Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vojvodinja Kate danes rodila in že šla domov

Vojvodinja Kate danes rodila in že šla domov

Prvo kar je, lahko greš. Ti. Brez otroka, če je z otrokom kaj narobe. Kar je malo verjetno, da katera naredi.

Sicer je tako, da pride pediater v porodno sobo in pregleda novorojenčka. Zlateničen takrat še ne more biti. To pride šele nekaj ur, nekaj dni po porodu.
Prideš pa tretji dan nazaj na pregled otroka. Če je potrebno tudi tebe pregledajo.

Do porodnice pristopi pa glavna ginekologinja in ti pove, kar je njena dolžnost. Da greš na lastno dogovornost, kaj se lahko zakomplicira itd. Tudi glavna babca odpredava svoje.
[/quote]

saj ni res.
lahko greš z otrokom domov, če podpišeš, da prevzameš odgovornost zase in za otroka.
nobena bolnica ti ne more otroka zadržat proti tvoji volji

saj ni res.
lahko greš z otrokom domov, če podpišeš, da prevzameš odgovornost zase in za otroka.
nobena bolnica ti ne more otroka zadržat proti tvoji volji
[/quote]

No, to je verjetno res. Oziroma, če imaš otroka na kisku recimo, ne vem, če ne bi vklopili sodišče. Če otrok brez kiska ne bi preživel, a ti bi ga vzel pa domov.
Samo, a misliš, da je to možno? Da mati vzame otroka domov, če ve, da je bolan?

Da te s takim obnašanjem niso prosili da pejt? Zakaj pa nisi v tujini rodila?

No, to je verjetno res. Oziroma, če imaš otroka na kisku recimo, ne vem, če ne bi vklopili sodišče. Če otrok brez kiska ne bi preživel, a ti bi ga vzel pa domov.
Samo, a misliš, da je to možno? Da mati vzame otroka domov, če ve, da je bolan?
[/quote]
dobro, predpostavljala sem, da gre za zdravega dojenčka, pri katerem obstaja majhna majhna možnost, da bi se mu razvila zlatenica, ne pa da gre za dojenčka na intenzivni negi.

dajmo se zmenit, ali se pogovarjamo o realnih stvareh, ali o nekih lovskih.


dobro, predpostavljala sem, da gre za zdravega dojenčka, pri katerem obstaja majhna majhna možnost, da bi se mu razvila zlatenica, ne pa da gre za dojenčka na intenzivni negi.

dajmo se zmenit, ali se pogovarjamo o realnih stvareh, ali o nekih lovskih.
[/quote]

Samo dejansko po porodu ne moreš vedeti ali bo zlatenica ali ne. Niti malo ne. Torej to en more biti razlog, da se jim zdi bolj pametno, da ostaneš. Še to, zlatenica mora biti kar dobro razvita, da gre otrok pod lučko. Moji so bili kar lepo rumeni, ampak pod lučko ni šel noben.

In ja, verjetno greš lahko domov, če je samo mali sum, da je kaj narobe. Saj pravim, itak ti odpredavajo, kako in kaj in kak je rizik. Ampak moram pa povedati, da nihče ni z eno besedo omenil otroka in kaj se lahko zaplete. Pri porodnici so imeli pa kar nekaj stvari za povedati.
Bi me pa prav zanimalo, če gre mama domov, tudi če je samo mali sum, da gre kaj narobe pri otroku. Jaz ne bi mogla.

Ne vem zakaj bi hitro rinila domov: tam naju drugi pedenajo, kuhajo, perejo, prijazno osebje, omejeni obiski…ga ni čez kamot:)

Hm, bivanje v porodnišnici da je komot? Zakaj že? Zato, ker če že tvoj otrok kolikor toliko spi, pa druga dva v sobi ne? Pa ker imata dve sobi eno ušivo kopalnico in delujoč tuš? Pa ker te ob petih vržejo pokonci? Res, zelo komot. Da tega, da moraš svoje vložke prinesti, niti ne omenjam. Pa da tisto spalno srajco dobiš samo, če imaš srečo in jo še imajo? Enako je z oblačili za otroka. Sicer pa imaš otroka ves čas pri sebi. Torej kaj je res luksuz? Zame to, da sem doma. Nimam opravilno nesposobnega moža, da ne bi mogel sam poskrbeti za vse v gospodinjstvu, tudi zame, če je potreba in ostale otroke… Imate ve mogoče nedonošene može?

