Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vrtec-malica domov

vrtec-malica domov

vzgojiteljice domov hrano. Vem, ker imam v družini eno, ki dela v vrtcu. Je pa vaški vrtec.

Kaj pa dobivajo za jest tvoji otroci, da se od tega nasitijo cele druzine?? 4 frutabele od tistih, ki manjkajo ali so odsli pred malico domov?? Ali kar celemu oddalku otrok ne dajo malice da lahko potem doma pozrejo 15 frutabel in 15 jabolk za kosilo?? Aja tocno, oni niti kosila otrokom ne dajo ali si pa postrgajo ostanke iz njihovih kroznikov in potem to jejo doma. Zdaj mi je jasno zakaj nisem nikoli videla se kaksne vzgojiteljice v trgovini. Ker si nosijo domov hrano od popoldanskih malic in te je ocitno dovolj da zivi od tega cela njena familija. Nekateri imate resnicno taksne BOLANE in NEUMNE izpade da sploh ne uvidite kaksni bebci izpadete z svojimi izjavami. Ce pa ti in tvoji doma zivite samo od zobanja kosckov sadja, frutabel, jogurtov, pudingov in mini kifelckov potem se sporoci naslov da vem koga prijaviti na socialno da samo s tem pitas svoje otroke. Normalni ljudje imamo namrec taksne stvari za MALICO oz. PRIGRIZEK, ti ki pa vec kot ocitno NISI NORMALNA pa se zamisli nad sabo odkod ti sploh ideja, da lahko prezivis druzino le s hrano od popoldanske malice 4-letnikov!

Kaj pa dobivajo za jest tvoji otroci, da se od tega nasitijo cele druzine?? 4 frutabele od tistih, ki manjkajo ali so odsli pred malico domov?? Ali kar celemu oddalku otrok ne dajo malice da lahko potem doma pozrejo 15 frutabel in 15 jabolk za kosilo?? Aja tocno, oni niti kosila otrokom ne dajo ali si pa postrgajo ostanke iz njihovih kroznikov in potem to jejo doma. Zdaj mi je jasno zakaj nisem nikoli videla se kaksne vzgojiteljice v trgovini. Ker si nosijo domov hrano od popoldanskih malic in te je ocitno dovolj da zivi od tega cela njena familija. Nekateri imate resnicno taksne BOLANE in NEUMNE izpade da sploh ne uvidite kaksni bebci izpadete z svojimi izjavami. Ce pa ti in tvoji doma zivite samo od zobanja kosckov sadja, frutabel, jogurtov, pudingov in mini kifelckov potem se sporoci naslov da vem koga prijaviti na socialno da samo s tem pitas svoje otroke. Normalni ljudje imamo namrec taksne stvari za MALICO oz. PRIGRIZEK, ti ki pa vec kot ocitno NISI NORMALNA pa se zamisli nad sabo odkod ti sploh ideja, da lahko prezivis druzino le s hrano od popoldanske malice 4-letnikov![/quote]

Tu ni samo malica, tu so celotna kosila za celo družino, grozdje, ananas, banane… Poznam, ker je moja soseda vzgojiteljica in vsak dan polne vrečke hrane in kosilo iz vrtca. Kosilo imajo kot malico mi ostali.

Seveda nosijo domov. Tudi kuharice v menzah prinesejo domov kosilo za celo družino. In tako je povsod kjer je pač dela s hrano. Vzgojiteljice tudi z njimi jejo, njihovo malico – no vsaj tako je pri nas.
Pa si mislim – raje naj poje tisto malico, pa je dobra do otrok – ni lačna, kot da je lačna, sitna in tečna. Še dober tek sem ji rekla, ko sem bila prejšnji teden na uvajanju.

Seveda nosijo domov. Tudi kuharice v menzah prinesejo domov kosilo za celo družino. In tako je povsod kjer je pač dela s hrano. Vzgojiteljice tudi z njimi jejo, njihovo malico – no vsaj tako je pri nas.
Pa si mislim – raje naj poje tisto malico, pa je dobra do otrok – ni lačna, kot da je lačna, sitna in tečna. Še dober tek sem ji rekla, ko sem bila prejšnji teden na uvajanju.[/quote]

Ne razumem – kar se ne poje, gre sicer v smeti!!! Ali ni bolje, da to nekdo odnese domov?Tisto, kar pa vzgojiteljica poje skupaj z otroki, je pa njena malicav službi in zato ne dobi povrnjenih nobenih stroškov prehrane.

A bi bilo bolje, da so vzgojiteljice lačne, hrana pa gre v smeti! Boste potem zadovoljni?
Itak pa je delež prehrane v celotni ceni vrtca tako zanemarljiv, da se sploh čudim, da jim gre skozi! jaz tako poceni ne skuham. Mi je VELIKO ceneje imet otroka v vrtcu, pa smo v šestem razredu!

Pri nas dobi popoldansko malico za domov, če ga pridemo iskat prezgodaj. Torej – malica je ob 14.30 in če še niso začeli jesti, vzame domov. Če so začeli jesti, se otroka počaka v garderobi. Če malico dobi za domov tudi prej, pa ne vem, ker ga ne jemljemo ven pred 14.30.

