Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vprašanje časa

Vprašanje časa

In spet smo pri Policiji, ki svojega dela ne opravlja tako, kot bi ga morala. Te žice niso nič drugega, kot posledica nedelovanja Policije.
Rovtarske PP bi morale posredovati takoj, če znajo loviti ljudi, ki ne ustavijo ob cestnih racijah (radarji, polnjenje proračuna), naj se še angažirajo in lovijo objestneže. Ne mi prodajat, da so ti mulci zanje prehitri. Kakšna zaseda v gozdu ali dve, pa jih bodo hitro dobili. Poleg tega po vaseh domačini točno vedo, kateri mulci imajo kroske in kam je treba iti pozvoniti. Ko se bi nabralo 5 kazni, bodo starši sami poskrbeli za to, da mularija ne bo norela po gozdu.

Opravičila za tole napenjanje žice pa ni. Tak človek, ki se poslužuje takšnih sredstev, ni nič drugega kot morilec.

Ja. Prepovedat, na licu mesta vzet motor in izpit, vse se da.
NE MOREŠ jih pa kar pobijat, a pol je naslednja stopnja, da se postaviš s šmajserjem ob pot in jih šicaš, al kako?
[/quote]

Kje sem napisala, da jih pobijajmo? Odgovarjam ti, da žica ni bila napeta zato, ker bi šli motoristi komu na živce, ampak ker gre za konkretno hujše stvari. Si sposobna to štekat?
Kako bi se počutila, če ne bi smela imeti vrat na hiši in bi vsak večer k vam prišel en bedanc, te posilil pred očmi tvojega moža, on pa mu nič ne bi smel/mogel storiti. Pa če se ti slučajno zdi, da gre “samo” za gozd in “samo” za živali, naj te opomnim, da smo tudi mi živali oziroma del živalskega kraljestva in nič boljši, višji, plemenitejši od drugih bitij (to itak dokazujemo dnevno) in da brez narave tudi nas ni.
Ko se tak motorist odloči, da v gozdu ne bo pustil pri miru mene ali mojega psa, mu ne morem popolnoma nič. Tam, kjer imajo priljubljene punkte, naredijo konkretno škodo in hudo rano z dolgoročnimi posledicami (erozije, zdrsi zemeljskih gmot, pri nas so na ta način uničili gozdno cesto). So psihopati, za kakršne ne bi smelo biti mesta v družbi. Zavest ljudi je pa žal taka, da ne bodo “špecali”, pa sosedje točno vedo, starši tudi … Da staršev ni sram, kakšne otroke imajo … Vidiš, ni tako preprosto.
Ko se človek počuti popolnoma brez moči in izčrpa vsa druga sredstva, mu mogoče pade na pamet kaj tako drastičnega, kot je žica. Ne morem vedeti za tega konkretnega človeka, ampak verjemi, da se nekateri s temi motoristi neuspešno bojujejo že leta.

Kje sem napisala, da jih pobijajmo? Odgovarjam ti, da žica ni bila napeta zato, ker bi šli motoristi komu na živce, ampak ker gre za konkretno hujše stvari. Si sposobna to štekat?
Kako bi se počutila, če ne bi smela imeti vrat na hiši in bi vsak večer k vam prišel en bedanc, te posilil pred očmi tvojega moža, on pa mu nič ne bi smel/mogel storiti. Pa če se ti slučajno zdi, da gre “samo” za gozd in “samo” za živali, naj te opomnim, da smo tudi mi živali oziroma del živalskega kraljestva in nič boljši, višji, plemenitejši od drugih bitij (to itak dokazujemo dnevno) in da brez narave tudi nas ni.
Ko se tak motorist odloči, da v gozdu ne bo pustil pri miru mene ali mojega psa, mu ne morem popolnoma nič. Tam, kjer imajo priljubljene punkte, naredijo konkretno škodo in hudo rano z dolgoročnimi posledicami (erozije, zdrsi zemeljskih gmot, pri nas so na ta način uničili gozdno cesto). So psihopati, za kakršne ne bi smelo biti mesta v družbi. Zavest ljudi je pa žal taka, da ne bodo “špecali”, pa sosedje točno vedo, starši tudi … Da staršev ni sram, kakšne otroke imajo … Vidiš, ni tako preprosto.
Ko se človek počuti popolnoma brez moči in izčrpa vsa druga sredstva, mu mogoče pade na pamet kaj tako drastičnega, kot je žica. Ne morem vedeti za tega konkretnega človeka, ampak verjemi, da se nekateri s temi motoristi neuspešno bojujejo že leta.
[/quote]

