Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Vsiljiva tašča

Vsiljiva tašča

Pa saj je vseeno, ce prej ne bi dodala zadnjega stavka. In bi ostalo brebrala. Za 9 €. ☺️

Odgovor na objavo uporabnika
Naenkrat, 13.06.2024 ob 11:14

Še ne dolgo nazaj, a sem se na hitro znašla v vlogi tašče.

Za hrano, kuho, vedno vprašam hčerko. Torej, če skuham, če pride iskat in odnese v službo malico še zaročencu. Enako za vikend kosila. Prideta k nam ali prideta iskat kuhan obrok.

Vprašam torej hčerko, zeta nikoli. Predvidevam, da se ona dva potem dogovorita.

Kadar mj reče, ne, hvala, je to ne. Kuhata sama, kam gresta.

Vpeašam jo tudi, kaj naj skuham, če imata kakšno željo. Zaenkrat sta z vsem zadovoljna.

Če skuham za ostalo družino, mi je čisto v redu pripraviti porvijo, dve več. Hči pride na kosilo, odnese zaročencu in gre v službo.

Ali kadar ima dopoldan idmorcza malico, pride domov, ker smo blizu. Ji pa tudi včasih odpeljem, če ne utegne.

Povwm jima tudi, da z veseljem skuham, karkoli pomagam. Če nečesa ne bosta želela, ne bom zamerila in tudi vsiljiva nočem biti.

Pri tebi avtorica razumem, da je sinu ok, da kuhaš, snahi pa ne.

Tvoja hči in njen se torej igrata odraslost. V bistvu pa imata mama hotel. Torej ne samo med tednom, tudi med vikendi hodita k vam jest. Najbrž je še veliko drugega, česar nisi povedala, pa koristita pri tebi. Gresta z vami na dopust? Jima plačata dopust? Ko bodo otroci, bodo pa itak ves čas pri babici. Tvoja hči ni odrasla, s popkovino je še vedno privezana nate. Praviš, da onadva “odlično” kuhata. Hahaha, kdaj pa kuhata, če ves čas hodita po tvojo hrano? Ko kdaj ne prideta, gresta verjetno ven jest.

“Naenkrat”, spravi se k sebi in pusti “hčerkici”, da že enkrat odraste.

Povsem enostavno, nekaj takšnega: Hvaležna sem, ker želite kuhati za naju, vendar ne skrbite, rada kuham. Nima smisla, da nama hrana ostaja in mečeva stran, ker je hrana predraga. Če bova pa potrebovala kakšen dan, vam bova vnaprej povedala.

Sama nikoli nisem imela nikogar, da bi nam skuhal vsaj 1 kosilo. Ne po porodu, carskih. Ne po prometni, nikoli. Pa je bilo včasih tudi zaradi kakšne bolezni in vsega ostalega.

Ne čutim, da bi bilo kaj pod nujno. Sem vesela, če otrokom lahko s čim ustrežem.

Komu pa pomagaš, če ne otrokom?

A bogataškim otrokom lahko starši prav vse kupijo, nudijo in nekaterim niti v službo ni treba..to je pa ok?

Odgovor na objavo uporabnika
Ushuaia, 13.06.2024 ob 18:52

Odgovor na objavo uporabnika
Naenkrat, 13.06.2024 ob 18:19

Odgovor na objavo uporabnika
pod krinko prijaznosti, 13.06.2024 ob 18:08

Ti pravzaprav si vsiljiva. In to neznosno vsiljiva.

Zakaj? Saj lahko rečerlta, ne, hvala.

V večini primerov gre za malico/kosiloed službo.

Zakaj bi plačevala pp 9 €, če lahko imata obrok od doma? Če pa ne, pa tudi ni problem sploh!

Ženska, ti si ena tistih Mater Terezij, ki se pod krinko pomoči rinejo v življenja odraslih otrok. Mummy knows best. Čustvena manipulatorka.

Pa kaj tebe briga, kako bi se mlada dva znašla z malico in kako bi jo plačevala.

