Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vse 103 zasežene kužke so prodali le v nekaj urah, in to po 230 €!

Vse 103 zasežene kužke so prodali le v nekaj urah, in to po 230 €!

Raje se sam po turško nasadi na kol, boš človeštvu naredil veliko uslugo, kre.ten blesavi.

Eni ste res fajn pametni. Te mladičke bi kar kastrirali/sterilizirali? Za to je treba pa še kar nekaj mesecev počakat.

Pri nas so itak dvojna merila oziroma si vsak lahko razlaga zakon kot mu paše. Karanyene ni bilo, psi v tednu dni nikakor niso bili pregledani in zdravljeni ter dvomim, da imajo ustrezne dokumente. Ah ja…….

Kakšne dokumente pa rabi pes iz zavetišča?

Ti kužki bodo zaradi parjenja med sabo v pasjih tovarnah, od koder so prišli, zrasli z deformacijami kolkov, čeljusti, motnjami v presnovi in bodo stalno pri veterinarju in na zdravilih ter s posebnimi dietami.

In njihovi “ljubeči skrbniki” se jih bodo želeli čimprej znebiti.

Koliko psov je samo v Ljubljani! En pes na deset prebivalcev. Ko greš okrog po ljubljanskih naseljih, res vidiš en kup enih psov povsod ter njihovih pasjih mam in pasjih atkov.

očitno je letos narava radodarna ne samo pri sadju, ampak tudi pri živalih. Najbrž se je po teh pasjih farmah nakotilo gromozansko število mladičev, ki ne gredo v promet.
Pa en švercer zapelje en kombi poln psov do mejnega prehoda in hop cariniki imajo ulov, cucki so takoj poslikani na prvih straneh cajtengov, pasje zavetišče pa v roku enega tedna pokasira 23.000 evrov. Le kje najdeš boljši biznis? Pa še pasji veterinarji bodo lepo služili naprej.


Jaz pa mislim, da bi se morali problema končno lotiti v izvoru, kar pomeni, pse in mačke čipirat, morala bi voditi striktna evidenca čipiranih živali in njihovega razploda. LJudje bi morali za zavrženo žival dosti več plačati azilu in ne nekih 50 ali 100 eurov, če psa, ki ni čipiran celo kar ne zavržejo.Za slabe razmere in nekontroliran razplod visoke kazni, kar bi inšpektorji na podeželju redno kontrolirali in kasirali.
Samo tako bi bil red in bi se ljudje obnašali bolj odgovorno in preudarno, ter ne bi bilo cel kup živali na cesti, v azilu, na plečih davkoplačevalcev, evtanaziranih…
Zato mi gredo vsa ta društva prav na živce, saj skoz žicajo in se že skoraj 20 let ukvarjajo le s kurativo namesto preventivo.
Gledam sosedo, starejšo gospo, ki vzorno skrbi že cca 30 let za pritepene muce, po hrano se vozi celo z invalidskim vozičkom.Tudi sama vedno jemljem živali iz ceste, samo se mi včasih zdi že prav blesavo, da moramo drugi reševat probleme pokvarjenega in neodgovornega folka, saj si do danes še nisem sama izbrala živali, ki bi mi bila res na kožo pisana, pač pa vedno poberem največje sirote, sem jih rešila in oskrbela iz ceste cca 40.Pa mi ni bilo težko, vendar mislim, da je bilo dovolj in je čas, da se to področje učinkovito uredi, saj se že predolgo ponavlja ista lajna in zgleda, da je to zaželjeno in za nekatere donosen biznis, da ostaja tako, da živali trpijo.
Skratka društva bi morala bolj celovito predstavit problem in mislim, da bi ljudje že zaradi davkoplačevalskega bremena zadevo v peticiji podprli.
[/quote]

In prvi ukrep bi moral biti osveščanje na terenu ter brezplačna sterilizacija in kastracija. Jaz sem s podeželja in bog ne daj starim kmetom omenit kastracije itd. Za sterilizacijo potepuške mačke je cel mafijski postopek, če se želiš izogniti plačilu iz lastne denarnice … ma daj no, namesto da bi bili veseli, da se komu sploh ljubi ubadati s tem.

Zaenkrat se inšpektorji ne odzivajo niti na grobe kršitve, kaj šele potem na mladiče. Čipiranje je za pse sicer obvezno, izvaja se pa ali pa tudi ne …
Tudi jaz imam živali z zavetišča ali najdenčke.

Dogovorjena razprodaja. Me zanima, koliko sta “švercarja” zaračunala in ali sta že na prostosti.


a misliš, da ju bodo zaprli zaradi tega?

Vse skupaj je res malo čudno, se vam ne zdi?

Pes v zavetišču ne stane nič, plača se nek minimalen prispevek, ki nikoli ni 230 EUR. Psi so bili notri en teden? Bolni, mladi psički, na robu življenja, en teden?! Pred letom dni ali nekaj takšnega je bil podoben primer v Zavetišču Lj in Horjul. Tam je bil postopek krepko drugačen.

