Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vpr.za moške

Vpr.za moške

Danes bi se vsedel in pogovoril, lepo. Vendar še vedno premalo. Pogovarjal. To je tisto pravo.
Da si ves čas povezan, čeprav ves čas svoboden, s tistim, s katerim se pogovarjaš. Ne le s prijatelji, znanci, tudi z žensko.
Ko začutiš to povezanost, skozi povedano, verbalizirano, lastno razgaljeno intimo, lastnim mišljenjem, izmenjavo mnenj, izkušenj, čutenj, doživljanj, brez strahu, da si ujet, da ni potrebe, da rešuješ neke nepredstavljive travme in težave drugega, le, da ga slišiš, znaš poslušati, ter tudi on tebe, takrat začutiš povezanost, ki več ne bremeni, temveč osvobaja.
To osvobaja, da lahko verbaliziraš. Ter, da si slišan. Za obe strani. Brez obsodb.
Torej, hkrati se osvobajata dva, dve osebi, kar v terapevtskem smislu ni možno, ker tam niso dovoljene medsebojne čustvene interakcije.
Zato je moški ženski tako pomemben. Da zna in zmore biti sprejet, ter hkrati ostati svoboden v lastni osebnosti, v lastnem delovanju.
To je tisti polnokrvni moški, ki je cilj skoraj vsaki normalno čustveno inteligentni in osebnostno zreli ženski. Ženske ne maramo papkov. Papki se ne znajo pogovarjati, ne zmorejo slišati, niti ne želijo biti slišani, le poslušani in videni.

In taka ženska je polnokrvnemu moškemu muza za njegovo delovanje.
Ona ga potrjuje tako psihično, kot čustveno, kot intelektualno. Dopolnjuje. Ter obratno.
Brez prisile, brez ujetosti.
[/quote]
Lepo napisano.

Kaj svojo cifro kje oglasujes, da ti kar naprej pisejo neki tipi?
[/quote]
Svoje št. ne oglašujem nikjer. Mišljeno je bilo preko fb-a in instagrama.


Torej ni tisto o čemer pišeš v uvodnem postu!
Ampak eni smo te “zavohali” že v uvodnem postu.
Iščeš opravičilo!!
[/quote]
Opravičilo za kaj???


Njega ne bi;)

odpikala, da ne bo pomote;)
[/quote]

Zelo klasična zgodba in če ta ne bo zlezel v tvoje hlačke, bo pa kdo drug. A veš, kako pravijo malček grdo: pes ne povoha psice, če se ne goni. Kako to, da te prek FB ogovarjajo moški, kako je to sploh mogoče pri eni odrasli, domnevno zreli in vezani ženski? Imaš že naštimano tako in ustrezen fotomaterial, da je psom jasno, kaj se dogaja s to psico.

In nič ni narobe s tem, da ne bo pomote, če seveda ne bi bila vezana. Ne vem, ti je že padlo na pamet mogoče, glede na to, da ti je pri partnerju očitno zmanjkalo kapusovih belinov, da bi prekinila to zvezo in lovila svobodno kot ptica? Ne bi bilo tako ne samo prikladneje, ampak tudi pošteno?

Za moje pojme so moški, ki se resno zaljubijo v vezano žensko, se zapletejo z njo in potem po možnosti z njo še zaživijo, eni bebčki z totalno zbrko v glavi in nepošlihtanim življenjem, verjetno tudi precej neizkušeni in hm, bom naravnost povedala, neumni.


Ne. Kot prvo zveza je garanje, tudi približno nimam namena mešat štren. Kot drugo, nimam nobenega spoštovanja do ljudi, ki so še v zvezah pa ga svirajo še malo na črno.Prav tako nimam nobenega spoštovanja do ljudi, ki se igrajo z drugimi, pa naj bo to zaradi dobrega počutja, pomanjkanja lastovičarjev, kapusovih belinov ali podobnih insektov. Pa še kaj bi se našlo.
Mimogrede zasedene gospodične, niso več gospodične.
[/quote]

Dobro povedano. Metuljčki so nekoč nagnusne gosenice bili … pa gre človek zaradi njih razdirat zvezo in poniževat, prizadet človeka, ki mu ni nič hudega naredil.

Takole gre to:

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=163&t=11083575

Zelo klasična zgodba in če ta ne bo zlezel v tvoje hlačke, bo pa kdo drug. A veš, kako pravijo malček grdo: pes ne povoha psice, če se ne goni. Kako to, da te prek FB ogovarjajo moški, kako je to sploh mogoče pri eni odrasli, domnevno zreli in vezani ženski? Imaš že naštimano tako in ustrezen fotomaterial, da je psom jasno, kaj se dogaja s to psico.

In nič ni narobe s tem, da ne bo pomote, če seveda ne bi bila vezana. Ne vem, ti je že padlo na pamet mogoče, glede na to, da ti je pri partnerju očitno zmanjkalo kapusovih belinov, da bi prekinila to zvezo in lovila svobodno kot ptica? Ne bi bilo tako ne samo prikladneje, ampak tudi pošteno?

