Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Za samske – kako znižati stroške stanovanja?

Za samske – kako znižati stroške stanovanja?

Tisti, ki ste samski, kako bivate, da vam finančno znese glede stanovanja? Mislim tiste, ki ne bivate skupaj s starši. Pa, da ste vsaj 30 stari. Da niste študenti.

Bivate sami? Kako vam to finančno znese? Imate hudo plačo ali ne tako hude plače, ampak je pa stanovanje bolj luknja kot kaj drugega?

Biva kdo s sostanovalci?

Jaz bivam sama, plača nek kaj prida, stanovanje pa bolj luknja kot kaj drugega. Bi pa pasalo imeti kaj bolj udobnega.
Sem razmišljala glede sostanovalcev pa itak dvomim, da bi koga našla pa kaj vem, če bi se bi prilagodila na skupno uporabo kopalnice, kuhinje… pa v kakem večjem mestu verjetno najdeš kake kandidate za kaj takega, v manjših krajih pa mislim, da ne bi uspelo. Ima kdo izkušnje s tem?

V glavnem ideje kako prihranit pri stanovanju oz. stanarini.
Če grem pa v nabavo pa bo itak tudi kriza, kredit pa to. Sicer nameravam res nabavit, vem pa, da bo težko.

Tisti, ki so samski pa mojih let ali bivajo s starši ali so kje kaj podedovali pa so na svojem. Ali pa imajo ekstra dobro plačo in bivajo sami. Kar jih jaz poznam. Samo bolj malo samskih poznam.

Imam neprofitno stanovanje. Za položnice mora biti, drugače pa sem zelo varčna, hrane ne mečem stran, kupujem najnujnejše in nekako gre.


Samske itak iber samozadostne in pokate po šivih od sreče………… Je pa tako, dalj ko bo covid kriza trajala, bolj boste občutile, boste pač začele nosit posledice svoje neumne glave, ni druge. Večno pač ne traja nobena norost.

nova
Uredništvo priporoča

Kupljeno s kreditom. Dovolj udobno, da ga ne kličem luknja. Dokler je bil kredit so bile bolj osnovne stvari, hrana in stroški, včasih pa vseeno kaj za pocrkljat, tudi dopustov ne, kredit pa predčaso vrnjen. Zdaj, ko ni kredita, se pa da dihati. Plača neka srednja žalost.

Mene samo zanima kako si na srednjo žalost dobila kredit 🙈 vsak namig bo zelo dobrodošel..

Bivam s sostanovalci. Pri stroških se precej pozna (predvsem fiksni) ko se delijo. Saj če se s cimri dobro razumeš kaj več kot privat sobe itak ne potrebuješ 🙂

Definitivno se tako da precej našparat. Že najemnina je takoj nižja kot če bi bil sam.
Toliko potem znese, da si lahko vsak mesec dam ene 4-6 stotakov na stran in si ne trgam od ust 🙂

Ni mi do tega, da bi celo življenje delala samo za stanovanje, zidovje. Je pa tako ,da če človek noče na stara leta biti kot en klošar, je skoraj nujno imet svoje stanovanje. Nikoli ne veš kaj pride. Penzije zanič. Če ti gre zdravje k vragu, lahko vsaj stanovanje prodaš pa greš v dom. Oz. če je zdravje ok, si v stanovanju pa ti ni treba plačevat stanarine, ki zna biti taka kot penzija.

V tujini kar dosti bivajo skupaj s sostanovalci. Pri nas pa ne vem kje sploh koga najti?
Faza Nula Bum, kako ti je uspelo najti sostanovalce? Ste bili že prej prijatelji? Jaz takih znancev žal nimam. Pa tu, kjer sedaj bivam, dela, daleč naokrog ni kakih kandidatov. Verjetno je to v kakem večjem mestu lažje?

Včasih sem že razmišljala, da bi nabavila malce večje stanovanje pa eno sobo oddajala. Večja stanovanja v bistvu pridejo ceneje, če gledamo kvadratni meter. Če pa sta dve osebi notri pa so stroški nižji.

V glavnem kaj pametnega še nisem naštudirala.

Ja glede na leta mi ni težava najdt cimrov 🙂 Ne kompliciram toliko, verjamem pa da te z leti čedalje več stvari moti.

Definitivno je lažje za Koper, Maribor, Ljubljano najdt sostanovalce kot nek manjši kraj.

