Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vrtec/babica

vrtec/babica

Avtorica sprašuje za otroka, starega 1 leto! Pa še to se gre za občasno varstvo. En trden se z očkom menjata – bo otrok v varstvu 2,5 ure. Potem kšn teden res cel dopoldan…

Za eno leto. Potem pa itak šiba v vrtec! Nič se bat, mati!

Kva je že reku Švejk? “Samo brez panike….:-) !!

Avtorica sprašuje za otroka, starega 1 leto! Pa še to se gre za občasno varstvo. En trden se z očkom menjata – bo otrok v varstvu 2,5 ure. Potem kšn teden res cel dopoldan…

Za eno leto. Potem pa itak šiba v vrtec! Nič se bat, mati!

Kva je že reku Švejk? “Samo brez panike….:-) !![/quote]

Dobro napisano!

Gre v bistvu za varstvo za krajši čas. Če je babica za, potem definitivno babica. Zmenite se, kupujte hrano in pripomočke vi, da ne bo zalagala babica. 11 mesecev star otrok ne bo odnesel nič od vrtca, pri tej starosti gre samo za fizično varstvo (previjanje, hranjenje, umirjanje pred spanjem, sprehod v vozičku). V bistvu imate veliko srečo, da se vam babica ponudi, sploh če je pri moči in vitalna ženska, bo obema fajn. In sploh zato, ker vidva ne bosta zdoma 10 ur na dan 5 dni na teden. To gre res za občasno varstvo.

Moji so šli v vrtec en pri 2 letih in 2 mesecih, druga pri 18 mesecih. Od 12 meseca dalje sta bila pri babicah s tem, da sem po porodniških (do vstopa v vrtec) delala po 4 ure in sem bila tako hitro doma in po prvi porodniški sem tudi kmalu zanosila tako da sem delala pol leta in nato izrabila dopust in nastopila porodniško in že med samo porodniško za drugega otroka je bil starejši z nama doma.

Smo pa imeli velike probleme, ker se je ena od babic ponujala s figo v žepu in ko je nastopil čas za čuvanje je delala tisoč in en problem okoli tega (to je bilo pri prvem, pa je bilo samo pol leta za ga čuvat), tako da jaz nisem bila prav preveč zadovoljna takrat, mi je bilo žal, da ga nisem dala v vrtec. Drugega otroka je tako pol leta večinoma čuvala druga babica.

Absolutno babica,11 mesečnik ne rabi vrstnikov ampak topel objem babice in vso njeno pozornost,saj bo še celo življenje poslušal druge (vzgojiteljice,učiteljice,šef,žena…) pusti otroku otroštvo kolikor lahko dolgo!

… potrebujejo kasneje. Imam kar izkušnje z babicami in vrtcem, ker imam več otrok.

Za to prvo leto bi bilo zelo dragoceno, če je lahko pri babici. Saj se ne bo vleklo v nedogled. V tem letu se ne bo nič posebnega naučila, potrebuje pa nekoga, kamor se lahko stisne.

Pri 11. mesecih sta šla v vrtec. Oba sta že hodila, nikoli nista bila bolna.Mlajši, je rojen februarja, je začel hoditi januarja, sredi najhujše zime. Vzgojiteljica jih je tudi pri nizkih temperaturah ( pod 0) vozila ven. To, da otroci zbolijo, zato ker gredo v vrtec je popoln nesmisel. Zbolijo, ker so bili do vstopa v vrtec v “kapsuli” in ko se srečajo z normalnim svetom se jim sistem poruši.
Če bi imela še otrok, bi naredila enako.

Vrtec pač ni najbolj “normalen” svet, pač pa leglo virusov in bakterij. Je prostor, v katerem je večja koncentracija ljudi (otrok) na manjšem prostoru (igralnice) in s posebnim dogajanjem (izmenjava igrač, ki gredo iz ust v usta / previjanje / slinjenje / vtikanje prstov v usta sebi in drugim / šele “privajanje na higieno / uporaba skupinih sanitarij in umivalnikov za večje število otrok)…to pač nikakor ni “normalen” svet, je pač tak, kot je. Ne si zatiskat oči – v vrtcu se izmenjavajo telesne tekočine (in drugo) in ni prav nič nesmiselnega v tem, da zaradi tega zbolevajo. In seveda je normalno, da so bili pred tem v kapsuli, saj nikjer prej še niso srečali 50 kvadratnih metrov prostora s 25 ljudmi na kupu, ki si izmenjujejo telesne tekočine kot bonbončke.

Evo odločitev je padla. Do septembra bo pri babici. Hvala vsem za mnenja. Babi čisto navdušena, pomoje sedaj ne bo mogla tri noči spati in že komaj čaka, da se spokam v službo, upam pa da se zaveda sedaj odgovornosti

New Report

Close