Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Vlada se norčuje iz Slovencev – karantena samo za en del Hrvaške?

Vlada se norčuje iz Slovencev – karantena samo za en del Hrvaške?

Od sobote 24.00 naprej bo meja zaprta !

Kdo ti je kriv? Krivi niso ne sodelavci, ne mularija, ampak samo ti, ker si ne znaš organizirat dopusta. Mi že od začetka junija skoz hodimo na Hr., za vikende, dopust in mi je bilo že junija kristalno jasno, da bodo po 15 avgustu zapirali meje. Ker prihaja september in je treba spet strašit ljudi in jih zapirat v kletko.
Tako da jezna si lahko samo nase in na svoje nelogično razmišljanje. Eni še do zdaj niste dojeli, da je to vse že vnaprej splanirano.
[/quote]
Prejšnji teden, 14 dni nazaj ste vpili da je treba mejo takoj neprodušno zapreti sedaj ko se bo zaprla pa spet ni vredu, dajte se levaki enkrat prej zmenit kaj hočete potem pa vpijte ne pa eden čez drigega eni odpret pa kolesatiz za to , drugi vpijete zapret, ko boste pa enotni kako in kdaj bi zaprli/ odprli pa povejte , do takrat pa ne vpijte eden čez drugega !

Danes imamo spet 37 okuženih. Vsaj tretjina jih je iz HR. Pa še kar razmišljajo, ali bi le del zaprli, kdaj bodo/ bi zaprli.

Treba bo zapreti za množični turizem tudi vse terme, slovensko obalo in Bled, drugače nismo naredili nič.

Kaj je s tabo, španija ni primerljiva s HR, tam so ogromne regije.. Plus tega, koliko nasih je zdaj v spaniji oziroma ima interes it tja??
Do zadnjega bodo drzali odprto kolker se le da, ker se jih bojijo
Zato da potem jeseni v SLO ne bos mogel iz Maribora na Ptuj..
[/quote]

Lej, kaj sploh serjejo, sploh ne rabmo nobene karantene.
U pm, kakšn sploh je ta virus, če se morš testirat da sploh veš če ga imaš. Kdor je v rizični skupini naj se čuva in tisti ki jih je tolk strah tega, ostale pa pustte naj uživajo.
In ja, ni fer da so eni lahk izkoristl dopust, drugi ki so moral delat, pa dajat prednost vsem ostalim ki imajo šoloobvezne otroke, da so ga oni lahk koristl….pa ne.
Če že misljo kej naumit, se mi ta ideja res ne zdi slaba. Kritične so sam 4 županije na Hr od 20, haloooo?

Danes do zdaj 220 potrjenih okužb – pa še ni konec. In potem si še upajo reči: Ampak dobra novica je, da je v bolnišnicah samo 120 ljudi. :))))))) Vsako stvar obrnejo tako, da kao ni nič narobe. To smo pričakovali, vse je super.

Potuj tudi ti. Noben te ni privezal.

Lej, kaj sploh serjejo, sploh ne rabmo nobene karantene.
U pm, kakšn sploh je ta virus, če se morš testirat da sploh veš če ga imaš. Kdor je v rizični skupini naj se čuva in tisti ki jih je tolk strah tega, ostale pa pustte naj uživajo.
In ja, ni fer da so eni lahk izkoristl dopust, drugi ki so moral delat, pa dajat prednost vsem ostalim ki imajo šoloobvezne otroke, da so ga oni lahk koristl….pa ne.
Če že misljo kej naumit, se mi ta ideja res ne zdi slaba. Kritične so sam 4 županije na Hr od 20, haloooo?
[/quote]

In med najslabšimi županijami ni tiste, od koder prihaja največ okužb, butara! Ker se ljudje testirajo in so zabeleži kot okuženi v kraju bivanja, ne v kraju okužbe!!!

