Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Za Janšo NE!!!

Za Janšo NE!!!

Ja, kdo pa skrbi za nas, ki delamo? A država mogoče? Pričakujem pa od države, da je dober servis za državljane in da mi od MOJE plače čim manj vzame. To je vse. Pa nič ne kaže v to smer. Ko je inflacija kazala zobe, so se vsi smejali v kamero, da to ni nič, da gre za napihovanje političnih nasprotnikov. To jim najbolj zamerim. Dobesedno za norca te imajo. Tudi zdaj, ko se hvalijo, kaj so naredili, pozabijo na vse slabo in slikajo neko rožnato sliko, ki je nihče ne živi.

Jah …. če želiš, da od tvoje plače država čimmanj vzame, potem bo potrebno voliti desno opcijo. Leva je zmeraj navijala davke, ker pač zagovarja napihnjeno državo in taka država veliko stane.

Kolk revežev je, se vidi, ko stopiš v prvo agencijo in poobaš dobit en aranžma kjerkoli ob morju. Ga ni, je vse razprodano. razprodane so tudi toplice, pa potovanja. Tko da, jaz tega jamranja ne jemljem več resno. kamor pogledam, rastejo bajte ko gobe po dežju, pa ne bajte, vile, 100 m2 je minimum. Pa grem na Gorenjsko, s ezida 300 na uro, grem na Štajersko, kjer je navečje javkanje, novogradnaj pri novogradnji, okolica spedenana v nulo – s čim? A s socialnimi podporami? Ne me basat. Ja, so reveži, bli so, so zdaj in bodo v bodoče, na žalost. Ampak danes se za reveža šteje že vsak, ki nima lastne hiše, nima najnovejšega avta, ni 3 x na leto na nekem čezocenaksem dopustu. Dragi moji, to NI revščina.

Janša mi ni nič na srcu zrastel. Vem pa, da se je v tem mandatu spacala skup onkologija, ki se prej 15 let ni, da je pediatrija tolk daleč, kot prej 10 let ni prišla, da se je zgradilo tolk avtocest, kot se jih prej v 10 letih ni, pa še mariskaj bi se, če ne bi eni živeli samo zato, da drugim nagajajo. Da je končno eden dotajčil birokratom, da so tam zaradi ljudi in ne obratno, pa še kaj. Tile brezplačni vrtci so brezvezna poteza, ki ej naredila več pkode kot koristi, ampak v primerjavi s kakšnim avionom je pljunk v morje. Zaenkrat ene pametne alternative ne vidim, razne Kresalove in Golubiči, me pa ne prepričajo, ker jih od preblizu poznam.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Večinoma se strinjam s tabo, Skrbna. Toliko kot se je naredilo v tem mandatu, se prej ni nikoli. Je pa težko vse naenkrat. če so nam ti simpatični ali ne, prav je, da dobijo še en mandat in se dokončno izkažejo ali pa propadejo. Da bi pa nasedali raznim Kresalkam in Golobičem, a dajte no, Slovenija je prepametna.

Skr bna, od tebe pa nisem navajena takih … običajno se krepko strinjam s tabo! Žal, ne gledaš v pravo stran, če ne vidiš revščine! Pa delajo, krepko delajo! Kolegica strežnica v KC – plača 400 !!! eurčkov. Delavke za tekočim trakom, glih tako. Da o penzonistih sploh ne govorimo.

Plače v JU so nižje predvsem zaradi prevoznih stroškov, ki jih sedaj povrnejo minimalno.

Kar je Janša zdaj naredu, poden … En kup ljudem všečnih ukrepov, za katere pa ni poskrbel za izvajanje iti financiranje. Saj mu ni treba, ker bo itak v opoziciji … potem bo pa spet udrihal čez novo vlado.

