Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vse bi se vi poročile, če bi vas moški hoteli poročit

Vse bi se vi poročile, če bi vas moški hoteli poročit

privoščim vsakemu svojo pravljico. Nekateri so sanjali o sanjskem dnevu v domači cerkvi, na gradu ali na Maldivih, drugi pa so srečni zaradi čudovitega partnerja, s katerim so izpolnjeni. Če tega ni, sta lahko dva še vedno srečna.

Podpis! :P[/quote]

Podpis tudi z moje strani. Ne mešajte želje po poroki z željo po zakonu. Tudi jaz mislim, da bi se marsikatera želela poročiti, oziroma drugače, si želi, da bi se njen partner želel poročiti z njo– sklepaš po sebi ali kako? – ji izraziti to zavezo, ki ni le odraz ljubezni, ampak trdne moralne zaveze, da, tako po domače povedano, ostaja v tej zvezi, z njo, do konca. Ja seveda ravno zaradi poroke bo nekdo s tabo do konca 🙂 Malo preveč pravljic bereš po moje ali pa si samo ena izmed takšnih ,ki pač v glavi nisi dorasla odraslim stvarem

Ves ta defetizem, kako da je to isto, je lari fari. In zakaj je larifari ,pojasni mi prosim Ja, je povsem vseeno, ali se poročiš ali koruziš, če je tvoja stanca, da itak vse razpade po nekaj letih. Moja stanca recimo je,da poroke ne rabim,a mi poroka kaj prinese ? Hvala bogu, da se taki ne poročijo. Glede na to, kako (ne)razšiščene imajo pojme, se jih poroči še preveč. Manjka pa tistih pravih partnerstev, zavez, ki so potrebne, da zakon preživi tudi težke dni, da nisi pripravljen samo potrpeti pri partnerju, ampak tudi sebe spremeniti, sebe skreniti z neke poti, ki razdira zakon.
Ljudje pa tavajo kot ovce in so presenečeni, ko sami sebe srečajo ko gredo okoli ovinka. Če sebe nimaš v oblasti, kako boš sploh šel še v zakon z drugim.[/quote]

za pravo partnersko zavezo potrebuješ poroko 🙂 ?
Meni se ti kar smiliš,verjetno si moja soseda,ker pišeš isto kot ona.ja res je prava partnerska zaveza ,ko si ženička zatiska oči,ko njen dragi mož lulek vtika drugim. Ploskam 😉 ! Kar imej pravo partnersko zavezo in preživljaj težke dni 🙂

Podpis tudi z moje strani. Ne mešajte želje po poroki z željo po zakonu. Tudi jaz mislim, da bi se marsikatera želela poročiti, oziroma drugače, si želi, da bi se njen partner želel poročiti z njo– sklepaš po sebi ali kako? – ji izraziti to zavezo, ki ni le odraz ljubezni, ampak trdne moralne zaveze, da, tako po domače povedano, ostaja v tej zvezi, z njo, do konca. Ja seveda ravno zaradi poroke bo nekdo s tabo do konca 🙂 Malo preveč pravljic bereš po moje ali pa si samo ena izmed takšnih ,ki pač v glavi nisi dorasla odraslim stvarem

Ves ta defetizem, kako da je to isto, je lari fari. In zakaj je larifari ,pojasni mi prosim Ja, je povsem vseeno, ali se poročiš ali koruziš, če je tvoja stanca, da itak vse razpade po nekaj letih. Moja stanca recimo je,da poroke ne rabim,a mi poroka kaj prinese ? Hvala bogu, da se taki ne poročijo. Glede na to, kako (ne)razšiščene imajo pojme, se jih poroči še preveč. Manjka pa tistih pravih partnerstev, zavez, ki so potrebne, da zakon preživi tudi težke dni, da nisi pripravljen samo potrpeti pri partnerju, ampak tudi sebe spremeniti, sebe skreniti z neke poti, ki razdira zakon.
Ljudje pa tavajo kot ovce in so presenečeni, ko sami sebe srečajo ko gredo okoli ovinka. Če sebe nimaš v oblasti, kako boš sploh šel še v zakon z drugim.[/quote]

za pravo partnersko zavezo potrebuješ poroko 🙂 ?
Meni se ti kar smiliš,verjetno si moja soseda,ker pišeš isto kot ona.ja res je prava partnerska zaveza ,ko si ženička zatiska oči,ko njen dragi mož lulek vtika drugim. Ploskam 😉 ! Kar imej pravo partnersko zavezo in preživljaj težke dni :)[/quote]

