Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vnuk pri starih starših -problemi

vnuk pri starih starših -problemi

Kaj pa je na njenem odgovoru žalostnega? Žalostno je to, da si ti pri starih starših tako pikolovska in jim na vsakem koraku daš vedeti, da ne znajo vzgajati in da niso vredni, da otrok pri njih ostane. Niti 10 dni na leto.

A ti bi resnično upoštevala čisto vse, kar bi ti tvoja snaha govorila glede vzgoje, pa če bi se ti zdelo še tako mimo? Ti ne bi šlo na živce, če bi snaha kar naprej najedala, kako moraš delati z otrokom? Ti dajala občutek, da nikoli nisi imela otroka in da sploh ne veš, kako se tem stvarem streže?

Oprosti, ampak glede na to, kaj si napisala, imam tudi jaz občutek, da si “težka snaha”. Sama praviš, da jih “venomer opozarjaš” na to in na ono. Ob tem, da otrok ni nebogljen dojenček, ampak OSEMLETNIK, madona, no.

očitno ste me nekatere popolnoma narobe ocenile, mi smo ena poplnoma normalna družina z osemletnikom, ki je doma povsem običajen osemletnik, ki se igra z svojimi vrstniki, rad glede otroške filme, rad riše in niti slučajno mu ne diham za ovratnikom kot nektere pišete. je zelo ljubek in prijazen in občutljiv. V vseh teh letih smo ga na nek lep prijazen način učili njegovim letom primerno…kaj je prav in kaj ne…da zjutraj lepo pozdravi ko vstane -dobro jutro!, da pozdravi sosede, prijatelje, da se pri mizi lepo obnaša,da pospravi krožnik za seboj, da se ne guga na stolu (enkrat se je prevrnil nazaj) da ne jezika, da veliko sladkarij ni dobro za zobe, da mrzel pijače ne sme ker je zdravnica tako rekla, ….

me zanima, kaj vi svojih otrok ne učite pravil lepega vedenja ali to takoj pomeni, da otroku diham za ovratnikom, če želim da za mojim otrokom ne bodo kazali s prstom in govorili o njem ta je pa čisto divji, saj se ne znam obnašat….

ampak moj otrok je doma čisto normalen enostavno ve kaj lahko…saj včasih mu kaj uide, ampak iz tega ne delamo tragedije, pač otroka opozoriš in to je to, SIGURNO PA MU NE DIHAM ZA OVRATNIKOM IN GA NE OPOZARJAM 100X NA DAN KAJ SEM IN KAJ NE…

je pa otrok zelo spremenjen ko pride od starih staršev …in ja vem potrebujem kakšen dan ali teden da ga sparvimo v red….

otrok izkoristi pač priložnost ki jo dobi…

če me ne razumete me pač ne, saj ne bom več razglabljala.

hvala

Neodločna, že beseda pove vse. Dresirat mulca po tvojih kalupih. Pretiravaš na vse strani: 10 kg bonbonov, pa babica tudi ni neumna, da ji bo mulc sral po glavi. Za tvoje zategnjene pojme najbrž ja. Po moje mulc izživi vsaj malo svobode – ki je pri 8 letih tudi ima, da je potem doma ves polikan. Po operaciji mandeljnov dobijo sladoled. Seveda, ker so že v bolnici, jim lahko še vneto grlo pozdravijo, kajne, po tvoje. Najbolj pameten nasvet: poleti čaj, pozimi sladoled, te pa itak čisto vrže iz tira. Vprašaj še to pediatra. Lahko je rekel, kar je veljalo za takratno občutljivo grlo, ampak zdaj se pa drži kot pijanec plota tega celo življenje. Zdaj topel ledeni čaj, ko bo velik topel pir. Ni šans, mrzel bo in še fajn mu bo pasal. Oh, oprosti, saj tvoj nikoli ne bo pil nobenega alkohola.In potem se boš pri 10 pohvalila, kako tvoja lutka vedno reče hvala in prosim, niti enkrat samkrat ne pozabi. V šoli bodo pa itak vsi drugi krivi, samo tvoj ne bo, ker je itak tako polikan. Ja, ko je s tabo, ko je med malo manj zategnjenimi, bo pa samo otrok. Z vsemi neumnostmi in pametjo, kot vsi otroci. Oh, seveda, tvoj vendar ne. Saj boš kmalu znižala kriterije, ker jih boš enostavno morala. Naj uživa, prav privoščim mu.

