Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vzgojiteljica,ki bi naj vrgla otroka ob tla v vrtcu v Slovenski Bistrici

vzgojiteljica,ki bi naj vrgla otroka ob tla v vrtcu v Slovenski Bistrici

Zakaj vedno mislite, da mediji vedno lažejo?
Tudi meni je že znana tema o tej vzgojiteljici iz pred 10 let. ampak vedno so se pometle pod preprogo. Vsa čast staršem. Vemo, da moramo biti v službi 0,0 – ne glede, kje smo zaposleni. To velja tudi za vzgojiteljuce, a ne?![/quote]
Aja, 10 let ste vsi mižali? V čigavo korist?

Zakaj vedno mislite, da mediji vedno lažejo?
Tudi meni je že znana tema o tej vzgojiteljici iz pred 10 let. ampak vedno so se pometle pod preprogo. Vsa čast staršem. Vemo, da moramo biti v službi 0,0 – ne glede, kje smo zaposleni. To velja tudi za vzgojiteljuce, a ne?![/quote]
Aja, 10 let ste vsi mižali? V čigavo korist?[/quote]
kaj pa, če je ena MONklj vse narobe dojela in prijavila – anonimno?? hmm ☺

Zakaj vedno mislite, da mediji vedno lažejo?
Tudi meni je že znana tema o tej vzgojiteljici iz pred 10 let. ampak vedno so se pometle pod preprogo. Vsa čast staršem. Vemo, da moramo biti v službi 0,0 – ne glede, kje smo zaposleni. To velja tudi za vzgojiteljuce, a ne?![/quote]
Aja, 10 let ste vsi mižali? V čigavo korist?[/quote]

Joj, kako si pa ti trapasta…
Lej, sej una, a veš, men se zdi… Mah, sej veš.. Aja? Ja, ma nisem ziher, kaj pa vem…

Pizda, lej, en je napisal! Jaz udi vem, zase, za sosedove, za moje!

Faaaak, zdej mi je jasno, zakaj imam zavožene froce, razlog je kot na dlani, prej me je bilo strah, pa to…

Lahko noč.


Aja, 10 let ste vsi mižali? V čigavo korist?[/quote]
kaj pa, če je ena MONklj vse narobe dojela in prijavila – anonimno?? hmm ☺[/quote]
Jbg, ljudem ne moreš prepovedati, da bi bili neumni. Posledice so pa take, kot so.


Aja, 10 let ste vsi mižali? V čigavo korist?[/quote]

Joj, kako si pa ti trapasta…
Lej, sej una, a veš, men se zdi… Mah, sej veš.. Aja? Ja, ma nisem ziher, kaj pa vem…

******, lej, en je napisal! Jaz udi vem, zase, za sosedove, za moje!

Faaaak, zdej mi je jasno, zakaj imam zavožene froce, razlog je kot na dlani, prej me je bilo strah, pa to…

Lahko noč.[/quote]
Priznam. Mrhovinarstvo mi nikoli ni šlo dobro od rok.

:)))))


Kakšno šolo pa morajo imeti opravljeno vzgojiteljice in njihove pomočnice v walfdorfski šoli?
Naj ugibam – najlažji faks (predšolsko vzgojo) ali enoletno izobraževanje?


Google najde veliko podatkov.
Med drugim to, da morate poleg oskrbnine dodatno plačevati stroške prehrane. Kar nanese nekaj deset € dodatnih stroškov mesečno pa da imate (precej) visoke stroške vpisnine.


Ti pa si očitno slišala samo tisti del informacij, ki so tebi všečne.

Za realnejšo primerjavo bi bilo smiselno, da navedeš, koliko so plačane vzgojiteljice v WV.

In na osnovi česa pišeš, da vse vzgojiteljice v javnih vrtcih v službi samo iz dneva v dan čakajo, da mine čas njihove službe?


Med drugim tudi vrtec, ki ga obiskujejo moji otroci, organizira brezplačna predavanja o različnih področjih, povezanih z otroki.