Jaz mu bi dala svoj glas pa naj dec zmaga na volitvah pa naj sam rešuje to kar je zaj poturil novi vladi da se je…

Zanima me, kaj je garnitura, ki ji nekateri napovedujete zmago, naredila tako dobrega za slovenski narod, razen, da je omogočila “lastninjenje” (beri propad marsikaterega podjetja)…..da je dopustila, da se raznorazne založbe bogatijo na račun osnovnošolcev s cenami delovnih zvezkov…….da smo plačevali nalepko za tehnični pregled…..da smo plačevali za nepregledne javne razpise (pediatrična, onkologija,….)…..ma ni kaj, bili so tko kul, da jih dajte volit še enkrat:(

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

A resno mislite, da bo kakšna vlada sposobna spremeniti situacijo? Da bo kao vsem boljš? Da bo manj davkov, manj revežev?

Se mi zdi, da bomo vsake 4 leta tukaj sedeli in pljuval čez “staro” vlado in si novo zaželel. Ampak dejstvo je, da nobena ne bo delila denarja.

Kar se lasništva v podjetjih tiče, se ni nič spremenilo. Razen nekaterih akterjev.

In ja, se strinjam, da si mogoče lahko nekateri privoščijo več. Nove hiše, nove avte, počitnice … Ampak aranžmaji pa niso razprodani zaradi Slovencev. A mislite, da smo mi edini turisti? Čatež je poln tujih turistov. Na Hrvaškem je 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev, druge kapacitete zapolnjujejo drugi. Da ne bo zdaj izpadlo, da se vsi Slovenci valjajo v denarju, ker je videti nekaj malega bogatije.

Obožujem Janšo, točko zanjga.

Tole pljuvanje po JJ je že smešno.

Ah, daj no skrbna. Če se vsepovsod gradi in so vsi aranžmaji v turizmu zasedeni, to še ne pomeni, da revščine ni. Pomeni samo, da se poglablja razlika med bogatimi in revnimi. Na eni strani nekaj bogatinov, ki kupije nepremičnine, na drugi strani vedno več otrok, ki še pri 15 letih niso videli morja, vmes pa množica navadnih ljudi, ki zadnje pare zmečejo za dopust. Tudi če ni za hrano čez leto, na dopust je treba iti, pa če imaš skupnega mesečnega dohodka samo 400 evrov. Zato pa so vsi turistični aranžmaji zasedeni.

Dejstvo je, da je Janša želel vlagati v gospodarski napredek, kar pomeni manj za socialo. Dejstvo je, da se mu je ta napredek ni ravno posrečil, inflacija je višja kot je pričakoval, hkrati pa je sproduciral veliko število revežev, saj so nizke plače ostale nizke tudi po uvedbi evra, že prej visoke plače pa so se zvišale. Janša je stavil na gospodarsko rast države, socialno poanto je zanemaril. Zato je normalno, da je narod nezadovoljen, posebej navadni delavci so najmanj profitirali in največ izgubili. Je bilo pa res omogočeno posameznim mogotcem in ljudem na visokih položajih, da si prigrabijo ogromno dobička. Po čisto legalnih poteh.

Koga voliti? Uh, trda bo.

“Par” bogatunov ne more zidat na vseh koncih in krajih. In par bogatunov ne more pokupit vsega, par bogatunov ne more izropat vseh razprodaj itd Seveda so reveži, in seveda so to -spet!- tisti, ki ravno za 3 dlake presežejo tisto spodnjo mejo. Za tiste, čisto pdo mejo, se še kaj najde, so razno razne subvencije, pa socialne itd, zatistega, ki je 20 eur čez, ni nič, še gate mu z rit potegnejo. Ampak to ni od zdaj, tko je blo. In verjetno bo.

Gledam 10 let pred tem nesposobnim Janšo in gledam ta 4 leta. Iz prejšnjih mandatov vidim prekleto malo: ne na področju zdravstav, ne na področju šolstva, ne na gospodarskem področju ne vidim nič. Manipuliralo se je s študentarijo, kar je blazno popularen job in to je blo to. Je LDS naredil kaj za delavca? Ravno tolk kot SDS in točo tolk bo tud DS ali pa kdorkoli, ki bo prišel na fotelj.

