Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek visoke najemnine, zakaj raje ne vzamete kredita?

visoke najemnine, zakaj raje ne vzamete kredita?

Tisti, ki za najemnine daste 500 eur na mesec ali več plus stroški zakaj raje ne vzamete kredita za svoje stanovanje?
Predvidevam da ga ne dobite ali kaj je razlog?

Banke ne dajo ravno vsakemu kredita. Poleg tega ponavadi zahtevajo lastno udeležbo 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (lahko tudi več, odvisno od banke in od primera do primera) in vsaj mlade družine so redko takšne, ki bi imele nekaj deset tisoč evrov na računu za pokritje pologa.

Za nakup rabiš polog. Kar fleten znesek. Večina v najemu ga nima oz. varčuje za to.
Veliko jih je v najemu prehodno, pač za kakšno leto dve. Veliko je tujcev. Študentje. Ljudje, ki nočejo lastniškega stanovanja iz katerega koli razloga že. Ljudje, ki se veliko selijo.
Jaz sem recimo trentno v najemu ker urejamo hišo in sem že prodala stanovanje.

nova
Uredništvo priporoča

Po pravici povedano ne vzamem kredita zato, ker so cene nepremičnin bolane. Imam kapital za polog (100k) in zelo dobro plačo, vendar potrebovala bi še 100k kredita za vsaj 3-sobno stanovanje, kar pomeni najmanj 20 let po 500 eur/mesec. Za ta denar se prodajajo stara stanovanja potrebna obnove, kar pomeni, da potrebuješ še ene 20 jurčkov za adaptacijo. Ne vem no…se mi kar zvrti ko pomislim na nakup.

Ce preracunas, dasi v najemu in placujes 6-7k letno, v treh letih je to 20k, v petih letih cez 30k eurov, cene pa toliko ne bodo padle.
S tem, da bos v teh letih odplacevala kredit in ne metala denarja v luft.

No, ce si doma, potem se pa splaca pocakat kako leto.

Ce preracunas, dasi v najemu in placujes 6-7k letno, v treh letih je to 20k, v petih letih cez 30k eurov, cene pa toliko ne bodo padle.
S tem, da bos v teh letih odplacevala kredit in ne metala denarja v luft.

No, ce si doma, potem se pa splaca pocakat kako leto.
[/quote]

Nisem doma, v najemu sem.

Tvoja kalkulacija je seveda smiselna, verjemi, da sem že n-krat preračunavala, ampak enostavno se mi zdi nehigienično dati 300k za trisobno stanovanje (relativno novo in opremljeno). Ne vem, ko bo pravo stanovanje na voljo se bom verjetno skorajžila, do takrat pa samo spremljam kaj je na trgu.

Kako boste pa odplačevali kredit med vojno in kaj bo z že vplačanimi sredstvi?

No…več kot pol milijona za 3-sobno stanovanje!

https://www.nepremicnine.net/oglasi-prodaja/medvode-stanovanje_6327111/

Katero vojno??

Trenutno je definitivno bolj ugodno biti v najemu kot kupovati. Glavni problem najema je, da trg dolgoročnega najema praktično ne obstaja.

Kako boš pa najemnino plačeval med vojno? In kaj se (ne samo med vojno, ves čas) dogaja z že plačanimi najemninami?

hahahha….stanovanje na vasi….več kot 6.000 Eur/m2

da imajo ljudje take plače, da se taka stanovanja sploh prodajo,
če bi imela recimo 300.000 EUR pa si raje kupim malo hiško v okolici Lj ali na Gorenjskem recimo, kot pa stanovanje v Lj

Kako pa misliš, da se kredit vzame za nekaj 100k€?
Potrebuješ našparano, nazadnje sem slišala 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in redno službo, pa na koncu meseca ti mora ostati neka vsota na računu (odvisno od otrok itd.).
Do takrat pa tudi moraš nekje živeti.
Najemnina 500€ je 500€, za kredit 500€ pa mora biti 1500 *rednega* priliva. (Cifre niso preverjene, ker se preračunava vzdrževane člane, itd.)

Placujem 1.200 e na mesec + stroski za najemnino. Imam dovolj za nakup karkoli svojega a mi ne pride na pamet da bi kaj kupil! Zakaj na bi????? Slovenske ovcke se kreditirajo za 20 let,da potem jedo jogurte in zivijo v 50 meterskih luknjah? P..s slovenija je komaj na 28 mestu po lastniskih stanovanjih.