Ko te takole berem,se sprašujem ,le kako sta tast in tašča uspela ”gor spravit” tvojega moža.

Mislim,da bi se morala usest in premislit kako TI vzgajaš in ,če je tvoja vzgoja res tako zelo pravilna.

Pa ne govorim v tri dni,ampak iz lastnih izkušenj.
Tudi meni se je zdelo,da babici ,delata vse narobe in če je bil samo dva dni v varstvu se mi je zdelo,da ga sploh ne morem utirit.
Pa ni bilo tako,enostavno je bilo doma preveč prepovedi.Ko sem nehala komplicirat za vsako stvar se je vse skoraj čudežno spremenilo.

Moj otrok je star 7,pa danes velikokrat babici pove,da to se pa ne sme delat, zato ne morem razumet ,da imaš z 8 letnikom take težave.

Si prepričana ,da je tvoja vzgoja res tako zelo pravilna?

Se mi vedno bolj zdi, da ti gresta tast in tašča tako na jetra, da te kar boli. Ampak če je dečko res tako lepo vzgojen, kot pišeš, pa v 10 dneh res ne moreta narediti kakšne posebne škode, no.

OK, potem je z vašim mulčkom vse ok, zna se obnašat, ve kaj je zanj dobro. Super. Potem si edini problem ti. Pač pri starih starših malce bolj “znori”, kaj ni to fino?
Mi starješi drugače sproščamo svoje ventile (gremo na šport, v kino, na večerjo, na pijačo…), otrok pa jih pač sproti tam, kjer ve, da s tem ne bo nič narobe. Pri tebi je verjetno kregan, če se grdo obnaša, pri dedku in babici pač ni.

Svetujem ti da se ne sekiraj, ker otrok zaradi tega ne bo nič slabše vzgojen. On točno ve, kako se mora obnašati, kako in kaj jesti…ampak ko je pa tako lepo prekršit ta pravila…vsake toliko časa pri dedku in babici, seveda…

Uživaj raje čas ko si sama. Privošči si kaj zase, za vaju z možem, pejta v kino, na zabavo do jutra, na večerjo, seksajta po celem stanovanju…hej, ženska, sproti se in uživaj.

Če pa ne moreš, poglej na forum “ko starši žalujejo” in boš videla kaj pomeni imeti problem.

Kolikor sem brala odgovore, sem dobila vtis, da očitno ti ne razumeš, kaj ti hočemo povedat, neodločna.
Gre samo za to, da otrok loči, kje so kakšna pravila. Če gre nekam na počitnice, je logično, da se bo sprostil in ne bo mogel preklopiti še isti dan, ko se bo vrnil domov. Za primerjavo vzemi sebe, ko prideš z dopusta. Če je lepo vzgojen in pozdravlja, se zahvali…, bo to počel tudi pri babici. Pri igri se bo pa verjetno malo s ketne dal, ker sta babica in dedek le babica in dedek in ga ne opozarjata za vsako stvar.
Verjemi, da mu ne bo hudega, še ti se malo sprosti v teh 10-ih dneh, boš videla, da bo lažje.

Sem bila prehitra, pa sem pozbila na a pri imenu. 🙂

Prerezi popkovino s svojim sinom in sprejmi tasco in tasta.