in evo tega defetizma polna porcija…

sicer pa se mi zdi, da so – govorim za ženske, s koruzo zadovoljne tiste, ki niso popolnoma zadovoljne s tem, koga imajo za izbranca, in ker jih nič ne skrbi, da bi jim jo kam podurhal. Same pa, vsaj skrivoma, še pogledujejo naokrog, oziroma, tako na splošno, se niso povsem zavezale obstoječi zvezi, vztrajaj pa v njej, ker mislijo, da zelo verjetno ne bodo nikoli prišle do česa boljšega. Imaš nekega dedca, eh, se je v redu, zelo si želiš otrok, in je to to. Hvala bogu, da ga ni treba poročit, sej itak v tem primeru poroke res ne rabiš.

Kar se moških tiče, se mi zdi, da gre za pomanjkanje zaveze, za strah pred odgovornostjo. Nedoraslo, da svoji ženski ne ponudiš tega. Ker seveda, če ponudiš, ona zavrne, je problem… Strah torej, slabiči se ustavijo pred prvo prepreko, pri tem, in tudi sicer v življenju.

Moški, ki zaprosi, je vsaj dec. Pripravljen tudi sprejeti poraz. Tak je v mojih očeh še vedno spoštovanja vreden.

Pri ženskah pa, res mislim da je koruza izbor kadar je tudi dotični kandidat, no, neoptimalen, a sprejemljiv. Tko k en pritepen maček, približno. Saj ga imaš rad, kot domačo žival. Iz kometarjev koruznic o svojih partnerjih na MON-u je pogosto zaznati ta pokroviteljski ton, zaščitniški ton do svojega partnerja. Če bi bil pravi dec, dekleta in partnerke, ne bi bilo tega tona.

za pravo partnersko zavezo potrebuješ poroko 🙂 ?
Meni se ti kar smiliš,verjetno si moja soseda,ker pišeš isto kot ona.ja res je prava partnerska zaveza ,ko si ženička zatiska oči,ko njen dragi mož lulek vtika drugim. Ploskam 😉 ! Kar imej pravo partnersko zavezo in preživljaj težke dni :)[/quote]

in evo tega defetizma polna porcija…

sicer pa se mi zdi, da so – govorim za ženske, s koruzo zadovoljne tiste, ki niso popolnoma zadovoljne s tem, koga imajo za izbranca, in ker jih nič ne skrbi, da bi jim jo kam podurhal. Same pa, vsaj skrivoma, še pogledujejo naokrog, oziroma, tako na splošno, se niso povsem zavezale obstoječi zvezi, vztrajaj pa v njej, ker mislijo, da zelo verjetno ne bodo nikoli prišle do česa boljšega. Imaš nekega dedca, eh, se je v redu, zelo si želiš otrok, in je to to. Hvala bogu, da ga ni treba poročit, sej itak v tem primeru poroke res ne rabiš.[/quote]

To bo ja.
Jaz imam hudo bolnega partnerja, nikoli ne vem, kaj bo prinesel naslednji dan, ko se mu poslabša, se mi podre svet … Bolan je bil že, ko sva se spoznala, mi je takoj povedal. On bo moj zadnji partner v življenju, ker tako, kot diham z njim, nisem z nikomer in ne verjamem, da bi sploh lahko še s kom.

Ja, tudi jaz sem taka, ampak – poročena in to že skoraj 33 let. Takrat je bilo izvenzakonskih skupnosti bolj malo in je bila poroka kar nekak avtomatizem. Če pa bi se odločala danes – nikoli več. Poroka, ceremonija, papir, garancija – ne rabim niti pod razno! Bilo mi je odveč, ne samo odveč, prava muka. Pa da ne bo pomote: svojega moža še vedno ljubim in upam da bova skupaj še 30 let!

Pa kaj si ti nora,da se grem poročit,veš koliko miljončkov bi mi ob razvezi pobral.Ni govora o kaki poroki.

Enako.
No mogoče se mi je še zdelo fensi se poročit tam nekje okoli 20. leta.
Ampak zdaj, pri 50+ in po več kot 20 letih skupnega življenja mi poroka in prstan in ne vem kakšne zaobljube čisto nič manjkajo 😉

za pravo partnersko zavezo potrebuješ poroko 🙂 ?
Meni se ti kar smiliš,verjetno si moja soseda,ker pišeš isto kot ona.ja res je prava partnerska zaveza ,ko si ženička zatiska oči,ko njen dragi mož lulek vtika drugim. Ploskam 😉 ! Kar imej pravo partnersko zavezo in preživljaj težke dni :)[/quote]

