Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Vikend v solzah !

Vikend v solzah !

Tako , je res !
Nikita je pravkar prišla od zdravnika , kjer je urejala pidno potrdilo , da NE MORE v Prago , ker otrok še ni povsem O.K.
Tako vsaj denar ne bo šel hudiču v rit , če že potovanje gre !

AMPAK !
Da ne bi kdo narobe razumel !
Maška je čisto v redu , nikamor ne greva zato , ker moja ljubljena , ljubeča , žrtvujoča se … in kar je še teh lepih lastnosti (ki jih , mimogrede , jaz nimam – po njenem ) no , ljuba gospa je odločno izjavila NE ! NE BOM poskrbela za otroka !
Dobro , ena punca ima 18 , druga pa 11 – lahko bi bili sami tiste uboge 3 (!) dni. Pa zaradi Mašine bolezni ne moremo Evi naprtiti odgovornosti za to , da poskrbi , da ne bo Maša pozabila vzeti zdravila in da bo redno prišla v šolo in dobila kuhano kosilo in večerjo.
In tako je Nikita preživela soboto v solzah . Popolnega razočaranja. Ker me obkrožajo ljudje , ki so prepolni lepih besed o ljubezni , v vseh letih , kar imajo vnuke jih pa niso še NITI ENKRAT peljali recimo s sabo na dopust , kar vem , da počnejo drugi stari starši.
In da poudarim še to , da bi bilo zdaj PRVIČ v vseh 20 letih mojega zakona , da bi si z možem privoščila in nekam šla sama , pa še to ne za več kot ubogih 3 dni !
Prav , bova pa počakala še par let – toliko , da se Maša malo spravi k sebi in bova lahko kolikor toliko mirna , kar se njene bolezni in zdravil tiče.

Nikita samo upa , da bodo njene baterije zdržale !
( zelo sem si želela 20 obletnico poroke praznovati v Pragi , res !)

Ojej Nikitka..ojej prekleto dobro poznam te vražje..uhhhh uhhhh uhhh “babe”

vem da ti nebo toliko v uteho,kot ti naj bi bilo…Ampak Nikitka pišem res iz srca,,dej Maško pripelji k meni….obljubim,da ji bo fletno!Takoj ti res priskočim na pomoč..če le lahko….Verjemi,
Da bo poskrbljeno kot je treba…..
Ti pa s svojim možekom le na zasluženo obletnico poroke!!
Si slišala???!!!!

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Bravo muca ! Nikita, tudi jaz imam prakso in ni problem, moja vrata so Maški odprta !

Kaj naj rečem? Predobro mi je poznana ta fasadna
dobrota in ljubezen. Jo imam dnevno. Jo sprejemam,
ker mi drugega ni danega … in odvržem za prvim ovinkom.

Do nas je ura vožnje! Tako! Ostalo ni nujno, da je napisano!
Tako!

Nikita, tudi moj vikend je bil poln solza. Poln solza je tudi
današnji dan. In še nekaj jih bo. A mi je nekdo dejal, da
solze čistijo dušo. IN sprašujem se, mar imam res tako umazano,
da moram jokati in jokati, da si jo očistim?

Lepo pozdravljena!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Ja , muca , hvala za iskreno ponudbo , to zelo cenim !
Glej , saj ni glih to varstvo tak problem , ker je končno Eva stara 18 let in je sama rekla , da bo poskrbela za sestrico , pa še očeta imam blizu , ki je kar poskočil od “užaljenosti” , ker nisva za varstvo vprašala njega .
Stvar je v tem , da je tašči treba povedati , da nas ne bi bilo , da Maša pride spat domov … no , ona je pa dobila čist tapravi histeričen napad ( z tresenjem , solze..) češ , kako moremo … in veš , otrok bi to kar naprej poslušal , vključno z loputanjem z vrati , z kuhanjem mule ( z mano sploh ne govori …), očitki … Maša pa je zelo občutljiva in zaradi njene bolezni se moramo izogibati vsakemu razburjenju , ker to pri njej sproži napade in tako bi imela reva spet kak teden samih slabosti , bruhanj… saj sama vidiš , v vsakem primeru bi se otrok razburil , že tako je boga rekla , da je ona kriva , ker z očitom ne moreva nikamor in imava skrbi in sva jo komaj potolažila , češ , saj nama ta stvar RES ne pomeni nič , bomo šli pa enkrat vsi skupaj itd…

…ma , boli me , ker tisti , ki bi mi morali biti najbližje (oziroma če ne meni , pa mojemu možu) ne vidijo , da se trudiva do skrajne meje in da potrebujeva to , da si vsake toliko napolniva baterije !