Mene samo zanima kako si na srednjo žalost dobila kredit 🙈 vsak namig bo zelo dobrodošel..
[/quote]

Tako kot vsi ostali. Ne mislim minimalca, ampak povprečna žalost.

Nisem samska, jih je pa kar precej in prihaja se vec takih, ki so samski, stalno bi delali, za ostalo jim ne ostane casa…

Sem razmisljala, da bi kupila hiso in oddajala sobe, v pritlicju pa druzaben prostor in kuhinja, imela bi servis z zajtrkom, kakor je bili vcasih sploh v tujini, ko so bili pensioni, kjer so ljudje ziveli, imeli so sobo ter zajtrk.

Ampak mislim, da trg se ni zrel za to.

Nisem samska, jih je pa kar precej in prihaja se vec takih, ki so samski, stalno bi delali, za ostalo jim ne ostane casa…
[/quote]

Kaj hočeš s tem povedati?

Nisem samska, jih je pa kar precej in prihaja se vec takih, ki so samski, stalno bi delali, za ostalo jim ne ostane casa…

Sem razmisljala, da bi kupila hiso in oddajala sobe, v pritlicju pa druzaben prostor in kuhinja, imela bi servis z zajtrkom, kakor je bili vcasih sploh v tujini, ko so bili pensioni, kjer so ljudje ziveli, imeli so sobo ter zajtrk.

Ampak mislim, da trg se ni zrel za to.
[/quote]

Misliš kot samski domovi? Tega je bilo včasih pri nas ogromno, samo po mojem brez zajtrka.

Za sezonske delavce imajo pa tudi sedaj dosti take variante: skupaj živijo, dobijo hrano in to je to. Pa garajo kot črnci.

Drugače meni osebno se zdi ok, da je neka hiša, da potem živi notri več oseb. AMpak obvezno svoja soba. Ne bi pa želela, da mi kdo drug servira zajtrk. Zajtrk želim po svojem oksusu.

Nisem samska, jih je pa kar precej in prihaja se vec takih, ki so samski, stalno bi delali, za ostalo jim ne ostane casa…

Sem razmisljala, da bi kupila hiso in oddajala sobe, v pritlicju pa druzaben prostor in kuhinja, imela bi servis z zajtrkom, kakor je bili vcasih sploh v tujini, ko so bili pensioni, kjer so ljudje ziveli, imeli so sobo ter zajtrk.

Ampak mislim, da trg se ni zrel za to.
[/quote]

to z zajtrkom je mimo, ker ne vstajajo vsi ob isti uri, pa tudi okusa nimajo vsi istega. Brez veze, samo čas za pripravo ti vzame, pa nekaj minimalno bi lahko zraven štela za zajtrk. Drugače pa te sobe s skupnimi kopalnicami in kuhinjami itd. obstajajo ful po Ljubljani, Mariboru, pač za oddajo študentom ali mladim samskim zaposlenim. To že obstaja, ne vem, zakaj trg ne bi bil zrel za to.

to z zajtrkom je mimo, ker ne vstajajo vsi ob isti uri, pa tudi okusa nimajo vsi istega. Brez veze, samo čas za pripravo ti vzame, pa nekaj minimalno bi lahko zraven štela za zajtrk. Drugače pa te sobe s skupnimi kopalnicami in kuhinjami itd. obstajajo ful po Ljubljani, Mariboru, pač za oddajo študentom ali mladim samskim zaposlenim. To že obstaja, ne vem, zakaj trg ne bi bil zrel za to.


Mogoče bi lahko oddajala sobo kakšni študentki, če je to vsaj dvosobna luknja.


Mogoče bi lahko oddajala sobo kakšni študentki, če je to vsaj dvosobna luknja.
[/quote]

To bi bilo ok, če bi bila kaka fakulteta blizu pa je ni.
No ja, v bistvu še ne vem kje bom kupila stanovanje, ker nameravam prej najti bolj stabilno, boljšo službo kot jo imam.
Ampak ne bi pa živela v mestu. Sem že fantazirala, da bi kupila hišo in v hiši oddajala stanovanje. Samo finančno to ni šans, da izpeljem.
Kvečjemu to, da pač stanovanje pa nekomu oddajat sobo. Je pa tvegano it v tak nakup. Lahko se zgodi, da nabaviš veliko stanovanje pa ugotoviš, da to s podnajemniki ne bo laufalo.
Če pa imaš stanovanje v kraju, kjer so študenti pa je verjetno komot dobiti kakega podnajemnika :).