in evo tega defetizma polna porcija…

sicer pa se mi zdi, da so – govorim za ženske, s koruzo zadovoljne tiste, ki niso popolnoma zadovoljne s tem, koga imajo za izbranca, in ker jih nič ne skrbi, da bi jim jo kam podurhal. Same pa, vsaj skrivoma, še pogledujejo naokrog, oziroma, tako na splošno, se niso povsem zavezale obstoječi zvezi, vztrajaj pa v njej, ker mislijo, da zelo verjetno ne bodo nikoli prišle do česa boljšega. Imaš nekega dedca, eh, se je v redu, zelo si želiš otrok, in je to to. Hvala bogu, da ga ni treba poročit, sej itak v tem primeru poroke res ne rabiš.[/quote]

isto je zame tako kot ti ,ki prvega najdejo ,pa se gredo takoj poročit,ker se pač bojiš ,da boš edino z poroko zadržala svojega partnerja .resnica kajne 🙂

pa mi odg. na vprašanja prosim,ne klanfaj neumnosti 🙂 Aha,saj res nimaš kaj odg. 🙂

in evo tega defetizma polna porcija…

sicer pa se mi zdi, da so – govorim za ženske, s koruzo zadovoljne tiste, ki niso popolnoma zadovoljne s tem, koga imajo za izbranca, in ker jih nič ne skrbi, da bi jim jo kam podurhal. Same pa, vsaj skrivoma, še pogledujejo naokrog, oziroma, tako na splošno, se niso povsem zavezale obstoječi zvezi, vztrajaj pa v njej, ker mislijo, da zelo verjetno ne bodo nikoli prišle do česa boljšega. Imaš nekega dedca, eh, se je v redu, zelo si želiš otrok, in je to to. Hvala bogu, da ga ni treba poročit, sej itak v tem primeru poroke res ne rabiš.[/quote]

isto je zame tako kot ti ,ki prvega najdejo ,pa se gredo takoj poročit,ker se pač bojiš ,da boš edino z poroko zadržala svojega partnerja .resnica kajne 🙂

pa mi odg. na vprašanja prosim,ne klanfaj neumnosti 🙂 Aha,saj res nimaš kaj odg. :)[/quote]

Ja, tudi te (in ti) so ravno tako problematični. V obeh primerih gre za nezrelost, neiskrenost najprej do sebe, potem pa tudi do drugih. Samo ne vem, ali ti misliš, da je potem, če koruziš, pa problem rešen. Mislim, da ne, vračam se k moji izhodiščni tezi, da ljudje neiskreno vstopajo v zveze, lažejo tudi sebi o razlogih za to, da koruzijo in problem je prav v tem, da potem koruzenje prodajajo kot premium izdelek, poročene pa zaničujejo.

Pa dejmo potegniti stil iz jarka in prosim brez žaljivk.

in evo tega defetizma polna porcija…

sicer pa se mi zdi, da so – govorim za ženske, s koruzo zadovoljne tiste, ki niso popolnoma zadovoljne s tem, koga imajo za izbranca, in ker jih nič ne skrbi, da bi jim jo kam podurhal. Same pa, vsaj skrivoma, še pogledujejo naokrog, oziroma, tako na splošno, se niso povsem zavezale obstoječi zvezi, vztrajaj pa v njej, ker mislijo, da zelo verjetno ne bodo nikoli prišle do česa boljšega. Imaš nekega dedca, eh, se je v redu, zelo si želiš otrok, in je to to. Hvala bogu, da ga ni treba poročit, sej itak v tem primeru poroke res ne rabiš.[/quote]

To bo ja.
Jaz imam hudo bolnega partnerja, nikoli ne vem, kaj bo prinesel naslednji dan, ko se mu poslabša, se mi podre svet … Bolan je bil že, ko sva se spoznala, mi je takoj povedal. On bo moj zadnji partner v življenju, ker tako, kot diham z njim, nisem z nikomer in ne verjamem, da bi sploh lahko še s kom.[/quote]

S tvojo usodo sočustvujem, ampak kontraargument pa tole ni, kvečjemu nasprotno. Hvalevredno, da ga imaš rada. Verjetno se pri njem nimaš za bati, da bi te zamenjal za kakšno drugo, torej s tega vidika poroke res nisi rabila.
Upam, da bosta lahko še dolgo skupaj.

isto je zame tako kot ti ,ki prvega najdejo ,pa se gredo takoj poročit,ker se pač bojiš ,da boš edino z poroko zadržala svojega partnerja .resnica kajne 🙂

pa mi odg. na vprašanja prosim,ne klanfaj neumnosti 🙂 Aha,saj res nimaš kaj odg. :)[/quote]

