Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vse teme o beguncih

Vse teme o beguncih


In so šli brez dokumentov, zahtevali, da se jih spusti ilegalno v tujo državo ?
So šli zato, ker so želeli boljšo socialno podporo ?

Nekateri ste res čisto brez pameti, da dajate takšne primerjave…

ne bom se kregala ker je brez veze… ampak ja, tudi slovenski lačni otroci me ganejo, vendar ne zato ker so slovenski, ampak ker so lačni in otroci. Saj to se ne izključuje? A če ti je hudo za sirske otroke ti je pa avtomatsko vseeno za slovenske ali kako?
In ne vem zakaj se počutite tako ogroženi, saj vendar noben od vseh tisočev noče ostati tukaj! Niti enemu ne bo treba izplačati kakšne socialne podpore, tistih nekaj sendvičev, čaja in šotorov, za tisti dan ko ostanejo tukaj bomo pa menda zmogli? Po vseh miljonih, ki smo jih zmetali za druge neumnosti, ne bom niti naštevala, je to kaplja v morje. Grejo v Nemčijo, ker tam bodo dobili delo! Vsaj tako jim obljubljajo! Nemčija ve, da brez migrantov bo postala država upokojencev. Nemčija ima gospodarsko rast, rabi mlado delovno silo, je nujna za gospodarstvo! Mislite, da jih Merklova vabi, ker se ji smilijo? Ne, vabi jih zato, ker je to dobro za nemško gospodarstvo! Res mislite, da bi toliko ljudi tvegalo svoja življenja zaradi nekih socialnih transferjev? Brez nemških socialnih transferjev mi živeti ni? Bi se vi odpravili peš in ilegalno v Afriko, če bi se govorilo, da boste tam dobili socialne transferje?

Res je da oni nočejo ostati tukaj, jih bo pa Avstrija in Nemčija prisilila da ostanejo z zapečatenjem meja, tukaj ko jih bo preveč tudi za njih. Merklova je sprožila s svojo izjavo eksodus vseh revežev tretjega sveta. Definitivno je mislila, da kakšen milijon sveže mlade delovne sile bo zelo pomagal, ampak tale gmota ki se vali v evropo je pa kaotična, nepredvidljiva in nora in neskončna. Tega nobena država ne more preživeti in spocesirati, preveč jih je. In ja bi se odpravila tudi jaz gola in bosa v obljubljeno državo, ki bi mi obljubila delo, perspektivo in bogastvo, če bi doma živela v revščini, vojni ali lakoti.


no, saj s tem se pa jaz čisto strinjam. Potem pridemo do vprašanja, zakaj toliko ljudi živi v revščini, vojni in lakoti? Ima Evropa s svojo kolonialno preteklostjo čisto vest? In še, zakaj se nam zdi, da si ti ljudje ne bi smeli prizadevati za boljše življenje?

Evropa ima kolonialno preteklost, ampak zanima me zakaj smo do sedaj nastradale najbolj balkanske države, avstrija in slovenija, ki nimamo s kolonialno preteklostjo nič, nikoli nobene koristi, sedaj samo polno težav. Argument kolonializma pri nas odpade. Begunci si lahko prizadevajo in imajo pravico do boljšega življenja, vendar imamo tudi mi pravice, ki se jim ne smemo brez boja odreči. Nekaterim lahko pomagamo, vsem pa ne moremo in ko je dovolj je dovolj. Da nam kolapsne država zaradi nekakšne zgodovinske krivde, ki niti ni naša ne pride v poštev. Lahko svobodno vsa Evropa odpre vse meje v imenu humanitarnosti, ampak potem Evrope kot pojem za 1. svet ne velja več, ampak bo postala tretji svet.


no, saj s tem se pa jaz čisto strinjam. Potem pridemo do vprašanja, zakaj toliko ljudi živi v revščini, vojni in lakoti? Ima Evropa s svojo kolonialno preteklostjo čisto vest? In še, zakaj se nam zdi, da si ti ljudje ne bi smeli prizadevati za boljše življenje?[/quote]

žalostna micka, razloži mi prosim, kakšno zvezo imamo Slovenci s kolonializmom?
Se ti zdi, da smo Slovenci krivi, da toliko ljudi v svetu živi v pomanjkanju? Meni ne.
In seveda nimamo čisto nič proti temu, da si ti ljudje prizadevajo za boljše življenje, a naj si prizadevajo v svojih državah. Najprej naj svoje države rešijo diktatur in verskih blaznežev, potem pa naj začnejo že enkrat delat.
Kar poglej jih, stojijo na kakšnem travniku, odmetavajo smeti, pa ni niti enega, ki bi pobral en sam papirček. Zavračajo hrano, kurijo šotore in oblačila.
In s takimi naj bom solidarna, take naj gledam in sočustvujem z njimi?
No go!

