Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Z mojo diagnozo ne dobim punce

Z mojo diagnozo ne dobim punce

Pred nekaj leti sem izvedel, da sem HIV pozitiven. Bil je čas po srednji šoli. Nenormalno veliko smo žurirali, s tem pa je bil povezan alko, kakšna drogica, veliko smo menjavali spolne partnerje, preštopali celo Evropa, nekaj Južne in Srednje Amerike in tako naprej.  Do danes ne vem kje sem ga dobil in mi je zdaj tudi vseeno, ker sem prepričan, da prenašalec ni vedel, da ga ima. Na testiranje smo odšli cela klapa. Prijateljica ni imela dobrega občutka. In tako sem izvedel. Sesul se mi je svet! Nikomur nisem bil zmožen povedati tak šok je bi zame čeprav sem se zavedal, da živim zelo na robu in da je možno tudi kaj takega. Ob krasnem zdravstvenem osebju sem se psihično postavil na noge, tudi fizično mi nič ne manjka. Živim in v resnici mi ni nič hudega, razen, da imam ob slabih dneh občutek, da sem kot tempirana bomba. Od kar sem izvedel sem zelo osamljen. Nehal sem se družiti s staro klapo, ki še danes živi kot bi jih imeli 20. Rad bi spoznal sorodno duša. Spoznam veliko punc, pravijo da sem zanimiv in poseben. Obljubil sem si, da bom vedno povedal, da sem bolan. V vezo ne bi rad vstopil z lažjo, zato že takoj na začetku povem, da sem hiv pozitiven. Vedno je enak odziv! Vse skupaj se zaključi z, saj se še kaj slišiva.

Vse kar si želim je, da bi lahko spet ljubil in bil ljubljen. HIV ni več tista grozna diagnoza, je le virus, kronična bolezen in ne vem zakaj je že vedno taka bojazen pred njim. Kako naj si najdem sorodno dušo?

Sigurno ti ni fajn ampak razumi tudi punce. Jaz sem zase prepričana, da ne bi zmogla biti z fantom, ki ima spolno prenosljivo bolezen. Preveč riskantno!

Kaj pa če bi našel sebi enako, torej tudi hiv pozitivno? Sem prepričana, da imate npr na FBju bolniki kakšno svojo skupino.

Ob takih temah človek ostane brez besed. Ne vem kaj naj napišem saj sam najbolj veš, v kateri fazi je tvoja bolezen, kako se pocutiš in kakšne imaš izvide. Ne spoznam se na to bolezen, a sigurno so zdravila, ki to uspešno zdravijo.

Sorodne duše pa je tudi en žalostni projekt. Zakaj? Zato ker ko se izkaže, da je ta sorodna duša v resnici pošast, se ti potem sesuje ves svet. Življenje se ti postavi na glavo. Bolj ko verjameš in zaupaš, slabše je. Tako da moj nasvet je, da se veliko družiš brez seksa in pozabi na sorodne duše, ker jih NI. So samo ljudje, ki se bolj ali manj ujemamo z njimi. Če se boš šel projekt sorodne duše, boš lahko dvojno razočaran in boš spet zapadel v psihično krizo, trpel, kar pa zaradi tvoje bolezni ni priporočljivo. Obiskuj razna predavanja in hodi na preglede, da obvladuješ bolezen. Žal si živel zelo brezkrbno in to je zdaj rezultat. In tvoja zgodba je sporočilo vsem na monu, ki jim je seks vodilo življenja in pišejo vsepovprek, kje in v katere luknje bi se radi naskočili.

Srečno.

Ko ti mladostniška brezskrbnost uniči življenje. Lej, lahko bi rekel, da sočustvujem pa ne bom, ker ne. Dovolj si bil star da si seksala, lahko bi se zaščitil pa si rajši živel na robu, zdaj pač nosiš posledice svojih nepremišljenih dejanj.

Tega sem se bala že od otroštva, ko sem v šoli izvedela za HIV. So nas strašili z raznimi zgodbami in po eni strani sem srečna, saj so nas s tem obvarovali takega življenjskega stila, kjer bi dejansko lahko staknila marsikaj, ne le HIV.

Kot je nekdo svetoval, najbolje da si poiščeš skupine, tudi na spletu, v tujini, kjer boš s sebi enakimi preživljal čas in spoznaval ljudi, ki imajo take težave. Morda se ravno tam zbližaš s kom, ki ga ne bo strah, tako kot je strah zdrave.

Bolezen ni ovira za ljubezen, a vseeno boš imel več možnosti med sproščenim druženjem, kot če bi z nekom, ki bi morda pristal na zvezo, pa ob vsaki minimalni nevarnosti skakal in se oddaljeval. Bolelo bi oba.

