Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vikanje tašče

Vikanje tašče


Saj ne moreš 70 letne gospe tikati.

Ena snaha jo vika, druga pa tika.

Zakaj pa naj bi bilo zanimivo, da te tikata?
Zanimivo, no, pravzaprav zaskrbljujoče bi bilo, da bi te vikala.
[/quote]
Ker je navadno vikanje/tikanje ter s tem povezano tudi spoštovanje/distanca vzajemno in ne enostransko.

Vikam oba, tasta in taščo, pa se krasno razumemo. 💜
Tako je od začetka, jaz sem se tako navadila, da ju avtomatično vikam, čeprav sta oba že rekla, naj ju tikam. Ne vem, kar ne morem se odvaditi…
Moj dragi pa mojo mamo tika, sta se kar kmalu zmenila, da jima tako bolj odgovarja.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...


Ker je navadno vikanje/tikanje ter s tem povezano tudi spoštovanje/distanca vzajemno in ne enostransko.
[/quote]

Se zelo strinjam. Sicer pa je itak znano, da so najbolj častihlepni in zahtevajo vikanje še v družinskem krogu, od matere svojih vnukov, ravno tiste, ki se nimajo za kaj visoko nosit. Ko ostarijo, pa njihova visokost pade tako nizko, da pričakujejo, da jim bo snaha brisala usrano rit. Takrat pa navidezno visočanstvo in distanca naenkrat izgineta.


Saj ne moreš 70 letne gospe tikati.
[/quote]

Zakaj pa ne? Ali naj me čez 10 let, ko jih bom 70, začnejo vsi vikati? Zdaj sem na ti z vsemi sodelavci, tudi podrejenimi, skoraj vsemi sosedi, v družinskem krogu pa sploh. V družini se ne delimo na prvo-in drugorazredne.
Spoštovanje si človek zasluži s svojimi deli, ravnanjem in ne le zato, ker je star.
Tudi samega tikanja in vikanja ne povezujem s spoštovanjem. Marsikoga sem vikala, pa sem do njega čutila le prezir. Niso vsi stari ljudje samoumevno dobri, pošteni, vredni spoštovanja. Pa naj bo to pijanec, ki maltretira družino, ali pa znane osebe, ki so naredile mnogo slabega posameznikom in družbi.
Večino ljudi, s katerimi sem na ti, pa zelo spoštujem. Tudi sinovo partnerko.

Ze 30 let jo vikam, najprej sem bila itak mula, ona v 40ih, potem pa ona na sreco nikdar ni predlagala, da jo tikam, tako da je za vedno ostala gospa xx in z leti se je to pokazalo kot super stvar, ker ravno s tem vikanjem sem jo dala na eno distanco.

Ne vem, kako bom s svojimi snahami, prijatelji in punce mojih fantov me vecinoma tikajo, a vecino poznam ze leta in leta, ko so bili se piscancki, res pa, da ti, ki zdaj na nivo pridejo in so ze v 20ih, ti me pa vikajo.
Osebno si mislim, da ko sprejmes nekoga v druzino, ko ga vzames za svojega, kako bos z njim na ‘vi’?

Mislim, da čistor pravega vikanja ne uporabljam in se vmes prikrade kdaj pa kdaj tikanje.

Je pa tako tudi pri ostalih ljudeh, ene nikakor ne morem tikat, ker s svojim obnašanjem in govorjenjem (čeprav povejo, da se jih naj tika) sporočajo, da so nekaj ‘več’ in želijo distanco.
So pa taki ki so starejši, in res mogoče nekaj ‘več’ pa se brez problema tikamo in imamo lepo saj jim spoštovanje izkažem na drugačen način kot z vikanjem.

Sem jo vikala. Bili sva v normalnih odnosih, a takrat se je tašče vikalo.
Moj zet me je kar naenkrat samoiniciativno pričel tikat. Z njim sva v korektnih odnosih in nič več. Rekla sem mu, da bom jaz predlagala tikanje, ko/če …

Svojo taščo sem vikala, prav tako mene sedaj vika moja snaha in zet. Meni je všeč, imamo dobre odnose, lepo se razumemo.

