Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vročina 40.8°C

Vročina 40.8°C

Ja, vročinski krči so nekaj šokantnega. Veš kaj me zanima, a so v vaših družinah kake predispozicije zanje? MEni je bilo rečeno, da če ni znanih primerov v.k. da načeloma ravnamo, kot da jih ne bo imel. Vem, da je riskantno, a tudi zbijanje pri prenizki temperaturi pri otroku, ki k v.k. ni nagnjen, je nezdravo.

_ * _ * _ * _* _* _ * Itak se vedno zgodi drugače, kot pričakujem :)

Sporoči, kako napreduje, prow!

_ * _ * _ * _* _* _ * Itak se vedno zgodi drugače, kot pričakujem :)

Nikoli se nisem ravnala po cifri na termometru, ampak po počutju otroka. Če je drugače živahen otrok ležal na kavču in od nemoči samo hlipal in stokal, jasno, da je dobil svečko voltarena (predpisano od pediatrinje) brez pardona. Čez pol ure je bilo, kot da otrok ni bolan. So bile pa to vročine nad 39. V takih stanjih paracetomol ne prime, z vodo pa samo dodatno mučiš otroka. Pejte se ve kopat, ko vas kuha. Meni še do stranišča ni, pa ne da bi me nekdo slekel in porinil ali tuširal z vodo.
Same vročine pa nikoli nisem zbijala, če jo je otrok normalno prenašal. Pri večjem so visoke vročine trajale nekje do tretjega leta, potem pa so izzvenele.
Mlajša je imela tako visoko vročino samo enkrat v življenju.

Vročinski krči se začnejo pri nižji temperaturi, mi smo jih dobili pri 38,5 tako da temperaturi nekako ne pustim iti čez 38,00 oz. začnemo z ohlajanjem, že ko ima 37,9 in tudi svečko Voltaren takrat.
Tako visoka vročina se mi pa zdi da je kar visoka in sama bi jo pričela zbijati, če ni še bilo krčev pri 38,5 oz. takoj ko bi izmerila višjo kot to.

Pozdravite se in pocrkljaj svojega sončka

Ma ne seri. Moji so pri 38,5 kot novi. Edino merilo je, kako vročino prenaša otrok in večina jih do 39 in čez sploh ne ve, da kako vročino imajo. Sramota je, da za vsak pasji drek tlačiš v otroka vse živo, samo da bo lažje prenašal. Bolezen je napor in telo rabi počitek, med drugim vročina doseže tudi to, da se otrok ustavi. Dokler se otrok normalno odziva, pije in ni na prvi pogled vidno bolan, vročine ne zbijamo! Izjema so seveda vsi tisti, ki imajo vročinske krče v družini – tam je zgodba drugačna, Trdit da je sramota, ker ne zbijajo vročine pri 38, je milo rečeno kretensko. Še toliko bolj za nekoga, ki je menda domenvno iz stroke, razen če nisi vratarja na urgenci igrala. Ja, jaz tudi pri sebi čakam najmanj do 38,5, ker mi je jasno, da je vročina dogajanje, ki pomaga pri premagaovanju okužbe. Kot tako jo vzamem. Tudi mene prisili, da se ustavim in dam telesu možnost, da se bori, ne pa da ga nabutam s lekadoli in coldrexi samo zato, da lahko opletam okrog kot nora. Ob takih neumnostih se ne čudim, da se v Sloveniji požre toliko zdravil po nepotrebnem.

Drugače pa – glej otroka. Če ga vročina zdela, mu zbijaj, če se s 40 vročine normalno obnaša, kar so se moji vedno, zbij tja do 39 in ne več. Daj telesu možnost, da se bori. Vročina, ki je nevarna srcu, je 39+ če otork zraven seveda hudo nori in še dodatno obremenjuje srce (ali je v dihalni stiski ipd), možganom pa šele krepko čez 41.

