Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Vlada bo uvedla vinjete za osebna vozila

Vlada bo uvedla vinjete za osebna vozila

Hej ti žogca se pozna, da ne mrdneš ven iz tiste Lj. zato si tako presneto primitivna in zaostala.
Boss, da ne bomo vsi ostali zarčunavali takse, ko se vi žabarji privlečete na podeželje, pustite tiste svoje korete kot prasica drek,…huh bomo vidli kdo bo več nakasiral…

Sigurno ti. Vsak dan prideš v LJ., jaz pa le enkrat na teden ali dva k tebi. Pa računaj.

Ja seveda moramo priti delat v Lj., ker taki voluharji ala žogca tako nič ne naredite, smrdite pa vi po ljubljanskih zelenicah tako s svojimi koretami kot z ubogimi hišnimi ljubljenčki, katere peljete do ta prve zelenice, da se olajšajo, drek pa pustite tam in to isto potem počnete konec tedna na deželi, serjete, kje vas prime…

Ljubljane se izogibam kot hudič križa…tako, da na prste ene roke lahko preštejem kolikokrat na leto sem v Lj…

Kot rojena “Ljubljančanka” najbrž poznaš basen o lisici in ježu?

Tisti, ki se pelje pa samo iz Vodic do Kranja, pa plača tudi toliko a ne?

Pa tisti, ki se pelje 10x iz Lj do Kopra tud plača več kot stane v Avstriji celoletna vinjeta, pa imajo dosti več avtocest kot mi.

Pa pošteno tudi ni, da so staro cesto podrli, in zgradili plačljivo avtocesto, tako da boš prisiljen plačat, kot naprimer na Gorenjskem.

No kar drži se tega, bo vsaj eden manj v koloni.

eh ljubljančani sami sebi delate kolone, priznajte si, ko pa pridete v manjše mesto z enim ali dvema semaforjema, pa več ne veste kako se obrnit, tako, da se takoj nabere en kup pleha za vami….

Primitivnost se kaže tudi v izrazoslovju, naj navedem nekaj tvojih cvetk:

Kresalova dela s PIČKO, v nekem drugem forumu naj bi si ga jaz na tvoje pisanje DRKAL, da ne nadaljujem z naštevanjem … Ampak tu smo pa pri sposobnosti refleksivnega mišljenja … Kolikor mi je znano so pravni faks naredili tudi ljudje, ki jim je bil dokazan idiotizem … Tako, da sklicevanje na to še ne more biti povod za tvojo omiko …, ki je evidentno ni in ni …

Saj tudi ljubljanske srajce hodite k nam na deželo usmrajat zrak, pelji se ob nedeljah zvečer ko se vračate v svoje brloge in kakšno gužvo ustvarjate. Če bo taksa za nas podeležane v ljubljani, naj isto velja še obratno. Mater kako eni zletijo v luft, ko se gre za ukinitev čudnega in neupravičenega privilegija.
Še kmetih. Mestni kmetje so najhujši, kajne žogica ti to veš. In škoda ker ne greš malo po naši lepi domovini, ker ni vse ljubljana. Hvala Bogu. In to da ne hodiš spoznavat domovine se ti kar pozna. Sploh pa so vsi ljubljančani kmečkega izvora, ker je bila ljubljana pred še stoletjem zelo majhna. Tudi večina velikih ljubljančanov se je rodilo na deželi, tako da merilo kmetavzarstva ni dejstvo, da živiš v ljubljano.
Dežela je zakon. In to ljubljančani cenite.

Ti je dolgčas, kaj? Po iskalniku iščeš moje poste in ugotavljaš, kateri faks sem končala. Lepo. Žogca preklinja in kaj? Preklinjanje zame ni primitivizem. Primitivizem je zame omejenost. Idioti končujejo pravni faks? Ti veš, kaj je idiot? Žal ti ubogi ljudje niti pisati ne morejo. Preberi kakšno knjigo psihologije, mogoče kje najdeš definicijo idiota. Povod za omiko? Spet pišeš neumnosti. Povodo za omiko so zame omikani ljudje na drugi strani. Pravni faks ne more biti povod. Zakaj se jaz sploh ukvarjam s teboj? Nisi mi zanimiv. Zdaj bom začela preklinjati …

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Samo, da ti loptica ne spadaš med omikane…

Vidiš, moja družina ni prišla s kmetov, ampak so se moji pradedki in prababice rodili in tudi umrli v Ljubljani. Jaz sem na to ponosna.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Jaz preklinjam in sem na to ponosna. Omikana nisem, ampak omejena pa tudi ne. Kar za mnoge od vas ne bi mogla reči.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Da si ponosna na svoje preklinjanje in da so se tvoji pradedki in prababice rodili in umrli v Ljubljani, nekako ne gre skupaj.