Nekajletnim otrokom prirejajo predavanja?!?

Ti to resno?


Zanimivo.
Tudi pri nas predavajo zelo podobne zadeve. In to v javnem vrtcu!

Zdaj pa ne vem, kaj je bolj žalostno, ali tvoje prepričanje, da v javnih vrtcih pridigajo obveznost batin ali dejstvo, da so osnovna vzgojna načela v zasebnih in javnih vrtcih pravzaprav precej podobna …


Eno je, kaj si misliš o določeni stvari, drugo pa je pisati o (ne-)preverjenih dejstvih.


Morda je bolje, da res ne začneš.
Ker bo to verjetno spet tvoja ocena na podlagi nekih govoric.

Naj ti namignem – v večini javnih (!) vrtcev in šol je vedno večji poudarek na izboru hrane, na skrbi za zdravo hrano ipd.
Pred nekaj dnevi je bila na MON-u ravno debata, kjer se je en starš razburjal, kako se v vrtcu pretirano forsira zdrava prehrana in pijača. Nezaslišano – v javnem vrtcu!


Delno se strinjam.
Seveda ne more jesti zdravo, če je povsod samo nezdravo hrano in če ga ne poučimo, predvsem z zgledom, da je treba jesti tudi kakšno manj všečno hrano.

A tudi marsikaj, kar se reklamira kot zdravo hranilo, je lahko precej tvegano živilo.
Polnozrnat kruh je, žal, že en takšen primer.

dalia84 napisal:
3. In kaj ima moja izobrazba pri vsem tem? Sicer te nič ne briga, ampak imam diplomo iz visokošolske izobrazbe. Pa še dva alternativna poklica imam. In rada berem, ker me veliko stvari zanima. Grem tudi na kakšno izobraževanje, predavanje in si širim obzorja. Za razliko od tebe, predvidevam. 😉 Pa tudi, če bi bila čistilka s končano samo o.š., to nima veze s tem, kaj si mislim o izobrazbi vzgojiteljic v vrtcih, ki vzgajajo in so odgovorne za otroke, ko so le-ti v najbolj občutljivih letih svojega življenja.

Eno je, kaj si misliš o določeni stvari, drugo pa je pisati o (ne-)preverjenih dejstvih.

Bi res rekla , da si čistilka s končano osnovno šolo.Ženska s končanim faksom sestavlja precej drugačne stavke in misli v njih.

Zelo dobro te razumem.
Vrtec Najdihojca v Šiški …zelo, zelo slabi spomini nanj…

Sem mnenja, da morajo biti vzgojiteljice in pomočnice STROKOVNO podkovane, kako se dela z otroci, tudi tistimi bolj problematičnimi.
Do sedaj nikoli nisem imela težav, vem da morajo vzpostaviti red in spoštovanje.
Smo pa tudi mi letos naleteli na nekoga, ki ni za med otroke. Po celi štali, ki jo je naredila in nestrokovnostjo (informacije so od nje o mojem otroku in družini odhajale ven in naredile krog – prišle do mene) sem ji lepo povedala, da bom sedaj reagirala drugače.
In potem ti hodijo starši in govorijo kakšne težave imajo oz. so imeli s to vzgojiteljico – daj no? Reče pa nihče nič – češ saj bo hitro mimo ali pa “še enega otroka imam kaj če se bo spravljala nanj”.

Še pred pol leta sem bila mnenja, da starši preveč komplicirajo, da se imajo otroci čisto fajn v vrtcih.. sedaj vidim, da se pri otrocih takoj vidi ko kaj ni vredu a žal starši ne reagirajo ravno zato, ker se jih potem pribija na križ češ “novodobni starši”.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Ko sem prebrala tvoje mnenje, je moje mnenje takole :

Prav nič dosti ne veš o delovanju javnih vrtcev.To, da ima pomočnica enoletno izobraževanje – je čista laž, saj imajo vse pomočnice danes najmanj srednjo izobrazbo in obvezen strokovni izpit.Vzgojiteljice pa visoko izobrazbo!
Tudi ostalo, kar pišeš, je eno bla – bla – bla …takole na oko nekaj.
Waldorfski vrtec ni nujno, da je najboljša možna stvar – je samo ena od možnosti.

