Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Z vnukom na morje

Z vnukom na morje

Točno to. Ne vem, kako ne dojamete razlike. Jaz sem tudi hodila z dedkom in babico na morje. Ampak od 5. leta naprej, pa oba sta bila v penziji. Moji so tudi vzeli moje otroke s sabo. Ampak od 6. leta naprej in za en teden od treh. Ker eno je skrbeti za 5-letnika, plavalca, ki mu za malico odrežeš kos kruha, namaže si ga pa že sam. Drugo pa je imeti ves dan 2-letnika na očeh. In eno je, če nekdo sam ponudi, da bo vzel vnuka ali nečaka s sabo, drugo pa je, da svojega otroka nekomu potiskaš in po možnosti še vlečeš surlo in mu zbujaš slabo vest, če ne skoči takoj ves navdušen.

Se podpišem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, končno en pameten odgovor.

temu se reče “Račun brez krčmarja” .Bosta si pa privat varstvo plačala, če sta se zaplanirala

Se podpišem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, končno en pameten odgovor.[/quote]

Enako pri nas. Moja mama ni imela časa niti zame niti za mojo hčer. Jo popolnoma razumem. Pri 50 se je počutila premlada za babico in vem, da je – ker je mene imela še v srednji šoli – komaj čakala, da bo imela končno čas še zase. Avtorica, pravico imaš do tega, moraš pa se zavedati, kaj to potegne za seboj. Nikoli ne boš imela tistega pravega odnosa s tem vnukom. Moja mama je to ugotovila, ko je šla v penzijo.Končno je prišel tisti čas, ko bi se ona posvetila svoji vnukinji. Vnukinja se je takrat pripravljala na maturo, imela je resnega fanta in ni ji bilo jasno, kaj bi ta ženska zdaj naenkrat rada od nje. Ja, teh nekaj let res hitro mine, zamujenega se pa ne da nadoknaditi. Jaz mamo včasih obiščem, hčerke pa ne silim, ker ji tisti kraji nič ne pomenijo. Nobenih lepih spominov na otroštvo z babico. Zame je pa tudi boleče, hoditi tja, ker zdaj moja mama pričakuje druge vnuke od svojega mlajšega otroka in mene boli, kako se jih veseli. Za mojo hčer pa nikoli ni bilo časa in energije, tako kot prej ne zame.

Kolk ste eni čudni …. Kako bo novodobna babica navezala pristen stik z vnukom, ko je v službi od 9 do 17 ure, stara je npr 53 let , energije ni več toliko kot pri dvajsetih.
Dedkov in babic , idealiziranih kot v pravljici ni več, in če si tamladi želite odklop od svojih mulčkov, kako šele si ga želijo “tastari” z leti na grbi in 30 ali več let delovne dobe, pri tem, da živ Bog ne ve kdaj bodo lahko šli v penzijo…….
In ja, bodite veseli za vsak dan, ko vam čuvajo vnuke !!

New Report

Close