Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vsi, ki delate do 3, 4, 5, 6 niste normalni

Vsi, ki delate do 3, 4, 5, 6 niste normalni

to je za povprečnega slovenca znanstvena fantastika
pri nas nas učijo, da je delo samo mučenje in da si revež ker delaš…. nemogoče uživat zraven.

Daj uporabi kdaj tudi možgane no.
Lej, moja mama je delala do 14ih. Tako kot praviš. Ampak je začela ob 6ih. Jaz začnem ob 9ih (imam možnost začeti ob 6:30 oz. od 6:30-9:00), zato delam do 17ih.
S tem, da jaz med službo komot koristim ure in grem recimo k zdravniku, po opravkih(pač en dan delam 9 ur in potem drug dan 7 ur). Pri njej te možnosti ni bilo: od 6ih do 14ih in nič vmes koriščenja ur.
[/quote]

Včasih so začeli delat ob 6ih in je bila za marsikoga muka. V šoli otrok takrat niso sprejemali tako zgodaj in si ga moral pustit v kuhinji pri kuharicah… ker varstva drugje npr. ni bilo.

Pa vsi govorijo o delu 6-14, pozabijo pa omenit delo na 3 šihte in podobno… medtem ko so drugi že včasih delali 7-15 ali 8-16.

Kdorkoli je začel to temo ima z neko drugo stvarjo probleme… in zdaj krivi tiste, ki delajo do petih..


Še zadnji moj post tebi. Seveda se šopiriš in drugim očitaš nevoščljivost. Kako ti lahko nekdo zavida, če ne ve ne kdo si, ne kaj si, od kod si in predvsem ali pišeš resnico? Kot rečeno, tu lahko vsakdo napiše kar hoče in ali zdaj to pomeni, da je res? Četudi bi to bilo res, s čimer se hvališ, kaj ti pomeni tistih 10 dni na leto tam, če pa vse ostale dni nimaš življenja. Ampak čutiš potrebo, da se pohvališ kot anonimen pred neznanimi ljudmi. Ljudje kot ti so duhovno prazni, zavest zelo nizko in takšni ljudje se ponavadi ne morete pohvalit z nobenimi človeškimi kvalitetami in vrlinami.
[/quote]

pa kaj točno zate pomeni “nimaš življenja” ???

tko, delam po svojem urniku, včasih začnem ob 9 zjutraj pa imam popoldne pavzo in zvečer nadaljujem. včasih delam v šusu 12 ur. včasih imam vikend sredi tedna. včasih imam pa organiziran teden in delam 9-18 pon-petek

a zato nimam življenja? ker lahko v miru pojem kosilo? ker grem lahko po opravljenem delu na kavo, brez da gledam na vsak evro? ker sem decembra frej ko mi paše, ker sem še prvi teden januarja čist na izi? ker grem lahko na dopust kadarkoli v letu, ne nujno poleti? ker lahko športam ob urah, ko je vreme najbolj ugodno, pa potem z delom nadaljujem zvečer? ker grem lahko k zdravniku ob uri, ki mi paše, brez da moram hitet nazaj v pisarno?

ja, včasih delam za vikende, pa včasih delam več kot 40 ur na teden…. pride veliko odgovornosti s tem, ampak tudi veliko užitka.

na ven pa verjetno res izpade, da nimam življenja… čeprav niti ne vem kaj točno to pomeni, ker uživam v svojem delu, znam pa tudi uživat v sadovih svojega dela. vem, da je privilegij, da lahko imam kariero ki jo imam. in vem da eni tega ne razumejo (niti moji starši ne, ki so vajeni tovarne)

pa kaj točno zate pomeni “nimaš življenja” ???

