Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek z NATEGUNSKIMI BALKANSKIMI TAKSISTI JE KONEC. pRIHAJA uBER

z NATEGUNSKIMI BALKANSKIMI TAKSISTI JE KONEC. pRIHAJA uBER

Končno je bil sprejet zakon, ki bo omogočil vstop Ubra in podobnih podjetij v našo državo. Zmeraj ko grem v tujino, si zmeraj naročim Uber prevoz in zmeraj je izkušnja dobra. Za razliko od naših taksijev, ki te nategnejo pa pri tem ne znajo niti pošteno govorit. Še je upanje za našo državo in digitalizacijo ter s tem vstop v 21. stoletje.

Odgovor na objavo uporabnika
hVALA BOGU, 02.06.2021 ob 20:21

Končno je bil sprejet zakon, ki bo omogočil vstop Ubra in podobnih podjetij v našo državo. Zmeraj ko grem v tujino, si zmeraj naročim Uber prevoz in zmeraj je izkušnja dobra. Za razliko od naših taksijev, ki te nategnejo pa pri tem ne znajo niti pošteno govorit. Še je upanje za našo državo in digitalizacijo ter s tem vstop v 21. stoletje.

Seveda, sedaj za Uber ne bo več pogoj znanje slovenščine in angleščine oz. enega drugega tujega jezika, kot je to veljalo za taksiste. Sedaj bodo za Uber lahko vozili tudi Somalci, Iranci, Sirijci, Palestinci, Maročani, Romuni, Ukrajinci, Afganistanci, Albanci,… Ja, SDS nam privošči le najboljše.

Odgovor na objavo uporabnika
saj ni res pa je, 02.06.2021 ob 20:41

Seveda, sedaj za Uber ne bo več pogoj znanje slovenščine in angleščine oz. enega drugega tujega jezika, kot je to veljalo za taksiste. Sedaj bodo za Uber lahko vozili tudi Somalci, Iranci, Sirijci, Palestinci, Maročani, Romuni, Ukrajinci, Afganistanci, Albanci,… Ja, SDS nam privošči le najboljše.

Sedaj bomo že pred začetkom vožnje poznali natančen znesek vožnje, ne pa pri vseh balkanskih taksistih, ki so te peljali trikrat okoli cilja in to tudi zelo mastno zaračunali…

Barabam je končno odklenkalo!!

nova
Uredništvo priporoča

Nič ne prihaja, jih ne zanimamo.

Kako si zavarovan v primeru nesreče kot potnik v uberju?

Odgovor na objavo uporabnika
no-ja, 03.06.2021 ob 00:05

Nič ne prihaja, jih ne zanimamo.

Tako je – premajhen trg in tudi ne bodo se bockali in tekmovali z balkansko taksi mafijo.

Odgovor na objavo uporabnika
ne vem če res, 02.06.2021 ob 20:53

Sedaj bomo že pred začetkom vožnje poznali natančen znesek vožnje, ne pa pri vseh balkanskih taksistih, ki so te peljali trikrat okoli cilja in to tudi zelo mastno zaračunali…

Barabam je končno odklenkalo!!

Seveda boš vedel ceno vožnje. Ampak ker balkanske konkurence ne bo več, bo veljal sistem take it ali pojdi peš, tudi kot bo cena zaradi praznika 100 % višja.

Da bo dolgoročno za vse slabše, razen za Uber, korporacijo, ki ne plačuje davka in podkuplja vse vlade, kamor pride, vemo vsi, ki znamo uporabljati Google.

Trol SDS-ovski.

Namesto taksistov te bodo pa uberaši nategovali.

Kaj ti misliš da bodo za uber vozili sedaj čisto nekateri drugi ljudje? Mislim a vidiš kje kakšno vrsto ljudi, ki bodo vozili za njih? Ker imajo pravila veš kakšen avto je primeren. In kako misliš da bo to laufalo….isti kot do sedaj vlečejo taksiste za jajca bodo vlekli “uberaše” 🙂

Za Uber bodo vozili desničarji, volivci SDS, ki so tako navdušeni.

Tudi jaz uporabljam uber v tujini in je super. Poanta je v transparentnosti in da te na noben način ne morejo prenašati naokoli.

Iz tega vidika bi ga uporabljal tudi v SLO. Po drugi strani pa je v LJ tudi kar nekaj velikih in resnih taxi podjetij, kjer dogovorjeno tudi drži in ni “nategov”. Seveda pa jih je treba prej poklicati in naročiti.

 

Največji problem v LJ so taksiji, ki stojijo na železniški postaji in čakajo nevedne tujce, ki so potem njihove žrtve in nekajkratno preplačajo vožnjo. Tisti taksisti tam so pa res balkanska mafija in obupna dobrodošlica tujcem, ki pridejo v LJ.

Na uberju vidiš ocene drugih uporabnikov, tako o avtu samem, čistoči, vozniku, prijaznosti, varnosti vožnje itd.

