Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Za partnerja je postelja "piknik plac"

Za partnerja je postelja "piknik plac"

Zajtrkuje, kosi, malica in večerja vedno v postelji. Kdaj je nazadnje jedel za mizo, se ne spomnim. Posteljnina je hitro umazana in mastna zaradi hrane. Najbolj sem pa sovražla, da me je, ko sem šla spat, vedno nekaj začelo žuliti. Pogledam, kaj je to. Ponavadi so bili smokiji, kokice ali čips. Res sem že sita tega. 1000 x sem mu že rekla, da naj se tega odvadi, ampak on se požvižga na to. Sem mu že rekla, da v postelji polni hrane ne bom ne spala ne seksala. Zdaj spim v sobi za goste, ampak se večkrat prikrade notri, da se pocrkljava. Pa sprva pravim, da ne bom, ker je tako nemaren, ampak me vedno zmanipulira tako, da privolim. Po vsakem seksu si očitam, zakaj sem mu spet nasedla.

Vem. Vse skupaj se sliši kot en majhen problemček, ampak je vse prej kot to. Zaradi njegove nemarnosti se je celo odnos med nama spremenil. Že to, da spiva ločeno, pove vse…

 

Tudi jaz jem v postelji, a za menoj ne ostane niti drobtinica! Sem obcutljiva na to, ob enem smokiju bi menjala celo posteljnino, drobtinica, pa ceprav samo ena, me bode kot igla!
Je treba znati jesti in paziti.

Imata sobo za goste, zakaj se ne zmenita, da se moz v tej sobi valja po postelji in prehranjuje, spat naj hodi pa v spalnico?
Tako bi dosegla kompromis in resila tezavo.

Ali si pa uredita jedilnico v stilu starega Rima. Tisti počivalniki, zraven pa nizka miza, obložena z jedmi, ki jih ješ kar z roko.

nova
Uredništvo priporoča

Glede na to, da te nemarni gnus lahko nekako “zmanipulira” v seks, si po mojem mnenju kar s ta pravim zate. Zato se ga le drži, da ti ga katera druga ne spelje.😄😄😄


Meni se to ne zdi majhen problem, ampak se pa strinjam, da si se ti reševanja te težave lotila tako, kot da bi šlo le za problemček. Torej brez takojšnje odločne reakcije in ukrepanja.

Ravno zato ti težko svetujem, ker se v tem primeru ne morem postaviti v tvojo kožo.

Lahko ti pa povem, kako bi izgledalo, če bi moj partner s hrano umazal posteljo. Takoj (prvič) bi mu dala jasno vedeti, da mora posteljo nemudoma preobleči, ker v umazani postelji jaz pač ne morem in ne mislim spati. Umazal jo je on, postelja je pa skupen prostor od obeh, kar pomeni, da jo bo tudi preoblekel on (in sicer takoj) in bo tudi on opral posteljnino (se je jaz ne pritaknem). Potem bi se lepo ulegla v to sveže preoblečeno posteljo in ne bi rekla o vsej stvari ničesar več. Če bi se zadeva ponovila, bi pa ponovila vajo – on bi preoblekel posteljo in jaz bi lepo spala med sveže preoblečeno in dišečo posteljnino.

Potem bi naredila pa en velik halo (beri intervencijo) okrog tega, kakšen je njegov odnos do hrane in hranjenja. Si ne predstavljam tega, da mi (ja, tudi meni, ker je postelja od obeh) nekdo nasvinja posteljo s hrano in da se mu to zdi normalno. Poleg tega pa še, da se mu zdi normalno lokacija hranjenja postelja (?!).

Če ti je za njegovo (ne)kulturo hranjenja vseeno, imaš še vedno možnost da vztrajaš pri tem, da on za vsakim svojim obrokom posteljo preobleče ter sam pere posteljnino. Pa ima vsak od vaju tisto, kar mu je pomembno. Pa bo volk sit in koza cela.

Dodatek:

Da tega, da si se ti umaknila iz spalnice, ker je on privatiziral posteljo, sploh ne komentiram. Ni variante, da bi bila pripravljena tolerirati kaj takega. Ker iz tega sledi, da si lahko on prisvoji čisto vsak skupni prostor. In hkrati tudi, da si lahko katerega od drugih skupnih prostorov prisvojim jaz in to na način, ki njemu niti malo ne bo všeč… In potem lahko to eskaliramo dokler ne bo nekje počilo.

Kam tak odnos med dvema vodi, si raje ne predstavljam. V složno sobivanje sigurno ne.

Tipično žensko kompliciranje. Bla bla bla bla ….

Enostavno mu povej, da če bo uporabljal posteljo namesto mize, tudi sexa ne bo v postelji, ne v eni in ne v drugi.


Zakaj to dela? Ker lahko. Ker živi z osebo, ki mu to dovoli. Pliden pikec, plidi se bova pocrklala. Kdo je tu budala?

Tipično žensko kompliciranje. Bla bla bla bla ….

Enostavno mu povej, da če bo uporabljal posteljo namesto mize, tudi sexa ne bo v postelji, ne v eni in ne v drugi.
[/quote]
Avtorica piše, da ji do seksa z njenim partnerjem je, četudi je nemaren. Torej bi bil tak “argument” neresničen, nerealen, izmišljen pa še manipulativen povrhu. Zakaj bi sama sebe kaznovala? Ti zagovarjaš, da avtorica seks uporabi kot sredstvo za doseganje cilja. Po mojem mnenju tak modus operandi kaže na nezdrav odnos tako do spolnosti kot tudi na nezdrav odnos med dvema, ki to prakticirata.