Moj dedek se ni odpravil iz revščine, vojne in lakote, ampak je vzel puško v roke pa hajd v hosto! Pa je tam našel še nekaj drugih somišljenikov, pa so se, kakor se temu sedaj novodobno reče šli hostarje ( za tiste ki izraza ne razumejo- partizane). Ampak to zdaj ni več IN. Je dokončno OUT. Ker je ta dedek branil svojo domovino, svoj dom, svoje ognjišče, svojo očetnjavo, pa kar je še teh izrazov. Ampak v Sloveniji je postalo modno, da se opeva tiste, ki so bežali, ker je le bežanje ta prava rešitev, a ne?
Se strinjam, da nekateri od telih nasilnih moških rešujejo svojo glavo, ampak ne naredijo nič za druge, še zase ne. Torej so sebična drhal!! In takih se je treba bat.
In se v celoti strinjamj s teboj, ko bo muti zaprla meje, bodo v tisočih ostali pri nas.
In ker imajo nekompatibilne navade z našimi, potem bodo pač glede na svojo “primitivnost” zahtevali vse sorte, z nasiljem, ki ga mi nismo več vajeni.
Ali razne žalostne micke mislijo, da tam poznajo človekove in otrokove pravice, pa vse sorte ostalih pravic.
Dva dni nazaj je predstavnica RK rešila 1 mesečnega dojenčka – ampak mama je imala pa 15 let.
Bo to tudi za nas prejemljivo, kako se bomo obnašali do bigamije, ki je v muslimanskem svetu (tudi v Siriji) dovoljena do številke 4 (štiri)! Ugledni profesor na Univerzi v Allepu je imel 2 ženi, dve!!! To se mu je zdelo povsem normalno in ni razumel, kaj se nam zdi to hudo narobe. Saj je imel dovolj denarja, da je eno leto eno, naslednje leto pa drugo poslal na romanje v Meko.
In zdaj sem jaz ksenofob???


no, saj s tem se pa jaz čisto strinjam. Potem pridemo do vprašanja, zakaj toliko ljudi živi v revščini, vojni in lakoti? Ima Evropa s svojo kolonialno preteklostjo čisto vest? In še, zakaj se nam zdi, da si ti ljudje ne bi smeli prizadevati za boljše življenje?[/quote]
Lahko si prizadevajo, ampak tako kot mi, doma! A, da je tam vojna? V Pakistanu je ni, v Afganistanu je vojna že od nekdaj, v Siriji so jo sami zakuhali ( kdo je pomagal pa ja vsi vemo), v Libiji so se vmešavali vsi živi, v podsaharski Afriki pa je revščina od nekdaj. In ja, če prav vem, smo bili slovenci kolonija, ne kolonizatorji. Ali pa smo kaj spregledali, Micka??


Micka širokega srca! Ja, nekateri smo ksenofobni, pa celo vemo zakaj! Nekatri pa ste širokega srca, pa prazne glave. Tko gre to! In Micka, se boš odrekla delu svoje plače za begunce – recimo 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, se boš odrekla kakšnemu zdravilu na recept, da bo šel denar z begunce, boš pripravljena plačati kakšen {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več davka, boš pripravljena dat kakšen {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več za vrtec svojega otroka, boš pripravljena dati več za zdravstvo, šolstvo, ceste. Res??? Kdaj pa! Tisti, ki nimamo čustvenih izpadov, ko vidimo mokre in lačne otroke, ki so jih lastni starši zvlekli v nevarnost ( saj malo mraza pač ne škodi) tisti vemo, da tole ne bo konec. V Pakistanu ( mimogrede v njihovem glavnem mestu imajo en hotel s 7 zvezdicami), v Afganistanu, v Maliju, v Somaliji je pač otrok kot toče. Veliko preveč in so zelo malo vredni tako za starše kot za državo. To niso evropska merila in niso evropske države. Zato otroci v blatu in mrazu niso v tistih državah nič posebnega.
Varna država pa je že Turčija, zakaj potem po blatu, dežju in mrazu do .. obljubljene žermani. A veš Micka zakaj? Zaradi socialnih transferjev ki jih muti merkle nudi! Saj do sedaj jih je! Micka, pejt pomagat, pa se ne oziraj na nas, ki smo po tvoje brezčutni, ksenofobni, ozkogledi, sovražni, zahojeni, nerazgledani, nečloveški !![/quote]