Ne rečem, če bi te onadva sama kdaj prosila za pomoč. A ti prav rineš vanju s to fiksno idejo da znaš samo ti kuhati.

In potem seveda posredno izsiljuješ stalne obiske ter po možnosti pred sosedi špilaš zadovoljno čebeljo matico.

Bi ja vsi pomrli od lakote, ako mati ne bi stali za štedilnikom! Obupna si, res.

 

In kaj, ce skuha in vprasa mlade, ce bi jedli?

Tudi moja mama je delala tako, poklicala, da bo kuhala nekaj ali da je skuhala nekaj in ce pridemo iskat ali jest. Vcasih smo sli, vcasih ne. Nisem imela nobenega obcutka vsiljevanja.

 

Tasca je pa imela drugacen pristop, podobno kot avtoricina, ona je skuhala in prinesla ali pa zahtevala od sina, da pride iskat in potem smo imeli naenkrat doma prevec hrane, ker smo kubali sami in imeli nakupljena zivila za cel teden. Sem potem tasci lepo rekla, naj ne nosi in naj ne posilja hrane, ker se mece v smeti, naj bo to njena ali nasa, nima veze, naj pokice prej in se zmenimo, kdaj bo kaj kuhala in ce zelimo. Tako smo uredili, da nimamo viska hrane, zdaj v naprej pove ali pa skuha in vprasa, ce bi jedli, ne zahetva vec, da se hodi iskat ali prinas hrano.

 

Imam odrasle sinove, en je ze odseljen in delam tako kot moja mama, se zmenimo, prides iskat, ti kdo spotoma pripelje, hoces, noces, tvoj problem, ce kuhamo za 4, je se za petega, ce zeli. Vecinoma vzame, ker mu potem ni treba kubat, bodisi poje sveze ali da v skrinjo za drugic.

Kako bo, ko bodo vsi na svojem, ne vem, verjetno ne bom kuhala se za 3 druzine poleg naju z mozem, bom oa kaksno stvr tipa sarme, golaz, filane paprike ali kaj podobnega skuhala kdaj vec, ce bodo hoteli vzeti, pa kaksno nedeljsko kosilo bomo tudi kdaj skupaj pojedli.

Naenkrat, z vsakim svojim zapisom potrjuješ točno to, kar sem že napisala. Čustveno manipulativna cankarjevska mati. Uboga hčerka in njen tip. No, saj tip zna biti, da dolgo tega sranja ne bo prenašal. Se boš potem lahko še bolj navesila na hčerko.

Vedno so problem tašče in svakinje, nikoli mame in sestre…

Odgovor na objavo uporabnika
bedarije pises, 13.06.2024 ob 21:43

 

In kaj, ce skuha in vprasa mlade, ce bi jedli?

Tudi moja mama je delala tako, poklicala, da bo kuhala nekaj ali da je skuhala nekaj in ce pridemo iskat ali jest. Vcasih smo sli, vcasih ne. Nisem imela nobenega obcutka vsiljevanja.

 

Tasca je pa imela drugacen pristop, podobno kot avtoricina, ona je skuhala in prinesla ali pa zahtevala od sina, da pride iskat in potem smo imeli naenkrat doma prevec hrane, ker smo kubali sami in imeli nakupljena zivila za cel teden. Sem potem tasci lepo rekla, naj ne nosi in naj ne posilja hrane, ker se mece v smeti, naj bo to njena ali nasa, nima veze, naj pokice prej in se zmenimo, kdaj bo kaj kuhala in ce zelimo. Tako smo uredili, da nimamo viska hrane, zdaj v naprej pove ali pa skuha in vprasa, ce bi jedli, ne zahetva vec, da se hodi iskat ali prinas hrano.

 

Imam odrasle sinove, en je ze odseljen in delam tako kot moja mama, se zmenimo, prides iskat, ti kdo spotoma pripelje, hoces, noces, tvoj problem, ce kuhamo za 4, je se za petega, ce zeli. Vecinoma vzame, ker mu potem ni treba kubat, bodisi poje sveze ali da v skrinjo za drugic.

