Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vrnitev darila ob razhodu s partnerjem

vrnitev darila ob razhodu s partnerjem

Odgovor na objavo uporabnika
Mobitel, 22.11.2017 ob 18:40

Zanima me, kako je kaj z vrnitvijo daril ob razhodu/končanju neke zveze.

Verjetno če neka punca razdre zaroko mora potem vrniti prstan nazaj bivšemu zaročencu ali ga lahko obdrži?

Kako pa je v neki drugi zvezi, kjer ni govora o zaroki in tudi manjši vrednosti darila?

Npr s punco sva šla narazen, in jaz sem njej kupil novi mobitel za več kot 400+ eurov. Ona si je pa sama plačala naročnina (vezavo itd…). A lahko jaz sedaj ta telefon zahtevam nazaj, oziroma sem upravičen do njega ali kako?
Bila so seveda še druga darila iz moje strani, ampak tisto ne mislim zahtevati, saj tudi tole z mobitelom verjetno ne bom zahteval (da se ne osmešim…) ampak zanima me tako na splošno, kako vi gledate na te stvari.

Npr da bi se to zgodilo vašemu sinu, hčerki, vam,…skratka kako bi vi ravnali v tej situaciji?

400 eurov je zame drugače kar precej denarja….nekomu mogoče ni. Gre se pa tudi za princip.

A Jahal si jo tudi?

Če sta bila dalj časa skupaj, živela skupaj,… Je zunajzakonska zveza izenačena z zakonsko. Velja torej 110. člen druzinskega zakonika.

https://www.racunovodstvo.net/zakonodaja/druzinski-zakonik-dz/110-clen

Mobi se šteje za vsakodnevno darilo, saj ni hiša, avto ali kilo zlata.

meni je bivši kupil tablico in fotoaparat, pa je potem vse zahteval nazaj 😀 saj sem mu vrnila, ker se mi je zdelo popolnoma brezveze, da se kregam, poleg tega pa mi gre še vedno na kozlanje, ko se spomnim nanj, pa je že 10+ let mimo 😀

Kar je dano je v crno zemljo zakopano.vrnes stvari ki so njene pri tebi ali pa ona tvoje kj so pri njej.Darila se ne vracajo.Sam imam stvari se pri eni bivsi pa mislim da ni potrebe da jih zahtebam nazaj,vse se da ponovno kupiti.Ena bivsa mi pa je dala darila selektivno nazaj,nekaj ja nekaj ne 🤢,bolj zaradi zelje po reakcijo kot zaradi cesar koli drugega.Seveda je ni dobila.

 

Darila se ne vračajo, se podarjajo.

Podarite toliko, kot veste da lahko.

Jaz sem bivši kupil avtoakustiko, zlato verižico, prstan, dober fotoaparat in še marsikaj…sva šla narazen, pa me je vprašala, če mi vse vrne….sem ji povedal, da ne, vse to sem ti kupil iz srca, ker sem te imel zelo rad in v obenem imaš vse to v spomin name. Pa bi lahko zahteval nazaj, ker me je varala…kaj češ…

New Report

Close