Če ima kdo slabe ocene, se pač ljudje ne vozijo z njim oz. ga v primeru kršitev blokira že uber sam.

Sicer pa je konkurenca vedno zdrava. Pa naj naše taksi družbe naredijo svojo konkurenčno aplikacijo in to ponudijo strankam.

In kdo mislite, da vas bo na pol zastonj vozil v super avtomobilih? No, junaki, kateri od vas bo kupil na lizing audija za petdeset jurjev in prevažal stranke okoli za pol evra na kilometer, hahahaha?

Pa saj nihče ne pričakuje nekih super avtov. V tujini sem od uberja pričakoval in dobil poštenje. Varnost pred nategi, in to je to.

 

Ker  nočna mora mi je, da bi padel v roke kakšnemu mafijskemu taksistu. To velja do neke mere tudi za SLO, definitivno pa za tujino.

A potem boste šli vsi desničarji v imenu konkurence vozit za drobiž za Uber?

Mi prosim nekdo razloži na kak način deluje ta Uber?

Odgovor na objavo uporabnika
Marko.v, 03.06.2021 ob 13:07

Na uberju vidiš ocene drugih uporabnikov, tako o avtu samem, čistoči, vozniku, prijaznosti, varnosti vožnje itd.

Če ima kdo slabe ocene, se pač ljudje ne vozijo z njim oz. ga v primeru kršitev blokira že uber sam.

Sicer pa je konkurenca vedno zdrava. Pa naj naše taksi družbe naredijo svojo konkurenčno aplikacijo in to ponudijo strankam.

Hja, spet ne bo šlo, ker je Uber znan po tem, da gre po prihodu na trg v svoj minus, da zmasakrira konkurenco. Nizke cene prevozov, visoko nadomestilo šoferjem. Vsi happy, vse fajn. Ko pa konkurence ni več, pa udri. Na pošten način se proti Uberju ne da borit, ker uporablja gnile, zahrbtne poslovne prakse. Ki gredo lahko skozi samo pri vladah kot je naša – marsikje drugje so jim že fino pristrigli peruti ali pa jim celo prepovedali delovanje. Najbrž zato, ker je Uber tako fajn firma. Na Hrvaškem so jih pa nagnali iz države z repom med nogami. Karkoli lahko rečemo za Hrvate, zase pa znajo poskrbeti.

Kvaliteta prevozov je še najmanjši problem, problem je “spremenljiva tarifa” Uberja. Ki se prilagaja razmeram. Če torej en dan na cesti ni veliko šoferjev, bo cena 30 % višja. In kot sem napisala že prej – take it ali pojdi peš. Potem vas nobena balkanska mafija ne bo reševala s sedanjimi tarifami. Ker je ne bo več.

Taksisti na železniški postaji so problem – ampak bi se ga dalo rešiti drugače kot z največjim nategatorjem na svetu.

 

Jaz se za uberjeve tarife ne bojim, ker vem, da bodo desničarji, svečkarji, SDS volivci zagotovo vozili za uporabnikom sprejemljive cene.

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 03.06.2021 ob 13:21

In kdo mislite, da vas bo na pol zastonj vozil v super avtomobilih? No, junaki, kateri od vas bo kupil na lizing audija za petdeset jurjev in prevažal stranke okoli za pol evra na kilometer, hahahaha?

Saj te nihče ne sili, da se voziš z uberjem. Ti še naprej kar uporabljaj taksi, pa to da ima polovica taksistov kriminalno kartoteko, naj te ne moti, mene čisto nič recimo ne moti.

A pol boste vi, svečkarji brez kartoteke, vozili za Uber zastonj v novih audijih?

Skrajni čas, da pride uber. V mb sem za taksi vedno dala minimalno 1eur na km, plus še štartnina pa še vse okoli so me hoteli vozit, da sem jim morala dobesedno pravit, kje naj vozi, da gre po bližji poti. Taxi bi me na 100km prisel minimalno 100 eur, sama porabim bencina cca 10 eur za to razdaljo. Dovoljšnji razlog, da navijam za uber.

Odgovor na objavo uporabnika
Uberica, 03.06.2021 ob 17:39

Skrajni čas, da pride uber. V mb sem za taksi vedno dala minimalno 1eur na km, plus še štartnina pa še vse okoli so me hoteli vozit, da sem jim morala dobesedno pravit, kje naj vozi, da gre po bližji poti. Taxi bi me na 100km prisel minimalno 100 eur, sama porabim bencina cca 10 eur za to razdaljo. Dovoljšnji razlog, da navijam za uber.

Taksi ni za reveže. Tudi Uber ne bo.

Paraziti mislite, da vas bo Uber zastonj vozil? Če nimaš za taksi, tudi za Uber ne boš imel. Ne bo nič ceneje, kvečjemu dražje.

Ja, in kaj je narobe, če se se tarife pri uberju spreminjajo, npr. 30% gor in dol? Pač razmerje ponudba in povpraševanje. Važno je, da pred vsako vožnjo točno veš, koliko boš plačal.

New Report

Close