 

 

Jaz nimam nobenih diagnoz pa nisem še nikoli v življenju imel punce. Priznaj si, imel si zelo lepo mladost, marsikaj si doživel in ti je verjetno težko, ker tega ni več. Kljub svoji diagnozi vseeno spoznavaš punce za razliko od nas večno samskih. Da ti postavim eno vprašanje: ali bi rajši bil večno samski devičnik in popolnoma zdrav, ali imaš rajši življenje, ki si ga imel in še vedno imaš upanje, da koga spoznaš. Mimogrede ob ustrezni terapiji, je nemogoče širiti virus naprej (je v premajhni koncentraciji), torej zakaj to govoriš puncam, če je brezpredmetno. Če se postavim v tvojo kožo, bi skoraj rajši tvegal SPB in bil deležen ljubezni, kakor večno samski.

Odgovor na objavo uporabnika
Mladost je norost, 09.06.2023 ob 14:16

Jaz nimam nobenih diagnoz pa nisem še nikoli v življenju imel punce. Priznaj si, imel si zelo lepo mladost, marsikaj si doživel in ti je verjetno težko, ker tega ni več. Kljub svoji diagnozi vseeno spoznavaš punce za razliko od nas večno samskih. Da ti postavim eno vprašanje: ali bi rajši bil večno samski devičnik in popolnoma zdrav, ali imaš rajši življenje, ki si ga imel in še vedno imaš upanje, da koga spoznaš. Mimogrede ob ustrezni terapiji, je nemogoče širiti virus naprej (je v premajhni koncentraciji), torej zakaj to govoriš puncam, če je brezpredmetno. Če se postavim v tvojo kožo, bi skoraj rajši tvegal SPB in bil deležen ljubezni, kakor večno samski.

Ti pa si prasec.

Se strinjam, tvoja sorodna duša je nekdo dekle prav tako s HIV. Vem pa da osebe s hiv med seboj še vedno ne smejo imeti nezaščitenih s. odnosov, saj različen vnos virusa poslabša bolezen.

In za tistega obupanca zgoraj, ki pravi da bi imel raje hiv kot da je devičnik, stari ti si bedak. Hiva ne dobiš preko ljubezni, ampak z razvratom in ko ti ga nekdo prinese komur si zaupal.

To je pač zato ker še je HIV danes zelo stigmatiziran in ljudje dejansko niso podučeni kaj življenje z hiv-om danes sploh pomeni. Večina ljudi misli da je življenje z hiv+ partnerjem zelo riskantno, kar v bistvu ni res. Danes imamo že tako uspešne terapije, ki znižuje virusno breme do te mere da je možnost prenosa praktično ničelna. Živiš pa popolnoma normalno življenje, čist normalen odnos lahko imaš z zdravo osebo.

Pred dnevi sem nekje prebrala, ko je eden pisal, da po več letih ni bil več hiv pozitiven. Pa sem že pozabila kje sem to prebrala in kako se je tega rešil, a bralo se je zelo verodostojno. Torej možnost obstaja… išči!

Glede na opisano zuriranje bos res tezko vedel kje si ga dobil. Tukaj se ne gre zato, da bi sel z lazjo v vezo, ampak lahko nekoga zivljenjsko ogrozas, predvsem pa nimas absolutno nobene pravice prenasati na nekoga sadove svoje mladostne razuzdanosti in na morebitne otroke

Torej isci med enako bolnimi oz z iskrenostjo.

Odgovor na objavo uporabnika
soft, 09.06.2023 ob 14:15

Tega sem se bala že od otroštva, ko sem v šoli izvedela za HIV. So nas strašili z raznimi zgodbami in po eni strani sem srečna, saj so nas s tem obvarovali takega življenjskega stila, kjer bi dejansko lahko staknila marsikaj, ne le HIV.

Kot je nekdo svetoval, najbolje da si poiščeš skupine, tudi na spletu, v tujini, kjer boš s sebi enakimi preživljal čas in spoznaval ljudi, ki imajo take težave. Morda se ravno tam zbližaš s kom, ki ga ne bo strah, tako kot je strah zdrave.

Bolezen ni ovira za ljubezen, a vseeno boš imel več možnosti med sproščenim druženjem, kot če bi z nekom, ki bi morda pristal na zvezo, pa ob vsaki minimalni nevarnosti skakal in se oddaljeval. Bolelo bi oba.

 

 

Kot si napisala:

Tega sem se bala že od otroštva, ko sem v šoli izvedela za HIV. So nas strašili z raznimi zgodbami in po eni strani sem srečna, saj so nas s tem obvarovali takega življenjskega stila, kjer bi dejansko lahko staknila marsikaj, ne le HIV.

