Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vlada naj prekliče prepoved gibanja izven domače občine!!!! Zdaj je pa dovolj!!!!!!!

Vlada naj prekliče prepoved gibanja izven domače občine!!!! Zdaj je pa dovolj!!!!!!!

Za nujne zadeve še nikoli ni šlo tako hitro. Nobenih gužv ni. Ampak za res nujne. Odpadlo je pa veliko brezveznega jokcanja. Tak učinek bi prinesel v veliki meri tudi obvezna participacija recimo 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} storitve, razen za otroke, za starejše od 70 in za delo nezmožne (pri čemer nimam v mislih nezaposlenih). In uvrstitev večjega obsega bolezni v delovne bolezni (obrabe hbtenice, iz dela povzročene astme, dermatitisi, psihična stanja po mobingu,…), kjer bi participacijo kot posledice zdravljenja plačal delodajalec. Uredile bi se delovne razmere in prepolovile bi se čakalne vrste v trenutku.

Kaj pa poreces na to da smo ena redkih drzav v evropi s tako milo karanteno? Francija, Spanija, Belgija ne smejo iz stanovanj. Da ne govorim o drzavah kot je Srbija, kar delajo je za bruhat. Zelo razvajeni ljudje smo postali.

Samo TI, TI ,TI – se je prižgala kakšna žarnica?
Še rahlo drugačno vprašanje za vas bolj počasne:

So drugi kaj bolj varni, če namesto v sosednjo občino raznosim okužbo po lastni občini?

Upam, da se bo prižgala kakšna žarnica.
[/quote]

nova
Uredništvo priporoča

Se strinjam, zelo dobro napisano! Vlada s kanonom strelja na komarja. Ranila bo ljudi vsepovprek, komarja pa še vedno ne bo ubila!

Pri meni je tudi problem. Imam starejsega psa in mi jė samo doticno hrano, ki jo ne dobim v svoji obcini. Hrane imam cca se za 2 tedna. Zaradi teh b.edakov bom jaz psa stradala?
Druga tocka sem na mininalni placi. Placujem streho nad glavo. Za zivljenje mi ostane drobiz. Zdaj imam pa se 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} placo, ker sem doma. Normalno, da grem po nakupe v cenejse trgovino. Govorim za 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} so cenejsi artiki v drugi obcini. Pri nas imamo pa drago trgovino.
Ne bom imela kaj v lonec dat.

Normalno hodim obiskovat ostarele starse, prav tako moji otroci. Zaenkrat me nihce ni ustavil, imamo pa vsi sprintan mail od zdravnika, kjer sem jih prosila, da naj nam potrdijo, da so moji starsi obnemogli in potrebujejo vsakodnevno pomoc. Mislim, da bi to moralo zadostovati, ce nas kdo ustavi.
Vse ostalo kar pisete, je po moje prvic nerazumevanje prebranega dolocila, ki prepoveduje gibanje v nenujne namene in drugic zato, ker so krivi tisti ki so mislili, da jim nihce nic ne more in da njim ne bi nihce govoril, ali lahko kam grejo ali ne.

Pri meni je tudi problem. Imam starejsega psa in mi jė samo doticno hrano, ki jo ne dobim v svoji obcini. Hrane imam cca se za 2 tedna. Zaradi teh b.edakov bom jaz psa stradala?
Druga tocka sem na mininalni placi. Placujem streho nad glavo. Za zivljenje mi ostane drobiz. Zdaj imam pa se 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} placo, ker sem doma. Normalno, da grem po nakupe v cenejse trgovino. Govorim za 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} so cenejsi artiki v drugi obcini. Pri nas imamo pa drago trgovino.
Ne bom imela kaj v lonec dat.
[/quote]

Po nujnih nakupih lahko greš tudi v sosednje tri občine. Danes sem šla po določeno hrano na točno določeno lokacijo izven občine, tri policijske kontrole in ko sem povedala kam, kako in zakaj, ni bilo problema.

Pri meni je tudi problem. Imam starejsega psa in mi jė samo doticno hrano, ki jo ne dobim v svoji obcini. Hrane imam cca se za 2 tedna. Zaradi teh b.edakov bom jaz psa stradala?
Druga tocka sem na mininalni placi. Placujem streho nad glavo. Za zivljenje mi ostane drobiz. Zdaj imam pa se 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} placo, ker sem doma. Normalno, da grem po nakupe v cenejse trgovino. Govorim za 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} so cenejsi artiki v drugi obcini. Pri nas imamo pa drago trgovino.
Ne bom imela kaj v lonec dat.
[/quote]

Namesto, da psa futraš, raje nafutraj sebe!