Splača se vnaprej preveriti tekoče stroške, ker so med bloki ogromne razlike. Mi oddajamo stanovanje v večstanovanjski hiši in so stroški skoraj še enkrat nižji kot v bloku, tako da najemniki na ta račun prihranijo okrog sto evrov na mesec. Imamo sicer upravnika, vendar ne nabija milijon stroškov, ogrevanje je individualno, voda je sicer skupna, a je nizka poraba, itd. V enem prejšnjih stanovanj sem za eno osebo dajala 30 evrov za smeti in mrzlo vodo!!! Tukaj je ta strošek 10 evrov na osebo.

Mogoče bi preverila želje in potrebe trga.
Danes je nemogoče ženski, redno zaposleni, najeti sobo s souporabo ostalih pritiklin, ko ni več statusa.
Pa vse več nas je takih, zrelejših, ki iščemo tako obliko bivanja.

Namesto fiksnega interneta preklopi na mobilnega s cca. vsaj 100 GB mobilnega prenosa. Na namizni ali prenosni računalnik potem internet pošlješ preko WIFI signala iz telefona z vklopom dostopne točke. A1 je imel akcijo 1 leto 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ceneje brez vezave, nekaj podobnega ima Telekom. Televizijo potem gledaš tako, da ti da en kolega geslo za dostop do NEOta. Pri Telemachu imaš pri večjih paketih, EON portal s TV programi že v ceni mobilnih paketov. TV gledaš na računalniku , ali pa preslikaš zaslon mobilca na TV preko kakega Chromecasta.

Prišparaš tam vsaj 50 € mesečno.

Imam samo mobilni internet. Brez vezave.
TVja pa nimam. Kaj je NEO pa ne vem, EON tudi ne vem kaj je.
Ko sem pa imela TV pa nisem imela kabelske ali kaj takega, ampak satelitsko, ki je ni potrebno plačevati.

Pod kakšnimi pogoji pa bi se ti odločila za tako bivanje?
Ok, svoja soba, to je jasno. SKupna pa kuhinja in kopalnica?

Kaka posebna pravila?
Jaz nekaj malega (par mesecev) sem že živela tako skupaj, ampak s sotanovalci, ki niso bili po moji izbiri in enkrat sem imela skupno kuhinjo s pijanim, zoprnim, hudobnim tipom. Kriza. Kuhinja, ki je bila tudi bivalni prostor s TVjem, kavčem, si je povsem prisvojil. Če sem hotella gledat TV, je prišel, prestavil na svoj kanal, me zmerajal, grozil…

Tako, da po eni strani se super zdi sostanovalci, po drugi strani pa me skrbi.

Imam samo mobilni internet. Brez vezave.
TVja pa nimam. Kaj je NEO pa ne vem, EON tudi ne vem kaj je.
Ko sem pa imela TV pa nisem imela kabelske ali kaj takega, ampak satelitsko, ki je ni potrebno plačevati.
[/quote]

NEO, EON je portal na internetu ki ga imata Telekom in Telemach in imaš gor vse programe. Podobno kot včasih kabelska. Eni pač ne morejo brez TVja, zato sem napisal. Lahko imaš tudi Netflix, ki je tuja zadeva. Sicer pa je RTV “zastonj” (razen tega da je treba plačat obvezni rtv prispevek), če greš na njihovo spletno stran pod RTV 4D. Imaš tudi mislim, da enourni zamik. To je dejansko kar vse potrebuješ, če nisi navajena na TV. Lp

Moj znanec daje vec kot pol place za najemnino. Itak da je konstantno brez denarja. In potem jamranje in krediti za kozlarije.
Ampak on hoce zivet v Ljubljani, ceprav ima sluzbo v drugem vecjem kraju. Norost!

Jaz imam to srečo, da imam službo na podeželju ter stanovanje na podeželju.

Je že fino da se špara. Samo je morda vredno razmislit tudi o povečanju prihodkov. Sedaj je bikovski trend na kriptovalutah. Vklopite youtube in glejte filmčke ter se učite kako vlagati. Je vse zastonj, čas pa kot vidim imate. Če ne znate angleško si naložite aplikacijo Duolingo ter google prevajalnik in gremo…. Bo potem morda pa le prišel kakšen partner.

New Report

Close