Pat, pri nas ni preddispozicij, vsi zdravi, tole je bilo za nas kot strela z jasnega, ta starejša zdrava kot dren, ta mala katastrofa, za vse kar jo zmoti, dobi vročino. Ko sva se uvajale v vrtec, in sem jo začela tam puščat, je imela popoldne vročino. Za vsak zobek je dobila vročino,viroz smo pa tudi že tolk prebolel, da ne znam preštet, pa vsakič druga, na drugo foro, tko da nikol ne veš kaj te čaka.

Ja maš prav, glede zbijanja vročine. žal je tako, da ti povejo bore malo. Osnove. Potem se pa učiš, na svojem otroku. Vsaka svojga pozna in ve kaj prenese in koliko.

Zavij otroka v mokro rjuho. To je moja teta, ki je zdravnica, svetovala moji mami, ko sem jaz enkrat kuhala do 39.
Enako so nam na tečaju prve pomoči povedali – zavij otroka v hladno mokro rjuho.

Zdej trenutno je vročina padla in je že akcija okoli – se smeje, se skriva, zganja neumnosti. Bomo videli kako bo dalje.

Pa nehajte no s takimi nevarnimi nasveti!!!!! Če ba go zavila v mokro HLADNO rjuho, mu bo vročin zbezljaja v nebo. Otroka se VEDNO DA in začne ohlajat na ISTI TEMPERATURI, kot jo ima v danem momentu telo. Če 40, pač 40. Šele nato se POČASI ohlaja – obkladke ali pa kopel za ENO STOPINJO in nato še z ENO, ne pa otroka v hlando rjuho zavijat in hladno vodo namakat. Tudi ni cilj zbiti vročino s 40 na 36, ampak za stopinjo, največ 2. S takimi nasveti in s takim ravnanjem res lahko povzročite hudo nevarne situacije. Ne lotevajte se stvari, ki jih ne obvladate!!!!!

vročinski krči so običajno lahko že pri 37,5

mi pa govorimo o visoki vročini in konjiček ima prav, saj nižjo temperaturo lažje obdržimo na nekem nivoju kot visoko in prav to zbijanje in ponovno naraščanje škodi srcu in celemu organizmu

pravzaprav pa , ali se je sploh kdo vprašal kakšen proces se dogaja v telesu, da se zbije vročina

srečno Bodi, kar si, ostalih je tako že preveč!

Pa nehajte no s takimi nevarnimi nasveti!!!!! Če ba go zavila v mokro HLADNO rjuho, mu bo vročin zbezljaja v nebo. Otroka se VEDNO DA in začne ohlajat na ISTI TEMPERATURI, kot jo ima v danem momentu telo. Če 40, pač 40. Šele nato se POČASI ohlaja – obkladke ali pa kopel za ENO STOPINJO in nato še z ENO, ne pa otroka v hlando rjuho zavijat in hladno vodo namakat. Tudi ni cilj zbiti vročino s 40 na 36, ampak za stopinjo, največ 2. S takimi nasveti in s takim ravnanjem res lahko povzročite hudo nevarne situacije. Ne lotevajte se stvari, ki jih ne obvladate!!!!![/quote]

Ma dej ti nehaj histerijo zganjat, drama queen. Da se ti ne bo goltanec izpahnil, ko si se tako razkokodajsala. Džizs na kakih stvareh si ljudje futrate ego.

Ta nasvet so nam dali na prvi pomoči in enakega je na meni uporabila moja mama po nasvetu moje tete, ki je zdravnica.

Zato me eno petelinčkanje in šopirjenje od ene žnj uporabnice tu gor prav nič ne gane.