Ja, tudi te (in ti) so ravno tako problematični. Torej po tvoje so VSI na tem svetu problematični V obeh primerih gre za nezrelost, neiskrenost najprej do sebe, potem pa tudi do drugih.iskreni in zreli so potem samo tisti,ki so za vedno sami 🙂 hahahaha Samo ne vem, ali ti misliš, da je potem, če koruziš, pa problem rešen. kakšen problem? Mislim, da ne, vračam se k moji izhodiščni tezi, da ljudje neiskreno vstopajo v zveze, lažejo tudi sebi o razlogih za to, da koruzijo in problem je prav v tem, da potem koruzenje prodajajo kot premium izdelek, poročene pa zaničujejo. pa gremo v nasprotno skrajnost po moje pa v poročni stas vstopajo neiskreni ,lažnivci ,ki same sebe prepričujejo o razlogih za to ,da so poročeni ….. in neporočene zaničujejo

Pa dejmo potegniti stil iz jarka in prosim brez žaljivk.[/quote]

A je poroka res tvoj največji življenski dosežek? Si se pa mogla namatrat, revca.

In kako naj mu rečem? Moj fant mi pri 50+, po 20 skupnih letih pač ne gre. Moj prijatelj tudi ne, ker prijateljev imam še nekaj. Partner – to uporabim včasih, se mi pa zdi to nekam poslovno. Koruznik mu ne morem rečt, ker če pogledaš v SSKJ, pomeni to čisto nekaj drugega.
Med nama je pač vse tako kot če bi bila poročena, samo papirja nimava. Zato mu pravim mož.
In tudi zakon pravi, da je zunajzakonska zveza izenačena z zakonsko.
In ne, v tem, ko o njem govorim kot o možu, ni niti najmanjše želje po poroki.

In kako naj mu rečem? Moj fant mi pri 50+, po 20 skupnih letih pač ne gre. Moj prijatelj tudi ne, ker prijateljev imam še nekaj. Partner – to uporabim včasih, se mi pa zdi to nekam poslovno. Koruznik mu ne morem rečt, ker če pogledaš v SSKJ, pomeni to čisto nekaj drugega.
Med nama je pač vse tako kot če bi bila poročena, samo papirja nimava. Zato mu pravim mož.
In tudi zakon pravi, da je zunajzakonska zveza izenačena z zakonsko.
In ne, v tem, ko o njem govorim kot o možu, ni niti najmanjše želje po poroki.[/quote]

Ja potem pa ne vem, zakaj tako nasprotovanje poroki, če pa je to itak tako kot poroka. Zakaj potem taka ihta okoli tega, da se pa ne pa poročiti. Če vas moti ohcet imeti, ne je imeti. Mnogi so / smo šli na upravno enoto, se zmenili, in se poročili. Zakaj potem tak halo okoli tega – zaradi par korakov do upravne enote? A je tako hudo, se deklarirati tudi svetu, ne samo en drugemu?

In kako naj mu rečem? Moj fant mi pri 50+, po 20 skupnih letih pač ne gre. Moj prijatelj tudi ne, ker prijateljev imam še nekaj. Partner – to uporabim včasih, se mi pa zdi to nekam poslovno. Koruznik mu ne morem rečt, ker če pogledaš v SSKJ, pomeni to čisto nekaj drugega.
Med nama je pač vse tako kot če bi bila poročena, samo papirja nimava. Zato mu pravim mož.
In tudi zakon pravi, da je zunajzakonska zveza izenačena z zakonsko.
In ne, v tem, ko o njem govorim kot o možu, ni niti najmanjše želje po poroki.[/quote]

Ja potem pa ne vem, zakaj tako nasprotovanje poroki, če pa je to itak tako kot poroka. Zakaj potem taka ihta okoli tega, da se pa ne pa poročiti. Če vas moti ohcet imeti, ne je imeti. Mnogi so / smo šli na upravno enoto, se zmenili, in se poročili. Zakaj potem tak halo okoli tega – zaradi par korakov do upravne enote? A je tako hudo, se deklarirati tudi svetu, ne samo en drugemu?[/quote]

Velika razlika je med nasprotovati poroki ali pa enostavno ne čutiti potrebe po obredu in papirju.

Previdno sem izbrala. In se potem zavezala. Hvala za sočutje. Vpliva to na vse aspekte tvojega življenja, in tudi življenja tvojih otrok, če jih imaš.

