Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vsak polnoletni državljan naj bi za dopust v Sloveniji dobil 200 evrov

Vsak polnoletni državljan naj bi za dopust v Sloveniji dobil 200 evrov

Tukaj se omenja , da bo bon za 200 ojrov vnovčljiv samo za nočitev s zajtrkom….kaj pa ostalo. To pomeni , da bodo tolk dvignili cene…al da bomo sami diplačeval vef kot je vrednost bona. Nč bat, je počivalnik zrafunal, kako bo spet denar spravil v žep.


Kjeee paaaa, on že neee.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain


Moj predlog pred parimi meseci je bil naj ga ne serjejo z zapiranjem fabrik, ampak naj poskrbijo za kritične. Moj predlog zdaj, bi bil, naj dajo denar tistim, ki ga potrebujejo. Hotelirji naj si ga zaslužijo, kot si ga moramo zaslužit ostali. Jaz zaradi vavčerja ne mislim it v gostilno. Če bi imel namen, bi šel lahko s svojim denarjem.
[/quote]
Zaradi vsesplošne krize še zdaj marsikatera fabrika ne obratuje s polnimi zmogljivostmi.
Ker je trg na splošno nestabilen.
Zato nikjer po Evropi ne bi smeli zapirati fabrik.
Naši so se le prilagajali in kopirali ukrepe, ker smo tako ali tako premajhni, da bi lahko vplivali na trg.

Meni je jasno, da so nas janša bonbončki vedno drago stanejo.
S svojim pametovanjem po forumu pa tudi ne bom ničesar spremenil. 🙂

Piše, da dobijo redno zaposleni. A to pomeni tudi tisti za določen čas?

Sem ena tistih, ki je prepotovalavsaj pol sveta. Predvsem zadnje destletje se veliko mudim v aziji. Ponavadi grem za slab mesec…in povprecno dam 8 evrov za nastanitev z zajtrkom. Se pravi 200 evrov porabim za spanje za celotni dopust.
No in letos, ko smo prizemljeni, sem gledala za pocitnicami v nasi prelepi dezeli. Ljudje bozji…pa jaz si lahko za ta denar privoscim 1 jebeni vikend!!! En vikend in ne en mesec. No, zdj ko mi drzava casti ta en vikend, bom morda lahko dopustovala celih 5 dni. Wow.


Zaradi vsesplošne krize še zdaj marsikatera fabrika ne obratuje s polnimi zmogljivostmi.
Ker je trg na splošno nestabilen.
Zato nikjer po Evropi ne bi smeli zapirati fabrik.
Naši so se le prilagajali in kopirali ukrepe, ker smo tako ali tako premajhni, da bi lahko vplivali na trg.

Meni je jasno, da so nas janša bonbončki vedno drago stanejo.
S svojim pametovanjem po forumu pa tudi ne bom ničesar spremenil. 🙂
[/quote]

Boš. Ko bo dovolj ljudi, ki jim bo kapnilo, kaj nam počnejo, se bo mogoče začelo kaj spreminjat.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

A po poročanju Slovenske tiskovne agencije bodo do bonov za spodbujanje dodatne potrošnje v turizmu v višini 200 evrov upravičeni le redno zaposleni in samozaposleni, ki so stari vsaj 18 let.

Upokojenci pa spet nič?
In gotovo bodo pravila taka, da bo zraven teh 200 evrov treba zapraviti še dodatnih 200, če boš hotel imeti kompletno izkušnjo. Praznični termini bodo najbrž tudi izvzeti.
E ne, ne grem se jebeno tega. Klavrna slovenska ponudba in pogoltni gostinci in hotelirji niso vredni obiska, tudi če ga delno časti država, ki pa sem tako ali tako spet jaz skozi davke.

Ok, se prilagodim in vkalkuliram v svoje plane. Sigurno pa tega denarja ne bodo videle ne toplice, kjer bo cela Slovenija čofotkala v enem bazenu, givice in vse, ne tisti pljunek od morja, kot so nam ga določili.