tko, delam po svojem urniku, včasih začnem ob 9 zjutraj pa imam popoldne pavzo in zvečer nadaljujem. včasih delam v šusu 12 ur. včasih imam vikend sredi tedna. včasih imam pa organiziran teden in delam 9-18 pon-petek

a zato nimam življenja? ker lahko v miru pojem kosilo? ker grem lahko po opravljenem delu na kavo, brez da gledam na vsak evro? ker sem decembra frej ko mi paše, ker sem še prvi teden januarja čist na izi? ker grem lahko na dopust kadarkoli v letu, ne nujno poleti? ker lahko športam ob urah, ko je vreme najbolj ugodno, pa potem z delom nadaljujem zvečer? ker grem lahko k zdravniku ob uri, ki mi paše, brez da moram hitet nazaj v pisarno?

ja, včasih delam za vikende, pa včasih delam več kot 40 ur na teden…. pride veliko odgovornosti s tem, ampak tudi veliko užitka.

na ven pa verjetno res izpade, da nimam življenja… čeprav niti ne vem kaj točno to pomeni, ker uživam v svojem delu, znam pa tudi uživat v sadovih svojega dela. vem, da je privilegij, da lahko imam kariero ki jo imam. in vem da eni tega ne razumejo (niti moji starši ne, ki so vajeni tovarne)
[/quote]

Slab je ta urnik.

Včasih so začeli delat ob 6ih in je bila za marsikoga muka. V šoli otrok takrat niso sprejemali tako zgodaj in si ga moral pustit v kuhinji pri kuharicah… ker varstva drugje npr. ni bilo.

Pa vsi govorijo o delu 6-14, pozabijo pa omenit delo na 3 šihte in podobno… medtem ko so drugi že včasih delali 7-15 ali 8-16.

Kdorkoli je začel to temo ima z neko drugo stvarjo probleme… in zdaj krivi tiste, ki delajo do petih..
[/quote]

Ja, mene so recimo pred vrtec odložili in sem čakala do šestih tam v temi, da se je vrtec odprl. Sama, v temi, mrazu. Zoprno.

Slab je ta urnik.
[/quote]

Pa jebellacesta no, ona je z njim zadovoljna, ima kariero, ji to ustreza, je zadovoljna. Kaj imaš potem ti za jamrat? Tipično MON javkanje v prazno torej…. Kako ste nekateri tukaj smešni, res, prav smešni ste, ko še sami ne veste, kaj bi radi , niti ne dosegate takega stanja kot tisti, ki jih kritizirate 😀

Pa jebellacesta no, ona je z njim zadovoljna, ima kariero, ji to ustreza, je zadovoljna. Kaj imaš potem ti za jamrat? Tipično MON javkanje v prazno torej…. Kako ste nekateri tukaj smešni, res, prav smešni ste, ko še sami ne veste, kaj bi radi , niti ne dosegate takega stanja kot tisti, ki jih kritizirate 😀
[/quote]

Kdo pa je tebi kriv, če zavidaš ljudem, ki so zadovoljni?

Kdo pa je tebi kriv, če zavidaš ljudem, ki so zadovoljni?

[/quote]

Kaj trobezljaš? Jaz nikomur ne zavidam, kvečjemu drugi meni zavidajo 🙂

med 22 in 35im letom res garanje, nabiranje delovnih izkušenj, delanje kariere, delovnik tudi po 12. 14 ur ko so bili roki, potovanja, izobraževanja takšna in drugačna.

Sedaj pri 45+ pa že lahko izprežem, si določam svoj urnik dela, sem na svojem, pošteno tudi plačujem v državno malho. Komu naj torej zavidam?

Nikoli ne delam do opisanih ur, delam pa popoldne do 22h in pa včasih tudi ponoči. O hvala ti, samo da sem normalen.