Za moje pojme so moški, ki se resno zaljubijo v vezano žensko, se zapletejo z njo in potem po možnosti z njo še zaživijo, eni bebčki z totalno zbrko v glavi in nepošlihtanim življenjem, verjetno tudi precej neizkušeni in hm, bom naravnost povedala, neumni.
[/quote]

Ne iščem resne veze, v vezi kateri sem, pač vztrajam; pa čeprav sem bila prevarana. Kot sem napisala ni maščevanje, vendar mi nekaj manjka… ne gre se zato, da nebi imela slik z partnerjem, pišejo mi tudi taki z drušinsko profilno in verjetno nisem edina. Sicer pa je vprašanje v 1postu je za moške, ki odpišejo kljub vsemu, da vejo da je oseba zasedena. Zakaj je temu tako? Meni če nrkdo ni všeč, takoj direkt povem. Oseba s katero si pišrm pa je poštena.

Ne iščem resne veze, v vezi kateri sem, pač vztrajam; pa čeprav sem bila prevarana. Kot sem napisala ni maščevanje, vendar mi nekaj manjka… ne gre se zato, da nebi imela slik z partnerjem, pišejo mi tudi taki z drušinsko profilno in verjetno nisem edina. Sicer pa je vprašanje v 1postu je za moške, ki odpišejo kljub vsemu, da vejo da je oseba zasedena. Zakaj je temu tako? Meni če nrkdo ni všeč, takoj direkt povem. Oseba s katero si pišrm pa je poštena.
[/quote]

Saj veš, da potem svizec zavije čokolado v folijo, a ne?

Odpri si zgornji link.

Pa kako ste si eni sposobni metat pesek v oči, to ni več res. Nima veze, če je on tebe varal, zakaj to sploh omenjaš. Ti tudi varaš oz. bi rada varala, torej si enako “slaba” kot tvoj partner. Mogoče ga zdaj vsaj bolje razumeš …


Svoje št. ne oglašujem nikjer. Mišljeno je bilo preko fb-a in instagrama.
[/quote]

Predlagam manj fb-ja in instagrama in več druženja v živo. S partnerjem (možem).

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Lepo napisano.
[/quote]

Hvala. Verjetno ista valovna dolžina?

Hvala. Verjetno ista valovna dolžina?
[/quote]

Ja.

Ja pa seveda, da nekateri (čeprav so zasedeni) odpišejo. Kako pa misliš, da prihaja do varanja?!

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ženske bi potrebovale tri moške? Ne, enega. A ga včasih srečamo pozno v življenju. Takrat je stik, z besedami ali brez, še pomembnejši.

Ja.
[/quote]

Me veseli. Istovalovniki na tem področju bi se morali družiti na posebni temi, verjetno tudi v živo, ne glede na spol in starost, ker menim, da smo isti ali vsaj podobni tudi na različnih plateh življenja in si imamo veliko povedati, izmenjati.
Predvsem nam je pomembno človeško dostojanstvo in spoštovanje do sebe in drugega.

Ženske bi potrebovale tri moške? Ne, enega. A ga včasih srečamo pozno v življenju. Takrat je stik, z besedami ali brez, še pomembnejši.
[/quote]

Hm…. ne vem… Po mojih izkušnjah gre v takih primerih za “prebujene” ženske, ki pa v resnici vidijo le sebe in moškega kot uporabnega vseprisotnega slugo in psihoterapevta. Tako življenje pa moškemu priskuti vse.
Po moje je vedno treba dat drugemu neko svobodo, koliko in kakšno pa je stvar dogovora. Enim je dovolj že to, da gredo lahko popoldan s prijateljem na kavo. Drugi potrebujejo več…

Me veseli. Istovalovniki na tem področju bi se morali družiti na posebni temi, verjetno tudi v živo, ne glede na spol in starost, ker menim, da smo isti ali vsaj podobni tudi na različnih plateh življenja in si imamo veliko povedati, izmenjati.
Predvsem nam je pomembno človeško dostojanstvo in spoštovanje do sebe in drugega.
[/quote]

spretno nastavljena zanka? 😉

Ženske bi potrebovale tri moške? Ne, enega. A ga včasih srečamo pozno v življenju. Takrat je stik, z besedami ali brez, še pomembnejši.
[/quote]

Prav praviš, se popolnoma strinjam.
No, to je višje zavedanje, čutenje znanega, poznanega brez verbalne komunikacije, vsega trojega v enem.
Moj zadnji post Muza za ustvarjanje, kjer odpiram možnost za komunikacijo enako mislečih, čutečih.

