Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek VROČE POLETJE

VROČE POLETJE

Jaz sem blizu 60 in se tudi spominjam mrzlih zim, tudi vročih poletij. Venda je bila poleti vročina drugačna. Se je dalo preživet .Jaz sem sicer bila otrok, a se spomnim, da tudi starejši (mame, babice…) niso imeli težav zaradi vročine. Sem pa nekje zasledila merjenja…več kot 31 ni bilo nikoli. Zime so bila pa kar mrzle in tudi snega je bilo veliko. Tudi zime so bile drugačne. Je nekaj v zraku, seveda.

Očitno so starejši ljudje pametnejši od strokovnjakov, ki merija, ustvarjajo in preračunavajo, ne zavedajo pa se , da z realizacijo tako enormnega kmetijstva in težke infrastrukture uničujejo okolje za svoje otroke, vnuke, skratka za svoje potomce.
Ta vročina namreč ni naravna, to je zastrupljanje.
Pa tusi s tem zadrževanjem v prostorih s klimo, to ni zdravo, tudi to se bo izkazalo, da povzroča določene bolezni.


pretiravaš in to močno.
se strinjam, da obstaja neznosna vročina in da je taka lahko tudi ubijajoča.
Ampak pri 32 stopinjah oz. 33 kolikor jih trenutno kaže na meteu na primorskem (in to je največ glede na celo državo trenutno). pač ni tako grozno neznosno.
Se da čisto lepo preživeti. jaz zdajle pojem nekaj in se odpravim ven 🙂
neznosno in ubijajoče je pa od 35 naprej pa zagotovo ja, da ne govorimo o onih revežih, ki se ubadajo s 40+ .
[/quote]

Točno to!
Saj je vroče – a še zelo daleč od neznosnosti.

Sicer pa globalno segrevanje; Narediš kaj, da ne sodeluješ v ustvarjanju pogojev, da bo še bolj vroče?

Kljub strahotni vročini, nič ne poročajo, da bi kdo umrl.
Počutje je pa res obupno.

Nikogar ne poznam, da bi se odlično počutil. Nekateri se še kar znosno počutijo, nekateri pa zelo slabo.
Tukaj na Monu jih je par, ki prav uživajo v tej vročini. Vsaj tako zagotavljajo.

Danes je neznosno vroče, komaj za preživet in to kar traja in traja, še v vodi se ne ohladiš.

Jaz sem blizu 60 in se tudi spominjam mrzlih zim, tudi vročih poletij. Venda je bila poleti vročina drugačna. Se je dalo preživet .Jaz sem sicer bila otrok, a se spomnim, da tudi starejši (mame, babice…) niso imeli težav zaradi vročine. Sem pa nekje zasledila merjenja…več kot 31 ni bilo nikoli. Zime so bila pa kar mrzle in tudi snega je bilo veliko. Tudi zime so bile drugačne. Je nekaj v zraku, seveda.
[/quote]

No, te vaške stare mame niso neko merilo, koliko je bilo včasih vroč ali ni bilo.
Nam otrokom je moja mama naštimala banjice v senco, da smo se kopali in hladili, moja prababica in dedek pa sta bila v temnih oblačilih, dolgi rokavi in še ovčji brezrokavnik čez. Pa ajde, prababica jih je imela 90, dedek pa komaj 70! Onadva oblečena kor sredi zime, mi pa v kopalkah in v vodi!

Če nisi ravno v Katarju, razmisli o zdravniku in temeljitem pregledu, če imaš take težave z današnjo temperaturo in te niti voda ne ohladi, je morda kaj zdravstveno narobe s teboj!

Ni za prestajati te vročine, ki traja ves avgust. Neznosne vročine. Tudi mobilne hišice v Pineti niti klima na shladi. In morje ni nič kaj čisto in ob obalji deluje kot ena topla mlakuža.
Jutri odrinemo domov in poskušamo iti še do konca meseca v kakšen goz, najraje na Golte.
A je bil kdo tam ?

E vidiš, prihaja moj najlubši letni čas – jesen.
Letošnjemu poletju sem hvaležna, da mi je prizanesel ubijalski junij in julij, ko nabija od pet u jutro do devet u večer. Avgusta ni problema potrpeti, ker so dnevi krajši in zahajca za par ur.
Uživam plavanje v jezerih in rekah, to je pa tudi edino moje veselje od poletja, ki ga sploh ne maram. Moj čas je od 1. septembra do 1. maja.


no zame je pa jesen najbolj grozen letni čas. Ljubim pomlad in poletje in to kar je letos avgusta sploh ni neznosna vročina. Pa sem v bloku in brez klime.
zame je prekmalu konec poletja in upam,da bo čimdalj še čimbolj vroče 🙂

Ah, kje pa, še bo lepo, podaljsek poletja v septrmber, če ne celo v oktober! V celoti gledano letos, razen izjeme dan, dva, ni bilo neznosnih vrocinskih valov (lj.).

Primorci so pa imeli noro sparino.

New Report

Close