Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek z boni plačaš več

z boni plačaš več

Terme olimje polpenzion cenejši kot nočitev z zajtrkom.
[/quote]

A z Janševim bonom?
Se holdingaši posipajo s pepelom torej?

Mi smo sicer nameravali na podaljšan konec tedna, oz. na 5 nočitev konec avgusta nekje pri nas.
Na glavni dopust gremo takoj v začetku juljja, rezerviranega imamo od januarja.
Nikoli se zadnji hip ne odločamo za glavni dopust.
Nas je 5.
Nameravamo vzeti cca. 5 nočitev z zajtrkom.
Na bone, ostalo doplačamo.
Na kosila in večerje pa naj bi šli kam ven.
Upam, da ne bo takih trapastih ponudb, kot berem.
Na tak način bi do naših nočitev prišel ponudnik le-teh, saj brez bonov ne bi šli za več dni nekam. Kvečjemu za 2 do 3 nočitve. Plus dodatni zaslužek pri drugih ponudnikih čez dan.
Ampak.
Če bodo ponudbe v stilu plačamo sami za 2000 € in z vavčerjem 1950, zagotovo ne bomo šli.
Gremo potem raje v Grčijo za dodatni teden dopusta.

A z Janševim bonom?
Se holdingaši posipajo s pepelom torej?
[/quote]

mislim da se ne razumeva – zakaj posipajo?

nova
Uredništvo priporoča

Mislim da ponudniki ne zaupajo državi da bodo res plačani. Bo že našla kak podukrep ali tolmačenje zapisano v drugi alineji ali pa treji alineji , da ne bo treba izplačat.
Dvakrat bi morala prejet denar od države pa ga nisem. Prvič zato ker nisem brala revije Zveza potrošnikov Slovenije, drugič ker se je smatralo vračilo otrok za nakup v Merkurju in nakup letalske karte kot moj prihodek.
Ni za zaupat, res ne.

Na dopust grete prostovoljno in bone ponucate prostovoljno. Mi ze 15 let bojkotiramo slovensko in sceno nedefiniranega obmocja juzno od Kolpe.

Tudi bomov ne bomo koristili- cakam da crkne da slovenski pohlep

A ste dobro prebrali? Sama nočitev z zajtrkom je v bon paketu cenejša. Ne lih velik, ampak ok. Samo za otroke pa ne dajo 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popusta, ampak samo 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Torej, če gresta dva odrasla sama, imata “normalno” ceno, ampak ker so tud mulci dobil bone…


Pa res. Odlična ugotovitev! Banda.

Terme olimje polpenzion cenejši kot nočitev z zajtrkom.
[/quote]
Ampak resno, pa kdo je tu nor, nooo…!
?!!


Jaz sem zelo dobro prebral ponudbo za dve nočitvi za naju in 2 otroka v soteliji pride paket s PP in kopanjem v Family fun 200 eur cenej, kot nočitev z zajtrkom in doplačilo večerje in kopanje. Pohlep, nič drugega. Na ja, pa nateg. Na suho pri belem dnevu.


Jaz sem zelo dobro prebral ponudbo za dve nočitvi za naju in 2 otroka v soteliji pride paket s PP in kopanjem v Family fun 200 eur cenej, kot nočitev z zajtrkom in doplačilo večerje in kopanje. Pohlep, nič drugega. Na ja, pa nateg. Na suho pri belem dnevu.
[/quote]
OK, Matej Lahovnik predlaga najmanj črno listo za take ponudnike. Eko, Olimje že lahko uvrstite gor, ker imajo ta trenutek še vedno enako ponudbo gor. Sicer ne razlikujejo med plačili z boni ali brez ampak prefinjeno oblikujejo ponudbo s PP in tisto z zajtrkom, ki je namenjena bonom, seveda. Ampak razlike v ponudbi ni pa naj razlagajo, kakor hočejo.


problem je diskriminacija gostov, ki lahko veljavne popuste uveljavljajo zgolj, če ne koristijo vavčerja RS. glede na to, da je za ponudnika vavčer RS popolnoma enakovreden prihodek plačilu gosta, je to kriminal

in ne črna lista, v zakon bi bilo potrebno napisat, da diskriminacija potrošnikov na tak način ni dovoljena in da ponudnik ne more vnovčit vavčerja, če gostom, ki plačajo z vavčerjem, ne prizna istovrstnih popustov kot jih priznava gostom, ki plačajo na drugačne načine!

da tega, da mislijo pri biotermah, da je 10 dnevnih nočitev z zajtrkom s koriščenjem njihovih kapacitet lahko vredno 1.600 ++ raje ne komentiram

letos smo imeli rezervirane počitnice v Turčiji, ki so seveda propadle.
14 dni all inclusive, letalo tja, nazaj cena 2.100 EUR. to, kar so bili oni pripravljeni ponudit za 1.600 je pa nočitev in kos kruha s kavo zjutraj… in potem naj dopustujemo v sloveniji? s takimi ponudbami????