Kako bo, ko bodo vsi na svojem, ne vem, verjetno ne bom kuhala se za 3 druzine poleg naju z mozem, bom oa kaksno stvr tipa sarme, golaz, filane paprike ali kaj podobnega skuhala kdaj vec, ce bodo hoteli vzeti, pa kaksno nedeljsko kosilo bomo tudi kdaj skupaj pojedli.

Ha, ha. To sem tudi jaz že razmišljala, da za 4 družine verjetno ne bom kuhala vsak dan. Ampak pustimo času čas.

Jaz nikoli ne bi hodila k staršem po kosilo. Tega koncepta ne razumem. Saj starši nimajo menze, no. Polega tega – sem samostojna in znam kuhati/kupiti.

Drugo je, če kdo koga povabi na obed.

Ampak da bi moja mama?dbevno telefonarila otrokom in jih spraševala a bi jedli, kaj bi jedli, zakaj ne bi jedli in kdaj bi prišli po hrano – ja madona no, ma pa ja dosti bolj pametne stvari za početi.

Snaha, prepolno rit imaš!!!! V življenju, ki ga boš dala skozi ne bo vedno tako.  Pa še to , ne boš vedno snaha, nekoč boš tudi  ” tašča” in verjemi, ne bodo te marali.  Tako se svet vrti že mnoga tisočletja.

Moja ponavadi pogleda v svoj hladilnik kaj je za stran vrečt al pa tik pred rokom, pogleda katera zelenjava je “malo nagnita pa saj če obrežeš je dobra” in potem to meni privleče. Kot da smo smetjak al pa pujsi in jemo pomije. Enkrat sem vse skupaj narezala in postavila pred moža in mu rekla “to je tvoja mama poslala – dober tek – dokler ne porabim tega, ne kuham iz svojih sestavin – saj veš – stran ne bomo metali hrane”! Parkrat sem mu to naredila in je potem naredil red.

Moja nekje dobi češnje in poje samo tiste načete. Potrem naslednji dan spet tiste, ki se že malo načete in potem naslednji dan spet tiste, ki so načete. Ne bi ljuba ženska pojedla talepe tistih par načetih pa že prvi dan stran fliknila. Cjoooo

Odgovor na objavo uporabnika
Od kdaj pa, 13.06.2024 ob 20:31

No, jest si v vseh svojihletih službe nisem nesla toplega obroka v službo. Zjutraj oreng jem, mi je kakšno sadje dovolj, da potem ko pridem domov, pojem kaj toplega. Ne morem pa ’15’ toplih obrokov durh na marš cel dan. Pa ne rečem, če doma pol ne bi imela kosila. Pol so pa začudenja, od kje debelist.

 

Od kar si nosim v sluzbo malico in kosilo, sem shujsala.

Jem zjutraj doma, za malico si nesem sadje in jogurt, kosilo za pogret in potem ne pridem domov sestradana, pojem se kaj malega in sem shujsala vec kot 10kg.

9-10 ur brez hrane ali samo na enem jabolku ni zame.

Bodi srečna da takrat ne rabiš kuhat in prišparaš…to da pa mož nič ne reče svoji mami pa zato ker mu je od mame kuhinja bolj všeč kot pa tvoja…ajde

Ljudje imamo različne okuse. Pusti mu, naj 9n to je. Ti si oa naredi, kaj drugega. Ali pa pojdi tisti dan, s kako kolegico nekaj ven pojest. Ali skuhaj, nekaj kar mož ne mara, ti pa obožuješ. Mama in sin imata podoben DNK, se pravi, podoben okus za hrano.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno570, 12.06.2024 ob 20:32

Kako tašči lepo povedati, da je ne užališ,  da naj nama z možem ne nosi svoje hrane vsak teden. Zaradi njene hrane je pol prepir z možem, ker jaz je nočem jesti, mož pa me sili naj jo jem, jaz kuham vsak dan, in mi je njena hrana odveč, viška in nimam kam z njo, pol je pa kreg. Kako ji obzirno povedat, da je vsiljiva s to hrano?

Nabavi Reksa. On se ne bo branil odvečne hrane.

New Report

Close