Vprašanje O Dedovanju
Pozdrav,
Po smrti mame, smo imeli zapuščinsko obravnavo. Z deležem, ki mi ga je zapustila se ne strinjam. Pod dediče spadata še oče in sestra. Želela bi najeti odvetnika, a nimam sredstev, saj sem prejemnica DSP. Kakorkoli že, želela bi nujni delež, kateremu pa bi se v dobro svoje hčerke odpovedala. Ali mora v tem primeru odvetnika najeti hčerka in ali moram jaz podpisati kakšen dokument s katerim se v dobro druge osebe odpovedujem dediščini? Delež bi prepustila hčerki, ker sem sama prejemnica DSP in bi jo v tem primeru verjetno izgubila. Hčerka je prijavljena pri meni v neprofitnem stanovanju. V primeru, da bi lahko izvedli prenos dediščine nanjo, bi s tem kupila nepremičnino. Ali lahko hčerka prijavi lastno gospodinjstvo v stanovanju, kjer je navedena kot uporabnica. Hčerka je polnoletna in prejema državno štipendijo.
Hvala za odg. Lep pozdrav!
Spoštovani,
Oporočitelj lahko z oporoko razpolaga s svojim premoženjem na način in v mejah, kot to določa zakon. Nujni dediči imajo pravico do dela zapuščine, s katerim zapustnik ne more razpolagati; ta del zapuščine je nujni delež. Nujni delež potomcev, posvojencev in njihovih potomcev ter zakonca znaša polovico tistega deleža, ki bi šel vsakemu posameznemu izmed njih po zakonitem dednem redu.
Lahko se odpoveste dediščini v korist svoje hčere, v tem primeru se vse pravice prenesejo nanjo, kar pomeni, da se bo morala pravdati ona. Predlagamo vam, glede na to, da ste prejemnica DSP, da zaprosite za brezplačno pravno pomoč.
S spoštovanjem!
Forum je zaprt za komentiranje.