In zakaj torej kontra lajanje okoli koruznikov?
Sploh pa je veza med dvema osebama njuna privat stvar in ne razumem, zakaj bi se bilo treba “deklarirati svetu”.

In kako naj mu rečem? Moj fant mi pri 50+, po 20 skupnih letih pač ne gre. Moj prijatelj tudi ne, ker prijateljev imam še nekaj. Partner – to uporabim včasih, se mi pa zdi to nekam poslovno. Koruznik mu ne morem rečt, ker če pogledaš v SSKJ, pomeni to čisto nekaj drugega.
Med nama je pač vse tako kot če bi bila poročena, samo papirja nimava. Zato mu pravim mož.
In tudi zakon pravi, da je zunajzakonska zveza izenačena z zakonsko.
In ne, v tem, ko o njem govorim kot o možu, ni niti najmanjše želje po poroki.[/quote]

Partner, tvoj mož pač ni.

Kako si zaslužim grdo oznako, da lajam?
Veza med dvema osebama v družbi, če imata premoženje, otroke, sorodnike, ni njuna privatna stvar, ker nima posledic samo za njiju ampak tudi za dotične. Zato je vprašljivo, kaj je tisto, kar je v premisleku dodaten argument, da se odločiš za odstop od norme. Zato mislim, da je zgodovinsko gledano ustrezna formulacija vprašanja ne zakaj poročiti, ampak zakaj ne poročiti.

Pa kaj ene še vedno ne dojemate in ne dojamete, da je izvenzakonska skupnost izenačena z zakonsko?
Kakšne posledice naj bi torej t.i. koruzništvo imelo na sorodnike, okolico otd.? A to, da se niso mogli zastonj najest na ohceti?

Jaz sem jih ze vec zasnubo pa sem vedno dobil isti odgovor.
” S Tabo ahahahhahaha, mi na kraj pameti ne pade.”
NEEEE a razumes Slovenskooo.

Tako da jaz ravno nimam izkusenj da bi kricale da, ce jih zasnubis. Najbrz more biti ta pravi.

To bo ja.
Jaz imam hudo bolnega partnerja, nikoli ne vem, kaj bo prinesel naslednji dan, ko se mu poslabša, se mi podre svet … Bolan je bil že, ko sva se spoznala, mi je takoj povedal. On bo moj zadnji partner v življenju, ker tako, kot diham z njim, nisem z nikomer in ne verjamem, da bi sploh lahko še s kom.[/quote]

S tvojo usodo sočustvujem, ampak kontraargument pa tole ni, kvečjemu nasprotno. Hvalevredno, da ga imaš rada. Verjetno se pri njem nimaš za bati, da bi te zamenjal za kakšno drugo, torej s tega vidika poroke res nisi rabila.
Upam, da bosta lahko še dolgo skupaj.[/quote]

V bistvu je ravno obratno – njemu se ni treba ničesar bati, ker se ne oziram naokrog. In tudi brez uradnega štemplja je najina zaveza drug drugemu očitno dovolj močna, da uspešno premagujeva težave, povezane z boleznimi. Ne vem, če bi ti isto naredila za svojega moža. Po čem to sklepam – ker razmišljaš sprevrženo – bogu takšne stvari niso všeč. Jaz takšnega nizkotnega miselnega toka nisem sposobna.

In kako naj mu rečem? Moj fant mi pri 50+, po 20 skupnih letih pač ne gre. Moj prijatelj tudi ne, ker prijateljev imam še nekaj. Partner – to uporabim včasih, se mi pa zdi to nekam poslovno. Koruznik mu ne morem rečt, ker če pogledaš v SSKJ, pomeni to čisto nekaj drugega.
Med nama je pač vse tako kot če bi bila poročena, samo papirja nimava. Zato mu pravim mož.
In tudi zakon pravi, da je zunajzakonska zveza izenačena z zakonsko.
In ne, v tem, ko o njem govorim kot o možu, ni niti najmanjše želje po poroki.[/quote]

Partner, tvoj mož pač ni.[/quote]

Mož je beseda, ki pomeni tudi odraslega moškega in zato mu komot lahko reče moj mož, če ji tako ustreza. Tako kot najstnice rečejo moj fant osebku moškega spola, ki je mlajši in še ni popolnoma odrasel.

Partner, tvoj mož pač ni.[/quote]

Mož je beseda, ki pomeni tudi odraslega moškega in zato mu komot lahko reče moj mož, če ji tako ustreza. Tako kot najstnice rečejo moj fant osebku moškega spola, ki je mlajši in še ni popolnoma odrasel.[/quote]

Kar tolaži se…

New Report

Close