Kate se je pač morala čimhitreje spraviti iz porodnišnice, ker je močno ovirala delo v porodnišnici in promet pred njo.

Jaz bi tudi prej šla domov. Čisto nič komot ni notri. Snažilke ob petih priropotajo, vsakih nekaj minut nekdo odpre vrata. Hrup, motnje. Otrok ves čas pri meni, kljub temu, da nisem imela kaplje mleka, niso hoteli dati flaše. Hrana obupna. Celo dvakrat dnevno prišel v sobo poštar in sem morala podpisovati prejem telegramov.

Lj porodnišnica, intenzivna nega, xx let nazaj: carski rez, 11dni v bolnici, tri v sobi, sestre so nas crkljale kolikor se je dalo, otroci niso bili ves čas z nami, npr ponoči so bili pri sestrah, prijazni zdravniki, nobenih čistilk sredi noči v sobah, moje bivanje je bilo super in hvala osebju za tako prijetno izkušnjo.

EINT je čisto nekaj drugega, kot pa navadni oddelek. Totalno neprimerljivo.

Je moralo biti pa res dolgo nazaj. Danes te po cr hitro spravijo na noge in zelo hitro pošibajo na navadni oddelek. Če nisi napol mrtva, si hitro med vsemi ostalim, kjer pa enako kot vse ostale sama skrbiš zase in za otroka. Že doooolgo ni tam nobenega luksuza več.

Par ur po porodu je izgledala super. Mogoče je bil porod res lahek. Sicer pa so ji kaj dali, da se je laže smejala. Mene moti ta tanka oblekca. Bilo je sorazmerno hladno, vetrovno. Za tako oblekco prav sigurno ne. Prehladi po porodu so dokaj pogosti in tudi ne čisto ne nevarni. Kljub temu so riskirali?!

Je tudi čudno izgledalo. Vsi so bili v jaknah, plaščih, ona pa 5 ur po porodu v tanki oblekici.(. Tudi otroka sta bila za ta čas malo slabo oblečena. Fant v kratkih hlačah, punca v kratki oblekici , brez nogavic (žab).???

Je tudi čudno izgledalo. Vsi so bili v jaknah, plaščih, ona pa 5 ur po porodu v tanki oblekici.(. Tudi otroka sta bila za ta čas malo slabo oblečena. Fant v kratkih hlačah, punca v kratki oblekici , brez nogavic (žab).???
[/quote]

Me je kar malo zazeblo, ko sem gledala tista dva premalo oblečena otroka.

Malo več kot 15;)
Škoda, takrat je bila to res dobra porodnišnica.

Je tudi čudno izgledalo. Vsi so bili v jaknah, plaščih, ona pa 5 ur po porodu v tanki oblekici.(. Tudi otroka sta bila za ta čas malo slabo oblečena. Fant v kratkih hlačah, punca v kratki oblekici , brez nogavic (žab).???
[/quote]

Zakaj je George v kratkih hlačah:
https://www.harpersbazaar.com/uk/culture/culture-news/a38178/why-prince-george-is-always-wearing-shorts/

Matr, da se vam da.

Zakaj je George v kratkih hlačah:
https://www.harpersbazaar.com/uk/culture/culture-news/a38178/why-prince-george-is-always-wearing-shorts/
[/quote]
Če otroka zebe, očitno ni tako pomembno. Pa nič kraljevo ne izgleda v kratih hlačah pozimi;))

V UK so vsi otroci v kratkih hlacah in oblekcah z dokolenkami v soli, tudi pozimi.

Zakaj je pa to dobro?


Kaj bodo pa rožice potem, ko bodo Rusi polovili vse džihad johne in jih zvozili nazaj domov v Anglijo?

Taka navada je bila nekoč pri vseh slojih, še toliko bolj pri nižjih, saj je bilo škoda blaga za majhnega otroka, ki ni prispeval k družinskemu dohodku. Vendar je bila dolžina hlač tik pod kolenom, nad kolenom pa od 20. stoletja naprej. Od tod tudi izraz kratkohlačniki.
V severnejših državah otroci niso preveč oblečeni kot je to običaj v Sloveniji, ko morajo še pri 16, 18, ali celo pri 20 stopinjah nositi vetrovko ali celo kapo. Tam so mnenja, naj se otrok čim prej utrdi. In zato otroci niso nič bolj bolni.

New Report

Close