Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vlada podražila letno vinjeto

Vlada podražila letno vinjeto

Tudi NE za reševanje varčevalcev z državnimi jamstvi za depozite do 100 000 evrov! Vsak si sam izbere banko in naj sam nosi odgovornost za odločitev, da ji zaupa svoje prihranke.[/quote]

A boš še tega mnenja, ko bo šla tvoja banka v ####?[/quote]

Enakega! Če ti nisi pripravljen reševati drugih s svojim denarjem, zakaj bi drugi reševali tebe?


Dej no dej, ti se dobesedno delaš norca iz ljudi,15 evrov se je podražila vinjeta, 15 evrov, to je malo več kot 1 evro na koledarski mesec. In se boš pač odpovedala eni kavi, pa bo!! A da nimaš za kavo? Potem pa recimo internetu, ali pa nekaj minutam pogovora po mobiju, ali pa…..recimo eni šminki, enemu šniclu, enemu pivu na dva meseca, enemu….[/quote]

Ja, odpovej se eni kavici na mesec za dražjo vinjeto.
Odpovej se dvem kavicam na mesec za dražjo elektriko.
Odpovej se trem kavicam na mesec za dražji bencin.
Odpovej se štirim kavicam a mesec za dražjo komunalo.
Odpovej se petim kavicam na mesec za višji DDV.

Kaj pa, če ne popiješ toliko kav na mesec?
In do kdaj se bomo odpovedovali kavicam? Zakaj bi se sploh morali MI odpovedovati?
Naj se vlada odpove dohodku višjemu od minimalca, pa se jaz rade volje odpovem 30-im kavicam na mesec!

Ja bomo reševali ljudji ne pa pracse na vladi, ki so dobesedno pokradli v svoje žepe na milijardo evroc. in še ga kradejo.. Toliko o tvoji pameti. o.k ti pridem danes oropat stanovanja potem mi boš pa dal še svojo plačo ker me rešuješ jaz moram imeti keš o.k. ti pa kar pejt med klošarje pa še takrat mi boš dajal svoj dobiček ki ga boš nafehtal o.k. ker jaz rabim ti ne.

A boš še tega mnenja, ko bo šla tvoja banka v ####?[/quote]

Enakega! Če ti nisi pripravljen reševati drugih s svojim denarjem, zakaj bi drugi reševali tebe?[/quote]

Jaz sem pripravljena v tej situaciji pomagati drugim in pričakovala bi, da bi drugi pomagali meni. Govorim o navadnih ljudeh, ne o bavčarjih.

Ti nimaš pojma, kaj sploh blebečeš.

Me briga kaj si misliš o meni. Jaz povem svoje mnenje, kako ste vsi tu nekateri zasanjani in brezveznjaki, ki ne veste koliko je 1+1. ti si pa sam tak negativec že tvoj nik pove da sam nergaš poveš pa nič pametnega samo neke smernice, ki si jih prebral ali ti jih je nekdo naflancal. Jaka pamat. in če ne znaš brati za drugimi nisi sposoben za nič, da ti mora nekdo dobesedno vse položiti v usta da kaj razumeš.

Enakega! Če ti nisi pripravljen reševati drugih s svojim denarjem, zakaj bi drugi reševali tebe?[/quote]

Jaz sem pripravljena v tej situaciji pomagati drugim in pričakovala bi, da bi drugi pomagali meni. Govorim o navadnih ljudeh, ne o bavčarjih.[/quote]

Če rešuješ banke, rešuješ varčevalce. Banka si od njih sposoja denar, da ga posoja naprej. Če bomo torej reševali kar naprej njihove varčevalce, bo bankam vseeno, kako bodo zavarovani krediti, ki jih bodo odobravale. Vedele bodo, da bodo vse izgube v vsakem primeru pokrite. Varčevalci so pa hkrati tudi davkoplačevalci. Če njihovi prihranki izginejo v stečaju bank in vlada iz proračunskega denarja jamči za njihove depozite, to samo pomeni, da oni pravzaprav kot davkoplačevalci jamčijo za svoje varčevalne vloge. V primeru izgube torej sami sebe izplačajo. Najprej banka zapravi njihov denar, potem pa jih država dodatno obdavči, da jim vrne denar namesto banke. a ima to kakšen smisel?

Enakega! Če ti nisi pripravljen reševati drugih s svojim denarjem, zakaj bi drugi reševali tebe?[/quote]

Jaz sem pripravljena v tej situaciji pomagati drugim in pričakovala bi, da bi drugi pomagali meni. Govorim o navadnih ljudeh, ne o bavčarjih.[/quote]

Ampak v tem primeru, ko pomagaš drugim, da dobijo nazaj svoje prihranke, prav tako pomagaš bavčarjem, da jim ni treba vrnit svojih kreditov. Kaj pa zdaj?

