Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Vsi so na dopustih samo jaz sem doma

Vsi so na dopustih samo jaz sem doma

Počasi postajam apatična. Situacija je taka, da si kljub redni službi ne morem privoščiti oddiha. Duši me, ker že tretje leto zapored ostajam doma, pa bi resnično potrebovala malo spremembe, recimo ob morju. Enodnevni izleti odpadejo, ker je gneča, plus težko je biti cel dan zunaj, na vročini.
Tako me sesuva monotonija, da imam na momente občutek, da se mi bo zmešalo.

A nimaš nobene prijateljice ali sestrične, da bi šli skupaj? Midve s sestrično že decembra rezervirava apartma in greva v juniju, po žensko za 5 dni.Kasneje pa še z boljšima polovicama…

Kaj pa kakšen oddih v septembru? Cene so takrat znatno nižje, vreme še toplo, morje tudi.

Sva že dva 🤣

Eni res uživajo življenje maksimalno (nebesa), drugi životarimo in same slabe stvari se nam dogajajo (pekel).

Karma? Loterija? Okolje? Sreča?

A veš da je večina tega samo v glavi. Jaz že 10 let nisem šla na dopust, pa bi (finančno) lahko šla kamorkoli, večkrat na leto. pač ne grem, imam svoje razloge. In ker nisem drugim nevoščljiva dopusta ga tudi sama ne pogrešam. Rada sem doma, uživam v malih stvareh.

Poskusi videti tudi slabe strani dopusta: gneča, neskončno cijazenje, zastoji, vročina, vpitje in dretje, vse nekaj na instant. Zakaj si ne moreš odpočiti v bližnjem gozdu, ob potoku, na hribčku? Zakaj mora nujno biti ravno morje?

Odgovor na objavo uporabnika
žalostna541, 26.07.2024 ob 12:04

Počasi postajam apatična. Situacija je taka, da si kljub redni službi ne morem privoščiti oddiha. Duši me, ker že tretje leto zapored ostajam doma, pa bi resnično potrebovala malo spremembe, recimo ob morju. Enodnevni izleti odpadejo, ker je gneča, plus težko je biti cel dan zunaj, na vročini.
Tako me sesuva monotonija, da imam na momente občutek, da se mi bo zmešalo.

Najdi si dodatno delo. Morda pri kakšnem kmetu! Ni vrag, da ne privarčuješ kakšnih 500€ in greš na dopust!

Lahko poskusiš doma delati nekaj, kar te veseli, pa med letom nimaš časa.

Jaz sem se letos lotil branja zelo zanimive, a zelo obsežne knjige, ki me je vedno veselila, vedno sem si jo želel prebrati, a nikdar ni bilo časa. Imenuje se Igra prestolov. Zelo zanimiva je.

Še to.

Iz Lj do Karlobaga, tam so apartmaji med najcenejšimi, prideš za manj kot 40 € v eno smer.

Zadnji teden avgusta qli prvi teden septembra so apartmaji za 2 osebi okoli 380 €.

Ješ pa tudi doma, tako hrana ni dodatni strošek.

1 teden počitnic za slabih 500€ ali 500, če všteješ še kakšen sladoled.

Letos bomo preskočili dopust na morju. Mogoče skočimo kam za vikend. Smo kupili hišo. Kot pravi Slovenec, nimamo denarja.

verjemi da nisi edina jebiga treba radit

Tudi za en dan je bolje kot nič, ti povem iz lastnih izkušenj. Samo da zamenjaš okolje, se nadihaš zraka, se naplavaš … komot cel dan nekje si, lahko v kakem kafiču v največji vročini bereš knjigo. Meni je tudi pod borovci čisto fajn.

Vse se da, če je neka volja.

Na Viru, Rijeki imaš še za 100 E cenejše apartmaje.

Tudi mi smo bili nekaj let doma cela druzina in to z otrokom, ker si nismo mogli privosciti dopusta.

A dolgocasno in monotono nam ni bilo nikdar. Poceli smo cuda poceni ali brezplacnih stvari, zunaj ali doma, odvisno od vremena, res sem pa jaz narejena tako, da vzamem od zivljenja kar mi ze daje in iz tega skusam narediti najbolje kar lahko. Sem pac uzivac po dusi in me tudi slabo financno stanje ne spravi ob uzivanje.

Po horoskopu si pa kaj.

Pa zakaj je treba nujno nekam iti…

Taboljši totalni odklop od vsega in vseh je doma.