Hm…. ne vem… Po mojih izkušnjah gre v takih primerih za “prebujene” ženske, ki pa v resnici vidijo le sebe in moškega kot uporabnega vseprisotnega slugo in psihoterapevta. Tako življenje pa moškemu priskuti vse.
Po moje je vedno treba dat drugemu neko svobodo, koliko in kakšno pa je stvar dogovora. Enim je dovolj že to, da gredo lahko popoldan s prijateljem na kavo. Drugi potrebujejo več…
[/quote]

Moj odgovor je bil formuliran na podlagi navedenega:
Ženske imamo velikokrat problem takih manjkov, potrebovale bi vsaj tri moške, da bi bile izpolnjene. Enega za seks, drugega za konjičke in tretjega za pogovor.

Skozi svoje oči si predstavljam, da bi za žensko izpolnjenost zadoščala ena oseba. Kar pa ne pomeni, da nimata tako moški, kot tudi ženska, vsak svojih socialnih stikov z drugimi ljudmi.

spretno nastavljena zanka? 😉
[/quote]

Komu?
Moj post je popolnoma iskren, nobenega ozadja ni.
Pač pa sem mnenja, da smo preveč vsaksebi in preveliki individualisti, da bi imeli čas za iskanje, kaj šele komunikacijo z enakomislečimi.
Kolikor imam sama izkušenj, se navadno razdajamo predvsem drugim, tudi poklicno, nase pozabljamo, smo sami sebi v drugem planu.

Moj odgovor je bil formuliran na podlagi navedenega:
Ženske imamo velikokrat problem takih manjkov, potrebovale bi vsaj tri moške, da bi bile izpolnjene. Enega za seks, drugega za konjičke in tretjega za pogovor.

Skozi svoje oči si predstavljam, da bi za žensko izpolnjenost zadoščala ena oseba. Kar pa ne pomeni, da nimata tako moški, kot tudi ženska, vsak svojih socialnih stikov z drugimi ljudmi.
[/quote]

Tega tudi nisem trdil. Socialni stiki so nujni, ne glede na spol in na pričakovanja. Samo nedorasla ali bolna oseba bi od drugega pričakovala, da ta ne bi imel nobenih socialnih stikov…
Meni se ta izjava osvetli bolj v luči “očijeve princeske”, ki ne zmore dojeti, da so ji kake reči pač nedosegljive.

Hm…. ne vem… Po mojih izkušnjah gre v takih primerih za “prebujene” ženske, ki pa v resnici vidijo le sebe in moškega kot uporabnega vseprisotnega slugo in psihoterapevta. Tako življenje pa moškemu priskuti vse.
Po moje je vedno treba dat drugemu neko svobodo, koliko in kakšno pa je stvar dogovora. Enim je dovolj že to, da gredo lahko popoldan s prijateljem na kavo. Drugi potrebujejo več…
[/quote]

V mojem postu, ko ženske potrebujemo tri moške, govorim o naših željah dobiti moškega z vsemi tremi lastnostmi, podredimo se pa realnosti, ki vsebuje le eno. Govorim o praznini, ki se sčasoma vedno veča, če je partnerja nista sposobna zapolniti skupaj.
O tem teče pogovor dalje na to temo s Popajem.

Komu?
Moj post je popolnoma iskren, nobenega ozadja ni.
Pač pa sem mnenja, da smo preveč vsaksebi in preveliki individualisti, da bi imeli čas za iskanje, kaj šele komunikacijo z enakomislečimi.
Kolikor imam sama izkušenj, se navadno razdajamo predvsem drugim, tudi poklicno, nase pozabljamo, smo sami sebi v drugem planu.
[/quote]

Potrjuješ moj VTIS (glede na tvoje pisanje) o tebi. Dober. Imaš smisel za pisanje. Za razliko od tvojega je moje pisanje na javnem forumu (z namenom) skopo odmerjeno in redkobesedno.

Potrjuješ moj VTIS (glede na tvoje pisanje) o tebi. Dober. Imaš smisel za pisanje. Za razliko od tvojega je moje pisanje na javnem forumu (z namenom) skopo odmerjeno in redkobesedno.
[/quote]

Aja, to misliš.
Ne, to ni problem. Dar za pisanje nima veze s komunikacijo enakomislečih in ne more biti neko merilo. Saj govorim o dostojanstvu in spoštovanju, empativna oseba takoj začuti pravo vrednost sogovorca. Vedno se rada pogovarjam z ljudmi, ki imajo tudi to, kar meni manjka in vedno je lepo to novo spoznavati in se učiti in povezovati z že znanim.

Aja, to misliš.
Ne, to ni problem. Dar za pisanje nima veze s komunikacijo enakomislečih in ne more biti neko merilo. Saj govorim o dostojanstvu in spoštovanju, empativna oseba takoj začuti pravo vrednost sogovorca. Vedno se rada pogovarjam z ljudmi, ki imajo tudi to, kar meni manjka in vedno je lepo to novo spoznavati in se učiti in povezovati z že znanim.
[/quote]

Ni merilo, seveda ne. Vendar tvoja pisna komunikacija izraža tvoj ‘skriti zaklad’ – empatijo znati ubesediti.

New Report

Close