Slab je ta urnik.
[/quote]

hahahah lmao mona ena
a slab ti je zato ker ni tvoj?

saj, če bi hotla, bi lahko delala 6-14, pa mi je to muka… urnik, ki si ga naredim po svoje, pa ni muka 🙂 mogoče je tebi slab, ker ni vsak dan iz tedna v teden enak, meni je pa ravno to dobro, ker se mi direkt zmeša, če bi bilo moje življenje tako monotono kot očitno ti želiš, da je tvoje…

Dej, avtor, zakaj moras lastno slabo voljo stresat naokoli? A je tako tezko razumet, da so ljudje, ki so zadovoljni s svojim zivljenjem, ceprav ti nisi? Pejt naokol po svetu kamor te vlece, kjer ti bo vse tip top in kjer se ti ne bo potrebo ubadat z drugimi. In pusti nas, ki radi hodimo v sluzbo, pri miru. Smo cisto ok, ves.

jaz včasih delam do 22. ure ali do 01. ure zjutraj, ker je delo… Wau, kaj pa sedaj? Imam pa dopoldneve večinoma proste, pa dneve, ko lahko kaj opravim v času uradnih ur , če kaj potrebujem uredit…. Otroci in mož nikakor ne trpijo zaradi tega, je vse urejeno 😛

Smo torej neumni, če si lahko bolje in ustrezneje razporedimo delovni urnik, pa čeprav včasih delamo po 12. 14 ur? Človek, živiš v času kapitalizma, kjer se dela, ko je delo. Socializem je mimo.
[/quote]

Če ti gre posel dobro, kar je tako in tako samoumevno, ker si vendar “kapitalistična mamica”, te popoldneve torej ni doma. Tebi je zelo verjetno ta zadeva pisana na kožo, ker se otrokom na tak način med tednom bolj ali manj uspešno izogneš. Seveda tega nisi napisala, ker si “vzorna mama”. Kako je otrokom, pa ti “dol visi”, drugače ne bi pisala takih neumnosti. Verjetno pa je res za otroke bolje, da si čim manj v njihovi bližini.
Kar ne moreš verjeti, kaj vse morajo otroci imeti za mamo – zblojenost res nima mej!

No, khm tudi brez kreditov smo sužnji in še večina jih celo verjame, da so svobodni.
Hecno.
[/quote]

Fajn imaš to zrihtano :).
Jaz tudi sanjam o službi, kjer bi v 4urah zaslužila dovolj za svoje potrebe po smučanju, potovanjih in podobno :).
[/quote]

Sanjati je premalo, treba je realizirati 🙂

Če ti gre posel dobro, kar je tako in tako samoumevno, ker si vendar “kapitalistična mamica”, te popoldneve torej ni doma. Tebi je zelo verjetno ta zadeva pisana na kožo, ker se otrokom na tak način med tednom bolj ali manj uspešno izogneš. Seveda tega nisi napisala, ker si “vzorna mama”. Kako je otrokom, pa ti “dol visi”, drugače ne bi pisala takih neumnosti. Verjetno pa je res za otroke bolje, da si čim manj v njihovi bližini.
Kar ne moreš verjeti, kaj vse morajo otroci imeti za mamo – zblojenost res nima mej!
[/quote]

A ti znaš brat – sem na svojem, delam od doma…. Kapitalistična mamica? LOL!

Moji otroci so pa samostojni najstniki, že krepko v srednji šoli. NIkoli pa niso trpeli pomanjkanja od plenic do nekje 10. leta – sem bila tudi z njimi doma, pa v vrtec so tudi hodili , babi ib dedi družba je bila pa za pocartat, niso bili. nikoli k njiim “Porinjeni” – bolniške sem xa njih jemala jaz, ko je bilo treba, tudi ko še nisem bila na svojem 🙂

Kdo torej piše neumnosti, ker ne poznaš in na pamet nekaj sklepaš? ZBlojenost, ki si jo servirala je posledica tvoje zavisti morda? Get a life!

A ti znaš brat – sem na svojem, delam od doma…. Kapitalistična mamica? LOL!

Moji otroci so pa samostojni najstniki, že krepko v srednji šoli. NIkoli pa niso trpeli pomanjkanja od plenic do nekje 10. leta – sem bila tudi z njimi doma, pa v vrtec so tudi hodili , babi ib dedi družba je bila pa za pocartat, niso bili. nikoli k njiim “Porinjeni” – bolniške sem xa njih jemala jaz, ko je bilo treba, tudi ko še nisem bila na svojem 🙂

Kdo torej piše neumnosti, ker ne poznaš in na pamet nekaj sklepaš? ZBlojenost, ki si jo servirala je posledica tvoje zavisti morda? Get a life!
[/quote]

Res si zblojena, s svojim pisanjem to samo še potrjuješ. Zakaj bi bila pa tebi zavistna? Ne vidim enega samega razloga, da bi ti bil lahko kdo zavisten.

