Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vsak teden moramo k tašči na kosilo

Vsak teden moramo k tašči na kosilo

Vsako nedeljo ali mi k njim ali ona k nam. Ko pa kaj rečem sem vse samo človek ne. Dovolj jih imam.

Odgovor na objavo uporabnika
pa ne že spet, 22.06.2022 ob 18:44

Vsako nedeljo ali mi k njim ali ona k nam. Ko pa kaj rečem sem vse samo človek ne. Dovolj jih imam.

Sj ne rabiš govorit, ko ješ..

Zakaj pa ne greste enkrat k tvoji mami?

nova
Uredništvo priporoča

Tako je, udari po mizi. Kaj pa se to pravi, da vam kdo drug skuha kosilo? Ah ja, če bi ga kdaj kdo nam.

In zakaj bi morala vsak teden tja hodit? Vse je stvar odlocitve.

Men se zmeša, da bi bila to edina in obvezna vikend-varianta. … V bistvu imam pa kvečjemu nasproten problem: moja tašča noče k nam, ker je bojda vedno zelo zaposlena, povabi pa zelo redko. Ne, pa tudi to ni vredu.  Tvoja je preveč družabna/nadležna, moja pa premalo.

Hehe imate vsaj mir ce ne drugo …

Hehe imate vsaj mir ce ne drugo..

Spet zadeva, ki se jo rešuje z možem, ne z taščo.

predvidevam pa da živite pri tvoji mami  in tvoj moj jo mora prenašati vsak dan, ko pa je govora o njihovih je pa problem

kdaj grete pa k tvojim?

Pa se potrudi, skuhaj kosilo in povabi k sebi ljudi, ki so vama z možem blizu. In se opravičita tašči, da imata obiske … Ali pa organizirate piknik, kjer bo več ljudi, ne le tašča, da dosežete prekinitev te obveznosti, potem pa se bodo vikendi čez čas razrahljali. Razen, če se ti ne da truditi s kuharijo in bi za vikend samo poležavala. To bo pa treba razčistiti najprej z možem, potem pa s taščo.

Odgovor na objavo uporabnika
Povabi svoje goste, 02.07.2022 ob 20:34

Pa se potrudi, skuhaj kosilo in povabi k sebi ljudi, ki so vama z možem blizu. In se opravičita tašči, da imata obiske … Ali pa organizirate piknik, kjer bo več ljudi, ne le tašča, da dosežete prekinitev te obveznosti, potem pa se bodo vikendi čez čas razrahljali. Razen, če se ti ne da truditi s kuharijo in bi za vikend samo poležavala. To bo pa treba razčistiti najprej z možem, potem pa s taščo.

A zdaj se naj pa še kuhat učim!

Ah , glej to je normalno, moja mati je bila navezana na dom in nikamor drugam nismo hodili prvih 20 let, kot k njim domov, vsako nedeljo, moja je bila navezana na dom in prvih nekaj let isto vsako nedeljo popoldan k njim, ampak to mine, tako da samo  uživaj če si postrežen s kosilom

Odgovor na objavo uporabnika
pa ne že spet, 02.07.2022 ob 20:44

A zdaj se naj pa še kuhat učim!

Kaj pa pol delate pri vas s taščo ob vikendih, igrate šah (mat)? 😂☺☺☺

zanimivo, kako eni starši prevladajo…običajno tašča po moževi strani…

kako svoje zatajite in ne obiskujete več..( izvzeto, če so pokojni )…primer- fant iz mesta si je našel dekle iz vasi… dekle prišla k njemu …tašča prevzela vse…pač mamin sinko… to dekle skoraj nič več ne obiskuje svojih, se rodi vnuk, ki ga ta mestna babi prevzame v vso oskrbo, za ta drugo babi pa komaj, da ve da obstaja… kako se reće temu, da zatajiš svoje, se ne upreš prevladi nekoga…

presekat, zaživeti po svoje, obiski za božič pri tvojih in za veliko noč pri njegovih…ali pol-pol…

kako preživijo tisti v tujini, no…

tudi primer- fant prišel k njenim, njena mat vse rihta, njegovi kakor, da jih ni, ne na rojstne dni, praznovanje, komaj se poznajo… se rodi vnukinja, ta njena mat skoz zraven sveti, njegovi so lahko veseli kake fotke… in zakaj ni pol- pol obiskov… itd… pa ni takih razdalj… zakaj prevlada te mame nad hčerko, da mora bit glavna, itd…ta fant pa je svoje pozabil in je ponižen tej familiji…kakor oni komandirajo…

Če je tako grozno ti povem da  taščo ne moreš je spremeniti lahko pa sebe. Če ti eno nedeljo ne paše iti tam lahko jim to poveš da imaš druge načrte/ali ne moraš kpa vem bo ze tašča prebolela 1x ali 2x če nisi šla ali te bodo lovili naokoli da nisi bila tam tisti dan?

Jaz sama sem 3 leta zivela z taščo in ima take navade da je hotela zmeraj nonstop na vikende na obiske k sorodnikom iti morala sem tudi jaz z njo …1x, 2x sem ji lepo povedala Da ni nujno  da sem jaz tam ali pač  moram? Se je lepo sprijaznila in naj kar sama to počne. Jaz sem mlada in imam svoje načrtne z mozem.

Mi imamo skupno kosilo le ob rojstnih dnevih. Je čisto dovolj.

To je blo tut pri nas en cajt na menuju, potem pa je zacela zena sama hodit – zakaj bi bil tam, ce tako raje vidijo da me ni. Grem ob priloznosti parkrat in to je to

New Report

Close