Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vsaka odklonitev je kršitev?

Vsaka odklonitev je kršitev?

Glede varilcev….
to je smrtno nevarna zadeva…
visoki elektro tokovi…
Svetlobno sevanja ( kot sonce)… unici uci kljub zasciti…
Strupeni plini… ce varis rostfrej… je pol pa zraku tudi rostfrej…

Skratka denar ni vse…

Čaki mal, a ni za varilca potreben izpit? Pa precej intenzivno šolanje?
Sicer – tkole bom rekla, varilce povsod rabijo in jih dobro plačajo, tako da jaz bi na tvojem mestu premislila :))
[/quote]

Varilec ni ravno nek sanjski poklic. Ce imas sreco in prides k Akrapovicu ali kaj takega potem ze, drugace pa ne. Biti poklicni varilec je tezaski poklic in se zdravju skodljiv.
Ljudje si delo varilca narobe predstavljajo. Ni to tisto, ko doma malo posvasas eno ograjo tu in tam…

Varilec ni ravno nek sanjski poklic. Ce imas sreco in prides k Akrapovicu ali kaj takega potem ze, drugace pa ne. Biti poklicni varilec je tezaski poklic in se zdravju skodljiv.
Ljudje si delo varilca narobe predstavljajo. Ni to tisto, ko doma malo posvasas eno ograjo tu in tam…
[/quote]

Toje pa res. Sem tudi jaz tako slišala.

Moje mnenje:
Ne bodi na zavodu. Kdo išče službo, tudi, če je doktor znanosti, če je ne dobiš, vzemi pač, kaj trenutno lahko dobiš in vmes išči dalje. Šola je komaj vstopnica za trg dela, ne pa univerzalen ključ. Za dobro delovno mesto se je potrebno dokazati, oziroma si ga ustvariti sam.
Jaz sem mnenja, pa če mi vsi zamerijo, da bi razna nadomestila morali sploh ukiniti, razen seveda za res delovno nesposobne (težke bolnike in invalide).

aha a tako torej. Zanimivo tole. Hja neč, tole se še bo pa bralo a nede

Pozdravljeni,
veste ni problem v vaši svetovalni delavki, ampak v vas. Vi ne potrebujete zavoda za zaposlovanje in tudi ne svetovalke, saj ste sami tako zelo usposobljeni. Če bi službo resnično potrebovali bi vzeli karkoli in vam ne bi bilo izpod časti iti že zgolj na razgovor za nekaj kar ste vi “veliko” bolj kvalificirani. Tudi sama sem bila v podobni situaciji in imam še dve stopnji višjo izobrazbo kot vi, ampak veste samo diploma ne plačuje položnic, pa sem šla in delala v proizvodnji na 12 ur in mi ni bilo težko, tudi metlo primem v roke brez težav. Ko sem lahko sem pa menjala službo in sem spet bila na dnu, z delom se dokaži pa boš kam prilezla, ampak to terja čas, ne gre vse takoj kakor mnogi mislite, da boste kar vsi direktorji.

Toje pa res. Sem tudi jaz tako slišala.
[/quote]

Niti ni tako…Dober TIG varilec z potrebno certificirano izobrazbo (za katero je znanje treba vsakih par let obnoviti in tudi dokazati) zlahka dobijo 50 jevričev na uro. Koliko je zdravju škodljivo??? Dooooosti manj kot kajenje dveh čikov na dan. Pa tudi rahlo radioaktivnih toriranih elektrod se ne uporablja več (razen za specialne vare…npr. titana)

Jaz imam tudi slabe izkušnje z zavodom oz. s svetovalcem, ki so mi ga dodelili. Že ko sem prisla prvic k njemu da narediva zaposlitveni načrt sem vedela dosti več od njega, popoldnoma naezainteresiran, pač tipicni javni uslužbenec ki od devetih do petih sedi v pisarni po možnosti že 10 plus let in samo odšteva dneve do penzjona. U glavnem katastrofa mene niso poslali a ma čisto nikamor tudi na tiste tečaje ne, ceprav sem želela it. Tako da sem si službo našla čisto sama. Bi se pa tudi jaz na vsako napotilo odzvala in bi pac na razgovoru rekla da nisi zainteresirana sej tudi delodajalci vedo kaksna je stvar. Je pa zavod res en organ, ki ke sam sebi namen, samo cuzajo državo od njih pa nič no to belja za večino ne za vse. Brezveze

S ZRSZ se ukvarjte zgolj naduteži in lenuhi ter nesposobneži lastnega preživljanja. Poštenemu in zdravemu človeku še nikoli in nikjer ni dela zmanjkalo. Resnica je ravno obratna, nikoli ne more vsega podelati.

Kakor ena pravilno ugotavlja, je ZRSZ zgolj parking za najbolj nesposoben in gnil folk. Enaki ptiči vedno skupaj letajo!

