  Na Vič pa nikar, : smrdi iz odpada Snage,  polno komarjev iz Barja, azilni dom,  med Tržaško in zeleznisko progo – hrup, razgleda nobenega..

Kaj zate je Vič samo tam okrog štreke? Vič ima polno čudovitih mikrolokacij, če veš, kje gledati, in ni brez razloga eden dražjih predelov Ljubljane. Že to, da ni skoraj nikjer visokih stolpnic, je en velik plus. Ogromno zelenja, 10-15 min do Prešerca s kolesom, vsa infrastruktura na dosegu roke, poleti Kolezija pred nosom.. avtor, med tvojimi tremi možnostmi bi bil zame Vič zagotovo prva izbira.

Odgovor na objavo uporabnika
Špetirji, 23.06.2022 ob 12:51

Meni je všeč pa Trnovo.

Men tud. Ne menjam.

 

Bežigrad je katastrofa, nima narave in nima trgovin. Za vsak drek se moraš vozit čez pol Ljubljane. Podobno tudi v Viču, če že gledaš nizko Ljubljano potem raje Rudnik.

Odgovor na objavo uporabnika
jah no, 23.06.2022 ob 16:18

Bežigrad je katastrofa, nima narave in nima trgovin. Za vsak drek se moraš vozit čez pol Ljubljane. Podobno tudi v Viču, če že gledaš nizko Ljubljano potem raje Rudnik.

Vič ima na eno stran rožnik in tivoli, na eno pst, dolgi most …. trgovin je pa tudi kar nekaj, Interspar, Hofer, Mercatorjev več….niti približno ni podoben bežigradu, živela na obeh koncih in ni primerljivo. Drugače meni najbolj všečno je trnovo, živim pa v rožni, kjer tudi ni slabo.

Odgovor na objavo uporabnika
um, 23.06.2022 ob 17:30

Vič ima na eno stran rožnik in tivoli, na eno pst, dolgi most …. trgovin je pa tudi kar nekaj, Interspar, Hofer, Mercatorjev več….niti približno ni podoben bežigradu, živela na obeh koncih in ni primerljivo. Drugače meni najbolj všečno je trnovo, živim pa v rožni, kjer tudi ni slabo.

 

Vič je brezvezen, gužvanje med tistimi ulicami hiš. Če hočem živeti v mestu ne rabim vasi kar Vič je.

 

Šiška je najlepša. Ima največ zelenih površin, takoj si v centru, in na obvoznici. Imaš Tivoli, Mostec, nakupovalna središča, ni da ni.

Odgovor na objavo uporabnika
Di594, 23.06.2022 ob 18:31

Šiška je najlepša. Ima največ zelenih površin, takoj si v centru, in na obvoznici. Imaš Tivoli, Mostec, nakupovalna središča, ni da ni.

 

šiška je tanajbol v lj

 

Živela v Šiški in za Bežigradom. Zdaj sem na Viču. Mi je daleč najboljši. Vse je blizu, šole, trgovine,  peš greš v mesto na dogajanje. Malo je težava s parkiranjem, odvisno od bloka. Tržaška končno urejena, lepa. Veliko zelenja, Tivoli blizu, bus povezave dobre. Jaz živim pri ZD, tako, da je super. Ne vem pa, kako je tam, zame, daleč stran, na primer Cesta v Gorice. Tudi Trnovo  se mi zdi dobra lokacija.

Kot so napisali, odvisno od mikrolokacije. Živela sem na raznih koncih, tudi na Viču ob štreki (res je hrup in zelo blizu ni trgovin, Interšpar Vič in še to je za hodit), ampak imam par ulic nagledanih kjer takoj podpišem pogodbo za nakup.

Bežigrad ima prednost, da je centralno in v katerem koli delu mesta imaš lahko službo in ti ni treba na drug konec, Šiška pa je tudi fina, upajmo samo da bo pogoltnila vso to maso ljudi, ki bodo naselili vse nove stolpnice. Po moje bo in ne bomo niti opazili sprememb.

v najlepšem mestu de tekmujete de, kdo ma manj korakov do trgovine de

Kaj točno pa je ‘narava’? Narava imajo Bežigrajčani gotovo vsaj toliko kot Vič in Šiška. Nima je edino Center.

 

Večjih nakupovalnih središč pa res nimajo, se moraš peljati nekaj minut daleč z avtom recimo, ampak to se mora tudi velik del Šiškarjev ali pa Vičanov, kjer tisti del okrog večjega Spara tudi ni ravno neko veliko nakupovalno središče.

 

Imajo pa Bežigrajčani blizu fudbol stadion, gredo lahko peš.  Pa hipodrom, kjer lahko jaha Urška K. Pa pot ob Savi by Zoki. Pa najmanj kulturno obogateni so. Razen v BS4, pa pri železniškem muzeju, haha.

New Report

Close