Spet vzganjaš histerijo.

Spet vzganjaš histerijo.
[/quote]

Kaj pomeni “vzganjaš”…..?

A tebe vsako mnenje, ki ni identično tvojemu, takole razburi?


A to greš z biciklom, peš ali na štop ?
Da imaš samo stroške nastanitev.


Cel vikend na račun države lahko samo sanjaš.
Gostinci so že povedali, da cene ostajajo enake, oziroma se bodo le v primeru nuje dvignile.
Ta nuja bo jasno na vsakem koraku, tako da bo 200 ojrov dovolj ravno za eno spanje.


Uboga. Veš, podarjenemu konju se ne gleda v zobe. Bi morali, očitno, prej vprašati, če gospa sprejmejo bon. Pa bi rekla ne, ker ti je pod častjo tako malo denarja. Kljub lazenju po Aziji, se nisi ničesar naučila.


Subvencija za hotelirje, ki je zelo slabo zamišljena. Ok, zaradi mene dajo lahko moje del enmu revežu, ki je na minimalcu.
[/quote]

Revež na minimalcu nima kaj delati s tem bonom. Ker še vedno moraš porabit svoj denar za prevoz, hrano in druge stroške, revež na minimalcu pa komaj zvozi iz meseca v mesec in si ne more privoščiti teh dodatnih stroškov, saj gre vse za račune.

Tja tudi mene ne vleče. Ampak saj so kje kakšni luštni apartmaji za kakšen vikend paket, a ne? Na Gorenjskem mogoče? Bela krajina? Dolenjska?
Pa polno dobrih gostiln je po Sloveniji, a ni res? 200 evrov v bonu pa res ni problem zapravit!😄😄

Revež na minimalcu nima kaj delati s tem bonom. Ker še vedno moraš porabit svoj denar za prevoz, hrano in druge stroške, revež na minimalcu pa komaj zvozi iz meseca v mesec in si ne more privoščiti teh dodatnih stroškov, saj gre vse za račune.
[/quote]
Ne znate nič drugega kot pljuvat in jamrat. Družina npr. 4 članska, si s tem denarjem lahko privošči vsaj par dni dopusta, ki si ga prej ne bi mogla. S 400 evri dobiš že marsikaj. Hrano si lahko vzameš s sabo, nafta še nikol ni bila tako poceni, razdalje so majhne.


Ne znate nič drugega kot pljuvat in jamrat. Družina npr. 4 članska, si s tem denarjem lahko privošči vsaj par dni dopusta, ki si ga prej ne bi mogla. S 400 evri dobiš že marsikaj. Hrano si lahko vzameš s sabo, nafta še nikol ni bila tako poceni, razdalje so majhne.
[/quote]

Se strinjam. Marsikakšen otrok bo na ta račun lahko videl morje, bazen, hribe, kravo ali putko od blizu.


Ne znate nič drugega kot pljuvat in jamrat. Družina npr. 4 članska, si s tem denarjem lahko privošči vsaj par dni dopusta, ki si ga prej ne bi mogla. S 400 evri dobiš že marsikaj. Hrano si lahko vzameš s sabo, nafta še nikol ni bila tako poceni, razdalje so majhne.
[/quote]

Kaj zdaj pljuvam? Ko gre skoraj vsa plača za bivanje, račune in za hrano, kot ti ostane mogoče 50 evrov na mesec za hude razmere, ti to nič ne pomaga. Kaj ima veze nafta zdaj?