Haha, Žogca bi si še zrak lastila. Kako kapitalistično. Ne vem, zakaj nekateri mešate mestnino z cestnino. Bi od kalibrov tipa Žogca in podobni pričakoval več inteligence.

Sicer pa mene osebno mestnina ne bi motila. Vinjeta tudi ne. V službo hodim peš, v bližnji prihodnosti pa nameravam uporabljati vlak (ko se preselim). Letna karta za vlak stane za 9 mesečnih, kar pomeni, da se 3 mesece na leto voziš zastonj.

V splošnem pa se mi zdi res bolj pošteno, da plačaš po prevoženem kilometru, ampak v Sloveniji nismo konsistentni. Pol avtocest je odprtega tipa, veliko km sploh ni potrebno plačati (LJ in bližnja okolica), da niti ne omenjam letnega plačila uporabe (regionalnih) cest, pri katerem noben ne gleda prevoženih kilometrov. Se pravi, ker imamo gnil sistem, je vinjeta boljša rešitev, dokler se ne uvede KONSISTENTNEGA plačevanja po kilometru za VSE voznike, po CELOTNI Sloveniji. Na satelite pa ne preveč računati, ker je menda projekt Galileo zastal, in sedanje napovedi so leto 2013 začetek delovanja, kar pri EU birokratih pomeni 2015 za komercialno rabo.

Cena 200€ in več za letno vinjeto je aboslutno preveč. Ne moremo z nižjim standardom plačevati več kot Avstrijci za manjšo dolžino avtocest ! To je blaznost, ki jo lahko skuha samo aparatčik v banana republiki Sloveniji. Mah, že od začetka bi mogli vzeti francoski ali hrvaški model in prepustiti gradnjo privatnikom, gor pa usekati vinjeto, ki bi jo privatniki kasirali naslednjih 50 let. Ne pa da se zajebavamo s temi krediti, ki jih bodo odplačevali še naši otroci.

Ni pomembno če ti nisem zanimiv … Si pa zato ti meni … in komaj čakam, da kaj napišeš … Sicer pa je idiot sinonim za duševno zaostalega človeka, za tistega, ki torej premore malo duševnih sposobnosti, ni pa nujno, da je zaradi tega nezmožen pisanja … Omika ali kultura pa je širok termin … Ne vem, da bi omikan človek uporabljal omenjen besednjak … In spet, tisto, kar je zate veljavno, še ni rečeno, da tudi drži … No, in čimprej kaj piši … Zelo mi je dolgčas …

Vidiš, moja družina ni prišla s kmetov, ampak so se moji pradedki in prababice rodili in tudi umrli v Ljubljani. Jaz sem na to ponosna.[/quote]

Verjetno so se do mostiščarjev rodili v ljubljani, loptica.

Na to, da preklinjaš si ponosna? Ne samo, da si primitivna, tudi omejena si. Res poji večkrat na svež zrak, mogoče še ni prepozno, ti bo malo prepucal podstrešje. In, če bo kaj koristi od tega, ti ne bomo zaračunali okoljske takse, še zastonj ti bomo dali jesti kislo zelje, repo, pa fižol, pa še kakšen kosstarega kruha ti bomo stisnili v žep…pomga taka zdrava kmečka hrana…boš dobila več kisika v telešček,…

Idiot je najhujša oblika zaostalosti, hujša od debila in imbecila. Sicer ti termini niso več v uporabi, jaz pa se ne spominjam natačnih mejnikov med posameznimi kategorijami. Vem pa, da idiot ni sposoben narediti niti enega razreda osnovne šole, kaj šele pravno fakulteto. In je prav grozljivo, da pišeš takšne nebuloze. Mislim, da idiot niti govoriti ne more. Če ne moreš govoriti in ne moreš pisati, težko končaš fakulteto.

Nimam časa, da bi se dopisovala s teboj, zato se poslavljam.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Ena opcija je tudi ta, da se v ceno bencina vkalkulira še strošek avtocest. Več voziš, več bencina, več prispevaš za avtoceste. S tem bodo pomirjeni tudi Ljubljančani, ki gredo “enkrat na leto v Bohinj”. Za tujce pa vinjeta, da se ne bi zastonj vozili po naših cestah.

Vprašanje je le, če bi EU dovolila tako “diskriminacijo” med domačim in tujim prebivalstvom, ker EU forsira enakopravnost za vse državljane EU.

Če bo cena kot v Avstriji sem kar za to, to je tudi moja približna poraba cestnin. Glede na to, da moram ob registraciji plačati tudi uporabo cest pa mislim, da bi morala vinjeta veljati za tuje voznike, za vse ceste po državi.

Ste opazili, da ko žogca nima kaj reči se ji začne muditi…

mina in to je zdej ful važno? si mogla povedat ane…Mislm kaj tebe daje ženska, mi ni jasno…

Žogca.
Kaj pa po ljubljanski obvoznici, se kdaj zapelješ?

New Report

Close