Izmed izredno slabe izbire, ki je praktično ni, izbereš najboljše izmed najslabšega.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Moja rit se ne polni sama od sebe, niti od božje mane iz puščave, niti ne zahtevam od politikov in sodržavljanov, da jo polnijo namesto mene. Moji riti nič ne manjka, zato ker sem bila pridna dijakinja, super študentka na področju, kjer primanjkuje kadra imam pa še kar nekaj mehkih znanj, moji riti nič ne manjka, zato KER vse življenje strmim in delam za to in ne pričakujem, da bi mi Janša/Pahor/Rode/Kučan ali ti kaj dal.[/quote]

Zakaj pa pol pi*dis?[/quote]

ker preplačujem slabe storitve

Ceno vrtcem določajo občine in občinski funkcionarji so neodvisni od vlade. Koliko bo občina subvencionirala vrtce je odvisno od ostalih občinskih prioritet in slovenske občine raje gradijo stadione, gospodarske cone, in sploh imajo radi precenjene gradbene projekte.

Vrtci pa se vsako leto precej podražijo, imam tri otroke ravno prav stopničaste po letih, da smo vrtec nucali zadnjih 12 let.[/quote]

Veš kaj, ne žali Jankoviča. Mi Ljubljančani smo ga volili zaradi njegovih ambicioznih projektov s katerimi bo potegnil Ljubljano iz provincializma.

Jaz sem tako ponosna na novi štadijon, da me ne moti, če moram za to, da se bo hitro zgradil, za to plačati višjo oskrbnino v vrtcu.

Kot Ljubljančanka bom neizmerno ponosna, ko se bomo lahko pred svetom in tujimi reprezentancami postavili s primernim stadionom in ko bomo končno lahko gostili elitne športne dogodke. To je do sedaj Ljubljani zelo manjkalo.

Tole leto in pol dokler še rabimo vrtec pa bomo že nekako stisnili.

kupovanje fancy avta ali počitnic v zameno za to, da se nato celo leto pazi na to kaj se da v usta, je znamenje slabih potrošniških, ne pa materialne revščine

in zadnja stvar je, da bi morali take tepce kot socialne podpirance reševati vsi tisti, ki si namesto počitnic privoščimo raje mirno življenje čez celo leto in ne jambramo kako zelo smo bogi, ker počitnice preživljamo na bazenu

zgodbe o otrocih, ki niso videli moraj pa so smešne, glede na to, da vem, da na naši šoli zadnja tri leta niso napolnili mest za subvencionirano kolonijo

Popolnoma se strinjam z tabo. Skrbna misli, če vidi kakšno bogato hišo, da so vsi bogataši. Kaj ne ve Skrbna, da tele naši bogataši imajo veliko hiš, in vil ter jaht na morju… Nimajo samo po eno hišo itd. Dajte si malo odpreti oči…. Nisem povedala, da bi volila Pahorja zaradi lepote, meni to ne pomeni nič, ker ne bom živela z Pahorjevo lepoto. Kdo je pa rekel, da bom volila Pahorja. Zelo tesno bo, ker sploh ne vem, če bom šla na volitve. Če bom volila bom volila Jelinčiča, da vidimo, če bi on kaj premaknil na boljše…… Slabše že itak ne more biti. Tudi mi imamo hišo, dober avto tudi si privoščimo počitnice ampak ni vse v tem, problem je v tem, da današnja mladina si ne more ustvariti svoje družine brez starševske pomoči.
Tukaj bi lahko naštevala celo noč…… Pozabili ste pa na delavce, ki se pretrgajo od dela v tovarni za borih 400€.

Frca. to nisem tebi napisala oz. očitala ampak ostalim, ki mislijo z repom ne z glavo.
Torej Janša proč!!!!!!!

