Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Vreme trenutno prinas je 12 stopinj

Vreme trenutno prinas je 12 stopinj

Občuti se pa 10. Sam da poletje nebo vroče spet. Drugače pa je vreme super. Večkrat je dež,kar je super.

Lije kot iz skafa, 10 stopinj.

Bedasto vreme.

Komaj cakam na vrelo poletje!

Jaz ne sva si različna. 20 let na obali bil. Če je dež je zame boljše.

Rahel dež  12-13 C. Logatec.  Ni glih luštno. Se bojim poletja, ko bo 30+.

Globalno segrevanje, nimaš kaj….   :)))))

Trenutno pada dež in cesto je prečkal močerad.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7659, 03.05.2024 ob 09:21

Občuti se pa 10. Sam da poletje nebo vroče spet. Drugače pa je vreme super. Večkrat je dež,kar je super.

Poletje bo zagotovo vroče, suša in potem nalivi in poplave; vroćč bo ko bo spet zakurilo sonce še ta mesec, zagotovo- pomladi praktično spet ne bo.

Da se zadeva segreva pa se opazi tudi  npr. jeseni -indijansko poletje, pa npr. za 1. novembra smo 20-25 let nazaj hodili v zimskih kapah in šalih ker je bilo tudi 10 pod ničlo, lani pa še v skoraj kratkih rokavih -ko je svetilo sonce, si se lahko doma sončil še v novembru v kratkih rokavih znotraj celine.

Sem nekje brala daljnoročne napovedi za poletje. Približno tako: maj bo precej moker in ne preveč topel. Poletjezs zelo visokimi temp. bo trajalo 1 mesec ( 2 vročinska vala), druga dva meseca bosta povprečna. Ni pisalo, kateri mesec bo zelo vroč. Upajmo, da kaj drži . En mesec bomo že nekako zdržali.

Bi verjela. Jaz sem enkrat oktobra brala napoved za zimo. So uganili 95%.

Naj anti reptil sekta zrihta kmalu lepo vreme. Za kaj vraga jih pa imamo?☝️

V ponedeljek dobim že kupljen ribiški stol. Bi rad čimprej probal kako je sedet kot gospod v ribičiji, na mehko oblazinjenem stolu.☝️😁

Odgovor na objavo uporabnika
Alaria, 03.05.2024 ob 17:00

Poletje bo zagotovo vroče, suša in potem nalivi in poplave; vroćč bo ko bo spet zakurilo sonce še ta mesec, zagotovo- pomladi praktično spet ne bo.

Da se zadeva segreva pa se opazi tudi  npr. jeseni -indijansko poletje, pa npr. za 1. novembra smo 20-25 let nazaj hodili v zimskih kapah in šalih ker je bilo tudi 10 pod ničlo, lani pa še v skoraj kratkih rokavih -ko je svetilo sonce, si se lahko doma sončil še v novembru v kratkih rokavih znotraj celine.

 

Zgodil se je le zamik, poletje se zavlece, zima pa ravno tako in namesto, da bi bil april tradicionalno moker, je zdaj dez maja in je maj posledicno se hladen.

 

Vsako leto napovedujejo rekordno vroce poletje, a zal redko zadanejo. No, ja, nekje se ze zgodi vroce poletje, a pri napovedih me ne zanima zahodna obala Portugalske, ampak Slovenija in kvecjemu nasa obala.

Spet bojo češnje zgnile

 

Nekaj je segrevanje, nekaj pa se dogaja ciklično že leta. Vsakih nekaj let je kakšna grozno mrzla ali pa topla zima brez snega. Ali pa indijansko poletje tja do 1.nov. Spomnim se pred dobrimi 25 leti sem bila na pokopališču (1.nov.) v tanki jopi. Srečala sem znanko v kratkih rokavih. Pred približno  malo več kot 35 leti smo šli za zimske počitnica na morje, saj ni bilo nič snega (dve leti zapored).  Iz šolskih let (o.š.) se spomnim poletja, ko je skoraj ves čas deževalo in bilo temu primerno hladno. Se dogaja.

 

New Report

Close