Najdi forum

Splash Forum Koronavirus Vprašanje za kavč strokovnjake

Vprašanje za kavč strokovnjake

V vsem tem besnem navalu anticepilev in antimaskarjev pa nisem nikjer zasledila odgovora, kako pa naj bi po vaše zgledalo življenje v bodoče:

mask ne bi imeli,

cepili se ne bi,

vsepovsod bi radi imeli vstop,

potovali bi,

itd

itd

Po vaše; kdor preživi preživi, stari, bolni, ljudje s slabim imunski sistemom pa ko jih je..

Razen seveda, če ne gre za vašo mamo.

In kaj to tebe moti? kdor se čuti ogroženega, se naj gre cepit.

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 30.08.2021 ob 13:48

In kaj to tebe moti? kdor se čuti ogroženega, se naj gre cepit.

Sploh me ne moti… samo rada bi razumela.

Ne vem zakaj se oglašaš, če nočeš podelit razmišljanja z nami.

Nikogar ne obsojam, niti ne mislim pametovat.

Odgovor na objavo uporabnika
Ula8875, 30.08.2021 ob 13:42

V vsem tem besnem navalu anticepilev in antimaskarjev pa nisem nikjer zasledila odgovora, kako pa naj bi po vaše zgledalo življenje v bodoče:

mask ne bi imeli,

cepili se ne bi,

vsepovsod bi radi imeli vstop,

potovali bi,

itd

itd

Po vaše; kdor preživi preživi, stari, bolni, ljudje s slabim imunski sistemom pa ko jih je..

Razen seveda, če ne gre za vašo mamo.

Vsaka vojna oz. epidemija se enkrat konča. In takrat je dobro da si med zmagovalci ali pa vsaj med živimi.

Ko anticepilcu stopis na rep zacvili.   Pocakaj, da se Robi oglasi s svojimi znacilnimi tremi besedami.

Stvar je povsem preprosta: kdor se čuti ogroženega, se lahko cepi in bo menda varen, kdor se ne cepi, sam nosi rizik. Kaj vas potem tako skrbi za tiste, ki sami nosijo odgovornost zase? Kaj ste vi na slabšem, če se oni ne cepijo?

Ne vem, zakaj cepilci še kar cvilite in cvilite? Ste se cepili? Če ste se, kaj vas briga za tiste, ki se niso? Vi ste baje varni. Kdo vam stoji na repu, da še kar naprej nekaj cvilite in cvilite in cvilite, kot da vam kdo kaj hoče?

Pred čem so varni cepljeni? Morda pred steklino, besnilom…. pustite ljudem, da se odločajo po svoji vesti in delajo v dobrobit družbe.

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 30.08.2021 ob 14:05

Stvar je povsem preprosta: kdor se čuti ogroženega, se lahko cepi in bo menda varen, kdor se ne cepi, sam nosi rizik. Kaj vas potem tako skrbi za tiste, ki sami nosijo odgovornost zase? Kaj ste vi na slabšem, če se oni ne cepijo?

Zato ker, si še vedno delimo isti zdravstveni sistem, ki je pač omejen. In, če ga zasedete vi, ki boste dobili kovid, potem za nas, ki ga ne bomo, bomo pa zboleli zaradi česa drugega, ne bomo prišli do ustrezne obravnave.

Razen, če se zavežete, da tudi potem, ko boste zboleli, ne boste rinili k zdravnikom in v bolnice. Ampak boste šli na google in sami rešili zadevo.

 

Sploh ne vem, zakaj kar vse v isti koš mečeš? Sama se ne mislim cepit, pa to še ne pomeni, da sem proti nošnji mask in ukrepom. Sem za maske, pa če te zanima, nisem že več kot 2 leti nikamor iz naše države šla, na noben dopust, na koncerte tudi ne mislim hodit oz. nikamor, kjer je veliko ljudi. Tudi v trgovini si že 2 leti nisem kakšne cunje kupila. Tako da meni je čisto vseeno, tudi če so spet ukrepi in vse dol zaprejo, ne čutim nobenega pomanjkanja, ker tudi pred korono nisem imela življenjskega stila, da moram nujno nekam hodit in skoz nekaj kupovat kar ne potrebujem. Verjamem pa, da ima veliko ljudi krizo, ker spadajo med tipično potrošniško družbo.

Odgovor na objavo uporabnika
zato ker, 30.08.2021 ob 14:15

Zato ker, si še vedno delimo isti zdravstveni sistem, ki je pač omejen. In, če ga zasedete vi, ki boste dobili kovid, potem za nas, ki ga ne bomo, bomo pa zboleli zaradi česa drugega, ne bomo prišli do ustrezne obravnave.