 

PRAVILNO RAZMIŠLANJE. Res si lahko hvaležna. Sploh, če drži teorija zarote (mimogrede najbolj možna od vseh teorij zarote), da se je HIV naredil v laborotoriju, da se pobije homoseksualce in črnce. Če so ga res ustvarili republikanci, ki so imeli natanko iste ideje kot ti. O spolni vzdržnosti, imeli iste poglede na ženske in moške kot ti. Potem si zgolj ena od njih, če se igraš njihovo igro. Ena izmed morilcev.

 

Strašenje s spolnimi boleznimi so konzervativni krogi vedno izrabljali ravno v ta namen.

Odgovor na objavo uporabnika
Ljubezni si želim, 09.06.2023 ob 13:46

Pred nekaj leti sem izvedel, da sem HIV pozitiven. Bil je čas po srednji šoli. Nenormalno veliko smo žurirali, s tem pa je bil povezan alko, kakšna drogica, veliko smo menjavali spolne partnerje, preštopali celo Evropa, nekaj Južne in Srednje Amerike in tako naprej.  Do danes ne vem kje sem ga dobil in mi je zdaj tudi vseeno, ker sem prepričan, da prenašalec ni vedel, da ga ima. Na testiranje smo odšli cela klapa. Prijateljica ni imela dobrega občutka. In tako sem izvedel. Sesul se mi je svet! Nikomur nisem bil zmožen povedati tak šok je bi zame čeprav sem se zavedal, da živim zelo na robu in da je možno tudi kaj takega. Ob krasnem zdravstvenem osebju sem se psihično postavil na noge, tudi fizično mi nič ne manjka. Živim in v resnici mi ni nič hudega, razen, da imam ob slabih dneh občutek, da sem kot tempirana bomba. Od kar sem izvedel sem zelo osamljen. Nehal sem se družiti s staro klapo, ki še danes živi kot bi jih imeli 20. Rad bi spoznal sorodno duša. Spoznam veliko punc, pravijo da sem zanimiv in poseben. Obljubil sem si, da bom vedno povedal, da sem bolan. V vezo ne bi rad vstopil z lažjo, zato že takoj na začetku povem, da sem hiv pozitiven. Vedno je enak odziv! Vse skupaj se zaključi z, saj se še kaj slišiva.

Vse kar si želim je, da bi lahko spet ljubil in bil ljubljen. HIV ni več tista grozna diagnoza, je le virus, kronična bolezen in ne vem zakaj je že vedno taka bojazen pred njim. Kako naj si najdem sorodno dušo?

dobrodošel v klubu.

jaz sicer nisem bil HIV pozitiven, sem pa izvedel da sem 0,00 % ploden.

Pred leti sem spoznal žensko, ki je bila kar poskočna, fukiš do amena, da se je nisem mogel ubranit kljub slovesu. Po nekaj fukih seveda nezaščitenih izvem kakšen je in me napotijo na kliniko za SPS in Aids, kjer zahtevajo (vzorec sperme) in seveda ugotovim, da sem neploden. pa še živim, tudi babo imam

Odgovor na objavo uporabnika
Seena, 09.06.2023 ob 15:03

Glede na opisano zuriranje bos res tezko vedel kje si ga dobil. Tukaj se ne gre zato, da bi sel z lazjo v vezo, ampak lahko nekoga zivljenjsko ogrozas, predvsem pa nimas absolutno nobene pravice prenasati na nekoga sadove svoje mladostne razuzdanosti in na morebitne otroke

Torej isci med enako bolnimi oz z iskrenostjo.

Nobenega življenjsko ne ogrožaš, če si na zdravljenju. Malo se izobrazi, pa potem piši.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10921, 09.06.2023 ob 14:33

To je pač zato ker še je HIV danes zelo stigmatiziran in ljudje dejansko niso podučeni kaj življenje z hiv-om danes sploh pomeni. Večina ljudi misli da je življenje z hiv+ partnerjem zelo riskantno, kar v bistvu ni res. Danes imamo že tako uspešne terapije, ki znižuje virusno breme do te mere da je možnost prenosa praktično ničelna. Živiš pa popolnoma normalno življenje, čist normalen odnos lahko imaš z zdravo osebo.

Ljudje se načeloma izogibamo oseb ki so dali skozi več spolnih partnerjev, ravno zaradi SPB. H krati je pa tudi moralen vidik, ko se nekdo dobesedno vlači z ljudmi, vara, grupni sex, casual sex, droge, živi razvratno.

Ne bi pa imela predsodkov do osebe, ki je dobila virus preko partnerja, moža, žene ali preko transfuzije. S takšno osebo bi morda celo lahko bila v vezi.

Odgovor na objavo uporabnika
to je rešitev, 09.06.2023 ob 15:28

Ljudje se načeloma izogibamo oseb ki so dali skozi več spolnih partnerjev, ravno zaradi SPB. H krati je pa tudi moralen vidik, ko se nekdo dobesedno vlači z ljudmi, vara, grupni sex, casual sex, droge, živi razvratno.

