Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Za njegove premalo vredna

Za njegove premalo vredna

Odgovor na objavo uporabnika
balocco, 02.02.2022 ob 20:53

Odgovor na objavo uporabnika
dolcegusto, 02.02.2022 ob 00:26

Odgovor na objavo uporabnika
Ti ki vse veš, 01.02.2022 ob 22:11

Odgovor na objavo uporabnika
dolcegusto, 01.02.2022 ob 22:00

Nakladaš, zadnja odprava v Afriko je bila 2019.

Če misliš vsakoletno odpravo v Ugando naj ti povem, da ne obstaja samo ta odprava. Moja hči je kot študentka višje zdravstvene šole šla na Slonokoščeno obalo. Je bila odprava za katero se je skupina študentov zorganizirala sama, nič uradnega in odmevnega, čeprav je bila z veliko dobrodelno noto. Sama že leta hodim namesto na dopust pomagati pri delu z begunci na otok Lezbos. Nič kar bi se pisalo po časopisih pa vendar zberemo veliko in tudi nudimo veliko ljudem, ki so obričali na otoku, ki jih dejansko nikjer nočejo. Zato lahko kar nehaš. Morda si navajen ti lagati ali pa da vsi tebi lažejo, nismo pa vsi taki in s svojimi dobrimi deli se nekateri ne rabimo hvalisati.

Predlagam ti, da odpluješ pomagat še ljudem, ki so obtičali v kakšnem slovenskem DSO. Potem bo morda uredništvo le doumelo tvojo užaljenost. Morda te celo ne bodo spet spregledali in bomo o tebi kaj prebrali na Monu 😉

Da ne boš počil od napihnjenosti…

 

Hvala za skrb, odvajam redno.

Bom kar odkrita, ni za njih najvecji problem tvoj faks, ampak poreklo. Verjetno, ce bi bili tvoji starsi premozni, kaksni podjetniki, doktorji, sodniki, bi lahko bila za njih ti tudi brez sole. In ja, da ti ponudijo stipendijo v zameno, da gres nekaj drugega studirati, neverjetno, a da bi jim bila v podrejenem polozaju in, ko jim spet neka tvoja odlocitev ne bi bila po volji, bi spet ponudili denar, pa nimas pravih oblacil pa pravega avta, ja vse bi ti kupili, vse za njihov image. Ce se vidva ne bosta osamosvojila in zazivela na svojem, se spuscas v bojno polje. In imas tudi preproste zdravnike, ki imajo preproste starse in ne delajo histerijo, ce njihov snaha ni iz elite. Je pa res, da so to taksni poklici, kjer med seboj prav tekmujejo, kdo ima koga ozenjenega in si tako dvigujejo svoj rang.

Zapusti fanta in izgini čim dlje. Tole ne obeta nič dobrega.

Zapusti fanta in izgini čim dlje. Tole ne obeta nič dobrega.

skoraj se s tem strinjam.

ali pa vsaj, kot so ti že svetovali… dobro opazuj njegov odnos do tebe.

ignoriraj ali pa sprejmi ponudbo???

to je njegova velika napaka.

in bi ti rekla še tole:

čustveno hladni starši ne vzgojijo čustveno tople osebe.

 

Odgovor na objavo uporabnika
rok-1, 02.02.2022 ob 09:53

Odgovor na objavo uporabnika
Nepodkupljiva Lucy, 01.02.2022 ob 21:39

Že ko smo se spoznali sem začutila ledenost fantove mame. Bogataši, izobraženi intelektualci, jaz pa iz revnega kmečkega okolja, da lahko študiram si služim denar z delom v lokalu in varstvom otrok. To strašno moti fantove starše, ki mislijo tudi, da je izbira mojega študija enaka nuli. Pri njih velja samo medicina, pravo, tehnični faksi in mogoče farmacija, njihov sine, moj fant je študent medicine, ki se je ravno vrnil iz prostovoljnega dela v Afriki. Njegova mama je tako ponosna nanj, da smo vsi ostali nule v njenih očeh, kar da tudi vedeti. Ko sva se med njegovo odsotnostjo srečali v mestu mi je ponudila, da bi me z možem štipendirala, če si le izberem drugačen študij in pustim delo v lokalu. Seveda bi mi štipendija prišla prav, študija pa res ne bi menjala, zanj sem se odločila iz ljubezni do dela z otroki. Ona ne razume! Ne razume niti, da me je s tem ponižala in četudi nismo premožni, svoj ponos pa imamo in ne počutim se prav nič manj kot oni, pomembni meščani.  Fant mi predlaga ignoranco ali pa da sprejmem ponudbo. Na tej točki se vprašam, če sva midva sploh za skupaj, ker se mi zazdi, da mogoče jabolko ni padlo prav daleč od drevesa.