Kaj trobezljaš, isto velja tudi zate, saj si tudi ti prebil kar nekaj časa na zavodu, posebej zato, kar je pogoj, da si lahko vlekel socialno. Malo s.p., malo zavoda in sociale , pa spet malo s.p. in zavod/sociala in tako naprej.
Nisi nič drugačen, predvsem pa nič boljši kot ti o katerih pišeš in se zgražaš nad njimi.

Avtorica povej nam kakšen velecenjeni program si dostudirala, pa ja ne neko umetnostno antropologijo, še sadna medicina je bolj uporabna.

in zakaj ti je to delo izpod časti?
delo je zunaj, zanimivo, preluftaš se in še v fitnes ni treba?

malo imaš pomešane pojem. Na zavodu ne rabiš biti prijavljena, to je tvoja prostovoljna odločitev. Če dobivaš zaradi tega socialno podporo in si zdr. zavarovana, pa pač moraš dati svoj delež – zakaj bi te sicer drugi državljani redili? To pomeni tudi, da si primorana sprejeti delo, ki je tvojemu famoznemu študiju pod častjo (me res zanima, kaj si študirala, da ti osnove preživetja niso jasne). Tako to gre, ne more eden ves čas samo dajati, drugi pa samo jemati.
Če noben ne bi hotel delati del “pod tvojo častjo” bi bila tudi blagajna, ki plačuje zdr. in socialo prazna. Tudi čistilka mora prispevat v to blagajno, pa je nihče po časti ne vpraša.
Lahko pa ohraniš čast in dobro ime, se izpišeš iz zavoda in iščeš zaposlitev po sebi lastnih kriterijih.

6. stopnja? Ves koliko ljudi ima visjo stopnjo izobrazbe od tebe pa delajo v tovarni za strojem, so cistilke. Za minimalno placo.
Ko delodajalec poslje, da se moras odzvat na kaksen razpis. Tvoja dolznost je, da gres.
Sama imam koncano 7.stopnjo. In sem delala skoraj 3 leta, kot cistilka. V tem casu iskala boljso sluzbo. A

6. stopnja? Ves koliko ljudi ima visjo stopnjo izobrazbe od tebe pa delajo v tovarni za strojem, so cistilke. Za minimalno placo.
Ko delodajalec poslje, da se moras odzvat na kaksen razpis. Tvoja dolznost je, da gres.
Sama imam koncano 7.stopnjo. In sem delala skoraj 3 leta, kot cistilka. V tem casu iskala boljso sluzbo. A
[/quote]

Jep. Tako naredi normalna delovno sposobna oseba. Tudi jaz bi enako.
Ostali pa…



Problem ni delo. Tega je tudi doma ogromno. In poštenemu in zdravemu človeku ga nikoli ne zmanjka. Išče se plačano delo! Razumeš? Zato pa je ZRSZ tam.

Vem kako vam je tudi meni so pred časom ponujali delo varilca kljub izobrazbi in da sem Jasno poudarila kaj iscem. Plus da imam težave z očmi. Malo bi mogli vodilni preveriti te zavode in obnašanje tam zaposlenih. Nekateri so jezni ker imate višjo stopnjo in vas je*bejo kjerkoli lahko. Tudi prijateljica je dobila ponudbo varilca in je odklonila pri njej je šla tako daleč da jo je vrgla iz zavoda. Nemoralno idioti delno tam res nesposobni.

Narediti si daj dolge umetne nohte vsakega druge barve, obleci se v neko staromodno fancy opravo, nikar ne bodi seksi, ker če ne te bodo samo zaradi tega vzeli. Če imaš dolge lase, si en pramen zvleci na obraz in si ga med pogovorom non stop z roko popravljaj, ker take frizure niso primerne za delavke v proizvodnji. Našminkaj se in si nariši postrani črti na vekah, zafušaj nujno, na vsaki strani drugače. Tako bodo mislili, da nimaš nobenega smisla za ročna dela. Ampak pazi, da ne bo toliko očitno, da bo na sto kilometrov videti, da si se zanalašč grdo napravila. Ko boš na vrsti za postavljanje vprašanj, sprašuj: Kakšna je plača? To je nezaželeno vprašanje št. 1. Nato vprašaj, ali so vikendi prosti, a se dela tudi popoldne. Reci, da bi rada ob delu še študirala in zato rabiš veliko frej, da se boš lahko učila in šla na predavanja. Da ne bo sumljivo, vmes povprašaj še malo, kako je delo, a je težko za žensko, ali te bo kdo uvajal in podobno. Vprašaj, ali je možnost napredovanja, da bi rada delala v pisarni. Skratka ne smeš dajati vtisa, kot da zanalašč nočeš, da te vzamejo. Moraš biti kao zainteresirana za delo, a po drugi strani tako naivna in glupa, da te ne bi vzeli, pa če bi bila edina kandidatka. Saj si naredila višjo šolo, boš pa ja zaglumila, saj bo šlo.