Zakaj pa potem ne vrnemo denarja Hrvatom, ki so varčevali v LB?

Dosti bo takrat, ko bo vlada rekla, da je dosti.

Ti nimaš nobenega mnenja. Ti samo brez razmišljanja ponavljaš neke brezvezne oštarijske flance brez vsake osnove. Niti sanja se ti ne, kako sistem v principu funkcionira.

Jaz sem pripravljena v tej situaciji pomagati drugim in pričakovala bi, da bi drugi pomagali meni. Govorim o navadnih ljudeh, ne o bavčarjih.[/quote]

Če rešuješ banke, rešuješ varčevalce. Banka si od njih sposoja denar, da ga posoja naprej. Če bomo torej reševali kar naprej njihove varčevalce, bo bankam vseeno, kako bodo zavarovani krediti, ki jih bodo odobravale. Vedele bodo, da bodo vse izgube v vsakem primeru pokrite. Varčevalci so pa hkrati tudi davkoplačevalci. Če njihovi prihranki izginejo v stečaju bank in vlada iz proračunskega denarja jamči za njihove depozite, to samo pomeni, da oni pravzaprav kot davkoplačevalci jamčijo za svoje varčevalne vloge. V primeru izgube torej sami sebe izplačajo. Najprej banka zapravi njihov denar, potem pa jih država dodatno obdavči, da jim vrne denar namesto banke. a ima to kakšen smisel?[/quote]

Hm … razumem. Ampak če ni nobenega jamstva za vloge v bankah, a to ne pomeni, da se bo ves sistem razsul?

Ja kaj pa ti pišeš kako jako pamet samo besede iz slovarčka uporabljaš da si bolj nergaški lahko in drugim očitaš da imamo gostilniško pisavo ali govorico in itd….se mi zdi da ni nič slapša kot pa tvoje preseravanje. pa pismo kaki ljudje v sloveniji živijo dobesedno norci od norca. a zdaj vidite folk moraš lepo pisati pa flancati, da te imajo ljudje za pametnega in dobesedno vseveda, če poveš po domače si pa že kar gostilničar in tvoja beseda ne pomeni nič – po tvojih besedah oz. flancaš. Pa niste resni kle gor. Meni se zdi, če bi tebe dali delati na šaltar da sploh ne veš kaj je keš, če bi ti dali bilanco, bi bulil ker bi mislil da je to nekaj extra za brati, če bi ti dali deset evrov bi mislil, da lahko kupiš bajto.

Če rešuješ banke, rešuješ varčevalce. Banka si od njih sposoja denar, da ga posoja naprej. Če bomo torej reševali kar naprej njihove varčevalce, bo bankam vseeno, kako bodo zavarovani krediti, ki jih bodo odobravale. Vedele bodo, da bodo vse izgube v vsakem primeru pokrite. Varčevalci so pa hkrati tudi davkoplačevalci. Če njihovi prihranki izginejo v stečaju bank in vlada iz proračunskega denarja jamči za njihove depozite, to samo pomeni, da oni pravzaprav kot davkoplačevalci jamčijo za svoje varčevalne vloge. V primeru izgube torej sami sebe izplačajo. Najprej banka zapravi njihov denar, potem pa jih država dodatno obdavči, da jim vrne denar namesto banke. a ima to kakšen smisel?[/quote]

Hm … razumem. Ampak če ni nobenega jamstva za vloge v bankah, a to ne pomeni, da se bo ves sistem razsul?[/quote]

Ja, čisto mogoče. Ampak s temi jamstvi pravzaprav na lastne stroške vzdržuješ sistem ,ki ti krade. Sistem nič ne izgubi, če ti pobere denar, ki si ga ti povrneš prek še višjih davkov. Tukaj vedno ti zgubljaš in glavni igralci sistema dobijo. Potem te pa še prepričajo, da je treba tak sistem obvarovat pred sesutjem, ker bo drugače slabo zate…

Hahaha, kakšen znanstvenik! Daj sestavi program narodne rešitve. Takle biser in možganski trust ima zagotovo že vse rešitve v glavi.

Za danes zaključujem. 🙂 drugače pa zadnje vprašanje, ki si ga zastavil, ve vsak otrok pri 10 letih. Toliko o tvoji extra vzvišanosti. Vzvišanost te pripelje na taka vprašanja, ki jih zdaj postavljaš.