Res si zblojena, s svojim pisanjem to samo še potrjuješ. Zakaj bi bila pa tebi zavistna? Ne vidim enega samega razloga, da bi ti bil lahko kdo zavisten.
[/quote]

Če nisi sposobna drugačnega mnenja od svojega sprejet v neki diskusiji, si zblojena samo ti….

Get a life ! 🙂

Če nisi sposobna drugačnega mnenja od svojega sprejet v neki diskusiji, si zblojena samo ti….

Get a life ! 🙂
[/quote]

Zakaj misliš, da bi morali sprejemati tvoje zblojeno mnenje?
To, da določeno mnenje sprejmemo, mora dosegati neka osnovna merila. Iz tvojega pisanja je razvidno, da pojma nimaš, kaj je približno lep odnos z otrokom, v tvojem primeru najstnikom. Zato tvoje pisanje po mojem mnenju ne dosega niti minimalnih meril spoštovanja drugačnega mnenja. Spoštovanje mnenja si moramo pridobiti, ni nekaj samoumevnega, v smislu, kar koli mi pride na pamet in seveda glasno povem, morate spoštovati že samo zato, ker je moje mnenje. Takšno dojemanje mnenj je namreč tipično narcistično (izjemno nezdravo).

Zakaj misliš, da bi morali sprejemati tvoje zblojeno mnenje?
To, da določeno mnenje sprejmemo, mora dosegati neka osnovna merila. Iz tvojega pisanja je razvidno, da pojma nimaš, kaj je približno lep odnos z otrokom, v tvojem primeru najstnikom. Zato tvoje pisanje po mojem mnenju ne dosega niti minimalnih meril spoštovanja drugačnega mnenja. Spoštovanje mnenja si moramo pridobiti, ni nekaj samoumevnega, v smislu, kar koli mi pride na pamet in seveda glasno povem, morate spoštovati že samo zato, ker je moje mnenje. Takšno dojemanje mnenj je namreč tipično narcistično (izjemno nezdravo).
[/quote]

Zato, ker ne bomo sprejemali tvojega vsiljevanja in zajebavanja. Potrkaj raje malo na svojo vest v reali, kot da tukaj na forumu drugim poskušaš solit pamet.

Kaj si moram torej – tvoje spoštovanje pridobit? Ah, dej spelji se , no…. Namenoa na tvojem nivoju napisano da ti bo razumljivo – lahko še tako beletristično olepšavaš svoje sestavke, ker tvoja tipkovnica očitno marsikaj prenese. Get a life – again…..

Služba oz. delo ti mora biti užitek, hobi takorekoč.

Jaz sem si tako zamislil in dopusta sploh ne potrebujem, ker uživam na delovnem mestu. Pa včasih delam tudi do 22h. Včasih pa 0:)

Delo krepi človeka. Res pa je, da tega lenuhi ne bodo nikoli razumeli.

Bomo vsaj imeli za položnice.

a si se zbudil ti fejkar hahaha

Zato, ker ne bomo sprejemali tvojega vsiljevanja in zajebavanja. Potrkaj raje malo na svojo vest v reali, kot da tukaj na forumu drugim poskušaš solit pamet.

Kaj si moram torej – tvoje spoštovanje pridobit? Ah, dej spelji se , no…. Namenoa na tvojem nivoju napisano da ti bo razumljivo – lahko še tako beletristično olepšavaš svoje sestavke, ker tvoja tipkovnica očitno marsikaj prenese. Get a life – again…..
[/quote]

Videti je, da ko ti kdo “stopi na rep” in ti zmanjka argumentov, samo še nekaj nesmiselnega odgovarjaš.

New Report

Close