Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vidim, da res ne štekate humorja

Vidim, da res ne štekate humorja

Glede na reakcijo na sliko iz ponedeljka…papaež in palpatin… no vidim, da ne štekate… torej vas moti tudi Diareja, naslovnica Mladine in vse ostalo kar se tiče dotičnega humorja…
Sicer pa slike nisem naredila jaz, ampak jo samo našla na FB….tako, da, tisti, ki ste znoreli, pojdite in najdite PRAVI VIR SLIKE!! In se zgražajte nad tistim, ki se je spomnil tako duhovite povezeve…
Tisti, ki ne štekate … vodstvo imeprija itd…

ko berem tule na MONu reakcije na določene teme, dogodke, ljudi …… težko verjamem da smo v letu 2012, ker če meni spomin kaj dela, smo bili l. 1989 precej bolj odprta in neobremenjena družba … v bistvu me to kar malo skrbi …

jst ne poznam nikogar, ki bi se zacel smejat nekaj let po tem, ko je slisal, videl ali prebral kaj saljivega… pac limas gor stare ze videne in prezvecene fore, verniki so pa verniki ce se ze navezuje na papata, njim je pa pac to zalitev, govorimza tiste k so ze na meji fanatizma.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.
nova
Uredništvo priporoča

čez cerkev ni heca !!!

http://24ur.com/novice/svet/cerkev-kastrirala-mladoletnike.html

Cerkev
Katoliška cerkev na Nizozemskem naj bi kastrirala mladoletnike (simbolična fotografija) (Foto: Thinkstock)

V cerkvenih ustanovah v pokrajinah Limburg in Brabant naj bi po podatkih nizozemskega časnika De Limburger kastrirali mladoletnike, ki so jih prej v katoliških šolah in internatih spolno zlorabljali cerkveni uslužbenci. Posege so izvajali v psihiatričnih klinikah, ki jih je upravljala Cerkev.

Takratne nizozemske zdravstvene oblasti naj bi vedele za brutalne posege, vendar organ, ki je bil takrat pristojen za psihiatrične klinike, ni posredoval, saj so se držali takrat veljavnih protokolov s Cerkvijo. V petdesetih letih naj bi bilo tako kastriranih vsaj deset mladoletnikov.

Preiskovalna komisija na Nizozemskem je lani ugotovila, da je bilo v letih med 1945 in 1981 v nizozemskih cerkvenih institucijah spolno zlorabljenih na desettisoče otrok.

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Eh, nea se sekiraj. Men je blo smešno =D
Pač očitno se mnogi poistovetijo z njima, pa je mal bolelo.

Ma se ne sekiram, bila sem samo začudena, da se je zadeva tudi odstranila, na FB pa kroži že lep čas in še na katerih drugih portalih, kjer si z imenim in priimkom…tukaj pa tako, no saj vseeno.
Lepo je Frillox navedel podatke…in to je tudi moj odgovor, kdo podpira tole pač ne more štekat slike…
Če si veren ni nič narobe, tudi s samo vero ne…zelo pa je narobe z “verskimi posredniki” in tisti, ki verujejo vedo, da ne potrebujejo posrednika za to, ampak samo svojo vero oz. verovanje… Ne pa gospodov v zlatih plaščih in zlatom v roki…

čisto zlo – brez fotoshopa !

[img]http://www.goodtimecharlieblog.com/wp-content/uploads/image-import/_lZoQPvGfdG8/S6r9FfjOT7I/AAAAAAAACh4/-Ht0QTjH4sQ/s400/Creepy{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2BPope.jpg[/img]

boste umaknili tudi tole sliko?

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Lucifer, prinašalec Luči. Lucifer, sin jutra!

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Saj tudi to kaj sem dala jaz gor ni bil Photoshop…samo slika ob sliki…

V vsakem humorju je nekaj resnice…In če resnica prebudi občutke bolečine, se pojavi odpor in zgražanje.

Tale MON pač ni podij za poglobljene, razmišljujoče teme. Aredhell, ne sekiraj se, ni vredno.
Ko vse zbrišejo, ostanejo brisačke in rezančki:))

Vidiš, tebi ni jasno, kako nekateri niso poštekali štosa, ravno tako, kot ti ne poštekaš tega, da vsi nis(m)o nori na živali in nas vaše pisanje občasno spravi ob živce:).

