Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vse več zakritih žensk z burkami in nikabi tudi v Sloveniji

Vse več zakritih žensk z burkami in nikabi tudi v Sloveniji


Ti o islamu ne veš nič! Ampak res nič! Zakrivanje obraza in ali samo glave je lahko tudi svobodna izbira žensk, izobraženih ampak vernih! Misliš,da to ni mogoče?
V VB je veliko izobraženih samostojnih žensk islamske vere, ki imajo pokrito glavo, take hodijo v službo, študirajo na fakultetah, zdravijo ljudi, pa zato niso nič manj enakopravne in seveda zato čakam, da boš rekla,da v VB ni demokracije![/quote]

http://med.over.net/forum5/read.php?151,9801620

Ne mi o VB govoriti in zahodnem svetu – prej si raje oglej zgornji link…..

Rada bi videla neke talibane, kako dopuščajo ženski svobodno izbiro (izobraževati se ne smejo, še moškega kaznujejo, če poučuje ženske). Afganistan in tiste države tam; tako groznih zgodb še nikoli nisem slišala in sploh o njih ne morem govoriti, ker so prekrute – kako grdo ravnajo s ženskami in punčkami. Kako boš cenil take ljudi?

Za zgled mi daš pa VB? Itak, toliko se bodo pa že prilagodili, da bodo lahko po razvitem svetu hodili, mar ne? Še nisem slišala, da bi v VB vladali muslimani oziroma da bi bila muslimanska.

No ja, če ste rade sužnje, pa bodite, pa sej vam nihče ne brani. S tistimi ratami pri 32 stopinj. V puščavi jim imajo zaradi peska. Zakaj jih imajo pa drugje? Aja, že vem, ker je nekdo uzakonil kako se naj ženska oblači. Za puščavo – edino pravilno, da je tak zakon. Za EU je pa bolano, da taka ženska okoli hodi. Le zdrava pamet, nič drugega. Ljudje pač ampak neumnost je vedno močnejša od zdrave pameti.

Barca, meni je tebe, prav žal, da živiš v Sloveniji, kajti že večkrat, sem opazila, da ti ni pri srcu nič kar se tiče Evrope, Slovenije in zahoda . Da ti je veliko bližje kakšen bolj temen sistem, režim. Da so strogi zakoni. Imam občutek, da bi bila veliko bolj srečna, če bi hodile ženske v Sloveniji zakrite.


Ti o islamu ne veš nič! Ampak res nič! Zakrivanje obraza in ali samo glave je lahko tudi svobodna izbira žensk, izobraženih ampak vernih! Misliš,da to ni mogoče?
V VB je veliko izobraženih samostojnih žensk islamske vere, ki imajo pokrito glavo, take hodijo v službo, študirajo na fakultetah, zdravijo ljudi, pa zato niso nič manj enakopravne in seveda zato čakam, da boš rekla,da v VB ni demokracije![/quote]

http://med.over.net/forum5/read.php?151,9801620

Ne mi o VB govoriti in zahodnem svetu – prej si raje oglej zgornji link…..

Rada bi videla neke talibane, kako dopuščajo ženski svobodno izbiro (izobraževati se ne smejo, še moškega kaznujejo, če poučuje ženske). Afganistan in tiste države tam; tako groznih zgodb še nikoli nisem slišala in sploh o njih ne morem govoriti, ker so prekrute – kako grdo ravnajo s ženskami in punčkami. Kako boš cenil take ljudi?

Za zgled mi daš pa VB? Itak, toliko se bodo pa že prilagodili, da bodo lahko po razvitem svetu hodili, mar ne? Še nisem slišala, da bi v VB vladali muslimani oziroma da bi bila muslimanska.