Nikita, žal mi je, da ti ni uspelo zrihtat, kaj že… potovanja v Prago, mislim varstva za Maško.

Kaj nej rečem… naša severnica bi rekla, ziher je za kej dober, vendar, stvari ki se jih veseliš, pa ne dobiš, ob razočaranju pustijo še večjo žalost.

Nikita, držim pesti, da za 21. letnico pa bo Praga :)))

Jani

aja, čestitke za 20. letnico :))

No , če ne drugo , pa mi napiši , kaj je bilo s tabo , saj sem imela občutek (po telefonu) da si v redu ?!
Daj , sej sva borke , a ne ?!

No , Jani , smo se potem doma odločili , da damo vsak mesec eno malenkost na stran , pa gremo VSI ŠTIRJE v Prago marca (trije imamo v marcu roj.dan:) !
Praga BO , ne bo pa to isto kot bi bilo ravno za 20-letnico , ne ?!
N.

Ma ja, Nikita jaz pa mislim, da so obletnice sicer lepe prav na obletnice in to…samo…zakaj bi pa odpovedala potovanje ?

Dejta ga preližit, dokler se ne izmislita prave rešitve…zdej ku vesta kako je z domačo pomočjo…pa pejta čez mesec, dva,,,sej je važen namen, a ne?

No, pa ko bosta tam, na potovanju, se malo pomenita, kaj hudiča vaša mlada družina še išče v tisti hiši ?????? Boš vidla, da bo korak v to smer lepši od potovanja.

Kot zadnje pa…sorry, ne morem iz svoje kože….priznaj, priznaj…ti k si obsedena z uniformami…da ti je hudo, ko ne boš na licu mesta (V pragi, 22 nov) praznovala povabila Slovenije v Nato :))))))))))))))))

ježešna šefica, nč bat baterije majo eno krasno lastnost – je treba met AKU
pa dofilat – včasih sicer štroma zmanjka, ampak….

ampak to je spet dobro – ker potem spet toliko bolj uživamo v filanju, ne da…

Moj pokojni prijatelj je rad dejal : dokler imamo solze imamo tudi smeh!
Torej:
Obračamo in obračamo, pa nas dostikrat potem obrnejo. A ker smo fajterji
se kmalu spet obrnemo tja kamor vemo da je za nas prav.

Nikitka – en predlog… Malce z možem zanemarita čustveno izsiljevanje
kobajagi dobronamerne tašče in če že ne moreta zdaj v Prago, pa bosta morda lahko tam za božič.

En večer&noč samo za vaju pa si vseeno lahko poskusita utrgati tudi sedaj, mar ne….
Pa bo M. tudi bolj vesela, da ne bo služila nekomu kot dober izgovor kajne..

viš – mrbit pa lahko cela familja kam zgasne…
držim pesti da uspešno izvedeš strateški načrt – tko!
CMOKA

Sej sva se odločila , da si bova vzela EN CEL dan , he , he – najprej sva hotla romantično v Benetke (tam je ravno neka egipčanska razstava) pa sva pol po TV vidla , da bi blo treba imet potapljaško opremo 🙂
Tako da se zdejle razgledujeva po kaki varianti za Dunaj , mogoče , ne veva še , kaj bi …

PRAGA pa BO !!!
Marca cela familija , Maška je že čist iz sebe od veselja !

ja TO MI DELI:))

he, sem vedla da bo šefica šla v borbo;-)
CMOKA

Hja , veš kako je z odlaganjem , pa to – namen je važen ?! Bla , bla. Ker potem gre stvar mimo in se pozabi . Tako kot je bilo s poročnim potovanjem . Je čakalo do te 20 obletnice – to naj bi blo še neke vrste poročno potovanje , hitro , ne ?!

