Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Za vsako ceno do zmage?

Za vsako ceno do zmage?

In kako naj bi človek večkrat volil, lepo prosim? Saj prideš na volišče z vabilom, ki je bilo izdano na tvoje ime.

Ja in? Jaz se tudi nisem podpisala, so me pa prečrtali ko sem prišla glasovat. Tako ne bi mogla 2x glasovat. Eni pa se res ne znajo sprijazniti s porazom.

Ja, prečrtajo pa vedno. jaz sem se letos prvič podpisala.

Ni nujno, da imaš vabilo s sabo. Ti morajo omogočit, da voliš tudi, če prideš na volišče brez vabila. Zato pa so volilni imeniki. Če te prečrtajo, je to načeloma OK. samo, kaj pa če koga prečrtajo po pomoti?
Podpisovanje v volilni imenik pač ima svoj namen, ki pa ga očitno nekatere volilne komisije niso jemale resno. Zdaj pa naj pojedo, kar so si zakuhali.
Nepravilnosti pa ni prijavil Janša, ampak volivci na določenih voliščih.
On je pač na to prijavo reagiral, morali bi pa vsi.

Zakaj ni nihče prijavil in se vpikal v nepravilnosti pred 4 leti, bi pa morali njih vprašat? Oziroma sprašujem vas, zakaj niste prijavili nepravilnosti, če so se vam dogajale?

Zanimivo. Pa se Janša lani ni nič razburjal, ko se nismo podpisali? 8)

Saj v bistvu se ne gre za zmago (bi bilo res veliko presenečenje, če bi iz tujine in s tem ponovnim štetjem prehiteli SD), temveč bolj za dodatnega poslanca (kar bo sicer tudi težko doseči)… po mojem mnenju vsaj.

Prav otročji je s tem neprenašanjem poraza! Bi mu privoščila, da bi še kakšnega izgubil, da se bo mogoče končno kdaj že kaj naučil.

janša se je že pred štirimi leti razburjal in na vsak način hotel doseči, da bi DeSUS padel pod prag za parlament, s čimer bi imel avtomatsko več poslancev.

nič novega torej.

Upam, da bomo šli volit še enkrat. Ker tokrat mojega glasu Janša že ne bo dobil.

Če niste opazili, niti Pahor, niti Kresalova, niti Golobič temu dodatnemu štetju in odpravljanju nepravilnosti ne nasprotujejo. Kaj se bo zgodilo, pa bo odločila državna volilna komisija.
Poleg tega dodatnega stolčka, ki si ga želi Janša, je še cel kup ljudi (z obeh strani), ki so ostali zunaj parlamenta za mišjega. In tem se tudi gre, da bi še enkrat šteli oz. ponovili volitve ter tako odpravili nepravilnosti, ker upanje umre zadnje.

Se podpišem……pod tvoj post :-)![/quote]

Tudi jaz se podpišem, natanko tako se je zgodilo meni pred štirimi leti.

In še dodajam izkušnjo: letos sem bila v volilni komisiji. Vsakega smo pozvali k podpisu preden je dobil glasovnico v roke, podpisi v imeniku so nam na koncu štimali z razdelejnimi glasovnicami, ampak 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi se je začudilo, da se morajo podpisat. Podpis pred voljenjem jim je bil popolnoma na novo. Sklepam, da so se morali letos podpisati prvič in da na zadnjih volitvah pred štirimi leti tega nihče ni zahteval.
Ampak takrat tudi nihče ni zahteval ponovnega štetja ali glasovanja.
Eni pač znajo sprejeti poraz s pokončno hrbtenico, drugi pa v jok in na drevo.

Sprijaznite se! Želja večine je pač taka. In enkrat sem že zapisala, da smo pravzaprav skromni, 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} razlike nam je prinesel zadovoljstvo 😀

Čuj demokracija, jaz sem tebe spraševala in citirala, ki si sam -a izpostavil-a, da so kratene pravice oz. ker se niso podpisoval so lahko glasoval večkrat. Kaj zdaj tebi tvoj post ni jasen, al kaj?! Pa ne me lepiti, ker si tega ne zaslužim, pa sprijazni se, ideala ni.Rđavom ku…, svaka dlaka smeta.

Zakaj vsi govorite, da Janša pri prejšnjih volitvah ni pregledoval podpisov, ker je zmagal? Malo pomislite od kdaj so uvedli podpise….
Zakon o volitvah so sprejemali pod Virantom, ki pa je minister od…. 🙂

Pa da ne bo pomote, nisem volilec Janše, me pa moti tole pametovanje.

LP
pikicaaa

še žal jim bo…

Ni nujno, da imaš vabilo s sabo. Ti morajo omogočit, da voliš tudi, če prideš na volišče brez vabila. Zato pa so volilni imeniki. Če te prečrtajo, je to načeloma OK. samo, kaj pa če koga prečrtajo po pomoti?
Podpisovanje v volilni imenik pač ima svoj namen, ki pa ga očitno nekatere volilne komisije niso jemale resno. Zdaj pa naj pojedo, kar so si zakuhali.
Nepravilnosti pa ni prijavil Janša, ampak volivci na določenih voliščih.
On je pač na to prijavo reagiral, morali bi pa vsi.

Zakaj ni nihče prijavil in se vpikal v nepravilnosti pred 4 leti, bi pa morali njih vprašat? Oziroma sprašujem vas, zakaj niste prijavili nepravilnosti, če so se vam dogajale?[/quote]

Ker zame to ni nepravilnost. Saj v komisiji ponavadi sedijo ljudje, ki niso tupi in vedo, kdo je kdo. Gre za iskanje dlake v jajcu.