Ja, tale fotka je res zgovorna sama po sebi.

ultra sodobneži bi lahko v svoji nad pameti kdaj spoznali, da žalitve posameznikov, pa naj gre za “neuspelo” fotografijo ali fotošop nekoga s podgano v naročju, kurjenje simbolov ipd pač niso odraz neke silne strpnosti, sprejemanja drugačnih in drugače mislečih. ne spodbujajo življenja v miru ipd…..logično namreč je, da se Cerkev in verniki odzovejo na taka primitivna izražanja posameznih ultra naprednih osebkov.

sami pogosto pravite “živi in pusti živeti”, to velja tudi za vas antikriste in za cerkev in vernike…živite svoje življenje in njih pustite pri miru. oni se ne vtikajo v vaše življenje in se le odzovejo na taka javna nizkotna dejanja.

ne vem, kaj je vam antikristom tako lepo se iz nekoga delat norca, ga žalit itd, če pa sam ne verjameš v to kar nekomu drugemu veliko pomeni.

zavedajte se, da pregovor “zarečenega kruha se največ poje” še kako velja. To je spoznal že Savel, če veste kdo je to, ko že tako v podrobnosti poznate cerkev in njen nauk.
sedaj ste mladi, zdravi in polni moči…da ne boste jutri v cerkvi molili…..veliko je takih pravih spreobnjncev..iz različnih razlogov.
Zavedate se lahko, da kljub vsemu gnoju, ki ga danes trosite po cerkvi, boste tam vedno toplo sprejeti, ko boste rabili pomoč.


Cerkev in bog sta dva različna pojma.

Cerkev in religija ne more človeka odrešiti..Saj ne namen religije ravno nasproten.
Samospoznan človek ne rabi religije..Boga najde v sebi in v vsem stvarstvu….

To bi bilo sicer lepo in prav….če ne bi ravno cerkev STOLETJA zelo nasilno zatirala
vsega drugačnega, se zelo vtikala v vse, tudi najbolj intimne človeške zadeve, se
skratka navkljub lepim naukom obnašala skrajno primitivno, žaljivo, nasilno, hinavsko
in kar je še tega, kar danes očitaš ti tistim, ki so si upali kaj reči čez njo.
Toliko, kolikor ima cerkev masla na glavi, ga nima noben še tako tiranski režim…od
ubijanja, mučenja, množičnega zlorabljanja otrok, brezobzirne bitke za moč, bogastvo
in oblast…da te ni sram govoriti v isti sapi o strpnosti in Cerkvi…
Aja samo toliko – čez nauke in religijo (katerokoli) nimam absolutno nič.
Se mi pa gnusi inštitucija, ki se je sama oklicala za “božje poslance” in si na ta način
podjarmila množice, za izključno dva cilja – pokornost (politično manipuliranje) in pa
nabiranje bogastva.

res je, Cerkev kot institucija ni brez greha, ker je pač vse zemeljsko sestavljeno iz posameznikov, in med tolikimi je tudi gnilo seme, plevel…napaka cerkve je, da ne zavzame ostrejšega stališča do svojih grešnikov, to ji niža kredibilnost……

resnica pa je tudi, da je cerkev tu že 2000 let…veliko hudega je v tem času storila, toda razni IZMI so njena dejanja podeseterili v nekaj letih ali desetletjih….

večina vas tudi razlikuje med vero in cerkvijo…tudi jaz….dejstvo pa je, da ko te “zadene” in različnih razlogov, velika večina ne moli doma, temveč gre v cerkev……ne k maši in obredom, temveč v tišino in svetost cerkve kot stavbe. ampak tudi ta stavba je del cerkve kot institucije…
tudi psihologa in pogovor dobiš vedno v cerkvi….

v osnovi cerkev vsaj v sedanjem času uči kvečjemu dobro in spodbuja ljudi k odgovornemu življenju, nič ne prisiljujejo…samo kdor hoče. in si ne zasluži nizkotnih dejanj, ki jih žalijo.

mene osebno taka dejanja zoper cerkev in kar je njej svoto spominjajo na pobaline, ki si upajo zoperstaviti samo ko so v skupini in proti šibkejšemu, ki se ne more braniti.
Tako je lepo in enostavno in fensi naredit karikaturo ali kar kdor hoče zoper cerkev in kar je njej sveto, saj se mu ne bo nič zgodilo, cerkev ga ne bo namlatila, ga kaznovala, udarila nazaj še z večjo silo, temveč kvečjemu verbalno oporekala dejanju in zahtevala umik tega. V ozadju bo pa cel kup članov cerkve celo molilo za tega grešnika…

rekel bi tudi tako…..le čevlje sodi naj kopitar.