Za ostalo so že povedali, sam pa dodam še eno malenkost – ki v resnici ni taka malenkost.

Če praviš, da ta ja njegova mama ponižala s ponudbo – to lepo kaže, da imaš ti problem s svojo samopodobo in dojemanjem. To bi bila dora začetna točka za temeljit razmislek.

Drugo – kaže da njegova družina kar dobro ve, od česa se lahko lepo živi – ti pa slediš bolj svoji “poklicanosti”. Svetujem krepak in podroben razmislek od česa in kako želiš živeti naslednjih 50 ali 60 let, saj je ljudi, ki želijo “delati z otroki” veliko, otrok čedalje manj in služb za to izobrazbo tudi.

Rok, s prvim delom se popolnoma strinjam, z drugim delom pa ne. Več kot 50% današnjih poklicev čez 50 let ne bo več. Pri tem napredku tehnologije bo to že čez 10-15 let. Kar poglejte malo Kitajsko ali pa Južno Korejo. Oni so svetlobna leta pred nami, razvitim zahodnim svetom. Kot družba se bomo mogli zmenit na kakšen način bomo živeli, ker bo služb za ljudi čedalje manj. Vse se robotizira, roboti pa ne plačujejo davkov in prispevkov. Tako da govorit o poklicih čez 30-50 let je utopija.

Odgovor na objavo uporabnika
Neprijavljena, 07.02.2022 ob 07:17

Rok, s prvim delom se popolnoma strinjam, z drugim delom pa ne. Več kot 50% današnjih poklicev čez 50 let ne bo več. Pri tem napredku tehnologije bo to že čez 10-15 let. Kar poglejte malo Kitajsko ali pa Južno Korejo. Oni so svetlobna leta pred nami, razvitim zahodnim svetom. Kot družba se bomo mogli zmenit na kakšen način bomo živeli, ker bo služb za ljudi čedalje manj. Vse se robotizira, roboti pa ne plačujejo davkov in prispevkov. Tako da govorit o poklicih čez 30-50 let je utopija.

Najbolje je delat v poklicih, kjer rabiš ogromno znanja in se branža razvija. S tem ti možgani vedno nekaj delajo in lahko hitreje osvajaš druga področja. Na ta način nisi nikoli zastarel, ker greš vedno s časom naprej.

Drage moje,

pa kaj je z vami⁉️

Gospodična se lahko v.d. tašče nauči marsikaj, kar ji bo koristilo na nadaljni življenjski poti. Ni vse v patetični pravljici s katero se polni mlade ume, kako bodo študirali, našli sorodno dušo, se poročili, imeli naraščaj… svet je dosti bolj… recimo, da drugačen.

Gospodična se lahko v.d. tašče nauči marsikaj, kar ji bo koristilo na nadaljni življenjski poti. Ni vse v patetični pravljici s katero se polni mlade ume, kako bodo študirali, našli sorodno dušo, se poročili, imeli naraščaj… svet je dosti bolj… recimo, da drugačen.

jaz pa se sprašujem kaj je z vami, da mislite, da se od take tašče lahko kaj na-uči?

kaj pa se lahko nauči?

da se vtikamo v življenje mladih?

da se vtikamo v njihovo poklicno odločitev, njihove sanje, vizije, njihovo veselje, njihovo poklicanost?

da če ne gre po naše, podkupujemo?

da si nekaj vreden samo če imaš denar?

da si nekaj vreden samo če si dr.?

da je delo v lokalu za njihovo bodočo nevesto neprimerno?

da ni pomembno kako se počuti človek, ampak da je pomembna lepa slika?

itd. itd.

punca ki se to sprašuje, je punca na mestu.

upam samo, da bo dobila tudi moža in taščo, ki je bosta vredna.