Revež na minimalcu nima kaj delati s tem bonom. Ker še vedno moraš porabit svoj denar za prevoz, hrano in druge stroške, revež na minimalcu pa komaj zvozi iz meseca v mesec in si ne more privoščiti teh dodatnih stroškov, saj gre vse za račune.
[/quote]
Točno. Torej naj gre za račune.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Ko bodo dajali te bone – če bodo – za katero obdobje bodo gledali, če si zaposlen? Za tisti trenutek, ko jih bodo delili? Ker jih je veliko na čakanju ali so pred kratkim zaradi korone/ali sedaj, ko financiranja čakanja doma ne bo več – dobili odpoved. Taki bodo izvzeti? Kaj pa, če si še zaposlen, a ti teče odpovedni rok – bi tak dobil, a ni podpisal še nove pogodbe, ker ni našel dela? Uradno je še zaposlen, čeprav mu teče odpovedni rok. Bi taka oseba po vašem bila upravičena do bona?

In kdaj mislite, datumsko, da bi te bone podelili? Se mi zdi bolj fer da bi dali vsem polnoletnim. Upokojenci s svojimi ubogimi plačami si tudi zaslužijo. Pa tisti, ki so v teh časih ostali brez dela iz poslovnih razlogov.

Kaj zdaj pljuvam? Ko gre skoraj vsa plača za bivanje, račune in za hrano, kot ti ostane mogoče 50 evrov na mesec za hude razmere, ti to nič ne pomaga. Kaj ima veze nafta zdaj?
[/quote]
Ti si pisal o dodatnih stroških. Kar nafta v primeru peljanja na dopust je. A bo šlo?


Ti si pisal o dodatnih stroških. Kar nafta v primeru peljanja na dopust je. A bo šlo?
[/quote]

Če se pelješ na dopust z električnim vlakom, cena nafte ni relevantna. Pa cene avtobusov se ne znižujejo glede na ceno nafte.


Ne znate nič drugega kot pljuvat in jamrat. Družina npr. 4 članska, si s tem denarjem lahko privošči vsaj par dni dopusta, ki si ga prej ne bi mogla. S 400 evri dobiš že marsikaj. Hrano si lahko vzameš s sabo, nafta še nikol ni bila tako poceni, razdalje so majhne.
[/quote]

Odvisno od pogojev… če bo treba koristiti vaučer v enem kosu, torej nočitve, polpenzion, še zajtrk ali druge obroke zraven, odpade par noči, razen, če računajo, da boš sam doplačeval in si s svojim denarjem podaljševal dopust. Kar pa za večino dvomim, ker so cene v SLO too much. Nekdo, ki se komaj prebija, ne bo naredil 120km v eno smer in toliko nazaj za eno noč z zajtrkom, samo, da bi pokoristil bon. Ker nimaš za ostalo poplačat, za eno noč se ti pa ne splača. Sploh kdor nima avta, mu to itak ne nuca.

Bolje bi bilo, da koristiš bon večkrat in tudi brez nočitev. Recimo greš samo čez dan v toplice, karta cca 15 eur. Tako bi lahko šel 13x. Če so ti terme bližje, seveda.

In da velja tudi za gostinstvo. Vsak ima v svojem kraju kakšno gostilno, restavracijo, bi šel vsaj nekajkrat na kosilo ali večerjo in tako porabil voučer. Se naješ, doma prihraniš na hrani, plačaš pa slovenskemu turizmu oz. gostinstvu. Pa nimaš stroškov zraven s porabo bona.

Hm, zanimivo… zakaj mislis, da to ni dobra poteza? Meni se na prvo zogo zdi OK. Z vidika ekonomije gre za nekega kizanca z “notranjim zadolzevanjem”, kar niti ni tako slabo. Nato z vidika distribucije… tu bo nekaksen “glas ljudstva”, kje bo dopustoval in komu bo namenil vavcer… torej se ne bo denar kar nekam stekel (k bolj enakim), temvec bo treba zanj se vedno opraviti storitev. in to storitev bo opravil(-a) neka zaposlena oseba (manj odpuscanj v turizmu). Na prvo zogo mi zgleda posrecen kompromis. Kaj sem spregledal/pozabil?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

New Report

Close