Skrbna, res se je veliko gradilo in investiralo v tem mandatu, ampak se je država od leta 2004 zadolževala v tujini in to s tveganimi naložbami. Če smo imeli prej okrog 15 milijard eurov dolga (že vštet podedovan jug. dolg), je od leta 2004 narasel na skoraj 40 milijard, kar je resnično ogromno. Denar pa bo treba od nekoga vzet, ko ga bo zmanjkalo. Premoženje bomo prodali in takrat bo suša. Privatizirali bi radi vse po vrsti od zdravstva do šolstva. Narod pa je gluh in slep. Ena tretjina bo zmeraj za obstoječo opcijo. Ena tretjina je levo usmerjenih pa se jim večinoma ne da nič naredit v smeri sprememb, preostale tretjine pa politika sploh ne zanima, zato je tako kot je. Ne rečem, da Janša ni naredil nekaj pozitivnih potez, ampak spremebe so potrebne. Za moje pojme bi se morali spremeniti vsi obrazi v parlamentu in pojaviti čisto novi ljudje, neobremenjeni s preteklostjo in ne taki, ki že vso večnost v vsakem mandatu grejejo stolčke v parlamentu in ne naredijo nič pametnega. Sprejema se zakone, ki se jih niti ne prebere, ker pač glasuješ, kot ti drugi (šefi) rečejo. Nobene odgovornosti za super plačo in vse bonitete. Zaradi mene, če bi samo pet ljudi sedelo tam in tipke pritiskalo. En član na eno stranko. Trenutno ne vidim nobene pametne opcije za jesen. Lahko izberem le slabše zlo. Vsekakor to ni stranka, ki bi še naslednja štiri leta premetavala kosti, ampak bi se morala resno lotiti resničnih problemov.
Tako, da Skrbna, se pridružujem tvojemu mnenju glede volitev. trda bo 🙂

Z naložbami se nihče ne zadolžuje :))

Ampak vseeno bi te prosila za navedbo vira o tveganem zadolževanju pred letom 2004. Urad za makroekoneomske analize namreč ugotavlja, da se je državna zadolženost od leta 2004 zmanjšala.

samo jaz….koliko porabite za en obisk bazena…….sm pač samo firbec…..ampak res me zanima….karte, če kaj jeste ali hrano nesete s sabo…..koliko približno stane en obisk bazena tvojo družino?

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Če mene vprašaš ne grem ne na bazen in tudi hrane ne nosim tako, da si ne privoščim bazena, ker nimam toliko denarja, da bi se hodila kopati na bazen. Saj ne obstaja samo bazen je tudi, kje drugje boljše a ne?

Jaz na delavce nisem pozabila, pravim pa, da so nanje pozabili tiste prej, tisti daj in tudi tsti potem bodo, garantiram.

S tem javkanjem, kako si ne more noben nič ustvarit, je pa tko: težko si kaj ustvariš, če do 30. leta študiraš, pol še izkoristiš vse absolvente in poabsolvente, delaš na študenta, sproti vse zafrčkaš, oblezeš pol sveta in potem se pri 35.tih zbrihtaš, da bi blo dobro še kaj drugega počet v življenju, kot “uživati življenje”, kot se temu menda pravi. Časi, ko je država priskrbela stanovanja, so dokončno mimo, dejte že to dojet. Če hočeš imet stanovanje, ga je treba ZASLUŽIT in KUPIT. Če ga hočeš imet v Lj in okolici, ga moraš še ene 3 x preplačat. Pa ne od Janše dalje, od nekdaj! Če si malo manj fensi, greš ven iz LJ in celo ne crkneš, da ga kupiš. To je kapitalizem, ki smo go hoteli imet. Nekdo, ki začne delat pri 20-tih, ki z denarjem obrača, namesto da ga še toplega da naprej za “uživanje življenja”, si bo pri 30-tih lahko tudi stanovanje kupil, nekaj na keš, nekaj na kredit. Ampak na to uho se danes ne sliši, ker se nikomur ne ljubi delatm šparat, vlagat. Vsi, od prvega do zadnjega, bi študirali, pa pol še podiplomc pa ne vem kaj, država naj pa stanovanja deli, otroke preživlja, plače podarja …ne gre to tko. Zaradi mene lahko vsak študira do penziona, če hoče, samo ne pol jokat, kako se nič ne da. To je druga plat te “revščine”. Imamo seveda cel kup problemov, tudi pufov, preveč, če mene kdo vpraša, smo socialni tam, kjer bi bilo bolje, če bi ne bili, tam, kjer bi morali biti, pa čista tema, ampak spet ne zadnja 4 leta, ampak ves čas.