Je otrok alergicen na bonbone in sladoled? Ali po pitju mrzle vode zboli? So ti ga vrnili z angino? Ce niso, potem nehaj komplicirati in pusti otrku veselje, sama si pa teh 10 dni lepo spocij in se sprosti.

Nas mulcek je veckrat na teden z mojo mamo, ki z njim dela, kot bi bil dojencek, razvaja ga po dolgem in pocez, streze spredaj in zadaj…
Ce bi se razvajanje tako zelo prijelo otrok, potem bi bil nas mulc ne samo ravajen, nevzgojen in neukrotljiv, ampak tudi nesposoben. Pa ni, je zelo samostojen za svoja leta, casu primerno vzgojen in razumen.
Kar zadeva pa babico, jo obozuje. Bi nekdo rekel, da normalno, ce ga pa razvaja, ampak ne, med njima je neka posebna vez in sama mu kar malo zavidam na tem, ker jaz tega s svojimi babicami nisem imela.

Ti omenjas pomanjkanje discipline… Jaz to besedo uporabljam le v povezavi z vojsko, sportom, solo ipd., ne pa v povezavi z vzgojo otroka v druzini. Mi je nekako pretrda, hladna, stroga. sicer pa vsak po svoje, ce zelis imeti doma disciplino, pa tudi prav. Tvoja stvar.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

jaz te pa čist razumem kaj hočeš povedati in ti obenem svetujem, da drugič o takih problemih ne razglabljaš več na MON-u, ker je strpnost tuki itak čist na nuli, povprečen IQ žensk, ki so ti tuki odgovarjale, pa itak neskončno visoooook,…po nasvet se raje obrni k prijateljici ali komu drugemu, ker tukaj ga ne boš dobila.sam tok.pa ne velja to za vse.

Lepo vzgojen otrok se pri nikomer ne bi ‘razštelal’. Verjetno uboga samo, ker se boji sankcij ali pa sitne mame, ni pa to prava vzgojenost. Otrok, ko vstane MORA reči dobro jutro? Tvoja pravila so krneki, ker si si ti tako vbila v glavo. Kje piše, da otrok, ki vstane MORA reči dobro jutro? Lahko ga naučiš tako, da mu to zmeraj rečeš ti in te začne posnemati, ampak, da MORA? Groza od mame. Se mi smiliš, ko bo najstnik in se ti bo utrgal z vajeti.

Nisem brala odgovorov.

Tako kot pišeš izgleda, kot da je tvoj otrok komaj shodil in je še v plenicah, ne pa da ima 8 let.
Otrok pri 8 letih že dobro razume kaj so počitnice, in tako kot odrasli, si tudi otrok želi “privoščiti” svoj kos počitnic.

Moje mnenje je, da imaš težavo ti – s kontrolo in hiperprotektivnostjo.

jaz imam isti problem, pa nič ne kompliciram, pa nimam razvajenih otrok, pa se super razumem z vsemi starimi starši, pa imamo določena pravila….pa sem normalna mamica mojim otrokom

tako, da te jaz čisto razumem neodločena

naša dva gresta jutri, torek in sreda v varstvo k mojima staršem in sem že danes povedala, da naj ne kupuje čokolade in naj jih ne fila s sladkarijami. enostavno ima mami navajene vnuke na čokolado,katero ima vedno na zalogi in katere dobijo pri njej v izobilju, meni gredo pa lasje pokonci, prav tako jima včasih skačeta po glavi, pa jih ne ubogata

in ja – je težko jih spet spraviti nazaj na red

neodločna, tudi ti boš kar prehitro stara mama in tudi ti boš imela snaho. In tudi ta najbrž ne bo zadovoljna s taščo. Imaš pač smolo, ker imaš sina, zeti so s taščami in tasti običajno bolj zadovoljni. Predvsem pa bolj strpni.

ursikamala in hal-o hvala vam res, ker razumeta bistvo

žal mi je da sem karkoli pisala tukaj, nikoli več

Tudi jaz te razumem in vem kako je to!