Nisem doma, v najemu sem.

Tvoja kalkulacija je seveda smiselna, verjemi, da sem že n-krat preračunavala, ampak enostavno se mi zdi nehigienično dati 300k za trisobno stanovanje (relativno novo in opremljeno). Ne vem, ko bo pravo stanovanje na voljo se bom verjetno skorajžila, do takrat pa samo spremljam kaj je na trgu.
[/quote]zelo ste naivni tisti, ki mislite da bodo še kdaj cene nepremičnin v slo dol. nikoli več, samo še drastično gor, večja bo kriza večje cene bodo. to se da smiselno razložiti, zadaj je korupcija kraja kriminal ki so ga začeli že v 90 ih letih. nekateri lopovi imajo po 60 70 stanovanj, sedaj so že stari debeli ogabni prdci, ki imajo v najemih mlade lepe vitke punce, ki jim ga poleg najemnine še vlečejo in golatajo njihovo spermo. Z njimi delajo kar hočejo fukajo jih vsepovprek na njih se izzivljajo in prirejajoi orgije. gre za ljudi, ki imajo pod palcem milijone in fukajo najlepši cvet slovenskih deklet. njihove filme se dobi tudi na dark netu, sam kje boste vi naivkoti to skapirali. mogoče je pa vaša hčer med njimi. in večno bo tako. bogati bodo še bolj bogati reveži pa bodo polročili te izrabljene tisočkrat pofukane odslužene ženske. v to so vas pripeljale skoraj vse slo vlade dosedaj, zapomnite si to. to je bilo izvedeno načrtno kot še marsikaj v tej državi no praktično vse

Minimalna plača je koliko… okoli 780 eur neto, potem če imaš otroka še 250 eur na otroka. Torej ostati ti mora dobrega 1000 eur, ostalo gre v kredit. Če imaš še kako prevzeto obveznost se odšteje še to.
Že tu odpade kar lepo število mladih, ki v svojih poklicih šele začenjajo.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Odpade VECINA Slovencev,ne samo mladih ki so komaj zaceli s sluzbo; https://www.zurnal24.si/slovenija/tako-bedne-so-place-v-sloveniji-337744

No, tu je potem odgovor. Enostavno ne dobiš kredita, tudi če bi rad. Žalostno je le, da za najemnino te pa nihče ne vpraša, če ti dovolj ostane in če imaš dovolj sredstev.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

očitno obubožani gospodarstveniki in njihovi delavci na koncu pa le napraskajo 300.000 in več, glede na to, da se vsa stanovanja hitro prodajo.

Prodaja se ne prakticno nic!!

Prodaja se “vse”,ker je stanovanj za prodajo zelo,zelo,zelo malo. Poglej podatke GURS. V 1 mesecu je bilo prodanih 15 (petnajst) nepremicnin!

Pri nas se stanovanja in hiše, če so dokaj ok, prodajajo prej kot v 1 tednu. Vendar pokupujejo šiptarji. Sem ter tja dobiš še koga, ki kupi čim manjšo parcelo, da bo nekoč zgradil hišo. Kar je zgrajenega gre za med, s tem, da ponujajo še dobre cene.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Za ta denar, pa naredis ( ne kupis) tako bajto da dol pades. Z vso urejeno okolico , pa ze malo se lahko preseravas pri opremi …..

Preteral so….
Nasplosno pretiravajo z telimi novogradnjami. Tisti ki kupujete . Bo treba se malo pocakat, ….toliko da zacnejo banke prodajat 😉.

Slabe podatke imaš, v marcu se je samo v LJ prodalo več kot 30 stanovanj in hiš, da ne govorimo o drugih nepremičninah in drugi krajih po Sloveniji.

Za ta denar, pa naredis ( ne kupis) tako bajto da dol pades. Z vso urejeno okolico , pa ze malo se lahko preseravas pri opremi …..

Preteral so….
Nasplosno pretiravajo z telimi novogradnjami. Tisti ki kupujete . Bo treba se malo pocakat, ….toliko da zacnejo banke prodajat 😉.
[/quote]

Ljudje večinoma skeširajo, ni mi pa znano, da bi banke stanovanja kupovala na zalogo?

New Report

Close