Pa prosim, poglejte slike. A ne bi nihče počistil njihovih prostorov? Še za medije se niso potrudili, da bi odstranili tiste tekoče drekce – tekoče blato pač ne kaže ravno na zdravo žival, kajne?

Predvidevam, da bo zdaj na bolhi poplava oglasov, v katerih ljudje prodajo čistokrvne pse brez rodovnika in papirjev po bistveno višjih cenah.
to bi morali bolj preverit komu so prodani takšni psi. Že pri oddaji kakšnega pasemskega psa komplicirajo in ogledujejo hišo in dvorišče hujše kot da boš dojenčka posvojil, tukaj pa kot na tržnici.

Pa saj te psi so bili v našem zavetišču, in ti ljudje so jih rešili iz našega zavetišča.

te kužke bi morali brez večjega razmišljanja vrniti na vzhod.
ali pa evtanazirat in sežgat!

Ti si pa za hece. 🙂 Kdo jih bo pa kupil še po višjih cenah brez papirjev? Domnevam, da so ravno zato postavili visoko ceno – da ta scenarij preprečijo. Razen če papirje ponaredijo.

Ti si pa za hece. 🙂 Kdo jih bo pa kupil še po višjih cenah brez papirjev? Domnevam, da so ravno zato postavili visoko ceno – da ta scenarij preprečijo. Razen če papirje ponaredijo.
[/quote]

ma kaj vem na bolhi so “čistokrvni brez rodovnika” od 300 do 500 evrov, oglasi pa narejeni na gugl translejt z mehkimi ć ji

Ti si pa za hece. 🙂 Kdo jih bo pa kupil še po višjih cenah brez papirjev? Domnevam, da so ravno zato postavili visoko ceno – da ta scenarij preprečijo. Razen če papirje ponaredijo.
[/quote]

So same take pasme, ki bi šle v promet in so tudi brez rodovnika drage (zato tudi cveti šverc komerc): pomeranc, kavalirček, buldog …

Res dvomim, da so bili ti psički že zreli za oddajo. Ko sem jaz želela vzeti psa iz zavetišča, je ravno dobil drisko in sem morala počakati še en teden. Pa je bila samo driska in pes že nekaj tednov tam.

Samo dve možnosti sta:

1. Poceni roba za prodajo po višji ceni
2. Čefurke starletaste kupile za instagram fotke in statusni simbol

A Yo, strokovnjakinja za zmrcvarjene žvalce, kje si, bo kaj od tebe?
Nič.
Že en cajt MONova adminka… Kot ostali Naši Lumpi!

Sem vesela, da še kdo tako razmišlja. Včasih se počutim kot da bi bila z Marsa.

Se strinjam z vsem. Mala hiša je d.o.o. podjetje, direktor je veterinar. Pri posvojitvi Horjulčkov so morali vsi zainteresirani izpolniti obrazec, ki ga je Horjul pregledal v miru. Šele nato so pse oddajali. Pa v primeru Horjula ni noben pes poginil, pa so bili zelo hudo bolni in je zdravljenje potekalo malo več kot 10 dni.
Po pudljih se pa vidi, da zna iti za isto šver komerc linijo iz iste tovarne.

Na slikah je bilo videti polno driske po tleh. Ti psički še zdaleč niso zdravi.

Sicer bi pa morala inšpekcija preveriti, kam so šli, mislim da je šlo za preprodajalce, ki so kupili po več psičkov naenkrat.

Sem gledala prispevek in so povedali, da so veliko psov oddali lastnikom, ki jih že poznajo in so jih tudi lahko rezervirali.

Sem gledala prispevek in so povedali, da so veliko psov oddali lastnikom, ki jih že poznajo in so jih tudi lahko rezervirali.
[/quote]

Torej ljudem, ki naj bi iz njihovega zavetišča že posvojili pse, in zdaj so so si te mladičke tako zaželeli, da so jih razgrabili v nekaj urah?

In ti to verjameš?

Ne ne, ni več normalnega, ljudje so le še čisto usekane ovce.

Torej ljudem, ki naj bi iz njihovega zavetišča že posvojili pse, in zdaj so so si te mladičke tako zaželeli, da so jih razgrabili v nekaj urah?

In ti to verjameš?
[/quote]

Ja, verjamem, ker bi ga vzeli tudi mi, če bi imeli pogoje. In v čem je problem, če imaš dva psa? In ne, niso jih razgrabili v parih urah, postopek iskanja posvojiteljev je trajal dlje, samo fizična predaja je trajala nekaj ur. Imeli so 500 klicev na dan, zato so si lahko privoščili malo selekcije pri oddajanju. To sem razbrala iz prispevka.

New Report

Close