No ja, če ste rade sužnje, pa bodite, pa sej vam nihče ne brani. S tistimi ratami pri 32 stopinj. V puščavi jim imajo zaradi peska. Zakaj jih imajo pa drugje? Aja, že vem, ker je nekdo uzakonil kako se naj ženska oblači. Za puščavo – edino pravilno, da je tak zakon. Za EU je pa bolano, da taka ženska okoli hodi. Le zdrava pamet, nič drugega. Ljudje pač ampak neumnost je vedno močnejša od zdrave pameti.[/quote]

Pri nas, v zahodnem svetu, muslimani za svoje otroke odpirajo svoje sole, financira jih pa drzava, to je davkoplacevalci. Se bi ti zdelo sprejemljivo, ce bi se to zacelo dogajati v Sloveniji?

Kaj pa poroke po vnaprejsnjem dogovoru, ko se starsi zmenijo, ko sta bodoca zakonca se prakticno otroka?

In umori iz casti. Ce si hci dobi fanta, ki ni po ocetovi izbiri ali pa ce hodi oblecena v minico? To se pri nas na zahodu dogajajo v muslimanskih druzinah. Bi ti ti bili sprejemljivi v Sloveniji?

Vsaka spremeba, ki ostane, se uvaja pocasi, tako pocasi, da se je ljudje ne zavedajo, dokler ni prepozno.

Ceprav domnevas, da o islamu drugi ne vemo nic, me zanima, kaj ti ves o Mohamedu in njegovi Aisi. Kako je prislo do poroke, koliko je bila Aisa stara in koliko Mohamed. In to je bil zacetnik Islama. Si se kdaj vprasal/a, ko gledas zenske po Londonu, kako v hijabih hitijo v sluzbo in na faks, kdo je sploh bil clovek, ki je uvedel islam in kaksne svoje vrednote je vanj vnesel?

nova
Uredništvo priporoča

http://med.over.net/forum5/read.php?151,9801620

Ne mi o VB govoriti in zahodnem svetu – prej si raje oglej zgornji link…..

Rada bi videla neke talibane, kako dopuščajo ženski svobodno izbiro (izobraževati se ne smejo, še moškega kaznujejo, če poučuje ženske). Afganistan in tiste države tam; tako groznih zgodb še nikoli nisem slišala in sploh o njih ne morem govoriti, ker so prekrute – kako grdo ravnajo s ženskami in punčkami. Kako boš cenil take ljudi?

Za zgled mi daš pa VB? Itak, toliko se bodo pa že prilagodili, da bodo lahko po razvitem svetu hodili, mar ne? Še nisem slišala, da bi v VB vladali muslimani oziroma da bi bila muslimanska.

No ja, če ste rade sužnje, pa bodite, pa sej vam nihče ne brani. S tistimi ratami pri 32 stopinj. V puščavi jim imajo zaradi peska. Zakaj jih imajo pa drugje? Aja, že vem, ker je nekdo uzakonil kako se naj ženska oblači. Za puščavo – edino pravilno, da je tak zakon. Za EU je pa bolano, da taka ženska okoli hodi. Le zdrava pamet, nič drugega. Ljudje pač ampak neumnost je vedno močnejša od zdrave pameti.[/quote]

Pri nas, v zahodnem svetu, muslimani za svoje otroke odpirajo svoje sole, financira jih pa drzava, to je davkoplacevalci. Se bi ti zdelo sprejemljivo, ce bi se to zacelo dogajati v Sloveniji?Kaj pa poroke po vnaprejsnjem dogovoru, ko se starsi zmenijo, ko sta bodoca zakonca se prakticno otroka? In umori iz casti. Ce si hci dobi fanta, ki ni po ocetovi izbiri ali pa ce hodi oblecena v minico? To se pri nas na zahodu dogajajo v muslimanskih druzinah. Bi ti ti bili sprejemljivi v Sloveniji?Vsaka spremeba, ki ostane, se uvaja pocasi, tako pocasi, da se je ljudje ne zavedajo, dokler ni prepozno.Ceprav domnevas, da o islamu drugi ne vemo nic, me zanima, kaj ti ves o Mohamedu in njegovi Aisi. Kako je prislo do poroke, koliko je bila Aisa stara in koliko Mohamed. In to je bil zacetnik Islama. Si se kdaj vprasal/a, ko gledas zenske po Londonu, kako v hijabih hitijo v sluzbo in na faks, kdo je sploh bil clovek, ki je uvedel islam in kaksne svoje vrednote je vanj vnesel?[/quote]