Pozabila si pa povedati, da ga mastno plačuješ.In da imaš dokončano samo osnovno šolo.
Če imaš pa slučajno kaj več, glej punca – kar si napisala , je za cvek .Tepka si, na žalost![/quote]

pomočnik vzgojitelja si tudi po prekvalifikaciji… se pravi greš v šolo za odrasle ZA 1 LETO!
to se ne primerja s 4 leti srednje vzgojiteljske, še manj pa s faksom.

tako da si TI tepka.

http://www.b2.eu/srednja-sola/Predsolska-vzgoja-PT-1-letni.aspx
http://www.luniverza.si/pridobitev-izobrazbe/srednjesolsko-izobrazevanje/predsolska-vzgoja-poklicni-tecaj/

Trajanje izobraževanja in izvajanje programa
Izobraževanje traja eno leto. V tem času udeleženci poslušajo predavanja in opravljajo izpite po predmetniku.
Predavanja potekajo od oktobra do maja, 3-krat do 4-krat na teden v popoldanskem času, od 16. do 19. ure.

In ja, poznam take, ki delajo v javnih vrtcih, samo z 1. letom izobrazbe.

Dodatek za zgoraj:
http://www.luniverza.si/pridobitev-izobrazbe/srednjesolsko-izobrazevanje/predsolska-vzgoja-ssi/

Tudi to je opcija.

Pogoji za vpis:
uspešno zaključeno osnovnošolsko izobraževanje,
zaključen kateri koli program srednjega poklicnega izobraževanja,
zaključen dveletni program nižjega poklicnega izobraževanja.

Trajanje izobraževanja in izvajanje programa
Izobraževanje traja 3 leta. V tem času udeleženci poslušajo predavanja in opravljajo izpite za štiri letnike.
Predavanja potekajo od septembra do junija, 2-krat do 4-krat na teden v popoldanskem času, praviloma od 16. do 19. ure.

Se pravi od 6-12 ur šole na teden.
Povprečni dijak to spravi notr v 1-2 dneh.

Nima noben jajc. Ščitijo en drugega, vedno, vsi pa krivijo medije.
Kaj ko bi raje zgodbo raziskali?

A so Slovenci res tako naivni, da mislijo da so vse vzgojiteljice 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} super?

Najbolj smešno pa je, ko ena, ki ima otroka v waldorfskem vrtcu, očita vzgojiteljicam izobrazbo.
Upam, da ve oz. se je pozanimala kako amatersko šele poteka izobraževanje za waldorfske učitelje in vzgojitelje. Na waldorfskih vikend tečajih.
To so res ene novodobne mame, vse iščejo neke alternativne pristope in iz otrok delajo poskusne ž zajčke. Potem pa v dobri veri, da za otroka delajo najboljše, izberejo najslabše.

Nekaj vrtcev stran. Tudi obup. Jaz sem imela srečo, da je imel oče takšno službo, da me je lahko prišel po kosilu iskat. Ker po kosilu je še šlo, potem pa … Spanje. In če ne moreš spati, moraš dve uri nepremično ležati pokrit po glavi. Bognedaj, da bi si drznil iti v tem času na stranišče, ne da bi jo vprašal. Vprašati je pa ne moreš, ker je v sobi pač ni, je šla čikat. In potem te ujame na poti s stranišča …

[/quote]