Očitno nama ni usojeno , da bi šla sama . Se včasih počutim že ko mati kengurujka, če me razumeš .
Včasih mam dost !

.. in Nikiti se še vedno zdi , da če z ISTIM človekom preživiš 20 let , si že pomalem zaslužiš eno nagrado :)))
(pri tem pomisli , kako dolgo si poročen ti ;)))

Hmmm, ni še za nagrado :))))))

no viš.. sme vedu, da tisti severnični rek… ziher je za neki dobro… res je drži 🙂

Lep dan, pa velik dežja 😉

Jani

… BES !!!
Ko sem pod hudim stresom , moj organizem rabi akcijo . In tako sem vikend preživela v besnem čiščenju stanovanja , likanju , pranju … in snovanju (vsaj verbalnega) maščevanja….ja , vsaka reč je za nekaj dobra , res je :)))

No , da ne bi mislila , da sem vse tole pisala zato , da bi vzbujala sočustvovanje , bla , bla . Samo to je , da se včasih počutim tako zdelana , da imam občutek , da ne bom zmogla več furat barake dalje . Želim si , da bi lahko za nekaj časa izpregla , da mi ne bi bilo treba mislit na nič , da bi drugi poskrbeli zame , da bi lahako samo vegetirala , počivala , se ne brigala za ČISTO NIČ … včeraj sem bila tako utrujena , mislim , da bolj duševno kot fizično ! Moji so šli k mojemu očetu na kosilo , jaz pa nisem mogla , ker sem se počutila prazno , ker mi je šlo na živce , da bi morala sploh s kom se pogovarjat … tako sem si skuhala mal krompirja (da ne crknem :)) in ko sem pojedla , se mi je zdelo , da se moram malo naslonit na mizo in glih tam sem mrknila in sem spala za mizo , dokler niso prišli moji domov.
Razumeš ?

.. no in zdejle bo Niki lepo pošteno priznala , da je danes že boljše (život teče dalje ) in da je svojo mizerno dušo vsaj mal potolažila tako , da si je kupila nov pas (Saško – je tak , da je moja mala rekla , da naj ji ga dam , da se bo igrala Xeno :)))) in škornje (na špico , western style , skratka – vse v stilu borbe :))))

čisto stanovanje:)))

ma se priporočam Nikitka, ko boš naslednjič v fazi besa lohka prideš k meni
bom ti z veseljem prepustila AMC (ajmer, metlo pa cunjo);-)
bajta je dost velka, da te bo sigurn hitro pe tako hudi bes minil:)))

jest priznam da se mi zdijo vsa hišna opravila v glavnem zguba časa,
neki pospravljamo, da je pol spet vse razmetano.

Je pa sigurno zame dobro ker
ponavadi šele zvečer prbremzava domov – pol vsaj ne vidim toooolk prahu..

In si potem vneto dopovedujem da pajki prinašajo srečo (pri meni jo majo očitno kar nekaj na razpolago)…
ma je prah tudi ziher za neki dober (upam pa da ne sam za zalego mrčesa…)…. verjetno zato da vem da nisem alergična na prah..
Pol pa palčki pridejo pa vse pospravijo (in my dream only)…

ježešna Xena ma zlo lep pas ….doniš Nikitka:)))

men se dopade da si v stilu borbe, namreč kadar mene borba popade se mi
po moje čisto žvižga al sem v stilu al ne – jest direkcjon udri po siromahu:)))

se pa učim, sicer v butalah gre učenje včasih kr počas, gre pa..
Pacmakam itak vse (v gmajni- ne da)
S.O.S:

Joj Niki, zakaj nisi prej povedala. Bi jaz vzela dopust in bi popazila še na tvoje črvičke. Dva gor al dol se pri nas ne bi niti poznalo. Ubrzani kurz za zdravila za Mašo in hura Praga prihajava. Daj premisli. Če se boš odločila praznovat 20,1 obletnico, ti vsekakor priskočim na pomoč. V slučaju, da bi rabila nasvet, pa bi kar tvojega očeta pocukala za rokav. Res, če si premisliš, here I am. Zaenkrat sicer doma brez PC-ja, je spet mrknu od mojega navdušenja nad forumom. En koš dobrih misli in en velik sonček (kje hudiča se skriva).
L.

p.s. K. je prišla domov do 12.12. Huraaaaaa!