PRedlagam vladi, da teh bonov ne izdaja. Bo cenejše za vse, za državo in za ljudi. Koristi pravzaprav ni.

Zakaj bi Turčija pravzaprav letos odpadla? Mi gremo v Grčijo. Tele bon bo pa očitno samo za eno nočitev.

Ev ponudba iz Olimij – poččivavškovi so dobro naštudirali luknje v zakonu :

OLIMSKO DOŽIVETJE 2020
Paket vključuje: – polpenzion (samopostrežni zajtrk in večerja), – dnevno sveže sadje in steklenica termalne vode v sobi, – bon v vrednosti 10 evrov za zamenjavo penzionske večerje za večerjo v Gostišču Lipa, v restavr Opis
Polpenzion
Min bivanje: 2 dan (dni) Splošni pogoji poslovanja
154,50
*86,39 na osebo
2 oseb, 7 dan (dni)
Skupno: 1.209,48 EUR

FAMILY FUN DOŽIVETJE 2020
Paket vključuje: – polpenzion (samopostrežni zajtrk in večerja), – dnevno sveže sadje in steklenica termalne vode v sobi, – bon v vrednosti 10 evrov za zamenjavo penzionske večerje za večerjo v Gostišču Lipa, v restavr Opis
Polpenzion
Min bivanje: 2 dan (dni) Splošni pogoji poslovanja
159,50
*90,64 na osebo
2 oseb, 7 dan (dni)
Skupno: 1.268,98 EUR

NOČITEV Z ZAJTRKOM 2020
Paket vključuje: – nočitev z zajtrkom, – kopanje v bazenih Wellness Termalija Relax, – kopanje v Termalnem parku Aqualuna (od junija do septembra), – kopanje v bazenih Vodni planet v Termah Tuhelj (HR), – vstop v Opis
Nočitev z zajtrkom
Min bivanje: 1 dan (dni) Splošni pogoji poslovanja
147,50
*94,64 na osebo

2 oseb, 7 dan (dni)
Skupno: 1.325,00 EUR


Da jih ni sram!!

Ti boni so bili izdani v pomoč turizmu, oni pa na pomoč takole?
Mi lahko kdo razloži tole? A kdo resno pričakuje, da bo kdo tako neumen in plačal več?

Jaz mam bon namen koristit, ampak samo tam kjer bo posten odnos in ce mi bo ustrezalo. Tisti v turizmu, ki nimajo primernega odnosa do gostov, pa naj propadejo. Pozrtost se prej ali slej vrne kot bumerang. Kje traja dlje a pride.
Gostje prinasamo denar in lahko tudi nov posel ( dober glas seze v deveto vas), zato se mi zdijo tile, ki se gredo takole zapravljat ugled pravi butlji. In to v casu, ko je folk na to zelo pozoren! brez pameti … letujem lahko tudi kje drugje … je pa dejstvo, da je v Sloveniji ogromno lokacij, kjer bo vse ok 🙂

Kayk nategujejo za kopanje, če hočeš plačat z boni otroci niso več zastonj in podarijo karte.

polpenzion zajtrk+vecerja brez popustov 775eur po redni ceni. Za 2+2 za 4 nocitve in 5dni kopanja. tt in končno čiščenje vsteta.

Če prideš z boni pa tega paketa ne moreš vzet, dobiš pa za 840eur 4 nočitve z zajtrkom. Zraven doplačilo 70eur za končno ciscenje in karte za kopanje PODARIJO. Koncna cena 910eur.

Gorske koče pa so tak cene dvignile za 150{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Ko vas je be goljufi, boni so za moje pojme nateg in verjetno se tihi dogovor s ponudniki kak nas cimbolj ožeti.
Gremo na Hrvaško. Poreč polpenzion v juliju za 8dni 800eur.