Pa nehajte no s takimi nevarnimi nasveti!!!!! Če ba go zavila v mokro HLADNO rjuho, mu bo vročin zbezljaja v nebo. Otroka se VEDNO DA in začne ohlajat na ISTI TEMPERATURI, kot jo ima v danem momentu telo. Če 40, pač 40. Šele nato se POČASI ohlaja – obkladke ali pa kopel za ENO STOPINJO in nato še z ENO, ne pa otroka v hlando rjuho zavijat in hladno vodo namakat. Tudi ni cilj zbiti vročino s 40 na 36, ampak za stopinjo, največ 2. S takimi nasveti in s takim ravnanjem res lahko povzročite hudo nevarne situacije. Ne lotevajte se stvari, ki jih ne obvladate!!!!![/quote]

prav imaš
ko sem delal še na intenzivni otroški kliniki smo na ta način reševali življenja
moja mlajša hči zaradi hude poškodbe glave ni smela prejemati nobenih zdravil dve leti in med tem je dobila hudo slinavko , da je bila v bolnici in visoko vročino smo ji zbijali z masiranjem z alkoholom na bolj prekrvavljenih mestih in zavijanjem v rjuho -ni bila ledena le na sobni temp. saj je e to 10 stopinj manj ko je imala sama

Ma dej ti nehaj histerijo zganjat, drama queen. Da se ti ne bo goltanec izpahnil, ko si se tako razkokodajsala. Džizs na kakih stvareh si ljudje futrate ego.

Ta nasvet so nam dali na prvi pomoči in enakega je na meni uporabila moja mama po nasvetu moje tete, ki je zdravnica.

Zato me eno petelinčkanje in šopirjenje od ene žnj uporabnice tu gor prav nič ne gane.[/quote]

srečno Bodi, kar si, ostalih je tako že preveč!

pardon na zgornjo godljo-samo tole je moje

prav imaš
ko sem delal še na intenzivni otroški kliniki smo na ta način reševali življenja
moja mlajša hči zaradi hude poškodbe glave ni smela prejemati nobenih zdravil dve leti in med tem je dobila hudo slinavko , da je bila v bolnici in visoko vročino smo ji zbijali z masiranjem z alkoholom na bolj prekrvavljenih mestih in zavijanjem v rjuho -ni bila ledena le na sobni temp. saj je e to 10 stopinj manj ko je imala sama

srečno Bodi, kar si, ostalih je tako že preveč!

Pa nehajte no s takimi nevarnimi nasveti!!!!! Če ba go zavila v mokro HLADNO rjuho, mu bo vročin zbezljaja v nebo. Otroka se VEDNO DA in začne ohlajat na ISTI TEMPERATURI, kot jo ima v danem momentu telo. Če 40, pač 40. Šele nato se POČASI ohlaja – obkladke ali pa kopel za ENO STOPINJO in nato še z ENO, ne pa otroka v hlando rjuho zavijat in hladno vodo namakat. Tudi ni cilj zbiti vročino s 40 na 36, ampak za stopinjo, največ 2. S takimi nasveti in s takim ravnanjem res lahko povzročite hudo nevarne situacije. Ne lotevajte se stvari, ki jih ne obvladate!!!!![/quote]

Ma dej ti nehaj histerijo zganjat, drama queen. Da se ti ne bo goltanec izpahnil, ko si se tako razkokodajsala. Džizs na kakih stvareh si ljudje futrate ego.

Ta nasvet so nam dali na prvi pomoči in enakega je na meni uporabila moja mama po nasvetu moje tete, ki je zdravnica.

Zato me eno petelinčkanje in šopirjenje od ene žnj uporabnice tu gor prav nič ne gane.[/quote]

Tak nasvet je dobila tvoja mama pred 50 leti? Razumem, če otrok ne sme zdravil, ampak na sicer zdravem otroku tole prakticirat je pa sadizem. Naj mož poskusi s tabo, ko boš imela naslednjič visoko vročino.
Ubogi otroci, ki se ne morejo branit.

Sicer ne vem, kakšne ‘strokovnjakinje’ so tukaj, ampak zbijanja pod 38,5 ne proporoča noben pediater. Izjrema so seveda otroci, ki so nagnjeni k vročinskih krčem.