Lahko zacnes od zacetka.
Pojd nazaj v spalnico spat in mu lepo povej.
Potem jutr znor
Pojutrsnjim tud ponor.
Ubistvu mu s hrano sploh ne pust ustopit.
Ce se ne misli odvadit. Naj gre v sobo za goste.
Vedi da je navajen tko jest. Zato rabi se nazaj odvadit.
A ko maste juzno. Ti sedis za mizo on pa gre v spalnico?
A ma tv v spalnici da zravn gleda tv.
Sklepam da ga mate tud v dnevni pa naj ce ze more je v dnevni. Se lazi spuca.
Ne vem kaj bi jz.
Mislim pa da bi najbolj pomagal, ce stojim na vhodu v spalnico in rencim.


Avtorica piše, da ji do seksa z njenim partnerjem je, četudi je nemaren. Torej bi bil tak “argument” neresničen, nerealen, izmišljen pa še manipulativen povrhu. Zakaj bi sama sebe kaznovala? Ti zagovarjaš, da avtorica seks uporabi kot sredstvo za doseganje cilja. Po mojem mnenju tak modus operandi kaže na nezdrav odnos tako do spolnosti kot tudi na nezdrav odnos med dvema, ki to prakticirata.
[/quote]

Če ga hoče zdresirati, bo morala mal potrpeti brez mečkanja. A, da spita ločeno, ona v sobi za goste je tud normalno. Naj si drugega deda dobi, ki ne bo malical na koutru in bo vedel čemu je postelja namenjena.

slabših provokacij. Zelo slabo napisano. Drugič se bolj potrudi.


Ja nič, ko je ura za zajtrk, kosilo in večerjo, še ti jej v tej postelji in jo dodatno svinjaj. Spat pa pojdi v drugo sobo. In posteljnino naj sam menja in pere, boš videla, kako hitro bo obrnil ploščo.

Če ga hoče zdresirati, bo morala mal potrpeti brez mečkanja. A, da spita ločeno, ona v sobi za goste je tud normalno. Naj si drugega deda dobi, ki ne bo malical na koutru in bo vedel čemu je postelja namenjena.
[/quote]
S prvim stavkom se ne strinjam, ker bi se morala dva odrasla znat dogovorit kako in kaj, ne pa drug drugega dresirat. Postavljanje mej in sklepanje kompromisov pač nista dresura.

Druga zadeva je pa preostali del tvojega zapisa. K temu pa nimam kaj dodati. Da ima tip v postelji raje malico kot partnerko…


S prvim stavkom se ne strinjam, ker bi se morala dva odrasla znat dogovorit kako in kaj, ne pa drug drugega dresirat. Postavljanje mej in sklepanje kompromisov pač nista dresura.

Druga zadeva je pa preostali del tvojega zapisa. K temu pa nimam kaj dodati. Da ima tip v postelji raje malico kot partnerko…
[/quote]

Očitno je potrebna dresure, če tisoč besed ne pomaga. Tip dobi sex kljub temu, da še vedno svinja po koutru. Odrezat mu ga, pa ne qurca. Dokler ga bo hodil namakat, čeprav v drugo posteljo, bo vedno tako.

O fuj. Pa a ve, da hudič spi z njim, če spi na drobtinah hrane? Tako so mene vzgojili, pa jaz otroke tudi.. nikomur ne pade na pamet, da bi jedel kje drugje kot za mizo. Spoštovanje do drobtin in hrane je treba privzgojiti od malih nog, drugače nastane točno to… takšni potem tudi z lahkoto odvržejo hrano, se obmetavajo z njo ipd…

“a big no no”

A imata TV v spalnici? Predvidevam, da malica v postelji in gleda tv…ali gleda v strop?
Ce imata tv v spalnici mu ga vzemi ven….ozirima mu skrij kabel s katerim je tv vklopljen v elektriko.

Brez tvja bo hitro nehal jesti v postelji

Je se za mizo. TV se gleda v dnevni. Kuha se v kuhinji. Lula in kaka se na stranišču. Tušira se v kopalnici. Avto se parkira v garaži. To še otroci vejo. Fuj, kake ogabne navade.

Pri nas v spalnici ni tv in vstop s hrano prepovedan. V posteljo s hrano? Pa dobr no…

Mi še v dnevni ne jemo, razen če imamo filmski večer ali pa goste, da se kaj za prgriznt da na mizo.

Eni pa ste svinarji, res. Pa ne rok umivat po lulanju, pa posteljnino menjat enkrat na mesec ( pa imet cel zalogovnik hrane pod posteljo), pa se ne tuširat, pa ne brisač menjat, pa ne sesat, pa ne itd! Pol se pa še cudite, da je tolk bolezni, uši, glist, bolh in ne vem česa še.

Na začetku zveze vam je bilo pa čisto vseeno, če vas je položil na mizo med krožnike polne hrane. A ne?

Za Božič mu kupi korito in napajalnik, kajti obnaša se temu primerno. 🐷

Tega pa sploh ne razumem. Zakaj bi nekdo iz kuhinje ali jedilnice nesel krožnik hrane v spalnico in tam jedel?

Moj je v postelji zvečer glodal grisine pred tv.Prinesla jih je njegova mama, celo vrečo grisinov. Češ, da je od doma tako navajen. Ne,to ni majhen problem.Jaz sem njega in grisine k mami odpokala za vedno.

a, da bi se odselila in našla novega piz.do polnilca ti pa ni opcija??
OK – lahko tudi njega vržeš ven iz fleta ☺

aja .. imaš problem, ker ne vidiš opcije, kdo ti jo bo polniil , ko rabiš ☺

no, take teme, ki imajo poleg uvodnega posta tudi sliko, so izmišljene s strani uredništva zaradi nabiranja klikov ☺

New Report

Close