Razen, če se zavežete, da tudi potem, ko boste zboleli, ne boste rinili k zdravnikom in v bolnice. Ampak boste šli na google in sami rešili zadevo.

 

Vi, cepilci se pa zavežite, da boste sami vzdrževali zdravstveni sistem, ki nas košta več milijard evrov na leto. Pa cepiva si tudi sami plačujte.

ker ni potrebe po tem. To je razmišljanje normalnih ljudi. Nikakor pa teh, ki so našteti.

Kateri zdravstveni sistem pogrešaš?! Tisti z dolgimi čakalnimi dobami? Tisti, kjer najbolje da greš samoplačniško, ker ti pravočasna diagnoza pomeni življenje?

Ali pogrešaš zdravstveni sistem, ki v enem letu in pol ni mogel uredit dodatne covid oddelke?

Pa še to: katera ugledna znanstvena raziskava dokazuje, da VSI, prav vsi (ne glede na starost!), ki se bodo okužili, bodo šli v bolnišnico?!

Zdaj, če ta sistem, ki ga pogrešaš, ti ni v stanju zagotovit postelje, kljub vsemu denarju, ki ga dobiva, še posebej v zadnjem letu in pol, verjetno razumeš, da za to stanje ne bodo krivi necepljeni. Oni bodo samo priročen grešni kozel.  Ne samo za tvojo posteljo.  Še za marsikaj.

 

 

Na slabšem smo zaradi vas, ker boste koristili covid oddelke, na katere bodo prerazporedili zdravstveno osebje iz drugih oddelkov. Zaradi vas se bodo spet podaljšale čakalne vrste.

Pa ne cepi se vsak le zase, ampak je pomembna precepljenost.

 

Odgovor na objavo uporabnika
a kar vse v isti koš, 30.08.2021 ob 14:19

Sploh ne vem, zakaj kar vse v isti koš mečeš? Sama se ne mislim cepit, pa to še ne pomeni, da sem proti nošnji mask in ukrepom. Sem za maske, pa če te zanima, nisem že več kot 2 leti nikamor iz naše države šla, na noben dopust, na koncerte tudi ne mislim hodit oz. nikamor, kjer je veliko ljudi. Tudi v trgovini si že 2 leti nisem kakšne cunje kupila. Tako da meni je čisto vseeno, tudi če so spet ukrepi in vse dol zaprejo, ne čutim nobenega pomanjkanja, ker tudi pred korono nisem imela življenjskega stila, da moram nujno nekam hodit in skoz nekaj kupovat kar ne potrebujem. Verjamem pa, da ima veliko ljudi krizo, ker spadajo med tipično potrošniško družbo.

Kako kratek je tvoj domet. Ni samo trgovina, gre za zapiranje mnogih dejavnosti, s katerimi so si ljudje služili kruh in mnogi so se znali v veliki stiski in s strahom spremljajo letošnjo situacijo.

Draga avtorica

Poglej cepljenje je zadeva za katerega se ljudje odločajo:

-bodisi ker verjamejo v cepivo, ker jim je dovolj, ker so ovce, ker so prisiljeni……

Zavedaj pa se da kovid ni sami to kar danes vidimo, je mnogo vec. Nerazumem celjene kako lahko naivno verjamejo v rešitev ki jim jo ponujajo. Časi ki smo jih bili vajeni so mimo.

Vklopi mozgane in zacni razmisljat cemu se je to zgodilo, koliko casa bo trajalo, kaksne bodo posledice,….

Tega draga avtorica me je pa strah, ne virusa, ampak kovid projekta.

Srecno.

Cepi se ljudi s slabim.imunskim sistemom, pa zadeva pelje. Ne kar vseh. To je moje mnenje.

Nekateri izmed nas na vašo cepilno žalost ne bomo potebovali venntilatorjev, sprobano.

Tudi vsi starejši nimajo zanič imunskega sistema.

Dokaz moja babica, covid preživela pri dobrih 99letih. Kasneje jo je prehlad bolj zvil ko covid, in je morala cepljenje preložiti…

Cepljenje ji kot kaže ni škodovalo…zaenkrat…upam, pa da ji ni zmešalo DOBREGA imunskega sistema.

Jaz osebno bom probal bit čimdlje “naraven”.

Mogoče bo celo bolje, če kušnem enga s covidom…isto velja pol leta, če nesem nos…

Sam qrc, k bom mogu v kleti sedet 10 dni…

New Report

Close