Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vitamin D

Vitamin D

Vsak dan vzamem kapljico Nutrisorb Liquid BioMulsion D. Ali je to ok

Vzamem dva po 1000 . Imam rahlo osteopenijo. Več ne upam jemat. Najbolje bi bilo it v laboratorij in si dat izmerit. Kje so ti laboratoriji?

Koliko IU je ena kapljica? 1000?

To je OK, če imaš vrednost vitamina D kolikor toliko normalno, to je potem vzdrževalna doza za čez zimo.

Če imaš pomanjkanje, pa je bistveno premalo.

2000 ni preveč. Glede na diagnozo.

Ti laboratoriji so povsod. Če ne veš za vaš kraj, vprašaj v zdravstveni dom oz. svojo zdravnico, kje si ga lahko izmeriš.

Ti laboratoriji so povsod. Če ne veš za vaš kraj, vprašaj v zdravstveni dom oz. svojo zdravnico, kje si ga lahko izmeriš.
[/quote]
Ravno vsak laboratorij žal ne meri vrednosti D vitamina. V Lj jaz vem za polikliniko in za Adrialab. Najbrž pa še kje… V mojem ZD ne opravljajo tega.


Ravno vsak laboratorij žal ne meri vrednosti D vitamina. V Lj jaz vem za polikliniko in za Adrialab. Najbrž pa še kje… V mojem ZD ne opravljajo tega.
[/quote]

Ah, funkcionalna pismenost. Nisem napisala, da vsak laboratorij to meri, ampak, da so ti laboratoriji povsod.

2000 ni preveč. Glede na diagnozo.
[/quote]

2000-3000 IU ni preveč, če je osteopenija.

Ah, funkcionalna pismenost. Nisem napisala, da vsak laboratorij to meri, ampak, da so ti laboratoriji povsod.
[/quote]
Oprosti, nerodno sem citirala. Želela sem le pomagati avtorici vprašanja, kje zagotovo lahko izmeri vrednosti.

2000-3000 IU ni preveč, če je osteopenija.
[/quote]
Hitro je lahko preveč.

V Dm-ju je kot prehransko dopolnilo BetterYou Dlux+ Vitamin D+K2 Daily Oral Spray. Vpišite v Google.
Priporočen dnevni odmerek so 3 razprški. Piše, da vsebuje 3000 IU.
Ima kdo to? Velja 3000 IU kot en razpršek ali trije? Ker jemalo naj bi se 3 krat na dan. Se pravi, da je to skupaj 9000 IU al kako? Jaz jemljem en razpršek, ampak verjetno je to brcanje v temo. Morala bi 3. Kaj mislite?

Naj povem še to, da se poleti sploh ne sončim, za sprehod po soncu pa imam na obrazu vedno kremo s ZF 20. Pozimi pa sploh je sonca premalo. Tako sklepam, da ne bi bilo nič narobe oz. prej koristno, če bi jemala 3 šprice tega vitamina, ki sem ga v prejšnjem postu omenila. Kaj mislite? Stara sem 40+.


Tukaj imaš navedeno, da so trije razprški 3000 enot – https://betteryou.com/vitamin-d-k2

New Report

Close