Ma dej ti nehaj histerijo zganjat, drama queen. Da se ti ne bo goltanec izpahnil, ko si se tako razkokodajsala. Džizs na kakih stvareh si ljudje futrate ego.

Ta nasvet so nam dali na prvi pomoči in enakega je na meni uporabila moja mama po nasvetu moje tete, ki je zdravnica.

Zato me eno petelinčkanje in šopirjenje od ene žnj uporabnice tu gor prav nič ne gane.[/quote]

Tak nasvet je dobila tvoja mama pred 50 leti? Razumem, če otrok ne sme zdravil, ampak na sicer zdravem otroku tole prakticirat je pa sadizem. Naj mož poskusi s tabo, ko boš imela naslednjič visoko vročino.
Ubogi otroci, ki se ne morejo branit.

Sicer ne vem, kakšne ‘strokovnjakinje’ so tukaj, ampak zbijanja pod 38,5 ne proporoča noben pediater. Izjrema so seveda otroci, ki so nagnjeni k vročinskih krčem.[/quote]

dragica, 50 let pa pač nimam, krepko krepko manj.

Prvo pomoč sem poslušala pa pred pol leta. Najbolje da se obrneš na KC in jih nahruliš, da kako si drznejo dajati napačne informacije.

http://med.over.net/forum5/read.php?46,1587977,1587977#msg-1587977

“Nikoli ne smemo uporabljati premrzle vode,
ker je velika razlika med temperaturo vode in
telesno temperaturo hud stres za otroka, pa še na
površini kože se žile stisnejo, kar poslabša oddajanje
odvečne toplote in s tem hlajenje.”

Ne obiskujem sicer tečajev, končujem pa 3. letnik MF in pri obvezni praksi smo na ped urgenci imeli največ težav s starši, ki nekaj slišijo na pol in si nato samo pol od slišane polovice zapomnijo. Največja napaka, ki jo starši delajo pri kopelih in zavijanju otrok v rjuho/brisače je, da je oboje PREMZRLO! S tem koža odda sporočilo “zebe! ogrevaj!” in telo se namesto ohlajanja SEGREVA, ker koža sporoča, da zebe. Na zgornjem linku je pravilni postopek izvajanja kopeli lepo opisan. Kakršen koli obkladek dajemo, še posebej če zavijamo v rjuho, se mora obkladek na vaši koži, ki ni vročična, čutiti topel. S tem ne bomo povzročili bumerang reakcije. Za KC sem 500{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepričan, da zavijanja v hladne rjuhe sigurno ne propagirajo. Mlačne oz telesne temp ja, hladne pa sigurno ne. Če daš na vročičnega otroka mrzlo rjuho, se površinske žile skrčijo in telo se ne more hladit ne z oddajanjem toplote niti “površinsko ohlajena kri” ne zakroži, ker so žile stisnjene.

Tak nasvet je dobila tvoja mama pred 50 leti? Razumem, če otrok ne sme zdravil, ampak na sicer zdravem otroku tole prakticirat je pa sadizem. Naj mož poskusi s tabo, ko boš imela naslednjič visoko vročino.
Ubogi otroci, ki se ne morejo branit.

Sicer ne vem, kakšne ‘strokovnjakinje’ so tukaj, ampak zbijanja pod 38,5 ne proporoča noben pediater. Izjrema so seveda otroci, ki so nagnjeni k vročinskih krčem.[/quote]

dragica, 50 let pa pač nimam, krepko krepko manj.

Prvo pomoč sem poslušala pa pred pol leta. Najbolje da se obrneš na KC in jih nahruliš, da kako si drznejo dajati napačne informacije.[/quote]

Upam, da ti je prva pomoč primerno razložila, da nimaš blage veze, o čem sploh govoriš. Najhujši so zmeraj tisti, ki poslušajo nekaj z enim ušesom, potem pa se obnašajo, kot da so požrli vso pamet sveta. Ne pomislijo pa, da lahko nekomu s tem pozročijo škodo.

New Report

Close