Itak je Mici svoj denar dala že za plače DUTB, pa ni bilo desetino toliko zgražanja. Raje dam za čevlje enemu ki stoji v blatu, zaradi mene če jih stran vrže, kot pa nekomu 6 jurjev za potne stroške ker je šel ženo obiskat (poleg vsega drugega). Ampak slovenci kot slovenci, unga v blatu še bolj not potlačit, smo močni ja, unim ki nam kradejo pred nosom pa klanjat se.

kakšen argument je pa to, da je tam vojna od nekdaj in revščina od nekdaj? A če je od nekdaj bi se pa ja že lahko navadili ali kako?
In res je, da slovenija nima kolonialne preteklosti, a zdaj smo del EU in EU jo ima. Ne vem, kje vidiš, da smo zaradi beguncev tako blazno nastradali, meni se zdi, da so nastradali oni. So pa zelo pripravni za igrat grešne kozne za vse naše probleme. Kako si ti nastradal-a? Imaš česa manj? Ste res tako nesigurni v svojo kulturo in identiteto, da se počutite ogrožene od četice lačnih, prezeblih nesrečnikov brez vsega, ki si želijo samo človeka vredno življenje? Jaz se ne. Nekako se doma, lepo na toplem s polnim hladilnikom in urejenim življenjem ne morem počutiti kot žrtev, ampak priviligirano, ker sem imela to srečo, da sem se rodila tukaj in ne tam. A očitno je večini slovencev ta vloga tako domača, da se celo v primerjavi z begunci počutijo kot nemočne žrtve…

Bi se vi, tisti, ki mahate s slovenskimi revezi, bili pripravljeni odpovedati 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} svoje place, da bo tem revezem bolje? Koliko vas je slo nekemu starcku na dezelo pripravit drva za zimo?
Seveda glasen je pa lahko biti…

Takoj se odpovem 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za SLOVENSKE reveže, če bi le sama imela službo, a sem žal ena izmed njih. A misliš , da bo našim revežem kaj bolje, ko bomo imeli še 100 tisoč tujih revežev zraven?


Za razliko od tebe Micka, smo nekateri v teh državah bili tako privatno kot službeno! In celo vemo, o čem teče beseda.
Ne, trenutno nima nihče od nas manj, ko pa bo muti angelca zaprla mejo, bo ostalo pri nas 50.000 tehle nesrečnikov. In ja, res želijo samo lepo in toplo življenje s polnim hladilnikom!
Le zakaj si zato niso že doma prizadevali? Familije z 11 otroci, familije z žensko, ki ne sme delati (velja tako za Sirijo, kot ostale države), familije, kjer ima ata največ 4 žene (če si jih lahko privošči, drugače pa vsaj 2), familije, ki v večini tudi v Siriji niso dobro živele (2010 BDP Sirijia cca 4500 $, Slovenija 23.500), da o Pakistanu in ostalih državah ne govorimo. Taki niso ne glede na tvoje nakladanje o kolinialni preteklosti moje domovine pač ne zdržijo. In ja, tudi sami si želimo boljše pogoje, tudi sami bi raje BMW namesto Clia, ampak … In ne reč, da so sami krivi!! Krivi niso otroci, krivi pa so tako moški, ki se ne borijo (je pač treba izbrati stran), krive so ženske ker to podpirajo. Vi tukaj o muslimanskih družbah pač ne veste nič! Ni vam jasen ne ustroj familije, ne navade, ne kaj drugega.
Še leta 2010 v Siriji ni bilo nič zastonj, še manj so bili pretirano gostoljubni v nas tujcih pa so videli potujoče denarnice, ki jih je treba na vsak način okrast. Če se da s prevaro. In ja, izkušnje so različne, ampak tisti, ki arabijo poznamo tudi od znotraj, se nam tile ne smilijo posebej.!

Orbana postavit na vrh EU. Je*eš nesposobno diktatorsko Angelo.

http://www.pirancafe.com/2015/10/21/at-slovenias-dobova-and-brezice-refugee-camps-38-images/

Takole izgleda izkrivljannje realnosti v praksi. Kitajski begunec, stvari, ki so jih izgubili v ognju (+slika smeti, ki so jih odvrgli), otrok, ki se igra z ognjem in cel kup velikih, žalostnih oči. Seveda. Slik realnosti nihče ne kupuje. Toliko o humanitarcih. Samo služijo z njimi, zato jih imajo radi.