Mene pa zanima, kje v bistvu sploh izvajajo nadzor, da vem, če se lah s kolesom peljem.:))
Tisto o občinah je čisto retardirano … Eni so iz velikih občin, eni pa iz čisto majhnih.

Upam, da so policisti dovolj razumni, da ne bodo težili nekomu, ki se nahaja v sosednji občini (še sploh, če ima smiselno pojasnilo), ampak bodo raje lovili tiste, ki se na Bledu okrog jezera sprehajajo. Če se res kdo, zadnjič na tistih dramatičnih posnetkih, zaradi katerih so bili ti novi ukrepi sprejeti, ni bilo prav veliko ljudi videt.

Tukaj na meji s Hrvaško migranti veselo hodijo čez zeleno mejo, nas ob meji je strah, policije ni nikjer. Lep pozdrav.

Tako so hoteli tisti ki niso potrdili pooblastila vojakom.Pa naj gredo migranti kar do Ljubljane,(pokaži jim pot) jih bodo nasprotneži sprejeli k sebi. Policistov je pa že tako in tako premalo.

Gibanja, istocasno pa pozabljajo, da so prav oni še ne tako dolgo nazaj omejevali gibanje, sploh cez zahodno mejo, na meji je bila vojska, stotine karavl, vojaške patrulje na nekaj sto metrov, prebeznike so streljali. Pri vsem tem pa je zanimivo se to, da so streljali svoje, ki so želeli iz komunističnega raja in ne tiste, ki bi k nam drli v invaziji.
Potem pa bodi pameten.

Saj si odrasla, ločitev s starši boš že zdržala. Slovenci smo med sabo itak spokregani, mogoče pa zdaj ugotavljamo, kako se imamo radi in pogrešamo. Meni je huje zarad otrok, ki se jim s to prepovedjo druženja spodaj v peskovnikih in na igriščih pred bloki zaustavlja normalni mentalni in psihični razvoj! Ne more ena mama naučit otroka po protokolu vsega, kar ga lahko ena obična vzgojitelca pa konec.

Tako da otroci rabjo vrtec pa šolo pa igro pa družbo! Zločin je otroku odvzeti normalno bistroumnost, saj se mu ta v tej osami ne bo razvila, ta pol letni manko se bo poznal direkt na možganih, osebnostnih odraslega!

Tvoja sodelavka pa je za stanje sama kriva, vlada ji je dala možnost, da se ona preseli na začasno bivališče k partnerju, ali pa partner k njej na začasno bivališče, ki ga prijavi, torej, lahko ima stalno in začasno bivališče, ampak živeti pa mora v času korone samo na enem naslovu : za vožnjo v službo in nazaj pa ima potrdilo. To pa je ja tako preprosto kot bi rekel keks. Reci ženski, naj tako naredi, če bi rada bla z moškim, kaj je tu za čakat, razen če si gresta v dvoje na živce in ga ima samo za ….
[/quote]
Hudo, saj ko vas bo zemljiški davek usekal, se pa javite. Ker za stalno bivate na vikendu! Hudo! Huje, najhuje. Pamet v roke! Keks pa seks sta res preprosta, posledice seksa pa pogosto ne!

Tisti,ki ploskajo tu tem ukrepom glede občin so tako masivni oboževalci princa teme.

Ukrep je diskriminatoren tudi do parov, ki ne živijo skupaj, vendar so v zvezi.
Zakaj ne živijo skupaj, je pač njihova stvar. Lahko so take okoliščine, npr. kot pri meni, ko ima moj partner kmetijo in tam živi z ostarelimi starši. Tudi brat je še tam. Jaz pa živim v mestu v bloku. Kar precej let sva par, otrok nimava, sva se pa prej redno družila. On je prišel k meni v petek popoldan in ostal do ponedeljka zjutraj ali pa jaz prišla k njemu prav tako v petek po končani službi. Pomagala sem mu pri delu, kaj pospravila, skuhala… vsa leta sva se imela lepo. Tudi na skupni dopust sva šla, prav vsako leto.

Zdaj pa tole! Gotovo da pogrešava drug drugega, tudi zdržala bova že nekako. Ampak vseeno se nama obema zdi tale ukrep neprehajanja med občinami pretiran!