Lej, kaj sploh serjejo, sploh ne rabmo nobene karantene.
U pm, kakšn sploh je ta virus, če se morš testirat da sploh veš če ga imaš. Kdor je v rizični skupini naj se čuva in tisti ki jih je tolk strah tega, ostale pa pustte naj uživajo.
In ja, ni fer da so eni lahk izkoristl dopust, drugi ki so moral delat, pa dajat prednost vsem ostalim ki imajo šoloobvezne otroke, da so ga oni lahk koristl….pa ne.
Če že misljo kej naumit, se mi ta ideja res ne zdi slaba. Kritične so sam 4 županije na Hr od 20, haloooo?
[/quote]

Zelo enostavno razmišljaš. No, mogoče je bolje, da se ne sekiraš.:).
A nisi ti nekje v Rovinju, Poreču? Boš padla v vsakem primeru v tiste kritične (Istra je spet not), pa če še tako “pametuješ” ;))))

A si od Janševe vlade pričakovala, da bo delala v korist Slovencev? Nasje dal za nekaj mesecev v karanteno, nismo smeli v šole, službe, v drugo občino, v trgovine smo smeli le ob določenih urah. Zdaj pa dopušča vnos virusa iz Hrvaške, ki je na rdečem seznamu v celi Evropi, razen pri nas, pri nas pa tik pred začetkom šolskega leta zato okužbe naraščajo!

Vlada hoče jebat državljane na vse možne načine…če ne drugače pa z karanteno.

Ja, kaj pa eni pričakujete od neumne vlade s samimi biseri na çelu in govorcem , ki je samo njihov bedni izraz?

In med najslabšimi županijami ni tiste, od koder prihaja največ okužb, butara! Ker se ljudje testirajo in so zabeleži kot okuženi v kraju bivanja, ne v kraju okužbe!!!
[/quote]

A sm kje napisala sam za te 4?
Ve se kje je bla večina okuženih, kje se največ folka okuž, in če že morjo, dajo pač karanteno za folk ki prihaja iz tistih koncev. A je to tak problem? Zakaj potem karantena iz cele Hr?

A sm kje napisala sam za te 4?
Ve se kje je bla večina okuženih, kje se največ folka okuž, in če že morjo, dajo pač karanteno za folk ki prihaja iz tistih koncev. A je to tak problem? Zakaj potem karantena iz cele Hr?
[/quote]

Ker že lep čas ždiš nekje v Istri, ti je v interesu, da Istra pade ven iz problematičnih.
Počaki, boš vidla zelo kmalu.

Zelo enostavno razmišljaš. No, mogoče je bolje, da se ne sekiraš.:).
A nisi ti nekje v Rovinju, Poreču? Boš padla v vsakem primeru v tiste kritične (Istra je spet not), pa če še tako “pametuješ” ;))))
[/quote]

Dej ne lupeti, Istra je čist ok.
Zarad mene pa lej, tud če naumijo karanteno, se ne sekiram. Ko jo bo konc, pridm nazaj 🙂

A sm kje napisala sam za te 4?
Ve se kje je bla večina okuženih, kje se največ folka okuž, in če že morjo, dajo pač karanteno za folk ki prihaja iz tistih koncev. A je to tak problem? Zakaj potem karantena iz cele Hr?
[/quote]

Ti je treba narisat? Ker se podatki, kje se je kdo okužil – razen za najbolj razvpite primere, sploh ne vodijo. Vsaj jaz jih še nisem videla. Kako torej veš, da se kup okuženih v Zagrebu ni okužil v Istri? Tako bo rdeč Zagreb, Istra pa lepo zelena, čeprav to ne pomeni čisto nič.
Piše samo, da so se okužili “na odmoru”. O okužbah iz žarišč poročajo samo v tujini.

A malo trolamo?

[attachment=0]828692BC-FDE1-49B8-AE49-62DBB9C4B471.jpeg[/attachment]

Če že, Nizozemska, Francija.. že presega mejo 40 / 100 000 prebivalcev pa je še vedno zgolj na rumenem seznamu: https://www.gov.si/teme/koronavirus-sars-cov-2/prehajanje-meja/

Španija je pa ŽE urejena po pokrajinah, ker bi moralo biti pravzaprav za VSE države.. oz. bi morali iti korak dlje: PO OBČINAH.

De omnibus disputandum..

Ti je treba narisat? Ker se podatki, kje se je kdo okužil – razen za najbolj razvpite primere, sploh ne vodijo. Vsaj jaz jih še nisem videla. Kako torej veš, da se kup okuženih v Zagrebu ni okužil v Istri? Tako bo rdeč Zagreb, Istra pa lepo zelena, čeprav to ne pomeni čisto nič.
Piše samo, da so se okužili “na odmoru”. O okužbah iz žarišč poročajo samo v tujini.
[/quote]

Kaj da ne? Itak povedo kje se je kdo okužu in zadnje cajte sta na udaru predvsm Makarska pa Vodice in tud Slo vlada preklet dobr ve kje so žarišča, dobi tud podatke iz Hr.
In še 1x: če že misljo uvajat karanteno, naj jo uvedejo za tiste županije kjer je največ žarišč.
Kako veš kje se je kdo okužu? Jah okužen pove kje je bil 😉 čeprav tud to je larifari. A mislš da vsak po resnic pove kje se je nahaju. Itak. Zato bi se lahk tud dvoml o tolkih vnosih iz Hr, ampak ok, naj bo.