Evo ti še primer iz Hrvaške : hiška rezervirana februarja za junijski termin 900 Eur; zaradi znane situacije akontacija ni bila plačana; sedaj smo se odločili, da bi vseeno šli isti termin se je cena dvignila na 1400 Eur. Pa razumi te bedake….seveda nas ne bodo videli.
[/quote]

http://www.booking.com/Share-vgLnVW

http://www.booking.com/Share-vgLnVW
[/quote]

po sobah. V enem stanovanju se drenja več tujcev, ki sicer najbrž imajo lastno kopalnico, vendar gre za skupno kuhinjo in teraso. Jaz tega ne maram, tistim pa, ki je to všeč, je verjetno ugodno. Za 7 dni za dva 250€ ni veliko. Ampak kot rečeno, meni se ne bi dalo tam srečevat z nekimi tujimi ljudmi.

Lahko pa vzameš ves apartma, da se ne srečuješ tam z nekimi tujci, in plačaš 413€, če pridejo 3 osebe. 60€ na noč, vendar plaža kilometer ali dva daleč, pač moraš z avtom. Pa je to samo nočitev, mah, ne zdi se mi ne vem kako ugodno. Če jih pa gre 4 osebe ali 5, je pa še dražje.

Boljše bi bilo, da država da bon, pri katerem ni strogo določeno kje in za kaj ga lahko koristiš oz. da je lahko vključen širši turizem, od prireditev, koncertov, ali pa šport. Fitness centri so recimo že mesece zaprti. A bi bila tragedija, če bi obstajal bon, ki bi ga lahko nekdo koristil v termah ali na morju, nekdo drug pa v fitnessu?
Verjetno bi bila, ja, ker določeni osebki od tega ne bi imeli koristi. Tem, ki je bon danes namenjen, boljše da ne bi bil, ker tega niti cenijo ne in hočejo iz tega kovat še večje dobičke. Verjetno si hoteli zdaj z odprtjem mej obetajo tuje turiste in so jim Slovenci z boni v napoto. Če tujcev ne bo, bodo septembra še prosili, da ljudje pridejo z boni k njim.
Je pa v tem hotelirstvu tako… cel kup folka, ki se jim jebe za vse. Najnižja možna raven turizma.
Upam, da bodo vsaj razni manjši zasebni ponudniki dovolj pametni, da bodo ljudem ponudili za ta bon več ne manj, kot si zaslužijo.
Logika hotelov je čisto zgrešena. Če oni niso sposobni ponudit nočitev z zajtrkom po pravični ceni, si en zaslužijo,da bi gostje pri njih spali, jedli bi itak drugje, ker je hotelska hrana na polpenzionih najslabša, pa še največja možnost okužbe je v raznih jedilnih halah.
Pamet Slovenec bo bon odnesel k privatniku v privat namestitev, apartma ali sobo, v razne terme in podobno pa se bo hodil samo kopat. Tudi sicer je pametno,d ase ljudje hotelov izogibajo, ker je virus še vedno prisoten. Ni lepšega kraja za se okužit kot v kakšnem hotelu.

Saj podražitve so čisto logične. Vsi ljudje v državi dobijo bon, če ga ne porabijo jim propade. Torej če še vsak doplača 50€, se ti še vedno bolj splača kot pa da greš “samoplačniško” varianto. In tega se turizem zaveda. Pač hočejo maksimizirat dobiček.

Saj podražitve so čisto logične. Vsi ljudje v državi dobijo bon, če ga ne porabijo jim propade. Torej če še vsak doplača 50€, se ti še vedno bolj splača kot pa da greš “samoplačniško” varianto. In tega se turizem zaveda. Pač hočejo maksimizirat dobiček.
[/quote]

Nope. Meni se ne splača, da se počutim na dopustu nategnjeno s strani hotela.
Brez bonov plačaš toliko, z boni pa toliko? Resno? Za normalne goste toliko, za uiber bedake pa malo več?

Saj podražitve so čisto logične. Vsi ljudje v državi dobijo bon, če ga ne porabijo jim propade. Torej če še vsak doplača 50€, se ti še vedno bolj splača kot pa da greš “samoplačniško” varianto. In tega se turizem zaveda. Pač hočejo maksimizirat dobiček.
[/quote]
Maksimiziranje bonov ni bilo tako mišljeno. Miljeno je bilo, da nekdo gre nekam na dopust, nočitev in zajtrk plača z bonov in zapravlja denar v tistem okolju za druge storitve. Da ima to nek širši učinek. To ni mišljeno, da hotelir maksimizira dobiček od bona. 🙂

New Report

Close