Ne, nič se mi ne zdi, da gre samo za gozd, ali samo za živali, tukaj sem zelo občutljiva, ampak sem še bolj občutljiva, kadar nekdo jemlje pravico v svoje roke in nekoga ubije.
Od žice, pa do šmajserja ni tako daleč, kot ti misliš.
Po tej logiki – sosed mi je stotič zaprl pot – BUM. Mulc mi je spet podrajsal avto BUM. Kdo bo pa čakal na roko pravice, ki je neučinkovita, lepo vsak svoj šmajser, pa stvar rešena.
Da bi mogoče prej poskusili spremeniti zavest ljudi, ni potrebno.
Šus v čelo in problema ni več.

Kje sem napisala, da jih pobijajmo? Odgovarjam ti, da žica ni bila napeta zato, ker bi šli motoristi komu na živce, ampak ker gre za konkretno hujše stvari. Si sposobna to štekat?
Kako bi se počutila, če ne bi smela imeti vrat na hiši in bi vsak večer k vam prišel en bedanc, te posilil pred očmi tvojega moža, on pa mu nič ne bi smel/mogel storiti. Pa če se ti slučajno zdi, da gre “samo” za gozd in “samo” za živali, naj te opomnim, da smo tudi mi živali oziroma del živalskega kraljestva in nič boljši, višji, plemenitejši od drugih bitij (to itak dokazujemo dnevno) in da brez narave tudi nas ni.
Ko se tak motorist odloči, da v gozdu ne bo pustil pri miru mene ali mojega psa, mu ne morem popolnoma nič. Tam, kjer imajo priljubljene punkte, naredijo konkretno škodo in hudo rano z dolgoročnimi posledicami (erozije, zdrsi zemeljskih gmot, pri nas so na ta način uničili gozdno cesto). So psihopati, za kakršne ne bi smelo biti mesta v družbi. Zavest ljudi je pa žal taka, da ne bodo “špecali”, pa sosedje točno vedo, starši tudi … Da staršev ni sram, kakšne otroke imajo … Vidiš, ni tako preprosto.
Ko se človek počuti popolnoma brez moči in izčrpa vsa druga sredstva, mu mogoče pade na pamet kaj tako drastičnega, kot je žica. Ne morem vedeti za tega konkretnega človeka, ampak verjemi, da se nekateri s temi motoristi neuspešno bojujejo že leta.
[/quote]

Daj, pusti zgodbice o Bedancih in posilstvih ob strani, ker zadeva sploh ni primerljiva in to, da delaš primerjave v tem stilu, je bolno.
In kako veš, da je tak psihopat, ki je napeljal žico, izčrpal vsa druga sredstva? Sama pišeš, da veste kdo se vozi z motorji, pa nimate jajc pozvoniti pri starših. A pogum za žico pa imate?
Riti hinavske potuhnjene…. morilske.

Daj, pusti zgodbice o Bedancih in posilstvih ob strani, ker zadeva sploh ni primerljiva in to, da delaš primerjave v tem stilu, je bolno.
In kako veš, da je tak psihopat, ki je napeljal žico, izčrpal vsa druga sredstva? Sama pišeš, da veste kdo se vozi z motorji, pa nimate jajc pozvoniti pri starših. A pogum za žico pa imate?
Riti hinavske potuhnjene…. morilske.
[/quote]

Jaz ne vem, vem, iz katere vasi so. Vedo pa njihovi starši in sosedje.
Seveda, zate je vsaka primerjava med človekom in živaljo, naravo bolna, ker ju ne spoštuješ. Človek ni vreden popolnoma nič več kot en zajec ali srna. Škodljivec je pa itak največji.

Jaz ne vem, vem, iz katere vasi so. Vedo pa njihovi starši in sosedje.
Seveda, zate je vsaka primerjava med človekom in živaljo, naravo bolna, ker ju ne spoštuješ. Človek ni vreden popolnoma nič več kot en zajec ali srna. Škodljivec je pa itak največji.
[/quote]

Še kako spoštujem živali in tudi skrbim zanje, kolikor kot laik seveda lahko.

Ostalega pa ni vredno komentirati, vidim, da nimaš pospravljenega podstrešja.