Dej ne lupeti, Istra je čist ok.
Zarad mene pa lej, tud če naumijo karanteno, se ne sekiram. Ko jo bo konc, pridm nazaj 🙂
[/quote]

V tem primeru upam, da bo trajna.

V tem primeru upam, da bo trajna.
[/quote]

Ja, a ne;).

No, pa karantena je ns Slo strani. Ko priseš čez mejo. Ne čakaš dol;)). No, če boš dolostala eno leto, je mogoče potem res ne bo.

Kaj da ne? Itak povedo kje se je kdo okužu in zadnje cajte sta na udaru predvsm Makarska pa Vodice in tud Slo vlada preklet dobr ve kje so žarišča, dobi tud podatke iz Hr.
In še 1x: če že misljo uvajat karanteno, naj jo uvedejo za tiste županije kjer je največ žarišč.
Kako veš kje se je kdo okužu? Jah okužen pove kje je bil 😉 čeprav tud to je larifari. A mislš da vsak po resnic pove kje se je nahaju. Itak. Zato bi se lahk tud dvoml o tolkih vnosih iz Hr, ampak ok, naj bo.
[/quote]

Ja, Hrvati dobro vedo – ampak teh podatkov ne dajo ven. Ali pa jih prilepi. In okužene lepo vodijo po mestu bivanja. O žariščih se bere samo v tujih medijih – tudi slovenskih. Ki jih potem hrvaški mediji povzemajo. Hrvati teh podatkov ne objavljajo, zato ne zavajaj. Dalmacija bi realno morala imeti že prek 200 okuženih na 100.000, če bi zraven prištela še vse, ki so se tam okužili in potem šli domov. Kar pomeni, da so tudi za Istro podatki čisto irelevantni in hudo podcenjeni.
Od vsakega, ki ima dokazano okužbo jih je še vsaj 5, ki imajo simptome, pa se ne testirajo in še 5, ki hodijo okoli okuženi in brez simptomov.

V tem primeru upam, da bo trajna.
[/quote]

Oh, kaj ti upaš me pa res full skrbi. BEDAK.

Meni gredo pa takšni “pametnjakoviči” kot si ti pošteno na živce. Vlada se trudi, da bi kolikor je mogoče optimalno reševala stvari, potem se pa najdejo takšni kot si ti avtor in pametujejo 100 na uro.

Ja, Hrvati dobro vedo – ampak teh podatkov ne dajo ven. Ali pa jih prilepi. In okužene lepo vodijo po mestu bivanja. O žariščih se bere samo v tujih medijih – tudi slovenskih. Ki jih potem hrvaški mediji povzemajo. Hrvati teh podatkov ne objavljajo, zato ne zavajaj. Dalmacija bi realno morala imeti že prek 200 okuženih na 100.000, če bi zraven prištela še vse, ki so se tam okužili in potem šli domov. Kar pomeni, da so tudi za Istro podatki čisto irelevantni in hudo podcenjeni.
Od vsakega, ki ima dokazano okužbo jih je še vsaj 5, ki imajo simptome, pa se ne testirajo in še 5, ki hodijo okoli okuženi in brez simptomov.
[/quote]

Lej ti, ne da se mi več. Glej mal tud Hr dnevnik, al pa Hr radio posluš, pa boš zvedla tud kej novga, boš bolj razgledana glede Hr in ne boš neki pisala kar ni res 😛
Še kažejo zabave po teh klubih, lokalih, pa da jih ne bi dajal vn 😉 dej nehi.

Meni gredo pa takšni “pametnjakoviči” kot si ti pošteno na živce. Vlada se trudi, da bi kolikor je mogoče optimalno reševala stvari, potem se pa najdejo takšni kot si ti avtor in pametujejo 100 na uro.
[/quote]

Vlada se trudi za nas :)))
Hahahaha….

New Report

Close