Ob misli, da bosta otroka šla čez isto v vrtcu kot jaz, sem se odločila, da v vrtec ne gresta. Tako sem ob pomoči sorodnikov (sestrični in moževa sestra, ki so bodisi parvzirale, ali pa ob študiju še delale) proti plačilu, otroka do vstopa v šolo, obdržala doma.
Namreč še danes se spomnim, kako je vzgojiteljica M. kaznovala vse, ki ji niso bili po godu, ob enem pa nam je nostop metala pod nos, kako krasna in uspešna sta njena otroka.
O njenih otrocih danes ne bi (pri 30 še oba pri mami brez služb, da ne govorim o ostalem), ona pa je postala celo pomočnica ravnateljice in moj otrok v tak vrtec ne gre.
PS
Siljenje s hrano do bruhanja, potem pa zaradi packarije še kazen, je bil njen najljubši vsakodnevni ukrep. Še danes ne maram kislega zelja in žgancev, pa tudi bele kave ne, ker sem jo v bistvu bruhnila skozi nosni odprtini, saj sem se trudila usta obdržati zaprta, da ne bi bruhala in si s tem nakopala še večjo kazen.

Glede na to, da navajaš moj citat tako, da niti ni razvidno, kaj je moj zapis in kaj od dalia84, te lahko mirno potolažim, da nisem čistilka … 😉

Mene pa zanima, če kdo ve, ali so starši tega otroka izpisali iz vrtca po tem “incidentu” ?

Mene pa ne zanima čisto nhič drugega, kot to, kako nekoga vržeš OB tla?

Če bi vzgojiteljica majhnega otroka res dvignila visoko v zrak in ga potem treščila ob tla – a ne mislite, da bi se kje temu otroku kaj poznalo??? Starši otroka niso opazili nobenih poškodb na otroku. Vsaj odrgnino po glavi bi moral imeti, lahko še kaj hujšega poškodba roke, noge… ampak ni nič.

Takole bom rekla: upam, da bo policija natančno raziskala, če je zgodba resnična ali če ni. Če je resnična, si ta vzgojiteljica zasluži kazen in seveda odpustitev iz službe ter nikoli več dela z otroki. AMPAK če ni res, potem pa upam, da bo zaslužena kazen doletela žensko, ki si je tako zgodbo izmislila. To ni zaje.bancija, zaradi tega lahko človek fajn naje.be po nedolžnem!!! Če je bila prijava lažna, bi morala biti lažnivka kaznovana na sodišču, tako z zaporom kot z veliko finančno kaznijo!!!

Ti si katastrofa od ženske, res. Jaz bi tud lahko napisala, kaj si mislim o Waldorfskem vrtcu, pa dodala še nekaj iz svoje (bogate) domišljije, da bi se bolje bralo. Me pa res zanima, kako lahko pišeš take zmišljotine, laži? Če tebi ni všeč javni vrtec, pojdi v W. ali kamorčeš. Ampak laži sama sebi kako se imajo tvoji otroci dobro/bolje kot drugi. druge pa pusti na miru.

Tvoje razmišljanje je na fenomanalnem nivoju. Ker vzgojiteljica zavije skozi vrata javnega vrtca je ona že avtomatsko utrujena in tečna, ne zna umirit otrok in se ne zaveda sveta okrog sebe. Če teh lastnosti nima, je pa sigurno zavila v W. vrtec. Hahahahahahahahahah

Kjer so objavili sliko vzgojiteljice, bi morali objaviti tudi sliko tistega, ki je zgodbo ustvaril. Vsaj dokler se ne spozna krivca.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Da vidimo,katera je ta ženska .če je preverjeno resnicoljubna in poštena.

tla tlà tál [tau̯ in tal] s mn., mest. tléh, or. tlémi tudi tlí (ȁ á) 1. površina, po kateri se hodi, na kateri kaj stoji: tla se majejo, tresejo; tla so se pod težkim bremenom udrla; plavalec je začutil tla pod nogami dno; krilo ji sega do tal; žoga se je odbila od tal; pest ga je tiščala k tlom; pasti, sesti na tla; vreči kaj ob tla;

Beseda ob pomeni, z veliko silo. Je stopnjevanje izraza vreci na tla.

New Report

Close