Mehanik, naj ti odgovorim samo še na tvoj uadnji stavek ….”Le čevlje sodi naj kopitar”

…ker je tudi (ali predvsem) ključ sedanje nepopularnosti cerkve v tem, da NE sodijo
svojih prestopnikov, ampak jih ščitijo in umikajo pred kaznijo.
Od nekdaj je tako…župnik je “sadil svoje seme” po vasi, ampak obsojali, zaničevali in
s prstom kazali so pa na “grešnico” in “pankrta”, on je ostal brez madeža in je bil še
naprej lahko moralni razsodnik…
Po tolikih letih so se končno ljudem začeče odpirati oči…in ne razumejo več, zakaj je
lahko nekdo nad zakonom (in človeškimi in če hočeš tudi božjimi načeli).

Zato, ker “kopitar” svojega ne sodi, se pač najdejo drugi. Nihče ne žali in obsoja kar
tako iz “žlehtnobe”…

koliko je cerkev strpna nam pove zgodovina, spomnimo ko so v srednjem veku organizirali križarski pohod zoper Kobaridce, ker da so eno drevo častili in potok ki je izviral izpod njega, tvoja “strpna” cerkev je prišla do tja ter požagala drevo ter zasula izvir potočka…

sedaj je prišel čas ko se bo cerkvi vrnilo za vse njene grehe za nazaj, in prav je tako.
jezus ni umrl zaradi naših grehov, ampak zaradi grehov cerkve.

[img]https://farm4.static.flickr.com/3283/2730933696_9f52309e3e_o.jpg[/img]

slika pove več kot 1000 besed….

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

tudi sam obsojam dejanja cerkve v sedanjosti in preteklosti…

toda, dejanja iz preteklosti je traba gledati z očmi časa v katerem so se dogodki zgodili. in pokaže se lahko drugače, kot to trazumemo sedaj v našem času. Logično pa je , da je nesprejmeljivo da so počeli grozodejstva.

mene osebno najbolj moti sprenevedanje v sedanjem času….predvsem okoli pedofilije v lastnih vrstah….tu se ne strinjam z odzivom rkc..in zaradi si sama sebi meče polena pod noge. toda kljub temu je v cerkvi veliko več dobrega kot slabega. Ne smemo posploševati na vse, ker to ni fer do poštenih, pravičnih…

ps…..pisat nad sliko papeža, čisto zlo…..je pa zelo, zelo žaljivo in krivično do človeka, ki je v svoje življenju zagotovo naredil kako napako, naredil pa veliko veliko več dobrega…..

Skela, torej če je že cerkev takšna (hudobna, netolerantna, …) to še ne pomeni, da imate tudi “strpni”, “napredni”, “tolerantni”, …. zato pravico in svobodo početi takšne stvari kot jih počne cerkev ???

Me prav zanima zagovor pravice ki si jo “strpni”, “napredni”, “tolerantni”, …. jamljete da ste v svojem početju vsaj enaki cerkvi če že ne še hujši??

četudi ne bi pod sliko napisal čisto zlo, je to več kot očitno iz slike same ;>
povej, naštej mi nekaj dobrih del ki jih je po tvoje naredil papa Ratzi kot “poglavar katoliške cerkve”

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

hehe to je zih antena od radia vatikan :)))

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Gunnar, točno tako, si zadel žebljico na glavico ! 🙂

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Skela, torej če je že cerkev takšna (hudobna, netolerantna, …) to še ne pomeni, da imate tudi “strpni”, “napredni”, “tolerantni”, …. zato pravico in svobodo početi takšne stvari kot jih počne cerkev ???

Me prav zanima zagovor pravice ki si jo “strpni”, “napredni”, “tolerantni”, …. jamljete da ste v svojem početju vsaj enaki cerkvi če že ne še hujši??[/quote]

Iz katerega klobuka si pa to zdaj potegnil (a)???
Kaj TOČNO pa jaz počnem takega? In kaj po tvoje zagovarjam? Kaj?

Vse kar pravim je to, da je bila cerkev stoletja nedotakljiva – ne glede na grdobije, ki jih
je počela, in da je verjetno res hudo, ko mora zdaj požreti tudi kakšno grenko…
In norčevanje iz papeža se mi zdi nedolžna reč proti recimo kastraciji mladoletnikov
na Nizozemskem…

New Report

Close