Ok, bom drugače vprašala: se ti zdi prav, da nekdo napelje žico čez prehod, kjer DOBRO VE, da se nekomu lahko nekaj hudega zgodi?
Fant je mrtev ZARADI te žice.
Nekdo je morilec
[/quote]

Kakšen morilec neki? Razen če jih je Tito napeljal.

Motokrosanje po gozdu je prepovedano če bi se držal vseh pred pisov bi bil še danes živ in zdrau.

Res je!
Kaj pa kakšni pritiski na lokalne župane ali direkt na šefa P. postaje, da se začne ukrepati v tej smeri?
Nič ne deluje?
Če ne drugače – politični pritiski v pravem letu (volilnem) vedno kaj dosežejo…

Res je!
Kaj pa kakšni pritiski na lokalne župane ali direkt na šefa P. postaje, da se začne ukrepati v tej smeri?
Nič ne deluje?
Če ne drugače – politični pritiski v pravem letu (volilnem) vedno kaj dosežejo…
[/quote]

Moje prijave so policisti sicer sprejeli, zgodilo se seveda ni nič. Na srečo ali žal so se lotili tudi neke bolj vplivne osebe in ta je dosegla, da so šli celo nekajkrat patruljirat. Ampak seveda takrat, ko so ti junaki v službi (med tednom dopoldne). Tako da tudi v tem primeru se ne zgodi nič konkretnega. Če bi se policajem dejansko ljubilo, bi jih lahko našli po objavljenih posnetkih na Youtubu. A kot rečeno, hrupne gozdne aktivnosti mikajo tudi ljudi na položajih, župan ni nujno pravi naslov.

Ni bolj nagnusnega dejanja, kot zahrbtno in potuhnjeno anonimno postaviti žico. Da meni to naredi mojemu sinu, se pozanimam kdo je lastnik zemljišča oz. kdo živi v neposredni bližini in izgine čez noč.

No vam povem svojo zgodbo.
Se pripelje nekega dne s kros motorjem na kmetijo nekdo x. Jaz grabim kamenje iz travnika na cesto po neurju s železnimi grabljami in on to vidi. Prične vozit po travniku s kros gumo, razkoplje cele grebene,gre naprej, ga ni nazaj.
Naslednji teden ponovi, me zagleda,naredi dva kroga, da trga zemljo in vidi, da maham, da na gas in gre dalje naprej, ampak se vrne s ugasnjenim po cesti nazaj. Ga ustavim, ne beži in niti ne trene in vidim ima cca 17-20 let in rečem.
Zakaj to počneš. Mar ne vidiš, da to potrebujemo za živali in tukaj po cesti gredo majhni otroci v šolo in še koga boš ubil, ker sedaj jaz za tabo to pospravljam in ne počni več tega. Ali se ne moreš peljati samo po cesti in pazit čez ovinke, da ni otrok kje blizu in prosim, da te ne vidim več ne na travniku in ne divjat v bližini hiš. Ne reče nič, ga spustim in se vrne naslednji vikend, da malo na gas čez en majhen ovinek, ampak vseeno na travniku,čez rože, gre naprej in seveda se vrne, ker čakam in opazim, da uživa, ko ga kregam s besedami, se sam od sebe ustavi in rečem.
Poglej. Dovolim ti, da razriješ celoten travnik, kar imaš pač namen. Toda tole kar imam v roki je puščica za moj športen compound lok in na koncu je” pozijal”, ker je videl tri krako rezilo in je nočeš izvleči, ker rano raztrga. Lahko se grema po tvoje. Za primerjavo sem še dodal, da med letom je ne bo slišal še manj pa videl s prostim očesom.
Malo sem še naložil ampak je videl, da se res ne splača več. Zaključek.
Vsi smo bili mladi in uživali, ko smo kazali kaj imamo toda, ko škodiš nekomu tega užitka ni več samo še sovraštvo in nesreče.
vsak bi moral malo pomislit pri sebi. Bil sem vztrajen in potrpežljiv, toda prepričal sem ga, da na koncu nima smisla iti tako daleč.
Ker ko namerim v liniji nimam ponovljivosti.

Vzgoji tvojega sina tako, da ne bo počel stvari, ki se jih ne sme, so moteče, škodljive in uničujejo. Če ga ne boš, bo v vsakem primeru enkrat naletel na nekoga, ki vama bo kos.

New Report

Close