Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Z dojenčkom na tečaj plavanja – da ali ne?

Z dojenčkom na tečaj plavanja – da ali ne?

Jaz te zadavim, če bi mi tako brezglavo zapravljala denar!! Presnete afne…. kva mora vse dec financirat za tisto poscano fračo.
[/quote]

Škrtonja gorenjska! Za tvoj pir in čike pa ni škoda denarja? Jaz bi te zelo hitro sunila v rit!
Ostani doma na porodniški sam, pa glej, da bo otrok spedenan, cunje oprane in kosilo na mizi! Če vsega tega ni – potem si nesposoben!

Moji tudi niso imeli nikoli problema z vodo, vsi takoj, ko je bilo mogoče, direktnega v morje, pa kot dojenčki niso šli v bazen. Enako ni bil nikoli problem pranje las, potapljanje v vodo, tobogani. Mislim, da imajo strahovi pred tem drug izvor in da tečaj plavanja nima veliko zveze.

Meni bazeni na sploh niso apetitlih, vem pa, da jih imajo otroci zelo radi. Tako da sem stisnila zobe, ko so bili majhni.

Kolikor vem, so ugotovili, da tisto zgodnje plavanje dojenčkov nič ne vpliva na kasnejše sposobnosti plavanja in strahu pred vodo. Dojenček pač plava (izvaja neke plavalne gibe podobno kot pasje plavanje) in instinktivno zadrži dih pod vodo, tudi gleda pod vodo. A to je refleks, kot je na primer, da se obesi z rokami, če mu daš prste in dvigneš. Ti zgodnji refleksi pa kasneje izginejo.
Moji otroci se tudi niso prav nič bali vode, pa jih nisem vozila na neko plavanje v bazene. Splavali okrog 5. leta, plavali tudi 100 m od obale, zanesljivo plavali pri 6 letih, tudi v jezeru, Soči itd. Ta mau se je še premalo bal (od 1 do 2 let se je vrgel kar dol s pomola ali s čolna, če ga nisi pazil).
Po mojem torej bolj vpliva obnašanje staršev in nezavedni strahovi, ki jih prenašamo na otroke. Če pa komu paše hoditi z dojenčkom v bazen, pa naj, če je gvišen, da ne faše kakih glivic (jaz sem prav zaradi teh vsekakor bolj za morje.) in mu ni škoda denarja. So pa take aktivnosto vsaj zato dobre, ker mame vsaj 2 uri ni doma in si mora gospod mož ta čas sam pomagati po hiši – je treba vzgajati vse “otroke”. 😉

Če ne hodiš na nič drugega se obvezno čim prej prijavi. Se boš bolje počutila in tudi dojenčki so nori na vodo.

Jaz osebno nisem hodila na plavanje, sem pa hodila na telovadbo za mamice z dojenčki (2x na teden) in na telovadbo za dojenčke (1x). Če bi imeli v našem mestu bazen, bi najbrž hodila tudi plavat.

Ne beri negativnih komentarjev, ker nekateri tukaj so še v kameni dobi in ne razumejo najbolje, da imamo ženske svoj denar, ki ga lahko poljubno zapravlamo…

Tečaji plavanja nimajo nobenega posebnega učinka. Oba moja otroka obožujeta vodo, tobogane, zgodaj sta začela plavati. Prvi otrok je bil na tečaju, ker so me nekako prijatelji pa mož prepričali, ampak zame je to brezvezna tržna niša kakšnih študentov Fakultete za šport.

Danes se iz vsake normalne stvari dela cela znanost. Drugi otrok je pri štirih letih plaval, skakal v vodo in se potapljal, pa ni bil na tečaju, ni imel nobene neoprenske opreme, in nihče ga ni nič ekstra učil.

Dojenčki ne rabijo socializacije z dvajsetimi neznanci pod vodstvom nekega mentorja. To je totalno nenaravno. Dojenčki rabijo ljubezen, varnost, toplino, rabijo sproščeno, spontano okolje, ne pa treningov.


zakaj rokavčke?
moja nikoli v vodi ni imela rokavčkov. in se je pri dveh letih in pol tunkala ko nora, tako ji je bilo to všeč. rokavčki so čisto brezveze, ne omogočajo otroku pristnega stika z vodo, to, da lahko gre z glavico pod vodo.

na plavanje dojenčkov pa je nisem vozila. cela logistika da spraviš otroka v vodo in ven, pa da se preoblečeš in posušiš mi ni sedla. sem bila parkrat z njo v bazenu, ko nas je bilo več.

vodo je tako večinoma spoznavala v domači bani in je zdaj pri petih letih prava vodna podgana….


zakaj rokavčke?
moja nikoli v vodi ni imela rokavčkov. in se je pri dveh letih in pol tunkala ko nora, tako ji je bilo to všeč. rokavčki so čisto brezveze, ne omogočajo otroku pristnega stika z vodo, to, da lahko gre z glavico pod vodo.

na plavanje dojenčkov pa je nisem vozila. cela logistika da spraviš otroka v vodo in ven, pa da se preoblečeš in posušiš mi ni sedla. sem bila parkrat z njo v bazenu, ko nas je bilo več.

vodo je tako večinoma spoznavala v domači bani in je zdaj pri petih letih prava vodna podgana….
[/quote]

Bravo mami!

In verjetno si edina (ne da se mi vse nazaj brat), ki si dojela, da avtorica sprašuje za dojenčka. Ne za mulčke stare 2, 3, 4 leta! LP

Še moja zgodba. Moj otrok je od prvega stika z vodo oboževal kopanje in čofotanje, zato sva ga poskusno peljala tudi na bazen. Ker je užival sto na uro, sem se odločila, da pri okoli treh ali štirih mesecih poskusiva s plavalnim tečajem. Napaka. Šla sva točno dvakrat ali trikrat. Kljub njegovi ljubezni do vode, je bilo eno samo dretje, zato sva z obiski zaključila. Nisem želela, da se mu voda zameri. Očitno mu vsa tista premetavanja po vodi niso ustrezala. Res pa je, da so se nekatere “vaje” tudi meni zdele popolnoma neustrezne za dojenčke, zato tudi jaz nisem bila sproščena, kar pa seveda otroci čutijo. Poznam pa starše, ki so bili zelo zadovoljni. Če že greš, se poskusi dogovoriti za plačilo posameznega obiska. Jaz sem na ta način vrgla precej denarja stran.
Aja, moj otrok še vedno obožuje vodo, pri štirih samostojno in brez strahu plava brez rokavčkov in izvaja vse otroške vodne vragolije. Vseeno mislim, da bi z vztrajanjem na “tečaju” naredila več škode kot koristi. Precej je odvisno od vaju z otrokom.

New Report

Close