Pravljicam, da 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev kupuje in obrača večino novogradenj, vil, jaht, “terencev”, ki se valjajo po cestah, pa -upam!- niti sami ne verjamete. Ali pač? Jamranje je pač poleg fovšije slovenski nacionalni šport in sramota je, če ne jamraš. Imamo drago državo, to je dejstvo, malo delovnega potenciala (malo takih,ki sploh še hočejo delat!), imamo cel kup zafuranih investicij, ki počasi kapljajo na plano in še bodo, če bo ta garnitura obstala. ČE se bo menjala, bodo končale pod preprogo. Janša bi lahko delal tudi še precej bolje, ali rečeno drugače – dalo bi se veliko bolje gospodariti v tej državi, samo revolucija za to, da bi to dosegli, bi bila prehuda. Za začetek bi morala vsa garnitura, ki se zadnjih 15 let pase in menja na stolčkih, spokat. Z Janšo na čelu. Ali pa na repu, saj ni važno.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Uff, skrbna, ti pa ornk mešaš jabolka, hruške pa še ananase skupaj.

:), smešna si, veš to? In ja, za tvojo neizobrazbo si sama kriva, ne pa trume študentov, ki ti grenijo življenje ter ogrožajo tvoje tajniško delovno mesto. Pa saj, se niti ne čudim…tebi več ne.

En mal se poduči ženska, čas je že.

Uff, skrbna, ti pa ornk mešaš jabolka, hruške pa še ananase skupaj.

:), smešna si, veš to? In ja, za svojo neizobrazbo si sama kriva, ne pa trume študentov, ki ti grenijo življenje ter ogrožajo tvoje tajniško delovno mesto. Pa saj, se niti ne čudim…tebi več ne.

En mal se poduči ženska, čas je že.

odvisno koliko nas gre, vsi 4 ali samo jaz z otrokoma

http://www.zsport-kranj.si/?Obvestila:Vstopnice_2008_za{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}26nbsp{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3BLetno_kopali{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}9A{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}E8e{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}26nbsp{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3Bv{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}26nbsp{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3BKranju

hrano in pijačo prinesemo s seboj, kar znese dodatnih 5-10 evrov, ki bi jih porabili za hrano, pijačo in prigrizke tudi doma

še ceneje je kopanje v Sori, Kokri in Iškem vintgarju, kjer je to zastonj

Uff, skrbna, ti pa ornk mešaš jabolka, hruške pa še ananase skupaj.

:), smešna si, veš to? In ja, za svojo neizobrazbo si sama kriva, ne pa trume študentov, ki ti grenijo življenje ter ogrožajo tvoje tajniško delovno mesto. Pa saj, se niti ne čudim…tebi več ne.

En mal se poduči ženska, čas je že.[/quote]

Težko najdeš še kakšno državo, kjer obstaja manjša korelacija med formalno doseženo izobrazbo in funkcionalno uporabljivim znanjem.

Glede na študijo OECD so slovenski diplomanti (nosilci visokošolskih in univerzitetnih diplom) med najbolj funkcionalno nepismeninimi, kar lepo kaže sveta preproščina argumentov tule na forumu, kjer se trdi:

a) da se vlada/država zadolžuje z naložbami (čeprav povsod drugod po svetu z naložbami varčujemo)

b) slabe potrošniške navade enačimo z revščino. Preference trošenja lastnega denarja je domena posameznika. Če Jožica raje svoj zaslužek investita v kredit in zidove bo čez 25 let imela nepremičnino, v primerjavi s Francko, ki gre 1x mesečno k frizerju, 1 x letno smučat v Francijo, za 14 dni jadrat in ki na 3 leta zamenja avto tako, da kupi novega. Po 25 letih bo Francka imela samo kup lepih spominov na mladost in starost brez varnih prihrankov. Da je azto Francka kaj bilj revna od Jožice? Samo v mentaliteti slovenskih intelektualcev :))

New Report

Close