Eno knjigo si prebrala, zdaj pa vse veš!
V vsej hinduistično budistično islamsko krščanski Indiji se starši vse že prej zmenijo! In njihovi otroci menijo, da je tako prav. Pa je kar velik {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izobraženih Indijk in Indijcev med njimi. Ker ljubezen mine, spoštovanje pa ostane! In ja, o islamu vem kar nekaj, nekaj časa živela v eni od takih držav, pa nimam občutka, da vem vse o tej veri.
MON pa je poln enih takih deklet, ki ne marajo svojih tašč in obratno, pa zato še ne mislimo,da pri nas ni demokracije! Hudo, tole med vami, ki vas je stah še lastne sence, kaj šele drugačnosti!

Pri nas, v zahodnem svetu, muslimani za svoje otroke odpirajo svoje sole, financira jih pa drzava, to je davkoplacevalci. Se bi ti zdelo sprejemljivo, ce bi se to zacelo dogajati v Sloveniji?Kaj pa poroke po vnaprejsnjem dogovoru, ko se starsi zmenijo, ko sta bodoca zakonca se prakticno otroka? In umori iz casti. Ce si hci dobi fanta, ki ni po ocetovi izbiri ali pa ce hodi oblecena v minico? To se pri nas na zahodu dogajajo v muslimanskih druzinah. Bi ti ti bili sprejemljivi v Sloveniji?Vsaka spremeba, ki ostane, se uvaja pocasi, tako pocasi, da se je ljudje ne zavedajo, dokler ni prepozno.Ceprav domnevas, da o islamu drugi ne vemo nic, me zanima, kaj ti ves o Mohamedu in njegovi Aisi. Kako je prislo do poroke, koliko je bila Aisa stara in koliko Mohamed. In to je bil zacetnik Islama. Si se kdaj vprasal/a, ko gledas zenske po Londonu, kako v hijabih hitijo v sluzbo in na faks, kdo je sploh bil clovek, ki je uvedel islam in kaksne svoje vrednote je vanj vnesel?[/quote]

Eno knjigo si prebrala, zdaj pa vse veš!
V vsej hinduistično budistično islamsko krščanski Indiji se starši vse že prej zmenijo! In njihovi otroci menijo, da je tako prav. Pa je kar velik {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izobraženih Indijk in Indijcev med njimi. Ker ljubezen mine, spoštovanje pa ostane! In ja, o islamu vem kar nekaj, nekaj časa živela v eni od takih držav, pa nimam občutka, da vem vse o tej veri.
MON pa je poln enih takih deklet, ki ne marajo svojih tašč in obratno, pa zato še ne mislimo,da pri nas ni demokracije! Hudo, tole med vami, ki vas je stah še lastne sence, kaj šele drugačnosti![/quote]

Ne govorim iz knjig. Kot sem uvodoma napisala, zivim v eni tretji drzavi, kjer je dosti muslimanskih priseljencev, prav tako priseljencev iz Indije in tudi iz Pakistana. Zato pisem na podlagi izkusenj, na podlagi tistega, kar se dogaja okoli mene. In dejstvo je, da muslimani. potem ko pridejo sem zahtevajo, da se jim zacne drzava gostiteljica prilagajati. Njim in ne oni njej.

Ko pa ze omenjas Hindus, ja je res, kar pises, vendar ti prav tako zahtevajo, da jim drzava nudi njihov prejsnji stil zivljenja. Zakaj potem ne ostati doma? Zakaj se seliti v tujo drzavo in potem zahtevati vse, kot je bilo doma? Zaradi denarja? Seveda. Denar bi vzeli, prav tako zdravstveni sistem, ampak vse ostalo mora biti pa tako, kot je bilo doma.