Zanimivo, vsi vikate in to povezujete s spoštovanjem.

Jaz pa oba, tasta in taščo, tikam že dolga leta, na njuno pobudo. Super se razumemo, oba zelo spoštujem, krasna človeka sta. Tikanje me bolj povezuje z njima, lahko smo sproščeni, domači, ni nobenih nepotrebnih formalnosti. Še vseeno pa se do njiju obnašam spoštljivo, letom primerno.

Obvladam nevtralni govor.
Ni ne vikanja, ne tikanja, ne klicanja po imenu, funkciji, karkoli.
Za tisto 2-3x na leto, ko se vidimo, je to čisto dovolj in se moj dragi strinja s tem, konec koncev so to le njegovi starši.

Ni ravno ne vem kako podkovan o bontonu, obnašanju na sploh?

Svojo taščo sem tikala na njeno pobudo. Zadnjih nekaj let.

Vsi se tikamo. Seveda sem jo pa na zacetku vikala.

Zdele ti ga bo še mal Somebody v tikal

Jaz imam zlato taščo in jo vikam. Vikala sem tudi stare starše po očetu.

Mene zet tika in snaha tudi. Moja hči tudi tika svojo taščo in jo kliče po imenu.

Ne, ne vikam. Se pa lepo razumeva. Mi je tako bolj “domača”. Vikam neznance in šefa 🙂

kaj pa u teh modernih situacijah ko je npr zet le kake 3 leta mlajši od tašče? 😀

Taščo in tasta sem vikala, moji tamladi tudi mene vikajo. Tako mi ustreza. Smo bili in smo z vsemi v dobrih odnosih.

Imam tudi bivšo taščo … obe vikam, pa to ne pomeni, da se ne maramo ali da imamo distanco. Moj bivši in sedanji sta moje starše vikala oziroma sedanji je poznal samo očeta. Mogoče je odvisno tudi od tega, ali živiš skupaj in se stalno videvaš. Mi se ne oziroma se nismo.
Moj brat je pa tasta tikal, taščo pa vikal. Oba zlata človeka, njegova tašča je še mene vedno objela.
Mislim, da je to bolj stvar navade, vzgoje oziroma osebnih preferenc, kot da bi to karkoli povedalo o medsebojnih odnosih.

Seveda in tasta tudi.

Pri nas se seveda vsi tikamo, ker se tudi ne delimo na prvo razredne in drugorazredne kot že ena omenja zgoraj. Me pa zanima za skupno mizo, nekomu rečeš sproščeno, daj vzami si, drugemu pa spoštovana gospa, izvolite si vzeti. Pa kaj so te vaše tašče vse stile od metel požrle, da so tako nobel, da se je treba klanja ti pred njimi?

Tako taščo kot tasta vikam, ker mi nikoli nista rekla, da ju lahko tikam. Čeprav živimo blizu drug drugega in sta stara komaj nekaj čez 50. Priznam, da se mi zdi neumno, ker mož moje starše tika, sta mu kar kmalu rekla, da naj ju ne vika, ker nismo neki aristokrati.
Taščo in tasta tudi vsi ostali tikajo, od sosedovih smrkavcev do bežnih znancev, meni pa očitno želita dati vedeti, da nisem enakovredna članica družine.
Enkrat sem v pogovoru s tastom uporabila napačen zaimek (tvoj kozarec, namesto vaš), pa se mu je skoraj zaletelo pri kosilu, kaj sem si dovolila. Zato pa tudi nimam nekega tesnega odnosa z njima in ga ne mislim imet.


jaz sem zgleda popolnoma druga generacija, ker sem in še vedno vikam vse starejše, tudi moje tete in strice, ravno tako tudi taščo in tasta
pa nič nimam občutka, da sem zaradi tega drugorazredni družinski član, čeprav moja hči pa svojo babico seveda tika

meni je sistem, da se vsi poprek tikajo, čuden in brez manir. sem ravnokar oddajala stanovanje v najem in pol ljudi, ki me je klicalo, me je kar tikalo. skrajno nevljudno.

Tikam.

New Report

Close