Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Vsiljena plačljiva reklamna sporočila na telefonu

Vsiljena plačljiva reklamna sporočila na telefonu

Včeraj sem  bila nesoametna.  Na GSM aparatu sem dovolila dostop, saj sem mislila, da bom s tem lahko dodala neko osebo na viber. Naložila se mi je ikona SMS Message in dobila sem cel kup plačljivih SMS-ov, v katerih je pisalo, da mi bodo tedensko zaračunali 2×2,24 EUR. Klicala sem svojega movilnega operaterja, ki je blokiral komercialna sporočila. Danes bom šla še osebbo na A1. Ali naj te SMSe nekako izbrišem, ali naj jih prej pokažem operaterju?

Če jih pokažeš operaterju, on nima kaj drugega naredit, kot da blokira ta sporočila. To je pa že naredil.

Če imaš blokirane komercialne vsebine je to to. SMS ne rabiš kazati operaterju, prav tako nima veze ali jih brišeš ali ne. Sicer ti pa v vsakem SMS piše, da potrdiš naročilo tako da odgovoriš z “DA”. Torej če tega nisi naredila, ne bo nobenih stroškov.

Nisem potrdila, vendar so bili odgovori z mojim “DA”  kar avtomatsko poslani. Če bom.že morala kaj plačati, bi to svojo nepremišljenost rada vsaj za naprej preprečila. Torej ta blokada, ki jo je dal operater zadošča in naj ne kompliciram  več? Ni možnosti udora v npr.spletno banko?

Meni je operater (T2) rekel, da mi oni ne morejo blokirat, da moram sama poslat SMS z besedo STOP in številko, ki je v SMS. Sem dobila povratni SMS, da sem odjavljena.

So mi pa že požrli 2,47 €. Jebal jih čuk.

Teženje z reklamnimi vsebinami po mobilnih telefonih je že zdavnaj preseglo vsako razumno mejo.

Tudi če plačamo na mesec za mobilno telefonijo le 5 evrov, je to preveč za drek, ki nam ga nenehno pošiljajo in nas z njim posiljujejo.

Jaz osebno zanalašč od reklamiranih izdelkov (pretežno tehnika) ne kupim NIČ!

Če firme z vašimi produkti od prodaje le teh ne morete preživeti, pač – crknite!

Kje imate smsje? Kako kar telefon sam pošlje odgovor? Android ali iOS?

Odgovor na objavo uporabnika
Kje, 08.05.2024 ob 10:33

Kje imate smsje? Kako kar telefon sam pošlje odgovor? Android ali iOS?

Skoraj gotovo android…

Google in ostala govna od ostalih “aplikacij” sta se mi v dveh letih na nov mobilni telefon (nek Poco) nasrala približno 320-krat. V memoriji so mi torej pustili 320 sledi, ki jih ne morem izbrisati!

Posledica: zjutraj se mi mobilni prižiga več kot dve minuti, da je pripravljen za delovanje…

Sem pa na sledi programu, ki lahko izbriše omenjene google smeti, ter ostale smeti.

To, da te pri inštalaciji recimo nekega zemljevida. ali navigacije, ali česa tretjega aplikacija vpraša, oziroma ZAHTEVA dostop do fotografij, videov, ter vseh kontaktov, je velika. za kazenski pregon zrela svinjarija.

Ter tudi kronski dokaz, da nam nenehno kradejo NAŠE podatke, da se jim splača ukrasti čisto vse vsebine, ki jih naložimo na naš mobilni telefon.

To delajo seveda z namenom prekupčevanja z vsemi NAŠIMI omenjenimi podatki, vsebinami.

Njim miljarde. nam pa drobtinice…

Če pa kraji naših vsebin dodam še reklame, s katerimi nam nenehno težijo, ni čudno, da niso samo miljonarji, ampak miljarderji. Mnogi.

Ker to dopustimo. mazohistični in brez hrbtenice, kot smo…

Niso bili avtomatsko poslani SMS, ampak je pa res da ti je odgovor z besedo DA že kar ponudilo (samodejno kreiran odgovor).:Ti pa nisi bila pozorna in si stisnila gumb send.

To se mi še ni zgodilo. Nobenega smsja od nekih promo variant. Nikoli!

Pazite kaj klikate po spletu in komu posredujete svoje podatke, sploh kake “nagradne” igre, ki so samo zbiranje podatkov v tržne namene. Počasneje klikajte in ne potrjujte preden ne preberete.

Tudi mene zanima ali gre za sistem android ali apple?

Če so ljudje digitalno nepismeni in nalagajo aplikacije na telefon, ker so zastonj in škrticam se to maščuje.

Imam Android telefon in berem, preden karkoli potrdim.

Še nikoli se mi ni kar tako nekaj nasralo ali pa samo poslalo potrditve.

Tudi aplikacije, ki jih inštaliram, vzamem samo take, za katere vem, da jih bom uporabljala in da so smiselne.

New Report

Close