Vsake toliko gre kak muslimanski gorecnez, vcasih pa se kak njegov kolega, ki se je pomuslimanil, k Al Quaidi za terorista, ko pa je ranjen, se pa priplazi nazaj sem, da ga zastonj pozdravijo. Njegovi dragi muslimani na Bliznjem Vzhodu mu tega ne morejo nuditi.

In ja, imajo zahteve. Od policajev, ki so zahtevali pravico, da nosijo turbane, in jo tudi dosegli, do tega, da si vzamejo pravico, da razstrelijo avion poln nedolznih ljudi zaradi verske vojne, ki so jo iz Indije prinesli sem, do mladih, perspektivnih deklet, studentk, ki jih starsi porocijo v pogodbeno poroko. Si kdaj vprasala tako dekle, ko starsev ni bilo zraven, ce si zeli take poroke? Dvomim, sicer bi vedela njen odgovor.

Kaj da ne, jaz sem prejšnji teden videla na busu žensko v nikabu, mi je bila kar grozljiva, brrrr.

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

O moj bog ste tečne s temi pravicami in neenakopravnostjo in gor dol neke drkarije matr vola, ko pa ženska napiše, da je zanosila in mož zahteva, da gre delat splav, ji pa 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} folka napiše zakaj ni ONA poskrbela za zaščito!!! Haloooo???? Še nisem slišala v celem svojem življenju za enega muslimana,ki bi od ženske zahteval splav!!! Pri nas najprej ženska spakira otroke za v vrtec, jih obleče, umije, pripravi zajtrk (seveda še za moža!), se ubada s trmo in izpadi in jih pelje v vrtec, nori v službo, tam dela kot nora, po službi takoj hiti po otroke v vrtec, skupaj v trgovino, hitro naredi kosilo da pojejo in da prat cote in posodo oni pa tačas na igrišče. Ko pridejo hitro umit, pa pravljica pa mami to in mami ono, ko zaspijo jo pa čakajo še vsa ostala opravila. Mož se zjutraj vstane, poje kar je žena pripravila in pusti na mizi in mu na kraj pameti ne pade da bi pospravil za sabo, gre v službo, po službi lagano na pir ker si zasluži ker je delal!! Se privleče domov, poje in se zicne na kavč in gleda televizijo. Jebem vam jaz takšno enakopravnost samo toliko!!! Če se ženska loči od takega zmazka jo pa jebe za tisto miloščino od preživnine ker je gospodu 200€ za dva otroka preveč. Dejte no dejte sam nehite lapat o neki enakopravnosti pa vam najmanj 10 tem samo iz letošnjega leta nalepim, ko imajo zenske doma takšne zmazke in so tako super enakopravne! In, ko berem vse vaše super zveze z super civiliziranimi slovenci sem samo hvaležna, da nimam slovenca!!! Nimam probpemov s tem, da bi od mene zahteval splav ker on ne pozna kondoma, nimam problemov ker bi on celo plačo zase zapravil jaz pa bi financirala sebe in otroke in hišo ter še kaj, nimam težav v tem da se odrasel tipac še umit ne zna in pušča tarzančke po postelji in tako naprej! Vse to so vaše teme drage moje “enakopravnice” in ne moje! Pa padate po stopnicah tudi začuda tiste z janezi in jožeti, kako je le to možno pa tako civiliziran narod??? Nazadnje se je en tak celo na otroka znesel, ženska je pa spraševala kaj naj naredi ker jo prosi da ga nazaj vzame. Pa vsi, ki ne zmorejo brez da bi šli mimo ene gostilne ne da bi se oni tam ustavili in šli na pir. Moram nadaljevat kako hudo ste enakopravne? S tem, da ne rabite tisto ruto na glavi sploh, vas dedci brez tega dol tlačijo in jebejo v glavo! Da ne omenim tistih frigidnih možač,ki pomagajo v vsaki temi druge ženske dol tlačit! Hujše kot vsaki dedci. V glavnem, preden boste enakopravne bo preteklo še veliko časa! Do takrat pa ne iskat sovražnikov v ženskah v teh zadevah ampak v kom drugem! Aja pa definitivno sem proti temu zakrivanju obraza, ampak ta vaša hinavščina in nalaganje o neki enakopravnosti mi gre pa na smeh, ko vas berem!