Za dezjem posije sonce … pa tudi, ce prav posmisli, pa saj ne mores pustiti otrok neki “neodogovrni” zenski :):)))))) spomni se – koliko dela si imela, da si “prevzgojila” njenega ljubega sinka :):)))

Taq …. da namazi dragega z medom pa imej vsaj medeni dan :):))

knedl, knedl +1

Draga moja..sej ne bi rada poudarjala kako so naše taščice dobre ženske a me hudirjevo žuli,zato bom nekaj v zvezi s tem napisala.
Tudi jaz kot že veste imam nad glavo eno tako”baburo”,ki nam greni velikokrat že tako težko,pretežko zakomplicirano na trenutke absurdno živlenje.Da je slika popolna in da mi ni dolgčas,je še fotra-beri tasta podpumpala.Pomoči z njene strani nikoli nisem imela,veliko pa je sivih las,ki mi jih je prav ona pobarvala.Zato vem kako boli,poznam veliko scen,ki mi jih je skuhala…Tolažim se edino s tem,da je pač bolna oseba,saj podobne stvari počne in dela tudi drugi snahi.Označila je obe s prekletimi kozami,smrkljami…..in še in še bi lahko pisala….
Poleg vseh ceremonij,mimogrede smo šli velikokrat tudi čez z velikim korakom čez njo…čez oba…Pa smo bili spet grdi,umazani….Nikoli ampak res nikoli ni doživela z moje strani grde besede,osebno jo nisem nikoli žalila,parkrat ko je bla mera polna,sem jima povedala svoje..a spet na nek umirjen način,ki ni nobenega osebno žalil…Bila pa sem že gnoj,svina debela,ženska,ki nima pravic v tej bajti,lenoba, in uh besede ki jih je veliko,ki niso primerne vse za sem gor…A jaz luda žena,sem jo v bolezni negovala,skrbela zanjo,ji dajala podporo tako moralno kot v delu…in Kaj dobila..Do danes samo pljunec v obraz(dobesedno),stalno bolno tekmovalnost (jaz znam pa to bolje,prinesi še meni isto kot svoji ženi…kar nekaj,sej ni važno kaj….itd itd…)
No,z varstvom nam ni nikoli pomagala,bog daj vsak dan komaj zrihta sama sebe in moža..vnučke(4) pa so ji v breme.Vnuček ,ki je edini ni bil niti 5 minut od nje povarovan,nikoli..Pa nam je velikokrat bilo hudo,velikokrat bi lahko bil povarovan v vsej tej bolezni doma ,v domači hiši(saj živimo skupaj v isti hiši…)pa do danes nisem tega doživela,..niti si sedaj ne želim…Pustim jo čisto na miru,pravim čim dalj od mene..Čisto sem jo izključila iz mojega živlenja,ni druge izbire..
In kot izgleda bo treba najeti neko drugo žensko,ki bo pikca in taveliko občasno povarvala,ko mamica pa res ne more uskladiti vsega skupaj-služba je zahtevna in velikokrat daljša od 8 ur…itd itd..Ma pisala bi lahko do nezavesti…Nazadnje kar me je vrglo iz tira je bilo to,ko nam je zanalašč izklopila toplo vodo(kajti peč -centralno imamo skupaj),tako da zvečer otrok tudi skopat nisem mogla,in kljub vsemu si sedaj prav ta babica greje ritko in vodo z našim kurilnim oljem,kajti onadva ga nočeta kupiti…..jaja to so babice,pač tudi take obstajajo..Potem so pa starši krivi,ko te boge vnučke ne pustijo k njim,ne pustijo,da bi jih razvajali s čokoladami tik pred kosilom,ne pustijo,da bi jim mašili te male glavce z nepomembnimi na čase ze z zastrašujočimi stvarmi….Ko ne pustimo,da otročki ti naši zakldai poslušajo grde besede o mamici in očiju…itd itd.
No zdej pa počasi prihajam do bistva,kar sem hotela povedati…Pred kratkim smo dobili pisno obvestilo,da se bomo mogli odseliti,če jima ne začnemo plačevati najemnino..jajaja vse to se dogaja dragi moji…Zato pravim,da tolko lepega je tale vaša muca že doživela in tudi še doživlja,da si ne morete misliti…
In za konec naj dodam samo to…Ob vsem kar smo doživeli in kar še bomo…sedaj ko se bližajo prazniki sta prosila,bi lahko tamaledva prišla po miklavža..mislim grrrrrr…pa sem uspela se spet zadrzati,a najraje bi znorela..Edino se tolažim,da jima bo sodil drug,da jima bo vse poplačano..nisem jaz tukaj da bi jim odpirala oči,saj sta resnično brezupen primer….Pa verjemite jaz nisem zakomplicirana,ne žaljiva..mene je moja družina naučila vseh lepih manir in na to sem ponosna…mi je pa hudo,ker živim v taki družini s takimi ljudmi.In če vse skupaj zaokrožim Draga Nikitka…mogoče ti bo v tolažbo,ogromno nas je…ki doživljamo podobno ali celo huje…ampak za vsakega raste šiba božja…Toliko! Jaz se je ne bojim…..Glavo gor ti Borka..še vse bo..enkrat bo!! Smo pa tukaj če lahko kakorkoli pomagamo…sej je treba v težavah skup stopit a ne? Smo močnejši…marsikaj se da…jupie eko lupčka****in objemček*****………