Lepim te zato, da se točno ve, komu odgovarjam.
Samo tebi je pa očitno resnično treba vse narisat.
Če nekdo lahko voli večkrat (kar je itak že v štartu skregano z kakršnokoli demokracijo), so kratene pravice tistim, ki lahko volijo samo enkrat.
Se strinjam, da ideala ni, so pa zakoni in pravila, ki jih je potrebno spoštovati, še posebej pri volitvah, ki so temelj in praznik demokracije.

Še zdaj nisi pojasnila, kako bi lahko kdo volil večkrat. Gre za majhna volišča, kjer se načeloma ljudje poznajo med sabo. In zdaj naj bi nekdo prišel petkrat in petkrat volil? Brez da se izkaže z dokumentom, brez da ponudi volilni listič in brez da se podpiše? To trdiš? Ker to je huda kršitev in jo prijavi, če se je zgodila, ne pa tako napamet. Neprihod z volilnim lističem je redkost in se sigurno zaznamuje, da je taka oseba volila in za koga je volila.

ne za koga, ampak v imenu koga, da ne bo kdo narobe razumel.

Ni nujno, da imaš vabilo s sabo. Ti morajo omogočit, da voliš tudi, če prideš na volišče brez vabila. Zato pa so volilni imeniki. Če te prečrtajo, je to načeloma OK. samo, kaj pa če koga prečrtajo po pomoti?
Podpisovanje v volilni imenik pač ima svoj namen, ki pa ga očitno nekatere volilne komisije niso jemale resno. Zdaj pa naj pojedo, kar so si zakuhali.
Nepravilnosti pa ni prijavil Janša, ampak volivci na določenih voliščih.
On je pač na to prijavo reagiral, morali bi pa vsi.

Zakaj ni nihče prijavil in se vpikal v nepravilnosti pred 4 leti, bi pa morali njih vprašat? Oziroma sprašujem vas, zakaj niste prijavili nepravilnosti, če so se vam dogajale?[/quote]

Ker zame to ni nepravilnost. Saj v komisiji ponavadi sedijo ljudje, ki niso tupi in vedo, kdo je kdo. Gre za iskanje dlake v jajcu.[/quote]

Zate iskanje dlake v jajcu. Zame kršenje pravil.
Grem stavit, da v mestih člani volilne komisije nimajo pojma, kdo je kdo in kdo je prišel volit in kdo ne, razen morda za svoje prijatelje.

Ker zame to ni nepravilnost. Saj v komisiji ponavadi sedijo ljudje, ki niso tupi in vedo, kdo je kdo. Gre za iskanje dlake v jajcu.[/quote]

Zate iskanje dlake v jajcu. Zame kršenje pravil.
Grem stavit, da v mestih člani volilne komisije nimajo pojma, kdo je kdo in kdo je prišel volit in kdo ne, razen morda za svoje prijatelje.[/quote]

Zato pa te osebe izkazujejo istovetnost z volilnim lističem in osebnim dokumentom. Pa še označi se, v imenu koga je volil. Ponujene so štiri varovalke. Če ene ni bilo, to ne pomeni, da je treba volitve razveljavit, če še zmeraj tri obveljajo. Je kršitev, ki jo je treba mogoče sankcionirati, ne pa ponavljati volitev, če je volja ljudstva znana, identiteta ljudi, ki so volili, pa preverljiva.

Kaj čem če sem pa blond, ali pa ti bolj slabo rišeš? Ma imajo eni čist pepelnate odtenke, sem ugotovila ob teh zapisih!

Konec koncev, a podpisa se pa ne da ponarediti, če bi res nekdo želel voliti v imenu nekoga tretjega?

Se spomnite Brede Pečan v Izoli?
Takrat je bilo pa vse v redu a ne?

A pa ti nič ne bereš časopisov in gledaš TV?
Nekaj takega se je dogajalo na dveh voliščih na Viču. Noben ne trdi, da so ljudje prišli in petkrat volili, ampak sistem preverjanja je bil pa tak, da bi to z lahkoto storili.
In ne gre za manjše volišče, ampak za volišče v Ljubljani na Viču, kjer je ogromno blokov in ogromno ljudi, ki se niti pod razno ne poznajo med seboj.

Sicer pa zakon je jasen in zakon zahteva podpis. Če ga ni, gre za nepravilnost, ne glede na to, ali je kdo to nepravilnost izkoristil ali ne. Če ni prav, ni prav.

To je približno tako kot, če voziš 50 tam kjer je omejitev 30. In ko te dobijo tuliš, da že celo življenje tam voziš 50 in da se še noben ni v to vtaknil.

Očitno spremljam malo bolj kot ti, ki delaš iz muhe slona. Edino, česar ni bilo, je bil podpis. Nikjer ni objavljeno, da niso preverjali identitete volivcev. Če je torej identiteta znana (volilni listič, dokument, zaznamek, kdo je volil), ni nobenega razloga, da se volitve ponavlja. Seveda pa znajo luzerji vztrajati, da gre 2000 volivcev še enkrat na volišča. Kot da nimajo pametnejšega dela.
Nimam pa nič proti temu, da se ukrepa proti tistim, ki so bili malomarni v delu, ko niso zahtevali podpisa. Ljudi, ki so legitimno volili in izkazali svojo identiteto, pa naj pustijo pri miru.

Primerjava je pa krneki.

New Report

Close