Pa nehaj najedat s tem Bledom, kot da je to zdaj najbolj važno. Pa še za to – naj pač policaje postavijo na Bled, če je to tak problem.

Problem je recimo, ko si na robu občine doma, v sosednji občini 1 km stran imaš pa trgovino, ki ponavadi ni oblegana. Obenem imaš pa 5 km stran v svoji občini trgovino, ki je ponavadi nabita. In zdaj moraš pač it dlje v tisto bolj polno, ker je pač v isti občini. Tako da ta ukrep lahko v resnici celo bolj škodi kot pomaga.
[/quote]

Ja, tebi. Tistim, ki redno zahajajo v tisto manj oblegano trgovino, pa pride prav, da tako ostane, ne da se začne noter zgrinjati še kup sosednjih naselij. Tebi bi bilo prav, da bi vedno zahajala v napol prazno vaško trgovinico, potem bi pa naenkrat zaradi epidemije postala nabito polna ljudi iz sosednjih krajev? Najbrž ne. Jebiga, si pač padla med tiste, ki jim ukrep ne gre najbolj na roko. Domačinom in prodajalkam v tisti sosednji občini pa ja.

Pri meni je tudi problem. Imam starejsega psa in mi jė samo doticno hrano, ki jo ne dobim v svoji obcini. Hrane imam cca se za 2 tedna. Zaradi teh b.edakov bom jaz psa stradala?
Druga tocka sem na mininalni placi. Placujem streho nad glavo. Za zivljenje mi ostane drobiz. Zdaj imam pa se 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} placo, ker sem doma. Normalno, da grem po nakupe v cenejse trgovino. Govorim za 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} so cenejsi artiki v drugi obcini. Pri nas imamo pa drago trgovino.
Ne bom imela kaj v lonec dat.
[/quote]

Ob sprejetju tega ukrepa so našteli kar nekaj situacij, ko je prehod v sosednjo občino dovoljen. Hkrati so rekli, da je treba (citiram) uporabiti zdravo pamet in presoditi, kdaj pač nekaj moramo in zato tudi gremo iz svoje občine, kdaj pa gre za nekaj, kar ni nujno. Ampak so zelo optimistični, ker vidim, da vas je veliko, ki za zdravo pamet še niste slišali, niti niste sposobni vsaj prebrati v kakšnih primerih lahko narediš izjemo.

Ukrep je nepotreben in nesorazmeren, dejansko bi morali samo več nadzirati turistične kraje.

https://siol.net/siol-plus/kolumne/miha-mazzini-zagrenjena-psiha-teh-nesrecnikov-hoce-vse-stlaciti-v-blato

Odličen članek!

Razvajenci cvilijo že, če jih malo stisneš. Vlada poizkuša vse za zajezitev virusa. Na voljo ima še hujše ukrepe v primeru potreb. Če na koncu ne bo uspelo, se bo lahko reklo, da se je poizkusilo vse, kar se je dalo narediti. Prioriteta je človekovo zdravje in življenje, vse ostalo je sekundarnega pomena. Pa, če bo treba jeseni ali naslednje leto spet, ni predaje.

bla bla fla fla bo treba kej storiti proti tem fašistom,ki vladajo …..sicer pa škoda je že povzročena…zaradi enga smešnega virusa cela ekonomija propadla hahahha bla bla bla fla fla fla sam 220 občin mamo hahahhah

“Prioriteta je človekovo zdravje in življenje, vse ostalo je sekundarnega pomena.”

z izjemo ustvarjanja dobička, četudi v ne nujnih proizvodnjah

Se motiš. Prej po TV – z obalne sprehajalne poti so pregnali vse sprehajalce. Pot ima smolo, da je vmes meja med dvema zelo majhnima občinama in na tej meji so kasirali globo. Čeprav gre za zelo zdravo početje – sprehod na morskem zraku – sprehajalci so bili domačini. Koprčan se je znašel v izolski občini – in moral plačati globo. Zaradi sprehoda! In bogve koliko ljudi še. Izgovarjali so se, da hočejo pregnati “tujce”, zdaj preganjajo pa domačine.

Ne nakladaj. Če bi bila prioriteta zdravje, bi spodbujali gibanje, ne “stay at home” in peglaj kavč. V domovih za ostarele, med štirimi stenami se virus prosto širi, zdrave pa zapirajo, namesto da bi jih nagnali v naravo. Narobe svet.

New Report

Close