Ne bi pa imela predsodkov do osebe, ki je dobila virus preko partnerja, moža, žene ali preko transfuzije. S takšno osebo bi morda celo lahko bila v vezi.

Sej ni potrebno imet nevem koliko spolnih partnerjev, pa živet v razvratu da fašeš Hiv. Lahko je potrebna samo ena noč nepazljivosti. Sej smo samo ljudje. Tako pač je.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4821, 09.06.2023 ob 15:26

Nobenega življenjsko ne ogrožaš, če si na zdravljenju. Malo se izobrazi, pa potem piši.

Zdravila znatno zmanjsajo tveganje prenosa, kar pa ne pomeni,  da tveganja ni.

Pri tebi so posledice VIDNE. Marsikdo pa dela isto pa ni posledic ali pa so skrite in so ŠE BOLJ toksični.

NE jamram nad krutostjo in nepoštenostjo tega sveta ampak VSI NOSIMO SVOJ križ.

Najboljši predlog. Pozabi ženske in se vključi v POMOČ ljudem z HIV. Ker ga že imaš boš brez strahu. Sicer pa. Žensko se v AFRIKI najde v 5 minutah. Tam to drugače funkcionira.

Jaz naprimer vem od katerega prelepega fanta sem glivice dobil.

Čeprav bi se mi mogel že takoj oglasiti alarm glede na stvari, ki mi jih je rekel. Da je veren kristjan, heteroseksualec, da mu je zvestoba do punce najpomembnejša, da ima trenutno okoli 50 žensk, ki kažejo interes zanj a jih vse zavrača. Potem je bil z mano.

Lahko bi mi že takoj jasno bilo, da tukaj vse ne štima kot bi moglo.

Za svoje stanje si si kriv popolnoma sam. Zdaj je po toči zvoniti prepozno. Živel si razvratno in neodgovorno, lahko pa se je zgodilo tudi nekomu, ki je bil samo enkrat z nekom intimen. Zdaj se moraš s tem stanjem sprijazniti, ni druge. Posvetuj se s kakšnim strokovnjakom, kakšne so tvoje možnosti glede intimnosti in intimnih odnosov.

Kaj naj ti še napišem: da upam, da bodo nekoč odkrili zdravilo tudi zate in boš lahko zaživel normalno življenje. Pazi na svoje zdravje. Želim ti vso srečo.

Odgovor na objavo uporabnika
lunca zadnji krajec, 09.06.2023 ob 17:43

Za svoje stanje si si kriv popolnoma sam. Zdaj je po toči zvoniti prepozno. Živel si razvratno in neodgovorno, lahko pa se je zgodilo tudi nekomu, ki je bil samo enkrat z nekom intimen. Zdaj se moraš s tem stanjem sprijazniti, ni druge. Posvetuj se s kakšnim strokovnjakom, kakšne so tvoje možnosti glede intimnosti in intimnih odnosov.

Kaj naj ti še napišem: da upam, da bodo nekoč odkrili zdravilo tudi zate in boš lahko zaživel normalno življenje. Pazi na svoje zdravje. Želim ti vso srečo.

LUNCA ZADNI KRAJEC

Zelo si sočutna ja, ko pišeš, da si je za vse kriv sam.

Včeraj si se vtaknila vame in me napadla, ker sem obsodil obsojanje posiljenih žensk. Ni se ti zdelo dovolj hudo napadanje posiljenih žensk, ki jih na sodišču popolnoma razvrednotijo, tako da mnoge raje niti ne prijavijo posilstva. Ne hujši problem so se ti zdele kletvice. Nekaj si še bluzila o slovenskem jeziku. Pa čeprav sem uporabil slovenske kletvice. Svetlana Makarovič je rekla, da je bilo jemanje kletvic iz slovenskega jezika osiromašenje le tega. Bo ona že bolje od tebe vedela, saj je kulturnica.

Zanimivo je, da taki ki največ moralizirate in govorite o primernosti imate tudi najmanj čustvene inteligence in življenskosti v sebi. Res se obnašaš kot neko zategnjeno teslo.

 

Nekateri ljudje nimajo občutka do nikogar.

Saj ne morem verjet, da ga eni res takole serjejo v mladosti.Kaj nimate staršev, da bi vas vzgajali in vam povedali, da v življenju ni treba vsega probat in da je življenje še bolj zanimivo, če obstajajo  skrivnosti.Vedno se je treba znat ustavit in živeti po pameti.Žal mi je za vsakega, ki nima pravih tirnic, potem pa takole najeba.

MA nehaj že jokat, se smilit sam sebi, pa kaj naredi. Prav patetičen si! Javko, ki misli, da se bo kateri zasmilil, če bo jokal po forumu v različnih temah. Takšnega jokajocega, samo pomilujočega patetneza pa res nobena ženska ne želi in ne rabi.

New Report

Close