Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Vlada RS je dobila podporo

Vlada RS je dobila podporo

opozicija nas je glede na postavljeno vpeašanje ponovno osramotila v Evropi.

meni je žal, ker hočem imeti krepko in logično opozicijo,da “kao razgledani ljudje” enostavno ne zastopijo zdrave logike, ki jim je bila tolmačena dve uri.

res je hecno,v stilu tako, kakor en tukaj piše, poslal bi Anderliča po cigarete (da ga ne poslušam), on pa bi prinesel Coca colo.

Saj ne trobiš. Majhna finesa ti pa ni jasna: vlada ni enako država. Če se jaz delam norca iz poljskih Boleka in Loleka (bratov Kaczynski), s tem ne mislim ničesar slabega o Poljakih. Tudi čez Busha pljuvam, da o ameriški politični ureditvi ne govorim, pa vseeno pijem coca-colo in gledam filme od Tarantina.

In dokument, ki ga je napisala druga opcija, je bil napisan dobrih 6 tednov po pismu Blaža Zgage (torej se je Pahor šlepal na novinarje in ne obratno).

Kot rečeno: Janša je včeraj govoril v glavnem laži, oblikovane kot polresnice, ki jih je težje spodbijati od čistih izmišljotin, ker moraš vsakomur razložiti popolno kronologijo in vzročnoposledične povezave, tako da porabiš ogromno časa. Koliko mu je do sodelovanja z opozicijo, je pa natančno pokazal z dodeljenim časom za razpravo petih minut.

p.s. hvala za objavo posta na SŠ.

Upam, da bo o sinočnjem govoru tudi narejena kakšna anketa. Menim, da ljudje povedanega ne bodo razumeli kot zdravo logiko. Kajpak, znova bo nekaj narobe z ljudmi.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

http://www.dnevnik.si/novice/karikature

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

z ljudmi ni nikoli nič narobe, vedi pa, da obstaja čredno ljudski nagon, ki se ga lahko v povprečni nerazgledanosti ljudi izkorišča.

Žogca, rad te prebiram, razlika med nama je, da jaz ne najdem v politiki nekih vzornikov, zavedam se, da jih je po dveh mandatih potrebno dobesedno nagnati, želim si pametnih ljudi v vladi in opoziciji…

trudim se, da tudi v slabem najdem in iščem dobro, žal, res žal, se je čredna miselnost zasidrala v novinarstvu in današnji opoziciji, enostavno brez odklona ni logičnega razmišljanja, je ponavljanje in sledenje čredi.

veš, nas so tisoč, dva tisoč, tri tisoč, štiri …..”zbrcali” na ulico, pa jasno zaradi česa upam, da je tudi tebi jasno ne zaradi demokracije…..travme,stresi, iskanje rešitev, družine, otroci….
je posledično “naredilo in rodilo” logično razmišljanje in kdor tega ni doživel ( recimo RTV – Delo- Večer…) mu ni bila “ponujena” drugačnost v razmišljanju, bili so jim ponujeni “topli kraji” in lepotne operacije, peticije v Evropo….

eh pustimo…
saj te najbolje reši svoje znanje, izkušnje in razmišljanje in ne Anderličeva Coca cola.

Verjemi, tudi jaz jih ne. Večkrat sem napisala, da zame pošten in resnicoljuben politik ne obstaja. Sploh ne tam pri vrhu. Ker se pošten v vrhu politike ne moreš obdržati.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

poštenje je osnova podjetništva.

v bistvu bi moral biti predsenik vlade menedžer, podjetnik.

v bistvu je komunizem zafural, ne glede, da se je takrat celo bolj lagodno živelo, celih 16 let življenja v demokraciji in bo še nadaljnjih 16, če ne več, tega bi se morali zavedati ljudje,da bi hitreje napredovali, opazuj malo okolje v katerem živiš, večino, v bistvu zadnjih 30let ni nobenega napredka (bistvene razlike v os. standardu, zadnji leti sta malo bpljši), pa dodaj še 15, pa smo “na vagi”. 30 let bo popravljanja 45 letnih napak.

upal sem, da bo ta Vlada padla. Pa ni. Prednost so dali Sloveniji.

Glede na vse trditve, kako je Janša zamerljiv, da mora biti vse tako, kot sklene vlada, tu gor nekdo primerja bivšo Jugo z današnjo Slovenijo, še huje bivšo Jugo z EU katere član je Slovenija, češ, če nisi z nami si proti nam, da se Janez Janša obnaša in vodi vlado na tak način. Predsednik vlade mora poklicati k enotnosti vse v parlamentu pri tako veliki nalogi, če čuti napetosti. Mora poklicati k enotnosti pri tako veliki zadolžitvi Slovenije tudi, če ni nobenih napetosti.

Pričakoval bi, da ste vsaj toliko fer, da ste tiho glede časa razprave, bilo je je pet minut, kot določa člen v poslovniku, ki ga je sprejela prejšnja pozicija, na predlog Anderliča. A je tako?????

Sedaj pa očitate to, logično, vsi res to ne vedo, pa ti verjamejo in se prime TVOJA LAŽ, neizrečena ampak podtaknjena.

Poslovnik ne govori o petih minutah, ampak razprave sploh ne predvideva.

257. člen
(1) Zahtevo, naj državni zbor glasuje o zaupnici vladi, predsednik vlade pošlje pisno predsedniku državnega zbora.
(2) O zaupnici se glasuje najprej 48 ur in najkasneje sedem dni po vložitvi zahteve.
(3) Pred glasovanjem o zaupnici lahko predsednik vlade obrazloži zahtevo.

To pomeni, da se Cukjati poslovnika itak ni držal, če ga razlaga strogo po črki; če je dal poslancem na razpolago pet minut za replike k dveurnemu govoru premierja na lastno pest in s tem kršil poslovnik, pa to tudi dovolj govori o njegovi aroganci. V petih minutah se ne da povedati ničesar konkretnega.

Tudi jaz sem upala. Pa žal JJ ni in ni hotel odstopiti. Za nič na svetu. Torej vlada ostane. Bo pa drugo leto. Na volitvah. Čas hitro teče.

Z bagrom ga bodo vlekli iz vladne palače, samo toliko.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Bodo bratje Šrot prišli s kmetijsko mehanizacijo in mu ne bo pomoči.

Tudi jaz sem upala. Pa žal JJ ni in ni hotel odstopiti. Za nič na svetu. Torej vlada ostane. Bo pa drugo leto. Na volitvah. Čas hitro teče.[/quote]

Mislim, da tudi opozicija ni hotla, da bi razpustil vlado. verjetno pa so se za kakšno durgo mizo zmenili.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

In Anderlič je bil tiho. Pa vsa opozicija.

Pa je šel Janez k psihologu in potožil: “Nihče me ne jemlje resno…”
Psiholog: “Ah, dajte no…

Mislim, da njega sploh ni bilo na zasedanju.

Prav tako ne Z. J. Plemenitega.

A sta se se ga napila?

Žogca, tako je bilo tudi na drugem polu.

zakaj vedno izpostaviš samo eno stran? Tako je na obeh straneh, tako more biti, drugače pa nisi v naši poslanski skupini.

primož[/quote]

hja kaj ti pomagajo dogovori v opoziciji če itak nimajo večine, čeprav je v opoziciji tega veliko manj (neglede kdo jo sestavlja).

koalicijo pa itak predstavlja vladar in ministri, poslaci so pa itak samo njihovo orodje

zakaj BRAVO, saj se je točno vedelo, da jo bo dobil, drugače niti ne bi šli po njo.

New Report

Close