Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vpr. za tiste, ki oddajate stanovanja

Vpr. za tiste, ki oddajate stanovanja

po jazbinškovem zakonu so lahko odkupili stanovanja vsi, očitno si precej slabo seznanjem s tem. nima veze to s komunisti. ne vem kaj mešate politiko v vse[/quote]

tisti “VSI” so bili komunajzarji – ker se je od družbenega stanovanja prišlo samo z izkaznico ZKS/ZKJ – vem!! sem videl v živo!! Članstvo je prinašalo točke pri razpisih!!
Ko sem hotel to razbiti – je frčalo perje – jaz pa iz firme!![/quote]

poznam poznam. Moja mama ni in ni prišla do dostojnega stanovanja. Vsi ki so prišli v firmo za njo, so dobili lepa, nova v Luciji. Bili so včlanjeni. Ker pa moja mama ni bila, so ji ponujali srednjeveške bajte, luknje brez stranišča. Pa ni tako dolgo tega.

Pa kaj pišete, če pojma nimate.
Najemnik se prijavi za stalno četudi ima pogodbo samo za en dan. Seveda se je dolžen tudi odjaviti takoj, ko se preseli drugam a tega marsikdo ne naredi. Najemodajalec lahko potem da na ue poizvedovanje in počaka navadno eno leto, da najdejo novi stalni naslov in ga tukaj odjavijo. Praviloma naj bi napisali kazen pa je ne in zato ljudje počnejo kot počnejo. To leto pa najemodajalec pokasira ves drek z raznimi rubežniki in izterjavami. Seveda ti na koncu tvojih stvari ne vzamejo kar pa pomeni, da imaš kup dela in stroškov s skakanjem okoli in dokazovanjem, da ta oseba ne živi več tukaj in da na tem naslovu ni nič njegovega.

Točno tako, še vedno se splača.[/quote]
Ni res. Davek je 25 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, torej ena četrtina najemnin. Potem prišteješ še NUSZ. Oprema je draga, če lepo opremiš. Par let oddajaš samo za to, da se povrne nakup opreme.
Iskreno?
Ne splača se! Samo delo, skrbi, iskanje mojstrov, popravljanje. Ni plusa!
Če bi bila najemnina realna, bi šlo.
Kar pomeni, da bi morala biti najemnina za 50 m2 nekje okrog 800€.[/quote]

Tako je. In potem ti najemniki odnesejo vse pipe, razbijejo tudi luči, opremo, odnesejo parket iz stanovanja in naredijo luknjo v steni. Seveda imaš kot najemodajalec pravico, da zadržiš varščino, ki ne pokrije niti vtičnic. In seveda imaš možnost civilne tožbe kjer po nekaj letih mogoče dobiš nekaj drobiža. Oziroma ti prijazno poveda, da ne zgubljaj denarja saj je oseba v osebnem stečaju in boš sicer tožbo dobil ampak denarja pa ne.

V Sloveniji je zaščiten samo najemodajalec in vedno več najemnikov to ve. Tako živijo tudi po par let v stanovanjih brez da bi plačali en sam cent in povzročijo ogromne škode preden jih spraviš ven (po legalni poti). Še par let nazaj je bilo oddajanje donosno, danes je riziko tako visok, da ni vredno.


Ni res. Davek je 25 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, torej ena četrtina najemnin. Potem prišteješ še NUSZ. Oprema je draga, če lepo opremiš. Par let oddajaš samo za to, da se povrne nakup opreme.
Iskreno?
Ne splača se! Samo delo, skrbi, iskanje mojstrov, popravljanje. Ni plusa!
Če bi bila najemnina realna, bi šlo.
Kar pomeni, da bi morala biti najemnina za 50 m2 nekje okrog 800€.[/quote]

Tako je. In potem ti najemniki odnesejo vse pipe, razbijejo tudi luči, opremo, odnesejo parket iz stanovanja in naredijo luknjo v steni. Seveda imaš kot najemodajalec pravico, da zadržiš varščino, ki ne pokrije niti vtičnic. In seveda imaš možnost civilne tožbe kjer po nekaj letih mogoče dobiš nekaj drobiža. Oziroma ti prijazno poveda, da ne zgubljaj denarja saj je oseba v osebnem stečaju in boš sicer tožbo dobil ampak denarja pa ne.

V Sloveniji je zaščiten samo najemodajalec in vedno več najemnikov to ve. Tako živijo tudi po par let v stanovanjih brez da bi plačali en sam cent in povzročijo ogromne škode preden jih spraviš ven (po legalni poti). Še par let nazaj je bilo oddajanje donosno, danes je riziko tako visok, da ni vredno.[/quote]

nemogoče je, da jih legalne ne spraviš ven celo “par let”. če imaš pogodbo je maksimalen čas 3 mesece, še hitreje če je overjena pri notarju z členom o izvršljivosti. zato pa pobereš varščino, ki ti pokrije ta čas, v kolikor je kaj narobe. takoj prvi dan, ko kaj ni poravnano jim pošlješ dopis s povratnico, če mu ga ne more vročit poštar, se drugič oz mislim da po dveh tednih šteje kot da je vročeno. potem začne tečt 3 mesečni odpovedni rok in to je to.

Kdo te plača, da take neumnosti pišeš? In da me žališ? Sigurno politiki. Tudi tvoja pipica se bo zaprla, verjemi.

Točno tako, še vedno se splača.[/quote]
Ni res. Davek je 25 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, torej ena četrtina najemnin. Potem prišteješ še NUSZ. Oprema je draga, če lepo opremiš. Par let oddajaš samo za to, da se povrne nakup opreme.
Iskreno?
Ne splača se! Samo delo, skrbi, iskanje mojstrov, popravljanje. Ni plusa!
Če bi bila najemnina realna, bi šlo.
Kar pomeni, da bi morala biti najemnina za 50 m2 nekje okrog 800€.[/quote]
Še na davek od premoženja si pozabila. Imaš davek od najemnin, davek od uporabe stavbenega zemljišča in davek od premoženja.
Potem prištej še nakup opreme in tisto, kar ti uničijo, pa stroške vzdrževanja….

tisti “VSI” so bili komunajzarji – ker se je od družbenega stanovanja prišlo samo z izkaznico ZKS/ZKJ – vem!! sem videl v živo!! Članstvo je prinašalo točke pri razpisih!!
Ko sem hotel to razbiti – je frčalo perje – jaz pa iz firme!![/quote]

Ni res. Moja sorodnica 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ni bila včlanjena, pa ima danes odplačan flat.[/quote]
odplačano s kreditom od začetka – nakupa
ali
po Jazbinškovem zakonu
Tukaj se ločijo ostala raja od komunajzarjev!!

Neposredno izvršljiv notarski zapis dela čudeže. Ampak to nekaterim nikoli ne bo jasno, ker so preškrti.

New Report

Close