Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Za katero stvar se vam zdi čudno, da ljudje to sploh kupujejo?

Za katero stvar se vam zdi čudno, da ljudje to sploh kupujejo?

Ok to okoli hrane je jasno.
Mene pa čudi razno razna plastična krama, ki se prodaja povsod po možnosti še moraš batarije dokupit….ni da ni.Lani zraven cokolad ponujali plastične snezake, za na sipo ki se svetijo in seveda še baterije zraven kupit.Pa kdo to rabi hudiča oziroma komu je ta razna krama všeč no ?
Tega je ogromno.

Jao, seveda obstaja, navaden koruzni zdrob, ta se kuha cca 45 minut, da dobiš mehko polento. In ves čas ga moraš mešat.

Kako pa misliš, da so poletno kuhale naše babice?
[/quote]

Ok, razumem, hvala za pojasnilo. Pa to res dandanes kdo kuha polento na tak način, torej tri četrt ure s stalnim mešanjem, če je na voljo možnost, da je kuhana v treh minutah? Ne verjamem, da bi bila prva bolj zdrava od druge.

Verjetno živiš sama in kupuješ samo zase, morda se niti ne prehranjuješ zvečine doma.

Juhe v vrečki!

Ok, razumem, hvala za pojasnilo. Pa to res dandanes kdo kuha polento na tak način, torej tri četrt ure s stalnim mešanjem, če je na voljo možnost, da je kuhana v treh minutah? Ne verjamem, da bi bila prva bolj zdrava od druge.
[/quote]

Ja, jaz občasno. Ne gre za to, kaj je bolj zdravo, ampak kaj je boljše. In taka, prava, ne instant polenta, po možnosti iz rdeče koruze in malce bolj grobo mleta, se vsaj zame ne more primerjat z instant.

Če ljudje izdelkov ne bi kupovali, jih trgovci ne bi prodajali.

Meni bi bilo škoda metati denar stran za plastične hitro pokvarljive igrače, poceni sintetična oblačila slabe kakovosti in slabe izdelave, slabo prevedene (otroške) knjige, dekorativni kič – a nekateri to kupujejo.

Jaz redno uproabljam mikrovalovko, občasno kupujem vrečke s pripravljeno solato, kuham instant polento in kake 3x letno tudi instant juho iz vrečke.

Pa kaj, kakor komu ustreza

Vse povedano
Tudi mi zelo pogosto kupimo že vnaprej pripravljeno hrano.

Ja, jaz občasno. Ne gre za to, kaj je bolj zdravo, ampak kaj je boljše. In taka, prava, ne instant polenta, po možnosti iz rdeče koruze in malce bolj grobo mleta, se vsaj zame ne more primerjat z instant.
[/quote]

Kje pa to kupiš? Morda še sama kdaj poskusim, že iz radovednosti.

Vsak dan kuham in vcasih res pase da je kaj hitreje skuhano. Fizol v konzervi veckrat kupim, za zeljnato solato, v ricet npr. dam vse sestavine z vrta, edino fizola nimam svojega in dam tega, juho z vrecke radi jemo na morju, vsaj ene 3 v tednu, pa cez leto kaksne tri, na morju tudi kdaj pojemo konzervo, etine so dobre, ne morem si privoscit polpenziona, si pa vsaj konzervo. Hitro, dobro in poceni. Ko se mi mudi uporabim tudi kocko za kuhanje, priznam, ker je vsem dober okus. Pa narejene pice kupim sicer redko, za otroke, ce me ni doma, pa samo pogrejejo. Nikoli pa ne kupim narejenega krompirja, pa revij, casopisov. Sladkor kupim mleti, ce rabim, nimamo vsi mlincka za kavo. Sir naribamo kar sami. Pa v konzervah kupim tudi grah in koruzo. Eni pa kupujejo wc obesanke, pa disave za wc, evo to pa mi ne. Ga sproti cistimo in nic ne smrdi.

Odkar so ljudje množično kupovali pojočo ribo, me nič več ne začudi.

Goat Mug

https://www.kickstarter.com/projects/goat-mug/goat-mug-original-goat-story-crafted-into-a-coffee

..včasih pokukam v vozičke na blagajni, in čudno mi je, koliko ‘umetne’ hrane in pijače je noter. Umetni sokovi, oranżade, to ni dobro za telo. Tega niti v avto ne naliješ namesto bencina, kaj šele v telo. Pa umetne sladkarije, pakirani brioschi, pa bel sladkor…Telo rabi hrano za preživet, nič drugega.

zmaga nategov je bil didi7, takoj za njim pa čaj čang-šlang, za hujšanje

Modrčke A ali majhen B. Čemu le?

Vse povedano
Tudi mi zelo pogosto kupimo že vnaprej pripravljeno hrano.
[/quote]
Fuuj, gnilobe lene…

Nikoli ne kupujem v naprej pripravljene hrane, konzerv, raznih cmokov, svaljkov, zamrznjene zelenjave, pic……..
V glavnem, če ni sveže in doma pripravljeno, ne jem.


Najbolj se mi zdi čudno da ljudje kupujemo meglo, bučke, obljube, določenih…


Ja res, avto res ne bi šel na oranžado … Mislim, kakšna primerjava!?!

Jaz se sprašujem kdo kupuje petarde pa vso to pirotehniko.
Mi v življenju nismo zapravili niti centa za to.
Moji otroci gredo mimo takega štanta ko da ga ni.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]


Ja res, avto res ne bi šel na oranžado … Mislim, kakšna primerjava!?!
[/quote]

primerjava v tem smislu: da v avto natočimo samo čisto, najboljše gorivo, v telo, ki je pa še bolj pomembno, pa zmečemo vsakršno svinjarino in se čudimo, ko zboli.

Zakja pa misliš, da ni zdravo?

McDonalds…se mi zgodi enkrat na ca2-3 leta, da zavijem v “meka” tudi sam, pa mi je vedno žal. Kako lahko laufa toliko njihovih menz, ko imajo minaturne, slabe in neokusne burgerje?

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Mcdonalds, vedno smrdi iz teh lokalov

bolj ko razmišljam, ne morem se spomniti artikla v živilski trgovini, ki bi mi bil čuden

ok, zgoraj omenjen kuhan krompir in kuhana jajca…

pri vseh drugih stvareh mi je jasno, da nekdo pač nima časa/pripomočkov/interesa vseh stvari pripraviti sam.. še kakšne sadne kupe v lončkih, kjer jih lahko za isto ceno narediš 20, če kupiš sadje… pa sem tudi jaz že kdaj na kakšnem potovanju kupila, ker mi je mešano sadje blazno zapasalo

aja, pa konzerviran fižol je ljudem čuden? vso to namakanje, kuhanje,… vs. odpreti konzervo in imeti solato v 5 minutah… še pri okusu ni neke blazne razlike

Včasih me prime in kupim kako sladkarijo, pa je tako sladka, da mi je potem žal. Enkrat sem kupila neke kupčke, menda se reče Dickmanns, sam cuker.
Sprašujem se, če so bile sladkarije od nekdaj tako zelo sladke ali je to samo zadnje čase.

Predsodek pa imam tudi pri kupovanju mešanega mletega mesa, tam notri lahko zmečejo vse živo, saj se ne vidi, ko je zmleto, kaj točno je notri. Tako da tega ne kupujem.

New Report

Close