Lahko te pošljejo. Meni so poslali za delo zidarja, delo na višini, pa mooja izobrazba nima nič s tem pa še Ž sem. Na kuverti je bil moj naslov, v pismu pa naslov nekega moškega, pa sem vsen mogla it pogledat. Poleg tega na zavodu nimajo nobenega varovanja podatkov, če tuje naslove kar pošiljajo drugim, niti malo ne pazijo saj se mi je to zgodilo kar 2x.
Tako, da ob prvem podobnem sranju jih prijavim, vse dokaze pa zbiram doma, da se bo videlo kako nesposobni so šele oni.

Kaj trobezljaš, isto velja tudi zate, saj si tudi ti prebil kar nekaj časa na zavodu, posebej zato, kar je pogoj, da si lahko vlekel socialno. Malo s.p., malo zavoda in sociale , pa spet malo s.p. in zavod/sociala in tako naprej.
Nisi nič drugačen, predvsem pa nič boljši kot ti o katerih pišeš in se zgražaš nad njimi.
[/quote]

To pa ne bo držalo! Na zrsz sem bil v vsej delovni dobi zgolj enkrat pa še to po izbiri države, natančneje njenih uradnic in funkcionarjev. Eno tožbo so že izgubili, eno še bojo…

Pa še nekaj ti povem: ene prošnje nisem napisal, sem pa gospe svetovalki prijazno napisal, da če jo bom, bo ona ob službo. Ko sem ji za izpis prinesel sodbo, se jo je ona bolj raz/veselila kot jaz…

Vstrajam pri svoji trditvi “naduteži in lenuhi ter nesposobneži” in “gnil folk”.

Živjo, tudi jaz nisem imela nobene koristi od zavoda. 3 mesece sem dobivala nadomestilo zato sem pošiljala prošnje in hodila na razgovore tja kamor so me poslali.
Mene so pošiljali tudi na delovna mesta, ki so zahtevala višjo izobrazbo (takrat sem imela 6). Ali pa je blo zahtevano odlično znanje nemščine, ki je sploh ne govorim… Itd).
No v glavnem, na razgovorih, ki me niso zanimali sem povedla, da se v tem delu ne vidim zato pa zato in je bila stvar rešena. Nihče ne želi delavca, ki noče delat pri njem.
No, jst sem v teh 3 mesecih končala faks in si en mesec kasneje sama našla službo.

Poves jim kr po mailu ko dobis kako tako posto od ZRZSja da cakas par vabil na razgovore z 6 in 7 stopno izobrazbe. In ti dajo mir! Tako se dela s temi ljudmi nihce te ne brise nikamor.

To pa ne bo držalo! Na zrsz sem bil v vsej delovni dobi zgolj enkrat pa še to po izbiri države, natančneje njenih uradnic in funkcionarjev. Eno tožbo so že izgubili, eno še bojo…

Pa še nekaj ti povem: ene prošnje nisem napisal, sem pa gospe svetovalki prijazno napisal, da če jo bom, bo ona ob službo. Ko sem ji za izpis prinesel sodbo, se jo je ona bolj raz/veselila kot jaz…

Vstrajam pri svoji trditvi “naduteži in lenuhi ter nesposobneži” in “gnil folk”.
[/quote]

Brez zavoda sociale ni! Zato ne laži.



Problem ni delo. Tega je tudi doma ogromno. In poštenemu in zdravemu človeku ga nikoli ne zmanjka. Išče se plačano delo! Razumeš? Zato pa je ZRSZ tam.
[/quote]

A bejš! A privatne agencije pa novačijo delavce za neplačana dela al kako???

In privatne agencije živijo od provizij se pravi po plačani realizaciji, ZRSZ pa od davkov. Torej privatne agencije in delavci ki so prek njih dobili delo, financirajo ZRSZ in tam “iščoče” službe.

Da je idiotizem še večji, so na ZSRS letaki za privatne agencije….

Izpade torej, če bi ZRSZ opravljal svoje poslanstvo, niti ena privatna agencija ne bi na trgu dela preživela.

Eako je z državnimi zavarovalnicami in bankami.

zavod za zaposlovanje je tam, da vam najde delo, svojo sanjsko službo pa si morate najti sami. prijava na zavod je povezana z določenimi pravicami – nadomestila, socialna pomoč, možnosti izobraževanja, subvencije delodajacem, če vas zaposlijo…. Logično, da od vas zahtevajo, da se čimprej zaposlite, saj če bi vsem rihtali službe, ki jih sami želijo, bi lahko bilo pol Slovencev na zavodu, kdo pa bi to plačeval?

New Report

Close