Odgovor na objavo uporabnika
no, 07.02.2022 ob 12:54

Gospodična se lahko v.d. tašče nauči marsikaj, kar ji bo koristilo na nadaljni življenjski poti. Ni vse v patetični pravljici s katero se polni mlade ume, kako bodo študirali, našli sorodno dušo, se poročili, imeli naraščaj… svet je dosti bolj… recimo, da drugačen.

jaz pa se sprašujem kaj je z vami, da mislite, da se od take tašče lahko kaj na-uči?

kaj pa se lahko nauči?

da se vtikamo v življenje mladih?

da se vtikamo v njihovo poklicno odločitev, njihove sanje, vizije, njihovo veselje, njihovo poklicanost?

da če ne gre po naše, podkupujemo?

da si nekaj vreden samo če imaš denar?

da si nekaj vreden samo če si dr.?

da je delo v lokalu za njihovo bodočo nevesto neprimerno?

da ni pomembno kako se počuti človek, ampak da je pomembna lepa slika?

itd. itd.

punca ki se to sprašuje, je punca na mestu.

upam samo, da bo dobila tudi moža in taščo, ki je bosta vredna.

“jaz pa se sprašujem kaj je z vami, da mislite, da se od take tašče lahko kaj na-uči?”

Draga moja,

prosim, ne reci da me vikaš. 🤔 Kakorkoli, želel sem izpostaviti, da je takšna v.d. tašča lahko gospodični na začetku poslovne/ karierne poti dobra zaslomba in opora v trenutkih negotovosti. Nimajo vsi te sreče, da bi v življenju imeli ob sebi osebo, ki ji usmerja in jim svetuje na poti do uspeha.

naj ta nesejo noge hitro kot lahko stran od te familje.

Draga moja,

prosim, ne reci da me vikaš. 🤔 Kakorkoli, želel sem izpostaviti, da je takšna v.d. tašča lahko gospodični na začetku poslovne/ karierne poti dobra zaslomba in opora v trenutkih negotovosti. Nimajo vsi te sreče, da bi v življenju imeli ob sebi osebo, ki ji usmerja in jim svetuje na poti do uspeha.

hvala za prijazen nagovor. 🙂

ne spmnim se več, ali je to vikanje, ali je še kdo imel podobne ideje pa je mišljeno v množini, se mi sedaj ne da brati za nazaj.

se oglašam ker se spet ne strinjam. taka čustveno hladna oseba, ki mladi punci svetuje naj pusti delo v lokalu in naj študira nekaj drugega, v zameno za njen denar… od take osebe se ta punca nima kaj naučiti. ona je tista, ki ima stvari v glavi postavljeno pravilno, ne ta v.d. tašča.

in kaj je zate definicija uspeha? denar in čustvena hladnost?

 

Odgovor na objavo uporabnika
no, 09.02.2022 ob 11:56

Draga moja,

prosim, ne reci da me vikaš. 🤔 Kakorkoli, želel sem izpostaviti, da je takšna v.d. tašča lahko gospodični na začetku poslovne/ karierne poti dobra zaslomba in opora v trenutkih negotovosti. Nimajo vsi te sreče, da bi v življenju imeli ob sebi osebo, ki ji usmerja in jim svetuje na poti do uspeha.

hvala za prijazen nagovor. 🙂

ne spmnim se več, ali je to vikanje, ali je še kdo imel podobne ideje pa je mišljeno v množini, se mi sedaj ne da brati za nazaj.

se oglašam ker se spet ne strinjam. taka čustveno hladna oseba, ki mladi punci svetuje naj pusti delo v lokalu in naj študira nekaj drugega, v zameno za njen denar… od take osebe se ta punca nima kaj naučiti. ona je tista, ki ima stvari v glavi postavljeno pravilno, ne ta v.d. tašča.

in kaj je zate definicija uspeha? denar in čustvena hladnost?

 

Gospodična,

ste si morda kdaj postavili vprašanje, ali morebiti utegnejo biti čustva na poti do poslovnega / kariernega uspeha ovira?

Bistvo je, da če bi mladenka znala hendlati s tako osebo kakršna je njena v.d. tašča bi se od nje lahko marsikaj naučila obenem pa ohranila lastno avtonomijo, vsaj v večjem delu, hkrati pa bi imela pomoč uspešne osebe, predvidevam, da z veliko uporabnimi znanji.

Eni imajo res visoka merila. Najhuje je, ker so to neki fensi familije, ki mislijo, da os nad vsemi. Ti si za njih prenizka, ko bo našel sebi enako pa srečen ne bo. Ampak mami bo to očitno važnejše.

Tale tvoj fant pa trudi nima hrbtenice. On bi se prvotno moral postaviti na tvojo stran, tako pa se vidi, da ga imam mama čisto v oblasti. Za vajino vezo to ni dobro in v resnici ti to že veš in samo iščeš še potrditev.

New Report

Close