Vzorec kako napisati ponudbo za delo
Na vrhu napišeš
Ime in priimek
naslov
Datum: npr. 12.8.2017
Naziv družbe oz. firme, kamor se prijavljaš
Zadeva: ponudba za delo
Besedilo (približno tako
Spodaj podpisani (a) ……. se prijavljam na prosto delovno mesto …….., ki je bilo razpisano oz. objavljeno (npr. na Zavodu za zaposlovanje).
V nadaljevanju na kratko napišeš o sebi nekaj podatkov:
Npr. Zaključil (a) sem šolanje na šoli oz. pridobil (a) sem poklic…….
Nato napišeš nekaj o sebi: npr. delovne izkušenje, kaj znaš delati, kje si si pridobil delovne izkušnje, poudariš npr. da znaš tuje jezike.
Napišeš o sebi, da si vesten, vztrajen, prilagodljiv oz. nekaj podobnega.
Zaključiš nekako v tem smislu: da se veseliš vabila na razgovor in lepo pozdravljaš.
Na koncu se ne pozabi podpisati.
Priložiš lahko fotokopije spričeval oz. dokazil o usposobljenosti za delovno mesto.
Tako nekako sem napisala čisto približno. Ponudbo oz. prošnjo prilagodiš.
Lahko pa posebej napišeš še življenjepis in v njem bolj podrobno napišeš nekaj o sebi, o svojih sposobnostih, pridobljeni izobrazbi, delovnih izkušnjah ipd.
Srečno!
Tukaj imaš pametne nasvete in pa vzorce:
Spet en butelj na kvadrat.Eni znajo pisati ponudbe za delo, drugi znajo pa delati.Ti spadaš očitno med prve!
[/quote]Motiš se, on ne zna pisat ne prošenj, ne nič delat, sicer se ne bi tako primitivno odzival.
Z zgoraj opisanim primerom ne vem kako sploh komu v današnjem času rata dobit službo, najbrž redkim in to le za čisto fizična dela. Navest je potrebno osnovne kompetence, jih utemeljit, poklicne kompetence, zakaj bi bil ravno ti primerna za njih, kaj boš firmi doprinesla in na kak način….Ne smeš pa dolgovezit, primerov imaš na spletu kar nekaj, tako da se potrudi poiskat.
Je pa odvisno za kako delovno mesto daješ prošnjo ali ponudbo.
Upoštevajte osnovne družbene postulate in ne nasedajte trendovskim klišejem, ki so prepis iz predvsem ameriških študij, demveč se osredotočite predvsem na lokalne zakonitosti.
V Sloveniji je zelo pomembno vprasanje “Ja čigav (-a) si pa ti?”. V današnjem času, ko vsi govorijo o službah po principu zvez je to pametno uporabiti v svoj prid in “politično korektno” navesti ustrezne družbeno-socialno-delnopolitične reference v delu, kjer človek predstavlja samega sebe. Ne pozabite, da konačna odločitev o zaposlitvi vedno temelji na domnevi kompatibilnosti prepričanj in ne na strokovnih kompetencah. Srednje so drugotnega pomena.
Drug zelo pomemben vidik je odpor do sprememb. Zato je potrebno izpostaviti, da se je kandidat pripravljen priučiti vseh utečenih postopkov v firmi in poudariti svojo “pridnost”, ki ne pomeni nič drugega, kakor tiho in vestno opravljati svoje delo brez preveč vprašanj, ki bi motila druge.
Poudarek na tem, da bo kandidat vestno sledil navodilom in utečenim postopkom in navajanje referenc, s katerimi so odločujoči v dobrih odnosih in delijo skupna prepričanja je torej za slovenske razmere zmagovalna kombinacija, ki uspešno prodaja. Ščepec zavisti v smislu, da pozna delo pri konkurenci in da bo pripomogel, da bo delodajalec z zaposlitvijo pridobil možnost, da postane prvi na vasi, pa je češnjica na smetani.
A seveda, če ga pa kje lahko bolj userje je pa z navajanjem politične pripadnosti, celo tako da se bo še kam naprej izvedelo. Daj ga ne serji in kot pravim je čisto odvisno za kako delovno mesto pošilja prošnjo. Ponekod celovžge izvirnost v oblikovanju, vendar ne kič ali pisanju na zabaven način, saj pravim, odvisno kam piše ponudbo in za kaj. Čeprav, večine prošenj se sploh ne prebere, a,pak upanje pa iam., če vsaj napiše.
Dobro je pa vsekakor se pozanimat o firmi, pobrskat po spletu , povprašat ljudi, preden sploh kaj piše.
Ne ponuja dela se pa ponuja za delo. To je razlika. In prav je ponudba za delo, ne pa prošnja za delo. Bolje se ponudit kot prosit.
[/quote]
Aja, ponuja se za delo…
Jebenti kako sploh morete biti tako zabiti, da ne doumete niti osnovnega zakona ponudbe in povpraševanja???????
Če nekdo nudi delo= ponuja
Če nekdo išče delo= povprašuje
Kaj vam tlele ni jasno????
A seveda, če ga pa kje lahko bolj userje je pa z navajanjem politične pripadnosti, celo tako da se bo še kam naprej izvedelo. Daj ga ne serji in kot pravim je čisto odvisno za kako delovno mesto pošilja prošnjo. Ponekod celovžge izvirnost v oblikovanju, vendar ne kič ali pisanju na zabaven način, saj pravim, odvisno kam piše ponudbo in za kaj. Čeprav, večine prošenj se sploh ne prebere, a,pak upanje pa iam., če vsaj napiše.
Dobro je pa vsekakor se pozanimat o firmi, pobrskat po spletu , povprašat ljudi, preden sploh kaj piše.
[/quote]
Če ni jasno, se vpraša. Vzemiva abstraktno konkretizacijo: če veš, da gre za desno usmerjeno vodstvo, potem pač lahko človek poudari, da je bil pri skavtih in pomagal pri zbiranju podpisov za xyz. Napisal sem, da je te stvari treba napisati subtilno in politično korektno.
******, Pero ti nisi normalen! Majke mi da ne!
[/quote]
Nisem. Majke mi.
[/quote]
PHAHAHAHA, kar misli si! Še kako si normalen! Lej, ti dokažem:
http://www.fran.si/iskanje?View=1&Query=norma
Kdo pa določa normo? Ja, večina ane? S tem ko sprejme izsiljevanja manjšine…
Tak da Pero, to kar pišeš= odpor do sprememb, biti tiho, ne preveč spraševati,……… Je NORMAlno…
NORMAlno je tudi, po ovčje blejati za vsem kar drugi rečejo, pa makar ma nenormalna gola resnica svoje vaje…
Norma pa vsebuje tudi koren nor. Od tod potrditev tedna možganov, da je 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi norih…
Sam tolk no, da boš vedel svoje princeske vzgajat normalno…;-))))
Glede vsebine življenjepisa ti ne morem pomagati, mi je pa prijateljica nekaj dni nazaj poslala link do strani, kjer si lahko narediš življenjepis in motivacijsko pismo v elektronski obliki… Poglej Vaš link, mogoče ti pride prav