Mene je oce gor spravil, mama ni imela z mano opravka, ker je bila ves cas v sluzbi in se je sploh ne spomnim iz otroskih let. Nekateri smo pac zrasli v familijah, kjer sta bili vlogi, ki ju opisujes, zamenjani, in smo se imeli cisto fino. Pira ni pa nihce od starsev pil. Tudi vina ne. Niti kadil. Jaz nadaljujem druzinsko tradicijo.


ej mislim haloooooo8888.koji klinc te briga kaj nosi kdo.zarad mene si lahko da ajmar na glavo.a se eni nimate s seboj raje ukvarjat,kot z drugimi.
če bodo taki predpisovali modo bo žalostno.jaz ne bi rad,da meni nekdo dirigira,da moram nosit oblačila ,ki mi jih eni primitivci določijo.

Če so pokrite turistke,sprejmem,tisti,ki živijo v Evropi pa naj se oblačijo primerno njenim običajem in sem ta pokrivala ne sodijoČe mi pridemo v njihove kraje,tudi ne morem z minico v cerkev itd. Nisem verna,njihove nošnje me odbijajo,verjetno še posebaj ker so povezane s terorizmam,pa še ogromno se najde.Kar veliko potujem po Evropi,opažam,da je tega vse več,majhne punce zakrite hodijo po evropskih prestolnicah kot da je to nekaj normalnega.Večkrat dnevne molitve Alahu,ta pokrivala/ogrinjala,druženje zgolj teh ljudi,njihov način razmišljanja….mi je POPOLNOMA mimo in če bi lahko,bi prepovedala nošnjo teh halj,lahko pa se vrnejo tudi v domače kraje,tam pa so lahko zaradi mene 1000 ovite,me ne moti in to sprejmem.
Mislim,da bo to povezano muslimanstvo prineslo še težave…


Slovenceljka, ki potuje po Evropi! Slovenceljka, ki mi je POPOLNOMA mimo, ker nima niti trohice lastne pameti ampak samo tujo, tisto s TV! Madona, v kašni državi in s kakšnimi osebki moramo živeti! Če bi lahko bi prepovedal neumnost takih kot si ti! Takoj in prec!

No ja, pejt malo v Leclerc, pa jih boš videla – celo v nikabih. Tam so kar pogoste stranke. Moški pa seveda v prekratkih hlačah. Aja, verjetno pa niso ful bogati, sicer ne bi cela familija nakupovala špecerije.
Drugače pa – ne glede na tolerantnost – ni tako preprosto tole vprašanje.