Za tiste, ki pravijo, da se sprosti, bi jim pa rekla in sicer odločila sem se za otroke in se sedaj sproščam z njimi….

Neodločena, bodi odločena.

Vsi razumemo bistvo. Samo ti se zahvaljuješ tistim, ki tulijo v isti rog s teboj in kritizirajo tašče in taste, kako otroke res filajo s čokolado in vso ostalo junk svinjarijo in kako je to grozno.

Tisti, ki se jim ne zahvaljuješ,in ki kao ne razumemo bistva, pa ti samo govorimo, da v 10 dneh na leto od sladkarij in hladne pijače otroku ne bo nič in da se veliko preveč obremenjuješ s tem. Verjemi, vemo. Imamo tudi mi otroke, ki so pri babicah pač deležni večih sladkarij, sladoledov in ostalih priboljškov, ampak ker pri babicah niso v varstvu vsak dan, se zaradi tega ne sekiramo. In ne boš verjela, otroci imajo bleščeče bele zobe, brez plomb, nimajo prebavnih motenj in sploh nobenih posledic babičinega razvajanja se ne pozna, razen tistih par ur ali dni, ko ga spravljaš nazaj v ustaljeni ritem.

Ti praviš, da ni vredno, da otrok uživa tistih nekaj dni pri starih starših, ker potem moraš ti malo bolj vzgojno delovati nekaj dni. Mi pravimo, da je vredno. Da je lepo, če otroku kljub vsemu privoščiš bivanje skupaj s starimi starši, če si tega oboji želijo.

Zdaj pa razumi, če hočeš, ali pa vztrajaj pri svojem, kako so stari starši nemogoči in kako je res hudo grozno zate, ko moraš mulca spet spravljati na trdna tla.

Dejstvo: starši vzgajamo, babice dedki so za razvajanje!

Če je tam samo 10 dni mu nič hudega ne bo, razen lepi spomini na lepe počitnice. Jaz jim to vzela ne bi.

Če sem prav prebrala, sta to dedek in babica, čemur sledi, da sta gor spravila ali tebe ali pa tvojega partnerja. Sklepam, da imaš sebe za dobro osebo, prav tako svojega partnerja, tako da neglede čigava starša sta, sta enkrat že dobro opravila nalogo.

sicer pa ja, stari starši za razvajanje, starši za vzgajanje.

In tvoj otrok nima več samo 2 ali tri leta, da se ne bi mogel držati nekih norm, ki se jih domenite doma, če pa si enkrat na leto da duška tako on kot stari starši, vidva pa imata enkrat na leto čas zase, pa tudi ni tak vrag, pač 2,3 dni malo bolj na trdo držati ko pride domov, pa je.

Še tole: Napaka tebe in tebi podobnih je, da pričakujete samo odobravanje in trepljanje po rami, kako te razumejo in kako je pri njih isto, ne dajo pa nobenega pametnega nasveta, ki bi rešil tvoj problem.

Ker si preveč egocentrična in ker ti v bistvu ne gre za odpravljanje dejanskega problema ter ne moreš iz svoje kože, ne moreš niti sprejeti drugačnih mnenj. Zato boš še vedno ostala zaprta v svoj krog obtoževanja starih staršev in razburjanja, ker otroka filajo s hrano, ki tebi ni po volji. Če bi otroka stara starša imela v varstvu vsak dan oz. če bi živeli v isti hiši in bi otrok bil reden gost pri njih, bi ti vse tukaj svetovale čisto drug pristop, verjemi. Bistvo pri tvojem problemu pa je to, da gre samo za tistih 10 dni in za toliko časa lahko komot zamižiš na obe očesi in pozabiš na svoj način vzgoje. Če bi zmogla iti iz svoje kože in pustiti ob strani željo po pritrjevanju, bi videla, da ti v bistvu vsi ostali dajemo dober nasvet, ki ga je vredno upoštevati. Namreč da samo sebe prepričaš, da tistih 10 dni nima nobene veze in da otrok ne bo nosil zaradi tega nobenih posledic. In zaradi tega boste pridobili vsi. Otrok in stara starša, ker bodo uživali tistih nekaj dni brez tvojega nervoznega posredovanja, in nenazadnje celo ti, ker boš veliko bolj mirna in pomirjena in boš celo zmogla biti vesela, da se otrok in stari starši tako dobro razumejo. Seveda tudi tvoj mož, saj so starši njegovi in gotovo si želi, da so s teboj v dobrih odnosih.

