Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek von der leyen govor

von der leyen govor

Kako je  Von der Leynova citirala Kučana?

Citirala je Kučana, pohvalila državljane, športnike, umetnike, pesnike… ter okrcala Janšo. Pa ni po župci priplavala, da se bo pustila prenašati naokoli. Mislim, da bo moral JJ še večkrat spustiti ušesa in dati rep med noge.

Kaj naj bi citirala Janšo?

Iz leta tik po osamosvojitvi:

“Na žalost je bil v tem helikopterju Slovenec, s katerim smo imeli prej kontakte in je bilo dogovorjeno, da bo prestopil”

ali iz kasnejših let, na isto temo:

“rečt, da nekdo ni vedel (…da je vojna…), da je zgolj kruh peljal z enega konca Ljubljane na druzga, oprostite, no, jaz tega pač ne kupujem”

?

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
ja in, 02.07.2021 ob 12:13

Kaj naj bi citirala Janšo?

Iz leta tik po osamosvojitvi:

“Na žalost je bil v tem helikopterju Slovenec, s katerim smo imeli prej kontakte in je bilo dogovorjeno, da bo prestopil”

ali iz kasnejših let, na isto temo:

“rečt, da nekdo ni vedel (…da je vojna…), da je zgolj kruh peljal z enega konca Ljubljane na druzga, oprostite, no, jaz tega pač ne kupujem”

?

kaj pa tlele ni res?

 

S tem mu je izkazala spoštovanje.

Kup postov je brisanih. Je bilo kaj narobe z njimi?

Mogoče ga je kritizirala, ker ji ni všeč, da je Slovenija nevtralna glede zakonov, ki jih sprejemajo druge članice EU.

Samo meni se zdi, da EU se pa tudi ne more vtikati v vsak zakon vsake države. V ZDA ko so ena država, pa imajo ene zvezne države smrtno kazen, druge pa ne. Torej še znotraj iste države imajo raznolikost,  pa je to malo večja stvar kot neke puhlice o katerih se “kregajo” v EU. V tej EU je pa včasih postal občutek kot da bo peščica politikov diktirala vsaki državi v EU kaj in kako. Malo avtonomije si pa ja zasluži vsaka EU država.

In glede teh istospolnih, kaj se bi o tem pogovarjali v osnovni in srednji šoli res ne vem. Naj se o tem vsak vsak odloči ko spolno in mentalno dozori (tam po 18. letu), brez neke politične propagande in pritiskov. Enakopravni smo si vsi ne glede na spol, raso, spolno usmerjenost in včasih je občutek nekih čudnih političnih pritiskov vsepovsod. Kaj pa tistim ki ni prijetno  brati in se pogovarjati o teh stvareh? A oni pa nimajo pravic in se bo posiljevalo neko specifično literaturo v šolah? Čudno se mi to zdi.

Odgovor na objavo uporabnika
spet se briše poste, 02.07.2021 ob 15:52

Kup postov je brisanih. Je bilo kaj narobe z njimi?

brišejo brišejo….100/h..ampak j e b e  se njim SDS deluje na polno, ne boste pisali o nesposobni vladi vsaj še nekaj mesecev ne…zakaj pa mislite da je SDS kupil ta forum, ker je edini in poceni so ga kupili….pišite čim več, dajte gor dokaze, jaz vse kar dam gor naredim printScrn IN ARHIVIRAM, imam že polno mapo tega in mi bo morda kdaj prav prišlo, da bom lahko dokazala kaj ta banda počne, ko bo Janša govoril o demokraciji morda bom lahko to komu pokazala, močno upam, zato se ne umikam in se bom!

Odgovor na objavo uporabnika
MAVRICAAAAA, 02.07.2021 ob 17:58

brišejo brišejo….100/h..ampak j e b e  se njim SDS deluje na polno, ne boste pisali o nesposobni vladi vsaj še nekaj mesecev ne…zakaj pa mislite da je SDS kupil ta forum, ker je edini in poceni so ga kupili….pišite čim več, dajte gor dokaze, jaz vse kar dam gor naredim printScrn IN ARHIVIRAM, imam že polno mapo tega in mi bo morda kdaj prav prišlo, da bom lahko dokazala kaj ta banda počne, ko bo Janša govoril o demokraciji morda bom lahko to komu pokazala, močno upam, zato se ne umikam in se bom!