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Joj , muca , tvoja štorija je pa vseeno hujša od moje.
Sicer je tudi moja gospa tašča povedala , da smo lahko srečni , ker ne plačujemo najemnine . Moram pa biti poštena do nje in povedati , da zmerja sicer ne nikoli (ker je gospa doktorjeva in ima manire , he , he ) je pa zelo dejavna v opisovanju slabih navad in značaja svoje snahe 🙂
Spet pa je res , da ob vsem tem ima moje punce na svoj način oziroma kolikor to ona zmore , celo rada . Čeprav mislim , da ima le najraje sebe 🙂 Taveliki velikokrat kupi kake cunjice , tamali pa igračko – čeprav bi se dalo zlobno rečt , da s tem kupuje njuno ljubezen.
Ma , punci jo imata radi , zato si jaz mislim tasvoje in sem lepo tiho ( ampak ne tule na forumu 😉 Res je , za vsako rit rase šiba in samo midva z možem veva , koliko hudih ur nam je ljuba gospa pripravila in kako se je trudila , da bi midva šla narazen , ker jaz pač nisem primerna žena za njenega edinega sina !
Zato jo sumim , da je bila tale kategorična odklonitev samo posledica ljubosumja – namreč moj mož (in njen sin) je še po 20 letih tako ljubeč do mene , da me je celo pripravljen za obletnico razvajati v nekem romantičnem hotelu na ladji :)))

Muca , ti se pa le drži. Sej veš , kar nas ne ubije – nas ojekleni :))))

Nikita ima danes tanovi pas in se spet počuti zelo odločno in borbeno !!!

Pozdravljene sotrpinke in sotrpini, da me ne bo kakšen moški pol okregal. Jaz sicer nimam tašče, je na žalost(?!?!?nikol se ne ve) umrla, še preden sem se primožila. Je pa tast dejaven še za mojo nesojeno taščo. V moji družini nisem bila vajena obmetavanja z žaljivkami, podcenjevanje in izkoriščanja žensk (moj oče ni rad pral cunj, je pa skrbel za vse v kuhinji, vključno s pomivanjem posode) in ponižujočih pripomb o občutljivosti snahe na take “akcije”. Potem mi je pa po 2 letih zakona enkrat pošteno zavrelo in sem mu rekla, da se nima kaj vtikat v mojo družino in od takrat ne obstajava eden za drugega. Otrokom ne govorim o tem, čeprav niso neumni in vedo, da ne govoriva. Mož se je pa tudi navadil, da je na tem delu drot pretrgan in je treba po drugi poti. Saj ne, da v takem življenju uživam, daleč od tega, vendar ta način zdaleč najmanj boli.
Smo pa borke, o tem ni dvoma, saj to se vidi iz vsakodnevnih pogovorov na forumu.
Vesela sem, da vas mam, ker mi vedno polepšate dan!!!

New Report

Close