Najdi forum

Splash Forum Koronavirus višanje okužb

višanje okužb

Malo preveč predvidljivo? Iz dneva v dan jih je več. Kot so napovedali;). Ne verjamem popolnoma tem številkam.

Kljub vabilom, prepričevanjem, posiljevanjem, cepljenje zelo počasi napreduje. Če bo tako, bo ta val dolg in močan.

sem med njimi. Ni fake, totalna izguba vonja in okusa. Upajmo, da bo samo to

Odgovor na objavo uporabnika
annnja, 25.08.2021 ob 12:28

sem med njimi. Ni fake, totalna izguba vonja in okusa. Upajmo, da bo samo to

 

Tudi izguba vonja in kusa. To je pri marsikaterem navadnem prehladu. Nič posebnega. Malo vročine dva dni, kašljala zelo malo en teden. To je to.

 

Odgovor na objavo uporabnika
predvidljivo, 25.08.2021 ob 12:06

Malo preveč predvidljivo? Iz dneva v dan jih je več. Kot so napovedali;). Ne verjamem popolnoma tem številkam.

Napovedovanje korona vremena.  Name it as U like it 🙂

 

Rabijo.. številke… da bo zapiranje, čimprej.

Brezje brez PTC kaže zobe?

Dopustniki izven meja, predvsem na hrvaškem (hrvat je lažnivec in ne poročajo o okužbah zaradi turizma!!!), zbiranje ljudi za sprejem olimpijcev, koncerti v zaprtih prostorih (Sidharta 1500 ljudi!!!!) in neodgovorni cepljeni, ki mislijo, da se jih virus ne prime.

Česa ne razumeš?

Pri nas smo vsi bolani, je kar hudo.  Imamo maturantko v familiji. Zal smo  vsi necepljeni.

Cepljeni se nimajo kaj dosti bati.   Necepljene pa je lahko hudo strah.

Odgovor na objavo uporabnika
Hilda, 25.08.2021 ob 14:22

Pri nas smo vsi bolani, je kar hudo.  Imamo maturantko v familiji. Zal smo  vsi necepljeni.

Ste dobili Tokijski sev očitno, ki je bil med maturanti.

Predvidevam, da okuzeni maturanti ne upostevajo karantene.

Odgovor na objavo uporabnika
Amariliss, 25.08.2021 ob 14:23

Cepljeni se nimajo kaj dosti bati.   Necepljene pa je lahko hudo strah.

pa saj ti ja mora bit jasno, da se bo okužbe cepljenih prikrivalo -ker bi to bil druhače strel v koleno za farmacijo. Izrael ima realno sliko.

Me klice kolegica so prisli pred 1 tednom s hrvaske, oba z mozem okuzena- lazji potek, brez vrocine, brez tezav, edino pravi da imata sluznico suho kot poper. Oba cepljena, ona samo z enim odmerkom. Pa dobro no a je letos hr res cisto okuzena. Ze mi smo fasal na hrvaskem.

Da da, Hilda (Peter, Nelli in ostali).

 

Pri nas je bila v družini najprej ena okužba (prinešena iz HR), čez par dni je zbolel še eden (cepljen 2x), ostali nič (nihče cepljen). Cepljeni so nekako obvarovani le pred močnejšimi oblikami, zbolijo kot tisti necepljeni, prenašajo pa tudi. Konkretno je naš edini cepljenec imel enako močan potek, kot tisti necepljeni.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Mary nepr, 25.08.2021 ob 14:39

Me klice kolegica so prisli pred 1 tednom s hrvaske, oba z mozem okuzena- lazji potek, brez vrocine, brez tezav, edino pravi da imata sluznico suho kot poper. Oba cepljena, ona samo z enim odmerkom. Pa dobro no a je letos hr res cisto okuzena. Ze mi smo fasal na hrvaskem.

 

Sem mislila, da smo eni redkih, ki so se okužili na HR obali ( konkretno Istra). Oba z možem. Eden cepljen, drugi ne. Doma sva bila par dni sama, kasneje ni od naju nihče fasal.

Kdaj in kje so ti vaši znanci bili? Mi v Istri  cca 20.-27.7.

 

Odgovor na objavo uporabnika
sem mislila da le, 25.08.2021 ob 14:53

 

Sem mislila, da smo eni redkih, ki so se okužili na HR obali ( konkretno Istra). Oba z možem. Eden cepljen, drugi ne. Doma sva bila par dni sama, kasneje ni od naju nihče fasal.

Kdaj in kje so ti vaši znanci bili? Mi v Istri  cca 20.-27.7.

 

Tudi Istra, prisli so pred ca 1 tednom domov. Mi smo bili v dalmaciji, fasal na zacetku julija, razen mene in tasce. Cepljeni in necepljeni vsi so fasal. Moz jo je se najslabse odnesel. Necepljen. Letos je teh okuzb na hr ocitno veliko vec kot lani. Mi ga nismo zural med veliko ljudmi, smo jedli in pili zunaj parkrat in zboleli.

 

Za Istro vem, da se jih je kar veliko okužilo. Jaz sem se pazila, kopala sem se praktično na samem, edino v trgovino sem šla. Najbrž sem tam dobila. V glavnem se mask ne nosi, na razdaljo nihče še pomisli ne.

 

Tale žal vas malo izdaja.

Le zakaj žal, saj je “cepivo” seveda dostopno.

Odgovor na objavo uporabnika
Darwin416, 25.08.2021 ob 15:22

Tale žal vas malo izdaja.

Le zakaj žal, saj je “cepivo” seveda dostopno.

Namenjeno @Hilda

Logično, na Hrvaškem nihče ne spoštuje ukrepov, so se pač odločili, da bodo reševali BDP, brez turizma crknejo!  Tudi ti bi razmišljala tako, če bi morala preživeti z dvomesečnim zaslužkom celo leto.  Ampak to smo vedeli, da bo tako.  Zdaj, ko bo sezona mimo, bodo začeli šteti okužene in na Hrvaškem bo situacija še slabša kot pri nas.

 

Midva z možem sva fasala covid v Umagu tam okrog 15.7. Potek bolezni je bil dokaj povprečen-nič posebnega, prehlad z malo vročine. Sedaj v začetku septembra se odpravljava spet nekam v Istro. Brez skrbi, saj sva prebolela.

 

Se je vedelo že, ko so skorajda vse ukrepe razrahljali. Maske po večini pa tudi niso stale tam kjer bi morale. Od nosom ali za vratom.

Tako kot je rekel Krek, Cerkev ima pravico po svoje spoštovati PCT pravila in so pač okužbe narasle.

Točno 10 dni po Brezju. Čudno da mediji o tem ne poročajo…

Odgovor na objavo uporabnika
Normalno, 25.08.2021 ob 17:06

Se je vedelo že, ko so skorajda vse ukrepe razrahljali. Maske po večini pa tudi niso stale tam kjer bi morale. Od nosom ali za vratom.

 

Nikakršnih ukrepov. Ne msak, ne razdalje, na veliko koncih tudi ne razkužil. Gostilne so nabito polne, koncerti praktično vsakodnevno- vse brez mask in kar paše zraven. Jasno, da je okužb ogromno.

Če bi pazili, se zaščitili, bi jih bilo komaj omembe vredno.

 

New Report

Close