Ja, čisto mogoče. Ampak s temi jamstvi pravzaprav na lastne stroške vzdržuješ sistem ,ki ti krade. Sistem nič ne izgubi, če ti pobere denar, ki si ga ti povrneš prek še višjih davkov. Tukaj vedno ti zgubljaš in glavni igralci sistema dobijo. Potem te pa še prepričajo, da je treba tak sistem obvarovat pred sesutjem, ker bo drugače slabo zate…[/quote]

Okej … če bi propadle vse banke. Ker pa načeloma ne, je vseeno bolje, da vsak davkoplačevalec v tej državi da malo, da pomaga unim revežem, ki so izgubili svoje življenjske prihranke.

Nekako bi bilo treba kaznovati bankirje, ne varčevalce.

Vinjete so itak bedarija. Vsak naj plačuje kolikor rabi avtoceste.

Točno! Vse se draži, kekci pa mislijo, da bodo za vinjete kar celo življenje plačevali isto ceno.

Sam nehajte jamrat! Ko bodo spet pozivali na proteste boste imeli pa en kup izgovorov zakaj NE it.

Ja in vsak naj plačuje zdravstvo, kolikor ga rabi. In starši si kar sami plačujte svoje porodniške, bolniške za otroke..

Tudi jaz je ne kupim več! Naj jo imajo kar sami. Naj si nalepijo dve na šipo, eno na čelo, pa še eno na tazadnjo. Že zdaj so bile mnogo predrage, pa sem rekla : no, še letos!
Zdaj pa nobene več!!!!
Že zdaj sem se po avtocesti peljala samo 6 x. Ker v naši okolici avtoceste sploh nimamo ! Treba se je odpeljati 25 km, da pridem na AC proti Lj.
Da dam 110 € za 1000-1500 km vožnje po AC ? NE!
Pa da stojim v zastojih, ker je vedno zaprt kak vozni pas? NE!
Pa da razmišljam, kako imajo Avstrijci 3 x več avtocest, njihova vinjeta pa je 80 € ? In bi potemtakem pri nas lahko stala največ 27 € ? Če ne upoštevam mnogo višjega življenjskega standarda v Avstriji ? NE !
Ne ! NE ! NE !

še prepocen je pa gorivo tud , kaj jokcate v službo pa vsak s svojim avtom , za vsako sranje greste z avtom , mularijo razvažate enga na en konc druzga na drug konc , avtobusi, vlaki so zjutraj prazni ceste pa nabito polne in v vsakem avtu samo voznik , nobene krize ni , če si ne morte prvošt vinjete pol pa na lokalne ceste pejte , to pa ne ste pre komot , pa bog obvaruj da bi smrklavci šli z avtobusom v šolo jim lahko krona z glave pade ,banda razvajena !

Tako je, najboljši slovenijo itak zapuščajo. Kmalu bodo ostali samo še klošarji!

Lahko se tudi ti izseliš, recimo v Severno Korejo – mislim, da te bodo veseli – tam je strpnost in demokracija ta hip na višku.

Vinjeto pa marsikdo od nas nujno rabi, da lahko kaj ustvari, zasluži in posledično plačuje davek, tudi za takšne kot si ti.[/quote]

Če ne zbereš za eno vinjeto na leto, potem prekleto malo ustvarjaš in zaslužiš v življenju. Taki ste porabniki proračunskega denarja, ne pa davkoplačevalci.[/quote]

Jaz ustvarjam in služim zase in ne za tatinski DARS.
Ker pa tebe DARS plačuje, je pa prav, da mu vračaš :-ppp


Mislim, da ni štos v teh 15€, ampak je štos v vsem, kar se draži in v tem, da za vse podražitve dobimo manj, se pravi, smo dvojno udarjeni po žepu.V primerjavi s Švico so naše vinjete cca 2,5x dražje, a njihov standard je 5x višji. Mi standard zvišujemo samo funkcionarjem in to na račun navadnih državljanov!Za to, je pa tudi 1€ preveč, kaj šele 15 evrska podražitev vinjete![/quote]

Kdo te pa sili kupit vinjeto? Ne vozi se po avtocesti pa bo! In kako boš s podražitvijo vinjete dobila manj? V tako opevani Švici je življenje nad drago! Si kdaj tam že bila? Očitno ne! .[/quote]

V tako opevani Švici stane letna vinjeta (jo mora plačati vsak ob registraciji avta) recia in piši 45 Chf in ne življenje sploh ni drago, če imaš švicarsko plačo. Švicarske plače pa niso ravno majhne, so izmed najvišjimi na svetu, da se lepo živeti glede na življenjske stroške.
lp

New Report

Close