Razmisli, ne želimo ti namreč nič slabega. Ravno obratno.

Glej, nobena ti ni prišla pozvonit na vrata ali te poklicala po telefonu, da bi te povprašala, kako prenašaš počitniško varstvo svojega sina pri dedku in babici. Sama si sprožila debato, bodi še pripravljena sprejeti različna mnenja. Marsikatero bi ti lahko koristilo, če bi ga le hotela razumeti. Je pa seveda najlažje jamrati, se smiliti sam sebi in odgovornost prevaliti na druge.

Nisem brala prejšnjih napisanih postov.
Vem pa:
ne vzami te svobode, ki jo tvoj otrok dobi pri dediju in babici, pa čeprav poje na dan 1 kg ….. doma prepovedane hrane.

Dedek in babica sta nadgradnja tvoje vzgoje, pa če verjameš ali ne. Vse se v bodoče obrestuje.

Jaz bi otroku dovolila da gre!

Kako je pa takrat, ko ti babica in dedek priskočita na pomoč pri varstvu otroka? Domnevam, da ti.

Če nista dobra in po tvojem okusu, pač otroka ne pošiljaj samega k njima. A vedno delaj tako, ne samo takrat, ko ti ne paše. Sama se vedno rada spominjam časov, ko sem hodila k starim staršem in sta iz predala vzela kakšno sladkarijo. Nista jih imela v življenju veliko, niti poznala ne, a vsak bonbon iz njunih rok je bil zelo vreden tudi zato, ker sta se ob tem nasmejala, me pobožala in mi pokazala, da me imata rada. Ob bonbonih sem seveda dobila pri njima tudi domača jabolka, božanska jajca na oko, črn kruh, močnik, orehe slive, goro pravljic in njunih spominov… Teh dni se bom spominjala do smrti.

Pri nas je pa tako, da otroka točno vesta, da babice in dedki pač razvajajo, doma je pa drugače in da veljajo določena pravila, meje in zahteve. In zaradi razvajanja pri starih starših nikoli, ampak res nikoli, doma ni težav. Tudi jaz sem uživala pri starih straših in tega svojima otrokoma in babicam in dedkom ne bi nikoli vzela. Zaradi 100 kg bonbonov tistih 10 dni ga res ne bo pobralo, no. Poleg vsega pa je star že 8 let.

Jaz pa razumem! Problem nastane, ja, če otroka 10 dni sprašujejo za vsak obrok kaj bi jedel. To gre približno takole: kaj boš za zajtrk, a bi jajčka? Pa reče, ja, ko ga dobi, si pa premisli (ker ve, da si lahko) in bi raje palačinke, potem bi pa raje hrenavke itd… Po možnosti potem za zajtrk sploh ne poje nič, dobi pa malo piškotkov, pa sladoled pa….In tako 10 dni. Kaj mislite, kako se obnaša, ko pride domov. Pa, bognedaj, da ima probleme s kg! Ti se npr. celo leto trudiš, da ne dobi nobenega kg, po 10 dneh pa pride 3 kg težji domov. Imela sem tako sestrično in ko je prišla k moji stari mami na počitnice, jo je v enem tednu spela vsakič zrediti za najmanj 3kg, pa še s pripombami, da bo vsaj enkrat na leto jedla kar hoče, ker ima take starše, ki ji ne dajo…

New Report

Close