Pri nas nekaj let so dajali s sabo, nekaj časa pa tudi ne. Pač, tvoje odločitev, če si po otroka prišel prej.

kar se pa vzgojiteljic, kuharjecv tiče, lepo vas prosim! Če so otroc v vrtcu siti, ne vidim razloga, zakaj si ne bi domov odnesli? Sicer bi šlo v smeti! Pa halo!!! Tako se ne dela s hrano! Kar ostane, naj odnesejo, pa tudi če s tem nahranijo celo vas!

A pa je kateri, ki se tule buni, da nosijo domov kosila, prebilo da si ga lahko tako naroča in plačuje? Pri nas v šoli in vrtcu lahko naroči kdorkoli, kar nekaj penzionistov tudi hodi iskat. Če kuhajo za 400+ bodo pa še za 10.

Kaj pa dobivajo za jest tvoji otroci, da se od tega nasitijo cele druzine?? 4 frutabele od tistih, ki manjkajo ali so odsli pred malico domov?? Ali kar celemu oddalku otrok ne dajo malice da lahko potem doma pozrejo 15 frutabel in 15 jabolk za kosilo?? Aja tocno, oni niti kosila otrokom ne dajo ali si pa postrgajo ostanke iz njihovih kroznikov in potem to jejo doma. Zdaj mi je jasno zakaj nisem nikoli videla se kaksne vzgojiteljice v trgovini. Ker si nosijo domov hrano od popoldanskih malic in te je ocitno dovolj da zivi od tega cela njena familija. Nekateri imate resnicno taksne BOLANE in NEUMNE izpade da sploh ne uvidite kaksni bebci izpadete z svojimi izjavami. Ce pa ti in tvoji doma zivite samo od zobanja kosckov sadja, frutabel, jogurtov, pudingov in mini kifelckov potem se sporoci naslov da vem koga prijaviti na socialno da samo s tem pitas svoje otroke. Normalni ljudje imamo namrec taksne stvari za MALICO oz. PRIGRIZEK, ti ki pa vec kot ocitno NISI NORMALNA pa se zamisli nad sabo odkod ti sploh ideja, da lahko prezivis druzino le s hrano od popoldanske malice 4-letnikov![/quote]

Tu ni samo malica, tu so celotna kosila za celo družino, grozdje, ananas, banane… Poznam, ker je moja soseda vzgojiteljica in vsak dan polne vrečke hrane in kosilo iz vrtca. Kosilo imajo kot malico mi ostali.[/quote]

Mogoče je tvoja soseda kak poseben primerek. Iz našega vrtca še nisem videla vzgojiteljice, ki bi kaj tovorila. Če kaj ostane, še staršem kaj ponudijo, da odnesejo s seboj. Sicer pa hvala bogu, da bi nekdo porabil, kar ostane. S čim se nekateri obremenjujejo!

A nisi nikoli pogledala, koliko sploh stane prehrana v vrtcu? Pri položnici, ko jo dobiš piše… Res samo ene par evrov, zdaj točno iz glave ti ne vem povedati… Daj ne kompliciraj.

Pri nas dobi malico za domov. Tudi v primeru, da gre domov po kosilu. Če slučajno še nimajo v igralnici, gre pa iskat v kuhinjo. Vse kar otrokom delijo v času malice imajo v času kosila že v vrtcu. Nič se ne nabavlja kasneje. In za malico je tudi zelo redko kaj takšnega, kar zahteva posebno pripravo (kuhanje, peka,…)

Na tvojem mestu bi odločno zahtevala malico za domov. Ni nobenega razloga, da otrok ne bi dobil malice, če gre prej domov. Če pa imajo kakšne (samo njim znane) razloge, pa naj ti jih povedo. Pogovori se z vzgojiteljico oz. če bo potrebno tudi z ravnateljico.

Strinjam se.

V našem vrtcu,otroku,ki gre po kosilu domov,vedno damo malico.

Pogovori se z vzgojiteljico.

točno tako. tako se ne dela s hrano.
ampak tudi se ne dela s subvencionirano hrano tako, da še pol vasi živi na ta račun, ampak je treba malo bolj smotrno stopit k načrtovanju potrošnje… manj skuhat in nabavit…

Brez skrbi da imajo vse preračunano in stehtano in prešteto…..

Če kakšna malenkost ostane je pa res bolje, da nekdo vzame, kot da gre v odpad!
Čeprav tvega s tem ‘klinčevim viška jogurtom’, da te bodo potem osirali še par let!

Pri nas v vrtcu dajo za domov. Bolje da nekdo odnese kot da se meče stran.

Sama delam v šoli in me je groza koliko hrane pristane v smeteh… Pa bi kruh brez težav dali za kakšne živali, zenjavo ipd. Ne, vse mora striktno v smeti. 🙁

Jaz delam v šoli in tudi včasih “tovorim” hrano iz službe, vendar jo seveda plačam. Vedno, kadar so na jedilniku skuhe (golaž, segediner, jota, ričet…) vzamem kosilo za domov (porcija 3,2€, odtegnejo nam pri plači). Tudi večina vzgojiteljic ima to možnost.

Kdo govori o tem, da bi odšteli teh nekaj centov? Če malico plačaš, je pač normalno, da jo dobiš in odneseš domov. Pri nas v vrtcu sem jo vedno dobila, če je sin šel izjemoma kdaj prej domov. Brez debate in brez prošenj (je pa res, da ni hodil domov takoj po kosilu).
Torej predlagam avtorici posta, da vpraša in ji bodo že pojasnili kako imajo to urejeno v vrtcu.

New Report

Close