Slovenceljka, ki potuje po Evropi! Slovenceljka, ki mi je POPOLNOMA mimo, ker nima niti trohice lastne pameti ampak samo tujo, tisto s TV! Madona, v kašni državi in s kakšnimi osebki moramo živeti! Če bi lahko bi prepovedal neumnost takih kot si ti! Takoj in prec![/quote]
Si res tako naiven/-na, da verjameš, da bo stropnost in sprejemanje “drugačnosti” rešilo vse probleme?!? Še nekoč najbolj liberalna država na tem področju Nizozemska jih je dobila po glavi, spopada pa se s res hudimi težavami. Strpnosti brez vsaj delne integracije je pripeljala kam?!? Daleč od idealnega – zato pa imajo skupnosti, ki živijo v svojem svetu, za katera pravila države, v kateri živijo, očitno ne veljajo. Seveda niso vsi muslimani (ko govorimo konkretno o njih), takšni, jih je pa kar nekaj. In ravno te potegne potem skrajnost.
Ne moremo si zatiskati oči, da pri nas ni tega fanatizma. Daleč od tega, je prisoten (zlasti po vojni v BIH in njihovih priseljenih vehabijah), zato pa se nikakor ne moremo narediti popolnoma brezbrižne. Ne moremo so več dovoliti, da npr. Ministrstvo za šolstvo nima jasnih navodil kako je z nikabi v šolah in kako naj učitelji postopajo v primeru učenk, ki bi naj jih ocenili pri rednem programu športne vzgoje, da otroci npr. nenapovedano manjkajo oz. jih kar tako odpeljejo, ko imajo v šoli npr. pustovanje (ja, na prvi pogled banalna zadeva, ki pa to vseeno ni)….
Skratka – zadeve še zdaleč niso tako preproste, zato jih je treba nekako rešiti. In glede na mnoge izkušnje v tujini, pa tudi pri nas, sem jaz danes za malo tršo varianto, kot pred leti – tudi za določene prepovedi. Ker ko ti musliman (star okoli 40 let), ki sicer že celo življenje živi v Evropi in živi dejansko “normalno” zahodnjaško življenje, reče, da so zanj vse zahodne ženske takorekoč prasice, ker hodijo naokrog odkrite…- se pač malo zamisliš. Mogoče pa bi bilo dobro, če bi le-ta (in njemu podobni) šli v državo, ki ustreza njihovim standardom. Seveda, to pa ne, ker tak “musliman” pa spet ni…. Skratka – sem za raznolikost, tudi strpnost, samo do določene mere, ki še zagotavlja ustaljen način življenja v določeni državi.

Moje mnenje se bo spremenilo,pa če ti je 1000000… mimo.
In ti,Popolnoma mimo….si res popolnoma mimo.Popolnoma!Samo ti tega ne boš nikoli dojel/sprejel/spregledal,kajti čutiti je,da si padel not.Itak.In nisem Slovenceljka,sem Slovenka,in to ponosna,ne glede nase in svojo domovino! Ko pa grem drugam,se vedem spoštljivo in primerno okolju/navadam kjer sem.Madonca,moram pa biti res neumna, kajne ;-))

Pardon, – Moje mnenje se NE BO SPREMENILO – popravljam in priznavam pomoto 🙂

V bistvu me ne briga kaj si po narodnosti, že na daleč se pa vidi, da si funkcionalno in dejansko nepismena. O ragledanosti in širini pa tudi rajši ne bi razpredala.
Pojdi nazaj za svoj plot in rajši utihni, preden se do konca osramotiš.

V bistvu me ne briga kaj si po narodnosti, že na daleč se pa vidi, da si funkcionalno in dejansko nepismena. O ragledanosti in širini pa tudi rajši ne bi razpredala.
Pojdi nazaj za svoj plot in rajši utihni, preden se do konca osramotiš.[/quote]

Tipično. Ko poveš svoje menje, te pa začnejo žalit. To so pa itak sami Jugoti. Potolaži se. Ne moreš biti Slovenka, tudi če živiš tukaj.

To je samo moj komentar. Nisem pa zgornja dopisovalka.

V bistvu me ne briga kaj si po narodnosti, že na daleč se pa vidi, da si funkcionalno in dejansko nepismena. O ragledanosti in širini pa tudi rajši ne bi razpredala.
Pojdi nazaj za svoj plot in rajši utihni, preden se do konca osramotiš.[/quote]

In ti s svojim postom kažeš širino?!? :-))))

Hej, si že poiskala kakšno strokovno pomoč?

Hej, si že poiskala kakšno strokovno pomoč?[/quote]

Se strinjam. Pojdi k zdravniku, prosim te.


Tujka med arabci….kje pa si? Se mi lahko javiš? Bi imela par vprašanj zate…..lahko tudi na zasebno sporočilo 🙂
Hvala


Še dobro,da tvoji doma niso nikoli nikamor potovali! Predvsem mati! Da si ti lahko ponosna Slovenka!!! Ker na to pač nisi imela nobenega vpliva! Bo držalo?

New Report

Close