Če je problem denar, dobite še nekoga (kot so predlagali drugi) in pojdite na izlet, oziroma oddih v Bosno. Solidno namestitev za dve osebi boste dobili za 30 evrov (15 evrov na osebo). Hrana je poceni. Običajno so čevapčiči ali pljeskavica s prilogo od 4 do 6 evrov. Kje tudi ceneje. Pred parimi dnevi sem dal za odlično pljeskavico v lepinji v Nevesinju 2 evra.
Naravnih lepot je v Bosni kolikor hočete. Ljudje so prijazni,…
Kaj zanimivega si je za pogledati, najdete v mojih videjih na https://www.youtube.com/watch?v=qRo64xS65lA&list=PL9yT7yATZuu7qvMPRNcX1tBypXeoYpfvb

Tomaž Gorec http://www.tomazgorec.si http://www.zasluzek.org https://www.facebook.com/Potovanja.Podjetnistvo/

Na pravem dopustu sem bila nazadnje leta 2013. Doma imam udobje domače hrane in postelje, zamotim se z raznimi stvarmi. Obveznosti odpadejo, stres odpade, delam, kot se mi zdi,  če zelim biti aktivna sem aktivna, če zelim lenuhariti, lenuharim.  Dopusta ne pogrešam. Včasih mi je dan še prekratek. Doma mi je najbolj všeč.

Odgovor na objavo uporabnika
domovanje, 26.07.2024 ob 21:58

Na pravem dopustu sem bila nazadnje leta 2013. Doma imam udobje domače hrane in postelje, zamotim se z raznimi stvarmi. Obveznosti odpadejo, stres odpade, delam, kot se mi zdi,  če zelim biti aktivna sem aktivna, če zelim lenuhariti, lenuharim.  Dopusta ne pogrešam. Včasih mi je dan še prekratek. Doma mi je najbolj všeč.

Meni bi se utrgalo v betici ob takem načinu življenja. Doma, doma, doma, doma, doma in samo doma. Preveč uživam na izletih, potovanjih, road tripih, dopustih!! Se raje fentam kot da sem samo doma vse ljube dni…

Taki bi bli v zaporu ultra srečni. Imeli bi vse, pa še deko in topel obrok.

Morš mal zamenjat, če ne se ti zmeša- vsaj men bi se…..

edino domaĉo posteljo je nalo težje odnesti na dopust..vse ostali našteto (hrana, lenarjenje, aktivnost..) pa noben problem. Vsako leto naredimo plleti mex 5 in 10 tisoč km in lenarim ko mi paŝe, sem v pogonu ko mi odgovarja..vedno pa imam s sabo “svoje” začimbe, hrano..tako da malo domačega, malo novega kamor gremo in je top. Paše priti domov…itak..ko je vse oprano, razpakirano, pospravljeno..pa hmmm…bi še. Stran od doma ne razmišljam o službi, ne o položnicah, ne plecelu med tlakovci..samo sem..ta občutek zasvoji.

Odgovor na objavo uporabnika
Pa še kaj, 26.07.2024 ob 22:20

Meni bi se utrgalo v betici ob takem načinu življenja. Doma, doma, doma, doma, doma in samo doma. Preveč uživam na izletih, potovanjih, road tripih, dopustih!! Se raje fentam kot da sem samo doma vse ljube dni…

Tvoj pogled.

Jaz sem pa zadnje čase tudi rad na off… doma. To so precej dobri mini dopusti, ko si doma brez vseh obveznosti. Pa sem že prepotoval precej… a me je malo minilo. Svet ni tako zelo zanimiv, ko ga večkrat vidiš z različnih strani. Ni me sicer minilo dokončno, sploh za posebne (samostojne) pristope… a včasih je treba izstopiti z vrtiljaka.

Tako da… avtorica… imaš lahko prav fajn dopust – doma. Samo sprosti se … in uživaj. Počni kar imaš rada.

Popravljam; ni TREBA izstopiti iz tega doustniškega vrtiljaka… je pa prijetno.

Čimveč bodi v naravi … izboljšuje počutje …

Jaz se pa rada zapeljem kam na bazen za kakšen dan in si dam duška. Hrano in pijačo vzamem ponavadi s sabo, za tisti bazen pa že odštejem.

Domov pridem kot prerojena. Včasih si sam sebi,najboljša družba.

 

New Report

Close