Naj mu nekdo razloži, kako izkrivlja realnost. Mojega komentarja ni sprejel. Le zakaj ne? 🙂
http://www.pirancafe.com/2015/10/21/at-slovenias-dobova-and-brezice-refugee-camps-38-images/

orban je postavil ograjo v imenu svobode govora in enakopravnosti pred zakonom??hahaha, a samo jaz vidim ironijo?

Vecina vas skrbi predvsem, da ne bodo begunci ostali v Sloveniji (upraviceno) ampak skrbeti bi nas moralo, da ne ostanejo nasploh v Evropi, ker Slovenci smo Evropa. In kakrsnekoli tezave bodo z begunci in ki jih bo obcutila Evropa, jih bo obcutila pravtako Slovenija.
Tezko je gledati otroke, premrazene druzine ampak tezke so tudi misli o Evropi polni muslimanov, saj je njihova kultura, njihovo zivljenje, njihove vrednote in sele nazadnje vera, popolnoma nekaj drugega, kot so vrednote Evrope. Muslimani, ki imajo velike druzine so na dobri poti, da s svojo trdno vero, kulturo, neprilagajanjem, borbenostjo, postanejo vecina v Evropi in mi manjsina, ki se bo morala prilagoditi oz umakniti vecini.
In ne misliti, da se bojo vali beguncev koncali, ce jih ne bo koncala Evropa. Mi Slovenci lahko naredimo zgolj malo.

Zdaj je prepozno. Nimaš več kaj.
[img]http://www.invadingspecies.com/content/invaders.png[/img]

Dolgoročno to res pomeni konec evropske civilizacije, kakršno poznamo. Proces imigracije je potekal že dolgo, saj so nekatera okolja že izgubila svoj prvotni značaj. To je le pospešen val, ki zaradi svoje množičnosti že najeda ustaljen sistem delovanja. Kritična masa se veča. Iz zgodovine lahko vidimo, kaj se je zgodilo z rimsko civilizacijo, ko je vse več barbarskih plemen vdiralo na njeno ozemlje. Večina civilizacijskih pridobitev je za tisočletje utonila v pozabo.

Odlični predlog, se strinjam -vendar žal te države se ne cenijo, ne bodo tožile, ker v osnovi te države niso sam. so v kleščah Amer. In Eu. -vlada anarhija (demokracija). Reda ni! Za primerjavo, v prejšnji državi, kjer je red in varnost nekaj pomenil bi vse »to« bilo rešeno preden bi bilo kateri begunec prestopil drž. mejo…. Tito: Dragi drugovi, besplatno nećemo dopustiti!

Ker islamsko seriatsko pravo ne pozna enakopravnosti pred zakonom in ker v islamu svoboda govora ni dovoljena, jaz ne vidim nobene ironije.

Ker islamsko seriatsko pravo ne pozna enakopravnosti pred zakonom in ker v islamu svoboda govora ni dovoljena, jaz ne vidim nobene ironije.[/quote]

tudi orban ni ravno pristaš svobode govora in enakosti pred zakonom, samo ker je v EU ne more v celoti pokazati svoje naci-diktatorske narave. ampak o tem naši lubi slovenci seveda nič ne vedo…

Dokler Orban brani svojo drzavo pred islamom in ekonomskim kolapsom, je zame junak.

Tako je!!!! Orban je CAR, ne pa tista Merklovka. Sem jo imela za pametno političarko, ampak sedaj vidim, kako je baba zmešana. Ženska je zaključila s svojo politično kariero. Na komentar Nemke: bojimo se za našo varnost in varnost naših otrok, ji muti Merkel odgovori: Ne bojte se. Strah potisnite stran. Mislim, kera glupača. Ona ga lahko potisne stran, ki ima 24 ur/ dan telesne stražarje in ji ni treba živeti v bližini podivjanih hord pribežnikov.

http://www.pirancafe.com/2015/10/21/at-slovenias-dobova-and-brezice-refugee-camps-38-images/

Takole izgleda izkrivljannje realnosti v praksi. Kitajski begunec, stvari, ki so jih izgubili v ognju (+slika smeti, ki so jih odvrgli), otrok, ki se igra z ognjem in cel kup velikih, žalostnih oči. Seveda. Slik realnosti nihče ne kupuje. Toliko o humanitarcih. Samo služijo z njimi, zato jih imajo radi.

Naj mu nekdo razloži, kako izkrivlja realnost. Mojega komentarja ni sprejel. Le zakaj ne? 🙂
http://www.pirancafe.com/2015/10/21/at-slovenias-dobova-and-brezice-refugee-camps-38-images/%5B/quote%5D

Tudi mojega komentarja ni sprejel, ker sem povedala prevec resnice. Z resnico se ne da manipulirati ljudi.

New Report

Close