Če je SDS kupila ta forum me pa res zanima kdo jim plačuje moderatorje. Če bi jih Janša, prav gotovo ne bi mogli prebirat nobenega tvojega komentarja več kot deset sekund!

 

Odgovor na objavo uporabnika
citirala kučana, 02.07.2021 ob 13:15

S tem mu je izkazala spoštovanje.

In priznanje za evropsko držo in vrednote!

A ni bil včeraj nekje članek, da je govor Leynovi napisala neka ga. Kocijančič, hči bivšega funkcionarja SFRJ…

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 3750, 03.07.2021 ob 20:36

A ni bil včeraj nekje članek, da je govor Leynovi napisala neka ga. Kocijančič, hči bivšega funkcionarja SFRJ…

NE, ni bil.

Včeraj sem razmišljal kakšna je danes glavna razlika med levimi in desnimi. Danes leve stranke niso po načelih, kulturnosti in nacionalnosti niti bleda senca nekoč komunistov, ker včasih se ni izkoriščalo revnih držav in se ni spodbujalo priseljevanje in toliko kot vidim sedaj tujcev vsakodnevno v trgovini v enem tednu jih včasih nisem videl v Sloveniji v 10 letih. Včasih so države Jugoslavije pomagale ostalim državam na način da so v revnih državah gradili in izobraževale kader ne pa na način da so revnim državam kradle avtomehanike, inženirje, zdravnike itd…

Razlika danes med levimi in desnimi je to da desni spoštujejo vsako državo in navade vsake države ampak se zavzemajo da te tradicije ostanejo znotraj posamične države. To pomeni če gledamo 200 držav, gledamo vsako državo posebej. Spodbujajo pa gospodarstvo med njimi.

Levi bi pa radi politiko in ljudi na način, da bi znotraj vsake države bilo 200 držav v njej. To pomeni da so v vsaki državi množično ljudje iz drugih držav, množično druge kulture in podobno. Še raje pa vidijo da izkoriščajo revne države in uvažajo kadre iz teh revnih držav. To vse skupaj pa spodbuja še večjo revščino na svetu, ker iz revnih držav lahko oddidejo v “bogate” samo tisti, ki imajo posebna znanja ali pa denar. In v revnih državah potem nastaja še veliko večja luknja.

Pa ko pravijo levi o C02, kaj pa letalski prevozi? Včasih je v Evropi živelo 90% ljudi iz Evrope, danes ko pa jih živi še samo 2/3 pa potem tisti ki so tukaj priseljeni morajo nenehno uporabljati letala in ostali transport, da vidijo sorodnike, stari starši pa vnuke. Torej je tudi s stališča C02 to množično priseljevanje neučinkovito. Včasih je Evropejec mogoče enkrat letno ali pa še to ne uporabil letalo. Danes pa nekateri samo za obisk sorodnikov uporabijo 2-3x letno letalo za obisk, da oni gredo ali pa sorodniki pridejo na obisk… Plus letalo za dopust in tako naprej…

 

Odgovor na objavo uporabnika
Not, 04.07.2021 ob 10:51

NE, ni bil.

Včeraj je bil članek, da je govor Leynovi napisala nečakinja od Kocijančiča, ki je bivši vplivni komunistični in slovenski funkcionar in prijatelj gospoda Kučana. Nimam proti nobeni strani nič in lahko bi bili ponosni na 30 obletnico in pa tudi na vodenje EU, pa katerakoli stranka jo že vodi. Če bi bila obletnica in bi bili v koaliciji SD, pa da se SDS ne bi udeležil, se mi tudi ne bi zdelo prav, ker država in državljani smo vsi ne glede na politično pripadnost.

New Report

Close